Pohlavie dieťata, sklamanie aj po rokoch

7. jan 2024

Ahojte, mam doma dve dievcata. Uz pri prvej som chcela chlapca - nevydalo. Druhy krat rovnaky scenar. Deti mam uz vacsie ale este aj teraz mavam den, kedy si poplacem, ze toho vysnivaneho chlapca nemam. Rovnako som oplakala aj vsetkch chlapcov, ktory sa narodili kamaratkam. Je to normalne? Kazdy pise, ze po porode sa hned zmieril s pohlavim. Ja svoje deti milujem a som za ne velmi vdacna ale niekedy zostanem taka smutna, ze mi to s tym chlapcom nevyslo. Nedokazem to ani nikomu povedat. Vsetci si myslia, ze som rada za dievcata.

janickacrazy
9. jan 2024

@marry184 Nato sa tiež nemôžeš spoliehať. Moja suseda má napríklad 3 dcéry a 7 vnuciek a ani jedného vnuka. Ďalšia 4 synov a už štvrtého vnuka.

adrianajozko
9. jan 2024

@blackcat8885 ved to je jasne za to je zodpovedny muž a nie žena. A ja to ani netvrdim, ale dost je takych pripadov, ze to tak vide alebo vto aspon veria . V mojom pripade sa to potvrdilo a ja som za to velmi vdacna,ze som to podstupila aj ked bola by som šťastna aj za tretieho chlapčeka hlavne, že je dieťatko zdrave.

sherynkamalinka
9. jan 2024

Ja som chcela dievca a mam dvoch chlapcov.ked som cakala prveho bola som zhrozena...co ja s chlapcom budem robit preboha...auticka stavebnice? A cuduj sa svete akosi to všetko prislo same a skutočne som si to materstvo s nimi uzila.na to aby som mala dievca som uz ani nepomyslela. Cize tvoje myšlienky nie su v poriadku.v poriadku by bola tuzba mat dalsie dieta ale nie s tym,ze ked to bude dalsie dievca,tak sa ti zruti svet

autor
9. jan 2024

@jumama dakujem, to bol naozaj vyzivny komentar. Pekne si to zhrnula. Viem, ze to zrejme vsetko so vsetkym suvisi. Ja napriklad nasim nezazlievam, ze chceli chlapca. Kazdy ma nejake predstavy o dietati. Nemam v sebe zlost na nich a vychadzam s nimi dobre. Navstevujeme sa aj ked byvame daleko. Moji rodicia nase dievcata miluju a oni ich tiez. Musim povedat, ze ako babka a dedko su moc fajn. Dokonca by som povedala, ze ako babka a dedko otocili a k bratovym synom nemaju taky vztah ako k nasim dievcatam.

alchemilkazltozelena
9. jan 2024

Podľa mňa si len preto chcela chlapca lebo ako dieťa si inklinovala k chlapcom a aj si mala také záľuby... To je cele... Niektoré to tu riadne preháňajú

vera55555
10. jan 2024

Chápem a každý kto ti napíše že ťa nechápe že to nie je normálne sa mýli. Aj to že tí ľudia napíšu že máš byť rada žeas deti alebo že nie sú hendikepované.
Každá žena prežíva svoje problémy. Každá má iné myslenie, iné prežívanie, iný temperament a charakter. Viem ti o Tom povedať svoje. Darmo ti budú dávať ženy takéto rady. Každá sme iná. Možno by bolo dobré sa o Tom s niekým porozprávať s niekým blízkym alebo so psychologickou. Ale ak to bude niekto blízky nesmie ťa odsudzovať. Ja mám veľké šťastie že pri nejakých takýchto veciach mám pri sebe osobu ktorá si zažila psychické problémy a vie má pochopiť aj keď ide o maličkosti, neberie to na ľahkú váhu a vie sa do mojej situácie vcítiť a aj mi poradít. To je veľmi dôležité. Žiadne rady od iných žien nečakaj. Buď ta odsudia alebo sa budeš cítiť ešte horšie. Je super že máš dievcata! Je super že ich lubis, napriek tomu že si chcela chlapčeka. Ja mám 3 deti. Prvé dievča druhý chlapec a tretie som chcela strašne dievča zase lebo mi to chýbalo mať dievčatko a v rodine sami chlapec. No bol ďalší chlapec. Ale mne to nevadilo. Áno trošku som bola smutná ale všetko sa zmenilo. A ano teraz som aj rada lebo chlapci sú taký iný ako dievča. Taký mamičkovsky viac čo sa mi páči. Skús sa porozprávať o Tom s manželom či by ste nenašli spolu nejaké riešenie. Snáď máš manžela čo to pochopí. Keď nie tak skús tu psychologickú lebo sa budeš cítiť celý život nenaplnená stále budeš mať pocit že ti niečo chýba. Držím prsty ❤️

ema22270
10. jan 2024

Ja mam prveho chlapceka, druhe mi povedali, ze bude dievcatko, aj som sa potesila, nakupila veci, potom zas, ze nie ze chlapcek to je, ale mne to nejako absolutne nevadilo, aspon viem naco som sa mala pripraviť, druhy je v podstate velmi podobny vyzorovo na starsieho, to je celkom sranda. Bud vdacna, ze nejake deticky mas... a ze su zdrave. Ked tak vyhladaj nejakeho psychologa, nech ti s tym pomoze, to nejako prekonat.

