Pípajúca bunda

lasto
18. nov 2011

Kúpila som si cez Modrého koníka bundu značky H and M a odvtedy máme problém v každom obchode. Kadiaľ s malým idem, tadiaľ pípa. Stále nás prezerajú, podozrievajú z krádeže. Prehľadala so celú bundu, ale nič som tam nenašla. Nemáte s tým skúsenosti? Dala som za ňu dosť eur, tak nechcem, aby sedela v skrini. ĎAkujem

jonas17
18. nov 2011

asi bola kradnutá 🙂 a dakde bude ešte kod 🙂 zvyknú byť niekde ukryté, práve kvôli zlodejom 🙂

zuzana581
18. nov 2011

@lasto zavolaj do HM a opýtaj sa, či s tým vedia niečo urobiť. Napríklad v dráčiku dávajú do hračiek také nejaké nálepky, alebo čo to je a oni iba pošúchajú po pulte a tá nálepka sa znehodnotí. Včera som to odpozorovala v dráčiku. Párik kupoval nejaké puzzle, alebo podobné hry a pri odchode pípali. Predavačka vybrala tie hry, každú pošúchala po tom pulte a oni vyšli bez pípania. Nič nevyberala. Možno aj v HM majú podobný systém. Iste ti tam poradia.

eeffka
18. nov 2011

mna tak raz vyzliekli v obchode, mala som nalepku v podsivke, a raz vo vnutornom vrecku, hladaj lepsie , niekde tam bude 🙂

pietra
18. nov 2011

@lasto to posuchanie, o ktorom pise zuzana581 by malo pomoct na akejkolvek pokladni. Nam takto pipali topanky kupovane u Batu a odpipali nam ich v Tescu v pokladni

aadulik2110
18. nov 2011

kolegyňa kúpila dcérke topánočky a mali podobný problém ako ty - v každom obchode pípali.... nakoniec išli do obchodu, kde topánky kúpili a tam prišli na to, že v jazyku topánky je zašitý čip a tak im to podobne ako píše zuzana581urobili a odvtedy už nepípe

miciatko
18. nov 2011

@lasto pozri este raz byva to hlavne pri vackocch a je to taky kustik plastu a ten by si mala zlomit ,tak prerusis aby v obchooch pipala, nemusi byt kradnuta staci ak sa kod znovu aktivoval, niekedy sa tak stane

winona24
18. nov 2011

@lasto niekde je zabudnutý kód....ako píše@zuzana581 treba zájsť do H&M a poprosiť ich,aby Ti kod znehodnotili...

nerozumiem prečo by hneď mala byť KRADNUTÁ 😅

lasto
autor
18. nov 2011

ďakujem všetkým za rady, tak som sa na bundičku tešila a teraz iba tŕpnem všade, kam prídem, vyskúšam vaše rady, hádam niečo pomôže

henulienka
18. nov 2011

počula som, že sa tieto mäkké kódy (tak to vraj volajú) môžu obnoviť - že aj keď sa odpália pri pokladni, môžu neskôr začať pípať.. neviem, čo je na tom pravda 😖

martina00707
18. nov 2011

urcite tam mas papierov lepiaci alarm..niekedy sa podoba kodu alebo je jednofarebny..ked ho najdes staci ho len odlepit a nemusis suchat v obchode na magnete....ak tam mas alarm umel i z ihlicov tak staci tu ihlicu odstrihnut z gpmbinackama.....ale to bude lepiace pozri pri na vysacke, vo vrecku alebo pri golieri niekedy aj v rukave...

martuska75
18. nov 2011

možno nejdú "odpípať". Minulý týždeň sme vybrali dcére topánky v humaniku a predavačka pri pokladni nám hovorila že si ich môžeme kúpiť ale vraj pípajú a nedá sa to zrušiť.

terrs
18. nov 2011

jaj, pípajúce veci! @lasto určite skús ísť do HMka, tam to určite vyriešia..
PS, mobily tak pípu niekedy.. Keď máš zapnutý internet a akurát niečo načítava, to sa konkrétne stáva mne..

