Po akej dobe ste s partnerom postúpili vo vzťahu?

18. máj 2021

Ahojte.
Zaujímali by ma vaše skúsenosti. Po akej dobe ste sa posunuli s partnerom na tvz.ďalši level? Či už to boli zásnuby (svadba), dieťa alebo spoločné bývanie. Ako dlho ste boli spolu a koľko ste mali rokov?
Zaujíma ma to, keďže ja mám 20, priateľ 25 a sme spolu rok. Obaja bývame ešte u rodičov. Nepovedala by som, že je to detský vzťah. Mám už u nich aj kefku, oblečenie, priamo kľúče nemám (čo by som ani nechcela, keďže je to dom jeho rodičov) ale viem, kde majú schovaný náhradný kľúč a kedykoľvek i keď nie sú doma k ním môžem prísť (samozrejme nechodím). Podľa mňa ak s niekým neplánujem do budúcna, snažím sa týmto veciam vyvarovať (no možno sa mýlim). Z druhej strany sme sa nikdy priamo nebavili o tom, že áno, budeme spolu bývať, mať deti a podobne. Rozmýšľam, že sa s ním o tom porozprávam. O tom, že ja by som v blízkej budúcnosti možno aj chcela niečo viac, vážnejšie. Len neviem či nie je priskoro či už vekovo alebo dĺžkou vzťahu.
Nie je to náš prvý vzťah. Ja som pred ním mala jeden 3 ročný a on tiež mal predo mnou jeden 3 a jeden pol ročný vzťah.

kkovacovak
18. máj 2021

Mala som priateľa od 18. Trvalo to 7 rokov. Tri roky pred rozchodom som začala bývať s ním v byte jeho mami. Potom som sa rozhodla ísť do podnájmu s tým že pôjde so mnou. Bohužiaľ to po pol roku nevyšlo a rozišli sme sa. S terajším partnerom som začala bývať po 8 mesiacoch vzťahu....v tom podnájme. Bola som už samozrejme strašia ako ty. Spoločne byvanie sme si zadovážili po cca roku a pol od začiatku vzťahu. Hneď na to sme sa rozhodli založiť si rodinu 🙂

mondolina
18. máj 2021

všetko záleží aj od finančnej sebestačnosti a celkovej mentálnej pripravenosti na život bez rodičov.

martina1201
18. máj 2021

Ahoj, chýbajú mi informácie či študujete alebo pracujete. Ak študujete tak spoločné bývanie asi do úvahy moc neprichádza. Ak pracujete treba uvažovať či by si zvládla vlastné bývanie prípadne podnájom. Tiež či pracuje priateľ a či sa chce osamostatniť. Nie je to o dĺžke vzťahu ale o schopnosti osamostatniť sa z "mama hotelu"....
Tlačiť na pílu nie je dobré. Poznáš ho najlepšie a vieš, či je mamičkár, alebo či by si vedel predstaviť život mimo rodičovského hniezda.....

lavienocka
18. máj 2021

Ahoj, my tak zásnuby po dvoch rokoch vzťahu, svadba a spoločne bývanie po 2,5r. Dieťa po svadbe, ale ešte nemáme.Mali sme na začiatku 23 a 28 rokov. Tiež som vzťah chcela niekam posunúť a debatovala som to často s priateľom😊

autor
18. máj 2021

Ďakujem za názor 😊
Z finančného hľadiska je sebestačný on z mentálneho si dovolím povedať, že skôr ja. Ja momentálne nemám stabilnú prácu ale ani som nechcela riešiť napr.bývanie , kým má príjem len on. Len som rozmýšľala o pre komunikovaní týchto záležitostí aby som vedela čo ako. No z druhej strany nechcem aby si myslel, že naňho tlačím alebo niečo podobné.
Ešte pravdaže nechcem vyberať či už byt alebo prsteň, no tým, že už sme rok spolu nie sme -násť ročný, začala som uvažovať i o týchto veciach. Respektíve o budúcnosti.

mondolina
18. máj 2021

poviem ti len jedno...nemáš sa kam ponáhľať fakt nie, a tvoje sme spolu " už rok" by som zmenila na " len rok"
všetko sa vykryštalizuje postupne.

danieladeley
18. máj 2021

uprimne? v 20 rokoch som absolutne neriesila vazne vztahy, nie to este deti, mala som pred sebou vysku a vela som cestovala. uzivala som si zivot bez toho, aby som sa stale musela niekomu prisposobovat a nelutujem ani jednu sekundu. manzela som spoznala ked som mala asi 22, dali sme sa dokopy ale az v 26 a o rok ma poziadal o ruku. a o vaznom vztahu a detoch sme sa bavili hned od zaciatku. boli sme uz dost vyjaseni, mali sme presne jasno v tom, co chceme.

kkovacovak
18. máj 2021

Je o 5 rokov starší tak by možno mohol začať uvažovať o budúcnosti. Ale to záleží od jeho povahy. Ty musíš vedieť či je rodinne založený alebo je to ešte veľké dieťa. Spomenúť budúcnosť by si ale mohla a uvidíš. Aspoň zistíš na čom si a či ste na rovnakej vlne. Tiež som bola podobná a nevyšlo to. Každý sme chceli niečo iné ale tak to skrátka niekedy je. Bavte sa o plánoch, čo chceš robiť po škole atď. Z jeho reakcií uvidíš či to vníma rovnako.