bale1rinka
10. jan 2024

s chlapcom je to ťažšie, čo sa týka výchovy, všade sa škriabu, lezú,skáču, rýchlejšie bežia, neobsedia v stoličke na krmenie, stále musia niečo hádzať, mať v ruke paličku,sú ťažší, nevládzem ho zo zeme dvíhať keď trucuje, dcéra bola easy...BUĎ VĎAČNÁ a NEVYMYŠĽAJ

janickacrazy
10. jan 2024

@bale1rinka No toto tiež vobec nie je pravda, sú rozni chlapci, mám doma troch a dvaja z nich boli dobručké a kludnučké deti, obsedeli aj v kočíku aj v stoličke na krmenie, tretí bol nezbedník a náročné dieťa od malinka. Kamoška má dcéru, ktorá od mala revala pri všetkom, hádzala sa o zem, behala ako raketa, neposlúchala nikoho a syna, ktorý od narodenia dobrunký, kludný, stále len spal, pomalý, na všetko má čas, ani poriadne behať nevie. Takže ozaj to može byť veľmi rozne pri deťoch.

zdenin
11. jan 2024

Ja mam 2 baby 11 a 6 ročne. Ano aj ja som chcela prveho chlapca nevydalo tešila som sa na copíky suknicky. Ked som otehotnela druhy krát dcera povedala že sa jej narodi sestrička. Ja som bola presvedčená ze to bude chlapec schadil ma pan doktor že ee bude druha baba najprv som bola smutná ale potom boli sprosté Triple testy vraj možný rastep chrbtice ktory sa naštastie nepotvrdil tak som bola šťastná ze je zdravá. Muž je /bol trocha sklamaný chcel syna a má bosorky 😆 aj ma lame obcas na tretie ale ja už asi nemam nervy na to budem mat 39 r. A vracat sa na zaciatok sa mi uz nechce veru a čo ak by to bola baba? Takže obcasny smutok chapem ale hlavne je to stale omielane zdravie ktore je ozaj to najhlavnejšie

bale1rinka
12. jan 2024

@janickacrazy Ohrozenejšou skupinou sú oveľa častejšie chlapci než dievčatá. Na jedno zranené dievča priemerne pripadnú až dvaja zranení chlapci. „Zo všetkých zaznamenaných poistných udalostí počas minuloročných letných prázdnin sa až 64 % z nich stalo chlapcom a 36 % dievčatám...štatistika nepustí, lebo chlapci viac vystrájajú,takže treba viac na nich dávať pozor aby neskončil na pohotovosti niekde...

autor
12. jan 2024

@bale1rinka tak stale je to len stastistika. Ja som s jednou dcerou nebola na pohotovosti nikdy, s druhou uz 2x co druzgla z preliezacky a z kolobezky.

autor
12. jan 2024

@zdenin som stastna, ze su zdrave. Ja som sa cele tehotenstvo modlila aby sa mi narodilo zdrave dieta hlavne. Aj ďakujem panu Bohu často za to.
Ale hold niekto ma aj zdrave deti, aj to pohlavie take, ake si prial.

sherynkamalinka
12. jan 2024

a niekto ma dom ziskany darom a niekto hypoteku. Neporovnavaj sa s inými, kazdemu je dané do vienka nieco ine. treba to akceptovat a naucit sa s tym zit

autor
12. jan 2024

@sherynkamalinka jasne, ale to ci si dom mozes dovolit aj bez daru sa da ovplyvnit. S tym pohlavim je trochu specificke kedze tam vstupuje len nahoda a mozes tak akurat dufat a modlit sa. A niekto si spravi 4-5 deti a aj tak sa nepodari mat to druhe pohlavie.

nairia
12. jan 2024

@autorka na odlahcenie, ked spominas tych 4-5 deti, tak moja kamoska z detstva mala dalsie 3 starsie sestry. vzdy bol medzi nimi nejake 2-3r rozdiel. a ked ta najmladsia mala asi 10, narodilo sa im dalsie dievca, cize otec mal doma 5 dcer 😅 dnes su to dospele zeny aj s velkymi detmi a co viem, tak ziadna z nich nemala syna. to uz je aka haluz, ze?

autor
12. jan 2024

@nairia tiez poznam take rodiny, ktore sa "nevzdavaju" ☺️ Mne je aj velmi sympaticke ked su tieto velke rodiny. Dolezite je potom to dieta prijat napriek tomu, ze nenaplni viziu o opacnom pohlavi. Ja by som sa takto nedokazala vzdat vsetkeho ostatneho co od zivota chcem a rodit deti kvoli pohlaviu. To si to radsej poriesim s tym psychologom.

mimcurik
12. jan 2024

Ahoj autorka , nieco podobne riesim akurat so psychologickou ...ak chces , napis mi sukromnu spravu

nairia
12. jan 2024

@autorka ja toto tiez celkom nie chapem, ale vlastne ani neviem, ci skusali chlapca, alebo len chceli velku rodinu 😁 mne ale aj take plany, ze "mam 2 dievcata a jedneho chlapca, tak si spravime este jedno, aby mal chlapec partaka" pridu pritiahnute za vlasy. bud tie deti chcem, lebo po nich tuzim bez ohladu na pohlavie, ale triafanie a skusanie a planovanie co a ako, to mi hlava neberie.
tebe drzim palce, nech najdes vnutornu pohodu a vyriesis svoj problem 🍀

kvetkaxxx
22. jan 2024

Autorka, ak by si chcela napis mi sukromnu spravu

129oveciek
2. feb 2024

@pribinak prosím tá a kde tie decaky praskajú vo švíkoch? Preto pary cakaju na adopciu 5 rokov? 😄 v decakoch sú iba deti, ktorých sa rodičia nevzdali, iba boli odobraté a teda nemôžu ísť na adopciu alebo už veľké deti, ktoré bohužiaľ adoptovať nikto nechce.. malé detičky siroty tam nie sú nakoľko tie chce každý a “minú” sa hneď, berú si ich domov rovno z pôrodnice