Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

acim
9. okt 2012

@katussamus trochu som si prisposobila tento navod 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8019

lenadka
9. okt 2012

@petraslov ten motýlik je úplne úžasný 😵

blka
9. okt 2012

@acim Aha, na tu montanu jsem se dívala, ale má jen holčičí barvy. Škoda ☹

majus6
9. okt 2012

Zdravím všechny pletařky. Chtěla bych poprosit babičku, aby mi upletla spací pytel pro miminko z merino vlny, něco jako na tomto obrázku:
http://www.merinoshop.cz/cs/obchod-eshop.html?p...
Nemáte někdo nějaký návod nebo nevíte kde by se dal sehnat? Díky 🙂 .

petraslov
9. okt 2012

@lenadka ďakujem, je z českého mmb 😉

lussy23
9. okt 2012

@zuzkaamato KRáSNA čIAPOčKA AJ MODELKA
@lenkalela KRáSNE AJ deti
@saminka KRáSNE čIAPOčKA AJ BAMBULKY
@acim KRáSNA SúPRAva aj dcerka
@petraslov krásnučkáe čiapočky
@janabanc krásnučka čiapka aj dcérka
@jasmika krásnučké

lussy23
9. okt 2012

tuto čiapočku , nemáte na ňupostup?

letuskah
9. okt 2012

@majus6 navod nemam ale ja by som sa odrazila od navodu na pulovrik s tym ze by som ho spravila o nieco sirsi ako je navod na danu velkost a dlhy a na spodku by som zosila 😉

vera_vila
9. okt 2012

@majus6 zrovna teď v nějakém pletacím časopise jsem návod na spací pytel viděla... bohužel mě tam nic nezaujalo, tak jsem ho nekupovala...

adel22
9. okt 2012

Pre moju malú Miinku🙂

ojo
9. okt 2012

Ahoj holky, sháním pletací přízi Kateřina plus fialový melír, už asi není k dostání ☹ nemáte třeba některá klubko navíc?

jinak jsem koukala na podobnou pletací přízi Sněhurka ombre, ale to je čistá bavlna, tak je tenká a bojím se, že i když ji dám dvojmo, tak na bekovku na zimu to nebude nic moc :-/

mirenkam
9. okt 2012

moje dnešní práce....

lumimi
9. okt 2012

@adrika79 ja som strikovala, ihlice č. 5 a nebolo to dierované, tie giličky to celkom dobre zaplnili. tu je foto

lalipop
9. okt 2012

ahojte dievcata. mohla by som vas poprosit o navod na znak adidas, prip. nejaky odkaz. dakujem 😉

maca77
9. okt 2012

@janabanc krásna čapica... prosím nemáš návod ako si robila tú vrchnú časť? ja len začínam, už som zopár deťom urobila, ale len také jednoduchšie

letuskah
9. okt 2012

@lumimi wow tak to je super, by ma nenapadlo z toho svetrik spravit, kolko klbiek si minula? mam doma 6 tak ze ci by mi pre oboch vyslo inak sa pobiju 😀 krasny je 😵 a davala si zips? dobre vidim?

lumimi
9. okt 2012

@letuskah ano zips, prišlo mi to jednoduchsie než sa pasovat s niekolkymi gombikami. a neviem kolko klbiek. dve alebo tri. malý mal len 6 mesiacov, takže to nebol velký svetrik.

meggi0201
9. okt 2012

akurát robím čiapočku na obvod 42 cm, placka by mala byť cca 13,37cm, mám dorobený riadok a placka má rovných 13 cm, môžem to tak nechať? lebo keď dám ďaľší riadok z DS to bude už moc veľké, nie? či ako? doteraz mi to akosi zázračne vychádzalo, že som dorobila placku a bola skoro presne podľa výpočtu, teraz neviem 😠 😠 😠

mimkaa2607
9. okt 2012

nakrčnik pre dcerku pod stromček ... navod nemam-robila som z DS 🙂

pata31
9. okt 2012

@meggi0201 pridaj v dalsom riadku len na kazdom druhom ocku, ako si rozsirovala 😉

letuskah
9. okt 2012

@meggi0201 nechala by som to tak, uz by som nerozsirovala 😉

meggi0201
9. okt 2012

@letuskah
@pata31 ďakujem za radu, nakoniec som to nechala tak 🙂 však sa natiahne hádam, dúfam, uvidíme 😉

pata31
9. okt 2012

@meggi0201 no zavisi, z coho hackujes, ak napr. z camilly, tak ta nie je az taka pruzna, ale vlna sa viac podda 😉 ja radsej stale trosku pridam, radsej nech je volnejsie, ako ma byt na tesno 😉

79zuzana
9. okt 2012

@lalipop ahoj, jedna ochotna maminka odtial mi to poslala, tak ak mi posles emailovu adresu, mozem ti to preposlat 🙂

pifina
9. okt 2012

baby, tie usianky su super 🙂 nemate niekde popis, ako sa robi ten reliefny stlpik? 😅

maca77
9. okt 2012

@janabanc Ďakujeeeeem 😵 😵 😵

bambola
9. okt 2012

@meggi0201 da sa pridat este aj tak ,ze pridas vzdy len "na stvrt" 😀 a teraz vysvetlenie 😀 , ze zdvojis v kruhu DS len 4x, a to tak, ze ked si predstavis placku ako hodiny, tak 2DS das na kazdych 15minut (o stvrt, o pol, o tristvrte a o celej)...ehm, chapes? 😅 vtedy sa prida len velmi malicko 🙂 (teda jasne, zavisi od priadze)

janabanc
9. okt 2012

@maca77 nemas zaco