jana_eyre_2
18. máj 2021

Mala som 21 keď som bola na prvom rande s mojím dlhoročným kamaratom čo mal vtedy 23r.. odprevadil má do.mojho bytu a už odtiaľ neodisiel.. zubnú kefku si kúpil asi na druhý, tretí deň keď sa z práce vracal vždy kumne 😅 od začiatku nám vôbec nebolo divné že spolu bývame, neboli vlastne žiadne hádky spojené so spoločným bývaním.. ako druhý krok sme zvolili postavenie domu čo prišlo po 4rokoch.. po 7rokoch sme sa rozhodli pre dieťa.. po 8rokoch sme sa rozhodli pre svadbu, pretože som čakala už druhú dcéru.. teraz je to 16rokov čo sme spolu a vyzerá to tak že ešte snáď niekoľko rokov budeme..

Určite sa s ním porozprávaj.. spoločné bývanie ukáže najviac ako sa k sebe pár hodí..

autor
18. máj 2021

@mondolina vzhľadom na to, že som mladá a môj najdlhší vzťah trval 3 roky, je to pre mňa už rok. No chápem ak pre niekoho je to len😊

siasis
18. máj 2021

Od 14 po 7 rokoch som otehotnela,kupili byt po dalsich 2 bola svadba a v ten rok aj druhe babo❤ a jeto uz 12 rokovv❤

autor
18. máj 2021

@danieladeley neuvažujem o dieťati. Uvažujem o posunutí vzťahu ďalej, no z "úroveň chodenie" určite nie na "úroveň dieťa" 😊

autor
18. máj 2021

Ďakujem za názory 😊 Porozprávam sa s ním o tom. Uvidím, či vôbec počíta so mnou do budúcnosti a či vôbec máme rovnaké predstavy😊

zuzanockamt
18. máj 2021

Po 2 rokoch spoločné bývanie, po 4 rokoch svadba, po 7 rokoch 1. dieťa, po takmer 17 tich rokoch 2. dieťa (všetko počítam od začiatku vzťahu)...takže s tvojím "už rok" by som sa neponáhľala

kkovacovak
18. máj 2021

@zuzanockamt niekedy je rok dlhá doba. 🙂 Tiež som mala vzťah 7 rokov a nič a potom som našla terajšieho a skoro do dvoch rokov sme vybavili všetko čo som za 7 rokov "nestihla". Je to individuálne. Zrazu som zistila že moj krátky vzťah je intenzívnejší a omnoho lepší ako bol ten dlhý.

autor
18. máj 2021

Nie celkom chápem ako už rok dávate do " no tiež ste mali po 2r spoločné bývanie. Áno vzhľadom na vzťahy, ktoré trvajú 10+ r je to len rok, no ak si zoberieme našu situáciu pre mňa je to už rok😊

beatrixx123
18. máj 2021

Po 5 rokoch spoločne bývanie
6 rokoch zásnuby
A teraz po 8 rokoch čakáme bábätko
A 7 rok čo sme boli spolu bola taka kríza 🙄

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
18. máj 2021

@kkovacovak je to možné

jarmila2010
18. máj 2021

u mna to bolo tak,ze do 24r ma,ani nenapadlo sa viazat,,,vobec ma to nelakalo...potom som sa sialene zamilovala a asi prezila to,comu sa hovori prava laska..intenzivna,oddana...len,urobili sme chyby a po 3r sme sa namiesto svadby,rozisli...spolu sme zili,takmer od zaciatku...v 28r som spoznala mojho terajsieho manzela(je o 2r mladsi a rozvedeny) ..tiez sme,takmer okamzite zacali zit spolu...nic sme neriesili,len uzivali zivot..akurat sme si zrekonstruovali byt...v mojich 32.rokoch sme sa schytili do zahranicia..chceli sme zmenu prostredia ...narodil sa nam tam syn...mala som takmer 36r a pred porodom sme sa stihli aj zobrat,ale bolo to najma z praktickeho hladiska ,kvoli priezvisku...svadba pre nas nebola dolezita...vratili sme sa na SK a v 39.r. sa nam narodila dcera...mam 47 a vobec nemam pocit,zeby som nieoc nestihla..respektive,uzila som si zivot aj ako bezdetna (vzdy som bola,taky uragan :D ) a teraz,uz vyburena😅sa venujem rodine...
...takze,ja by som ti poradila ist do spolocneho byvania,kde najlepsie prides nato,ci je to ten pravy...vztah ,stylom zasnuby,by som zatial tymto smerom neposuvala...

andreatytler
18. máj 2021

Podla mna, spravny cas na rozhovor o spolocnej buducnosti je presne vtedy, ked zacnes o tom uvazovat... cize pre teba, prave teraz. Je to uplne normalne a bezne ze jeden z partnerov je trochu inde vo vztahu ale je dobre si navzajom tieto informcie povedat aby on chapal co sa deje v tvojej hlave a mohol sa podla toho zariadit.
Cize na zaciatok mu mozes povedat nieco take ze v poslednej dobe casto uvazujes o vasej spolocnej buducnosti a rada by si sa o tom s nim porozpravala. Nemusi to byt hned teraz ak sa na to neciti ale bola by si rada keby to bolo do (napriklad) mesiaca. Ze nemas v plane nic tak zavazne ako svadbu a dieta ale chcela by si mu povedat ako sa citis v tomto vztahu a co ocakavas do buducnosti.

