Pomník - nespokojnosť

hannah12
8. apr 2022

Ahojte, zdravím Vás,
Dali sme ocinovi robiť nový pomník, zomrel nám pred 4 mesiacmi :( Avšak popisy na pomníku sú napísané veľmi malým písmom. Nie sme s ním vôbec spokojní. Čo sa dá v takomto prípade robiť? Plánujeme to dať zbrúsiť na vlastné náklady. Nestretli ste sa s podobným problémom?

balihara
8. apr 2022

@hannah12 a keď ste boli zadať objednávku,tak Vám neukazovali aký typ písma chcete?Lebo nám áno.

hannah12
autor
8. apr 2022

@balihara áno, samozrejme, to sme vyberali...ale nepredpokladali sme, že by to takto celé "scvrkli"...ako je pravda, že tam je dopísaná aj mamina, potom je tam vynechané voľné miesto a naspodu ešte uvedeni starí rodičia, iba ich mená...len pôsobí to zbytočne prázdno...videli sme pomníky aj s mnohými menami, a mená neboli také malé :/

hannah12
autor
8. apr 2022

Finálnu verziu som predpripravila a vytlačené im ponechala, napr. priezviská mali byť veľkymi písmenami, nie len 1. písmeno...taktiež dátumy rodičov sú takmer nečitateľné

balihara
8. apr 2022

@hannah12 my sme dávali robiť v decembri a tiež je tam napísaný svokor,svokra,jej rodičia a ešte aj stará mama,plus nápis-spomíname a je to pekne takým písmom,aké sme si vybrali,nič nemenili a ani"nescvrkávali"...tak ako sme sa dohodli,tak to je...a neskúšala si to u toho kamenára reklamovať,že takto ste sa nedohodli,teda myslím veľkosť písma?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hannah12
autor
8. apr 2022

@viestta veľkosť písma sme nedohadovali...predtým sme dávali robiť babine a bolo to ok, podľa predstáv.. fakt som netušila, že by ľudský úsudok mohol byť takto mimo...i keď 100 ľudí, 100 chutí

balihara
8. apr 2022

@hannah12 Veď keď Vám ukazovali typ písma,tak asi presne také Vám mali dať.Ani my sme nedohadovali veľkosť,to bolo jasné keď nám ukazovali vzory písma

hannah12
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hannah12
autor
8. apr 2022

Ja neviem, ale keď si vyberiete typ písma, tak asi očakávate prispôsobenie k veľkosti pomníka, či?

hannah12
autor
8. apr 2022

Áno, isto to vyznieva divne, že prečo to nereklamujeme...ja som s pánom dnes volala, v podstate mi vysvetlil, že to dali tak vzhľadom na to, že tam je toho viac...snažil sa nám vyjsť v ústrety s platňami, keď nám nezohnal hrúbku, akú sme požadovali, dal nám hrubšie za cenu lacnejších...nevedela som vyblafnúť dnes na neho s tým, že to chcem reklamovať, ale skôr, že za každú cenu to chceme zmeniť...

tina5959
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
8. apr 2022

@hannah12 ja neviem. Mne sa to zdá OK

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hannah12
autor
8. apr 2022

@tina5959 určite, keby nechce šetriť materiálom, tak dá čo najväčšie :D čo už, to je možno daň za to, že písmo je v cene

tina5959
8. apr 2022

@hannah12 V strede je to prázdne,alebo je tam tiež text, len je to skryté?

hannah12
autor
8. apr 2022

@koniarova áno? Ja by som to tiež asi až tak neriešila...len keď sa človek poobzerá po okolí, tak to vyzerá, ako by sme chceli ušetriť :/ a to je to, čo maminu asi škre najviac a nechce ho preto takýto akceptovať. Ale ďakujem za názor 🙂

hannah12
autor
8. apr 2022

@tina5959 stred je zámerne prázdny, jeden zo súrodencov tam by bol s rodičmi

simca06022011
8. apr 2022

No ak nemas na papiery presne co si objednala, velkost, pripadne vizualizaciu tak v podstate nemas co reklamovat velmi... ten material a praca nie je sranda, cize tam by ti to pismo rozdiel urobilo. Stacilo hore pridat riadok prazdny aby sa to posunulo nizsie, pod priezvisko tiez riadok.... ale ak tam ma ist este niekto iny, tak je to ok...
inak zle to nie je, ale je to tak zvlastne rozmiestnene a to je horsie ako velkost pisma.. ze vlastne nic riadne nevidno. Neviem ci je to take lahke to dat zbrusit, predsa je to kamen, to je ine trapenie...

tina5959
8. apr 2022

@hannah12 Aj mne sa to zdá celkom dobre- len ten stred je prázdny. Či ste tam chceli časom ešte nejake mená dosekať?

hannah12
autor
8. apr 2022

@simca06022011 vľavo hore je plánovaný 3D krížik...áno, zbytočne je to divne rozmiestnené...má tu moju vizualizáciu pripnutú ku zmluve, kde je minimálne vidieť, že priezviská sme chceli veľkými písmenami

hannah12
autor
8. apr 2022

Je mi skôr ľúto znehodnocovať hneď na začiatku kameň zbrusovaním...bol z tých drahších...ale predpokladám, že inak sa to upraviť dať nebude

tina5959
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninka123
8. apr 2022

@hannah12 mne sa to nezdá prázdne, ak tam ešte maju pribudnúť mena a dátumy.. My máme niečo podobné, vrchnú polovicu vyplnenú a pod to sa ešte 3 mena zmestia..

hannah12
autor
8. apr 2022

@tina5959 áno, tie najhrubšie

hannah12
autor
8. apr 2022

@ninka123 3 mená pod sebou? Lebo my sme chceli doplniť 2 mená, ale v riadku...čiže i tá medzera je možno zbytočne veľká

simca06022011
8. apr 2022

No tak ale ak sa tam idu dalsie veci robit, tak tam to naozaj budes mat plne.. vobec by som sa tym netrapila. Ja by som urcite ten kamen nebrusila.
A detto mama tvoja sa nema co trapit tym ze to vyzera, ze ste chceli "usetrit". Ved vy tam idete tolko toho doplnat, ze to bude plne.

A nie ta medzera nie je velka na dve mena pod sebou, tak tam maju byt napr. datumy tak ako maju tvoji rodicia... to teda tiez bude potrebovat tolko priestoru a medzi rodicov a spodme nema tiez treba dat medzeru a nie to na seba lepit

ninka123
8. apr 2022

@hannah12 3 mena na našom hrobe som myslela 😉. Ale u vás budú ešte 2 riadky, vôbec to nevidím tak tragicky..

hannah12
autor
8. apr 2022

@simca06022011 v podstate áno, ale myslím, že mohlo to ísť viac do šírky...dokonca už rozmýšľame, že medzeru nedáme...a ak tam časom niekto pribudne, dajú sa dorobiť tabuľky...len aby to tak nepôsobilo celé stratene

hannah12
autor
8. apr 2022

Ďakujem každému za reakcie...viem, že sa stávajú aj horšie veci...je to pre nás však veľmi dôležité...strata stále veľmi bolí a aj bude...proste predstava bola iná a ten šok po dnešnom zhliadnutí bol tak silný, že človek by bol schopný aj pomník vymeniť :D

tina5959
Autor odpoveď zmazal
Zobraz