Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

miskahryzka333
10. sep 2019

Vcera mi syn vecer v posteli hovori ;Mami ja by som chcel byť vták ,iba by som si tak lietal a na kždeho sral 😂😂😂

siska53
10. sep 2019

Minule sa maly zacal.rozculovat: Vy nechapete, ze sa uz dostavam do vyssieho veku?? ( Ma 9 r.)..

jerryjanka
10. sep 2019

Moje najstaršie dieťa do prváckeho šlabikára - pred 2 rokmi to bolo - malo napísať nejaky podobný pozdrav ako bolo doskakavenia. uplne bez zaváhania - perom, priamo do knihy napísalo DORITI.
som nevedela či sa mám smiať alebo ju hrešiť. Smiech to prebil.

lucinika
10. sep 2019

Syn bude mať 9, minule som šla do kúpeľne kde sa sprchoval. Vraví mi: Nevidíš že sa kúpem? Potrebujem mať svoje súkromie, veď som nahý!

Keď bol menší cca 4 roky videl na ráno obliekať sa. Vraví : Maminka nedávaj si podpsenku. Ja na to prečo? On: Jebo budeš cholucka a bude ta bolieť hldielko 🤷‍♀️

Keď mal 6 sedel s tatinkom na balkóne, manžel pil kávu, on kakao, pozorovali okolie, stromy, zrazu hovorí manželovi: Autá sa lesknu, vtáčiky spievajú silný refrén to je ale krásny deň tatino.

h2
10. sep 2019

@jerryjanka 😂😂😂😂😂

micka81
12. sep 2019

Malá sa ma pýta: Mami, čo to je?
Ninka, to je výmol.
Mami, a kto ho sem postavil?

zizka
12. sep 2019

Moj prvacik predvcerom rano (7. den skoly) sa otravenym hlasom pyta: "Maminka, a dneska znovu do skoly? Ja sa tam nudim." Ja som chcela byt entuziasticka: "Ale hadam sa tam nenudis stale? Urcite je nieco , co ta bavi!" Maly ozil: "Ano!!! Cez prestavku sa nenudim!!!" 😀

mariadarina
12. sep 2019

5-rocna dcera uzivala Mucosolvan a jedno rano pride za mnou do kuchyne a pyta sa:
Mami, ake cislo ma mat ten sirupan? Ja si ho dam sama!
Preklad: Kolko ml Mucosolvanu mam uzit?
(Na to sama som jej, pravdaze, vysvetlila, ze sa tesim, ze je taka samostatna, ale ze to musim nacapovat ja.)

michelle22
14. sep 2019

Kamaratka uz davno nevidela nasho Danka (2,5r) : Danko, ako si uz velky! To kedy si tak narastol? Danko s kludom: Rano! 🙂

kasiopeja01
15. sep 2019

Aj ja pridam nasu dnesnu perlu. Manzel hresil syna 5 rocneho a hovori mu: "Ty si bordelar prvej triedy." A syn na to s kludom anglicana:" Nie tatik, ja uz som v osmej."
Chodi v skolke do osmej triedy :D

siska53
16. sep 2019

Dalsia hlaska.. aj ked bola som aj v rozpakoch.. nas maly by chcel chodit este na jeden kruzok (uz chodi na 2). Povedala som.mu, ze potom ale nebude zimna dovolenka. A on na to, ze keby sme.mali slusny plat, tak by to slo, ale my mame neslusny plat..

anjika44
16. sep 2019

V jednej piesni v rozprávke sa spieva - "A dvaja sa vláske našli"...a môj syn, takmer 4ročný: " a traja sa v láske našli..."

fuvola
17. sep 2019

Dcéra (7 r.): Mami, však pôjdeme na jarmok?
Ja: Nie, lebo ocko tam nechce ísť.
Dcéra: Neboj, ja si to uňho vyplačem.

mircalla
17. sep 2019

@fuvola Mazany

kasiopeja01
19. sep 2019

Jaj zienky,usim sa s vami podelit 🙂. Vcera hovorim synovi:" V piatok k nam pride tvoj kamarat a bude u nas aj spat." A on taky nateseny:" Super mami a moze aj v siestok u nas ostat? :D

fuvola
19. sep 2019

@kasiopeja01 Logika nepustí. 😉

diana20
19. sep 2019

Malí veľa hovoria po francúzsky a niekedy majú celkom srandovné skomoleniny.. najnovšie pištoľ , ktorá sa povie pistole volá prdole 😂