Nasa situacia je neporovnatelna s tvojou. Lebo Ja som mala 34 a on 45 ked sme sa poznali.
Spolocne byvanie po 8 mesiacoch randenia (ale poznali sme sa ako kolegovia uz par rokov).
Svadbu a dieta som chcela po 1.5 roku ale jemu to trvalo ovela dlhsie. 5 rokov.

Vela stastia.

ninusa221
18. máj 2021

Ahoj 🙂 ja mam 21 a moj ma 26 😀 my sme sa zas dali dokopy v ten den ako sme sa prvy den videli😂 po 2 mesiacoch sme sa pozoznamovali s rodičmi, zobrala ho na stužkovu, v lete sme mali ist na dofču nič z toho a presne keď som riešila vysoku že kam tak sme si vymysleli že pojdem snim tam kde pracuje 100 km od svojho domova... nelutujem byvame spolu zachvilku rok... a ked pridem domov ( ku rodicom) tak je to take zvláštne 😀 akoze su dni kedy by som sa zbalila ale to si ešte na seba zvykame... takže urcite choj do toho

kayyaa
18. máj 2021

My sme sa asi po 3 mesiacoch vztahu zacali rozpravat o svadbe, detoch...presne po roku sme sa zasnubili, po dalsich 4 mesiacoch svadba, spolocne byvanie hned po svadbe, a do roka prve dieta😍 mala som 22, manzel 30...😊 sme manzelia uz 16 rokov 😊

zenazaba
18. máj 2021

Po 9 rokoch spolocne byvanie.
Po 10 rokoch svadba.
Pi 11 rokoch babo. 🤔

natalia912
19. máj 2021

Mali sme 22, spolu do podnájmu sme šli po asi necelom mesiaci 🙈 fest dobrá škola prežitia, o ruku ma požiadal asi po roku s tým že on si ma chcel vziať hneď,no ja som váhala a oficiálne sme sa priznali že sa k niečomu schyľuje po skoro dvoch rokoch keď už mi vrzgal za ušami 😁 a ptm som zas nič iné nepočúvala len že kedy sa vezmeme,ja keďže som už stihla byť aj rozvedená ..áno áno...mladá blbá,zaslepena láskou bla bla...tak som to naťahovala čo to slo...nakoniec mi dal ultimátum,povedal dovtedy a dovtedy si ma vezmeš a tak aj bolo🙂 všetko to záleží od toho čo ste prežili v živote, či viete čo chcete a či si viete ísť za tým...a hlavne čo k sebe cítite...u nás to fakt proste bolo ako blesk z jasného neba celé...nie vždy ideálne ale nakoniec by mi za ním bolo smutno 🤣 ty sama musíš vedieť že ako to vo vašom vzťahu vyzerá a to čo prežila každá jedna z nás je koniec koncov tak či tak irelevantné...ale držím palce nech dostaneš odpoveď ok akej túžiš...keď sa k tomu dopracujete

eskop
19. máj 2021

My do roka dom, zasnuby,splodenie dietatka aj svadba 🤣

miadi
19. máj 2021

Nema to moc zmysel porovnavat.. intenzita a uroven vztahu moze byt vzdy ina. My sme sa stretli ked som mala 29 mm 38 po 4m intenzivneho den noc den noc randenia a tisic sms medzitym ., sme spolu zacali žit. Po roku a pol svadba 4rok vztahu prve teho .. Mne to pride celkom vtipne ze mas u jeho rodicov zubnu kefku atd. On mà 25r vravis ze financne je ok ., tak uz by mal chlapec vyletiet z hniezda. Logicky postup by bol dalsi krok dalsi level spolocne byvanie, aby si nemusela mat kefku u jeho rodicov. ( moje deti su male ale ziadne kefky frajera a frajerky u mna mat nebudu 🤣ani o 20rokov) Ja som uz v jeho veku bola tisicky km od mami hoci je naj na svete 😜najprv sa osamostatnite.. potom zistite ci spolu viete chcete zit. Svadba deti - ci od buducnosti chcete raz rovnake veci to ste uz mohli mat v teorii prebrate.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3petka
19. máj 2021

V mojich 20 manzelovich 28 sme sa spoznali. Bývali sme spolu prakticky od začiatku. V 26 sme začali stavať dom.. 27 svadba a 28 dieťa... a takto si žijeme šťastne pospolu 😁

annamaria_65
19. máj 2021

Po roku dieťa, hneď zásnuby, bývanie a svadba .. a sme spolu rok a pol 😀