dazdovka
18. nov 2011

@martuska75 Presne, aj ja som kupila v Prahe v Humanicu topanky, na kt. som dostala zlavu prave kvoli tomu, ze nesli odpipat, mali to niekde vo vnutri v opatku :D

nibiru
18. nov 2011

@lasto ahoj nestretla som ta v tescu?tam bola mamina co tiez mala taky problem tiez som jej povedala ja som tak maal v mikine vo vrecku zasity kod mikinu som prala x krat a kod bol aktivny kludne zbehni do hm tam ti to deaktivuju alebo poprezeraj uplne celu bundu tiez pod limcom rukavmi vnutornymi vackami aj tam kde sa pise meno kedze u nas sa do tovaru lepi uz len nalepka ktora pipa a je fakt malicka niekedy do jednej bundy aj 3x.

jasminet
18. nov 2011

mne poslednou dobou pipa vsetko. byvaju tie papierove pipace priamo nasite na veciach, v listkoch kde su ciarove kody a oznam o prani, zehleni...
takze teraz uz zo vsetkeho noveho oblecenia odstrihavam vsetky stitky, listky...
je to hrozne neprijemne, najhorsie je, ze niekedy to pipa IBA ked z obchodu vychadzam, ked vchadam nie, to sa idem od hanby prepadnut...

ivett1
18. nov 2011

@lasto ahoj, aj my sme takto kupili topanocky v Humanicu a vsade pipali, nakoniec nam ich odblokovali u konkurencie...v Deichmane 😉 ...a naozaj tiez nechapem, preco by mala byt hned kradnuta....skus, tak ako radia mamicky, bud zbehnut do H&M...alebo nejakeho obchodneho centra, ci by ti to neodkodovali...ze sa pravdepodobne znovu aktivoval...

anjelicek26
18. nov 2011

Pripajam sa k ostatnym, do najblizsieho H&M a nechat to odpipat, nebude s tym ziaden problem.

usacek79
18. nov 2011

@lasto H&M su znami tym, ze tak schovavaju kody, ze ich ani oni nevedia najst 😒 stalo sa mi to u nich v dvoch zo styroch nakupov, polhodinu potom hladali ten pipac... takze bunda nemusela byt kradnuta 🙂
chod do predajne, povedz, ze si to kupovala pre casom a ze az teraz si ju zacala pouzivat a zistila, ze pipa. budu mozno cudne na teba pozerat, ale mali by ti vyhoviet 🙂

tunylyk
18. nov 2011

@lasto idealne by bolo najst ho a odstranit,v HM by teoreticky mali vediet,kam ich zvyknu davat,mam za sebou x rokov odpracovanych v obchode nemenovanej znacky,niektore nalepovacie kody sa aj po deaktivacii casom z nezistenych pricin aktivuju znova 😉 ako tu uz niekto spominal,je to ozaj mozne a to,ze mohla byt aj kradnuta,je uz teraz jedno,aj ked vylucit sa to neda,pretoze viditelne alarmy zlodeji dnes odstranit vedia,divili by ste sa ako su poniektori aj magnetmi vybaveni 😉 tie poistne,ktore sa ukryvaju vedia tiez obabrat,staci obycajny alobal v taske...

sisaha
20. nov 2011

@lasto skus tiez pozriet na vnutornu vignetu, co je zvnutra na strane, kde sa vacsinou pise ako to prať. Nieledu ke tam taky stitok, kde je nakreslene ze treba odstrihnut.

lasto
autor
20. nov 2011

@sisaha ďakujem,vyskúšam

bv_alexandra
21. nov 2011

Ja som mala jedno obdobie stále pipajúce. už som si z toho robila posmešky. 😀
😀 Raz som mala zabudnutý kod zvnútra bundy. A raz mi neustále pípali šlapkky z Tesca. To že sú to šlapky som netušila, to som len raz vošla do predajne a predavačka hovori že to budú tie šlapky. Odpípala mi ich a bol pokoj. Pár krát sme potom ešte pípali, a vždy som poprosila pokladníčku či nemôže skúsiť to odpípať. 🙂 😉

loool_d
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkano
10. apr 2016

Ja pípam najmä v TESCU 😒 a zväčša nakupujem v sekáči.