Včera sme boli na hodinovej plavbe po jazere, nasadli, sme, všetci už boli na palube a zrazu starší syn so smiechom hovorí: papa, ja som si prdol!! Pardon! 😂 asi o tri minúty to urobil znovu..

erikad82
19. sep 2019

🙂 Dnes ráno keď som najmladšiu dcérku budila do škôlky s veľkým preveľkým plačom mi hovorí "ešte len som si hlavu položila na vankúš a už ma budíš,ty si ale mama" 🙂 Chúďa až mi jej ľúto bolo 🙂

mircalla
20. sep 2019

Dala som si po dlhej dobe okuliare, vacsinou nosim sosovky. Dcera (3r): Mami, ty si moja nova babka!

miriam439
20. sep 2019

Dnes som sa naivne tešila, že si o pokoji pozriem nejaký film, manžel je mimo a tak, že nebude do toho stále rečniť. No mal náhradníka. Malý (3r) prekecal fakt takmer celý film, buď sa veľmi hlasito hral s panáčikmi, alebo sa niečo vypytoval. A keď už pri rozuzleni príbehu som ho s nervozitou v hlase pekne poprosila, aby bol len 1-2 minútky tichučko, tak sa prekvapene opýtal: "Mami, ty čo si taká? Veď sa len s tebou rozprávam?" 🤦😁

alexa21
21. sep 2019

Eliška (3)vola satku na krk šalát. 100x upozornenia ale proste šalát.. A dnes pri obliekaní. Maminka ja už viem ze to nie je šalát, ja už som vejka.
Áno? A co to je? A Eliška s hrdosťou pava.... Šálka 💪😂

skylarr
23. sep 2019

2r neter chcela vodu. Tak jej mama doniesla. Mala ju celu vypije a krici: mamaaaaa vsetku som vypila.som Alkoholik !😂

moonlight1210
24. sep 2019

@alexa21 v cechach to ale tak vazne volaju. ked som hladala na weboch hodvabnu satku na krk, tak to rozlisovali ako šála, šatka a šálka. 🙂

majaxy
28. sep 2019

Malú neter, 9r, volám moje kuriatko. Ona mi vraví, že budem jej klokan. A ja že prečo klokan. Ona že lebo si stará. Vravím že no pekne. A ona, nuž dobu nezastavis moja milá, no nemiluj ju

jana_eyre_2
28. sep 2019

3r syn na mna pozera a pyta sa: preco mas tolko vyrazok? ja mu vravim, ze som uz stara.. zacal plakat a lutostivym hlasom.vravi, "ty nie si staraaa, ty si novaaa" 😂😂😂

kasiopeja01
29. sep 2019

Vcera mi prisla od mamky, ktora strazila dceru takato sprava: "Bola som z Natalkou v čiñaku a pozerala som si podprdy jedne boli z vystuzou a jedne bez. Natalka prejde okolo tej bez výstuže a povie babka tieto sù už zvednute tamtie su lepśie🤣🤣🤣"

kasiopeja01
29. sep 2019

A hned po tom, este jedna sprava: Teraz sa ju pytam, čim by chcela byt keby mala byť zvieratkom ,tak odpoveď babkà vtáčikom lebo jemu netreba trhať zuby🤣🤣🤣

luci58
29. sep 2019

Moj syn ma medzi meninami a narodeninami rozdiel 3 dni. Na meniny od babky a dedka dostal knizku. Babka sa ho pyta, co by chcel na narodeniny. Jeho odpoved ,,Babka, prosim Ta, knizku uz nie, pretoze moja kniznica je uz uplne plna a ziadna knizka sa tam uz nezmesti,,😁

mircalla
29. sep 2019

Dni v tyzdni v podani mojej dcery (3 roky ucili sa v skolke): Pondelok, utorok, streda, piatok, zima (to neviem, kde sa tam vzalo), sloboda (akoze sobota), vikend

miriam439
29. sep 2019

@kasiopeja01
Ma napadlo, čo zapotil minule náš malý (3r). Išli sme cestovať a zvyknem si dopredu všetko na oblečenie prichystať sebe i jemu, aby sme potom ráno nestresovali. Len čo vstal, zazrel na mojej kôpke navrchu podprdu a zahlásil: "Ty si ideš zobrať zas tie pekné prsíčka?" Skočil dolu z postele a utekal po ňu a vraví: "Donesiem ti, nech si ich hneď oblečieš." 😁