Platba za kočík

lenkapp
6. aug 2012

ahojte.chcem sa vas opytat..ake mate skusenosti s predajom cez bazar ...jedna pani chce odomna kupit kociar a mam jej ho poslat do lucenca a ona ho chcela zaplatit tam na poste ci ako..ja som pocula ze najlepsie je najprv prijat peniaze na ucet a potom poslat balik..len ta pani mi nemusi verit ze ked ja budem mat peniaze na ucte ze jej ho aj poslem..co navrhujete..ine moznosti platby?dakujem

petraxy6
6. aug 2012

@lenkapp ona to chce kúpiť na dobierku, že, keď chce platiť na pošte. Tak si pýtaj zálohu aspoň za poštovné nech ti dá, ak by ho neprebrala, aspoň by si nemala škodu.

zmrzlinkams
6. aug 2012

take velke veci by som ja osobne dala len ako osobny odber nikdy nevieš čo sa može stať je to draha vec a može sa staž že to ta pani nepreberie a budeš škodovana len ty- to čo myslela je na dobierku, bud ako piše petraxy6 dať nejaku zalohu ale aspon viac ako 50% z ceny a zvišok dobierkou alebo potom osobne ak nechce ináč.
ale robi sa to tak že sa pošlu na učet peniaze a potom sa posiela tovar doporučene samozrejme kedže je to take velke a drahe.
alebo ma napadlo skus využiť UPS neviem aky by bol cenovy rozdiel pošta a UPS ale mala by si to iste neviem presne tako o funguje - nemala som tak treba na nete pozrieť alebo niekam zavolať a zistiť ale da sa to a možno by to bolo lepšie ako pošta - nepoškodi sa tak tovar !

@lenkapp

popelka5000
6. aug 2012

Ja som najskor prijala peniaze a potom odoslala kocik.

lenkapp
autor
6. aug 2012

ja som tiez chcela najskor peniazee na ucet a ze potom poslem ale ta pani s tym nema skusenost a a ze mi nemusi verit.ja som pocula take nieco ze na poste mi zaplatia sumu ktoru pytam za kociar a ze ked jej to dojde tak bude musiet najprv zaplatit tu sumu a postovne az tak jej ho daju..

petraxy6
6. aug 2012

@lenkapp áno, dajú jej ho, len keď ona tebe neverí, ani ty nemusíš. ona ho nemusí prebrať. keď by neprebrala, po 18-tich dňoch sa ti kočík vráti a ty nemáš peniaze, ktoré si musela zaplatiť ako poštovné + ďalšie peniaze, ktoré by ti strhli za to, že to tam bolo.

dejnas
6. aug 2012

kočík by som isto na dobierku neposielala... nech najskôr pošle ona peniažky tebe na účet... na bazároch sa to robí úplne bežne... ona bude mať doklad o uhradení platby tebe a ty musíš mať doklad o odoslaní tovaru na adresu, ktorú uviedla... ak s tým nemá skúsenosť a má obavy, nech si kúpi kočík inak

btw - aj pošta posiela zásielky "kuriérom"... ja som tak predala jeden kočík 😉 vyšlo to cca 6 - 7 euro... už si presne nepamätám

inviav
7. aug 2012

Ja keď som predávala kočík, tak ho pani tiež chcela na dobierku. Vypýtala som si teda od nej 30€ ako zálohu, čo mi poslala na účet, ale s tým, že keď ho nepreberie, tak jej zálohu už nevrátim. Obchod nakoniec prebehol bez problémov a bola spokojnosť na oboch stranách. 😉

bets
7. aug 2012

ja som si dala max. hranicu, kedy som ochotna poslat peniaze skor ako dostanem tovar 10 eur. za vyssiu sumu uz nie som ochotna niest riziko, ze mi predajca neposle tovar. nakupujem celkom dost cez net, a takmer vsetko si nechavam posielat na dobierku. z toho dovodu sa vyhybam bazarom, lebo predavajuce chcu platby vopred, ak je to drobnost do 10 eur, tak obcas ano. ale z troch pripadov co som nakupila, jeden tovar nezodpovedal tomu, co som kupovala. takze cim viac bude nespokojnych kupujucich, tym ochota niest riziko pri platbe vopred bude vo vseobecnosti nizsia.
jednoznacne pri kociku nesie vacsie riziko kupujuci, predavajuci len vo vyske postovneho.

medovka14
7. aug 2012

No ups na dobierku od obycajnych lidi balik neberie, len od firiem, s ktorymi ma zmluvu...
Ja by som dala polovicu poslat na ucet, ale ako uz bolo pisane, hrozi riziko poskodenia kociara, skor som za osobny odber...

mmacca
7. aug 2012

Kočík sa dá poslať Expres kuriérom aj na dobierku, treba si pozrieť stánku pošty alebo priamo zavolať na infolinku a zistiť si sumu. Tiež som kupovala kočík za 300 € na dobierku. Ak by som osobne mala kočík takto predávať, tiež by som si dala zaplatiť ako zálohu aspoň poštovné.

ivett1
8. aug 2012

@lenkapp dobierka je riziko...ale, ak sa už rozhodnete, že kočík pošlete týmto spôsobom, tak potom by ste mali pýtať zálohu...aspoň to poštovné...inak, ja som posielala kočík poštou - ako balík (bol to ľahký kočík do 15kg) a peniažky som dostala vopred na účet (cena za kočík + poštovné za balík)...ak je registrovaná tu na MK, tak treba pozrieť, či má aj nejaké (a aké...) hodnotenia...
ďalšia možnosť ako poslať kočík je kuriér slovenskej pošty (na stránke pošty nájdete číslo, zavoláte a ostatné vám už vysvetlia priamo na infolinke...), kočík si príde vyzdvihnúť až k vám domov, odváži balík, zaplatíte cca 8-10 eur? (neviem presne, je to podľa váhy...) a dovezie na adresu príjemcu...

lenkapp
autor
8. aug 2012

dakujem vam za rady.nakoniec si preneho prisla ina mamicka osobna takze je po probleme🙂

lilitela
2. mar 2013

Baby, nezda sa vam cudne ak predavajuca nechce pristupit na dohodu, ze jej prevodom zaplatim postovne a sumu za kocik da s dobierkou? Je to fer, nie? Podmienky si sice urci predavajuci, ale predsa je to len podozrive, ale dohoda je dobra vec. Ze neni podvodnicka, a chce celu sumu na ucet vopred. Tu sa ale bavime o 200€. Ja tiez nie som podvodnicka, mozem prist dokonca este aj o tych 5€ za postovne.