• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pomoc mravce!!!

27. júla 2012 
danulka - to mali aj nasi v kupelke.. ale nejak asi zaliezli.. uz som ich nevidela davno, ked boli, ja som ich pripucila a splachla :grinning: ale bolo to max. 5x..
12. apr 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verim.Oni ich vystahovali aj koli tomu ze ked deratizovali tak museli cely panelak vystahovat a to nebolo lacne.Mala to zaplatit ta rodiny ale ani raz to nespravili tak isli papa
12. apr 2008 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kde preboha vystahovali cely panelak?
12. apr 2008 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...kili aj my mame nejake lietajuce potvory...jeden cas som urobila riadnu generalku a vratili sa...vies ono si to kludne donesies z obchodu, raz som kupila hladku muku a boli tam....a ked sa raz rozlezu....smola.. :confounded: ..raz som chcela vsetky potraviny vyhodit a kupit nanovo, ale kde mam zaruku, ze sa nevratia....uz som z nich chora...kupila som taku lepiacu navnadu RAID a vidim, ze sa tam chytaju.....len to by trebalo najst miesto, kde kladu vajicka...jejej to je tema, co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak cakam aj ja na rady
12. apr 2008 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuky, chytajú sa? tak tým polepím asi celý byt :angry: :grinning:
12. apr 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja používam kriedu na mravce, mám ich každý rok v obývačke takto začiatkom jari. našťastie teraz sa neobjavili, ale určite sa objavia :dizzy_face:
12. apr 2008 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danulka2
aj ja ich mám v záchode, ja ich len pristúpim a je to.
12. apr 2008 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca a kde sa dá tá krieda kúpiť? a ako sa to presne volá?
12. apr 2008 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v drogérii a stojí okolo30,-sk a názov? neviem :wink:
12. apr 2008 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze my ich mame aj v posteli :rolling_eyes: :angry: na nervy, co???
13. apr 2008 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este pridam vec co sa prihodila znamemu.On kupil neaku drahu chemikaliu ktr.je v akomsi domceku a ked tam mravec pride,tak by sa to nanho myslim malo nalepit a on by mal ten ,,pyrimor,, doniest do hniezda,ale mravce ho prekabatili,natahali si tam bordel a pekne sa v tom zabyvali :grinning:
13. apr 2008 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez mavam mravce v kuchyni .....pouzivam proti nim ocot, ale to je len na chvilu :angry:
ale mam aj slimakov bez ulity, to neniem ako sa tu dostali asi tu kladu vajicka ci co.....snazim sa ich likvidovat :angry:
ale furt lepsie ako mysky a podkany :grinning:
13. apr 2008 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kilil, tie male hnede gulate tvrde chrobaciky :grinning: maju radi potraviny typu - muka, caje, koreniny... takze tam bude asi zdroj vyskytu
13. apr 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som zasa dala na mravce v byte klinceky do medzier odkial vychadzali a bolo na par mesiacov pokoj, teraz nam zasa pobehuju po linke, ked tam nechame dake jedlo..... :unamused:

A lienky som aj u nas zazrela, no zdaju sa mi neskodne, tak sa nimi zatial nezaoberam... (su take zlto-cierne)
13. apr 2008 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak do tejto debaty sa pridám aj ja....mám tiež mravce...som prerobila komplet celu spálnu a potvory su tu zase....a všade...už som skušala všeličo...aj lepiace pásky som polepila dookola po izbe ale hnusoby si ich pekne obchádzali a prechádzali sa dalej....aj taký prášok som kúpila...že ked ho zožerú tak budu neplodné....to som ale netušila, že k nám prídu mravce hádam z celej dediny....tak im to chutilo....no a práve pred chvilkou som ich likvidovala pri vstupných dverách...bolo ich tam hadam milion.....

a radili mi použiť prípravok z názvom wd40...skusila som ho tam nastriekať tak uvidíme, že čo to urobí...alebo kde sa presťahujú...
13. apr 2008 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
certica, to máš pravdu, som si všimla, že im nejak chutia koreniny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
už upratujeme a konzervujeme všetky potraviny (máme asi milón dóz z nutrilonu, som vedela, prečo ich škrečkujem :grinning: ), tak hádam zmiznú
13. apr 2008 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som vsetko dala do doz.Mna totiz tie potvory nastvali ked som ich nasla granku.
13. apr 2008 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta krieda na mravce sa vola pesticidna krieda :wink:
my sme ju kupovali v zahradnickych potrebach, ale aj v drogerii ju maju :wink:
13. apr 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som si spomenula na pokus MM ako odplašiť mravce. Na cestičke akou chodili ich zabíjal tak, aby tam mŕtvolky zostali (mali sme to na stene :rolling_eyes: ), že sa zlaknú, že je to tu nebespečné a otočia sa :grinning: :grinning: :grinning:
13. apr 2008 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili....ked tam necháš mrtvolky tak ostatné živé mravce prídu na pohreb.. :grinning: :grinning: ....čiže ich budeš mať ešte viac....teda aspon u nás doma maju take pravidlo....
14. apr 2008 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sa tu rehocem baby :grinning: :grinning: :grinning: kili dobrééé :grinning: :grinning: :grinning:

ten modry prasok na mravce je dobry, ale necakajte vysledok 1 rok, neplodna je az dalsia generacia. Kolko sme mali mracov v zahrade a ja som im to furt sypala a oni to papkali a papkali a nic. A na dalsi rok ich bolo o polku menej :grinning:
A tento rok ich zase nakrmim nech s nepremnozia a zostanu aspon v tomto znesitelnom mnozstve :sweat_smile:
14. apr 2008 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my máme všetko zakonzervované a aj tak furt tie chrobáky od niekiaľ vyliezajú :angry: . Tak ich len furt vysávam a aj v noci, teda neskoro večer. No hádam ich takot raz vyhubíme.
15. apr 2008 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...no kili hádaj, kde som ich včera našla...v uzavretej fľaši, kde bola štipľavá paprika!!! oni znesú veľa...a ešte som vyhodila nerozbalenú strúhanku... :unamused:
15. apr 2008 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nám teda krieda zabrala každý rok, vždy na jar sa pravidelne na nejakom mieste objavia. Aj teraz, ked sa celé vojsko faraónov točilo do psej misky a spať, tak sme urobili len krátku čiarku cez ich cestičku a sú fuč. Ešte sa nikdy nestalo, že by sa vrátili, zmiznú do jedného dňa a hneď tú kriedu poutieram, aby to náhodou pes neolizol. Máme ju už zopár rokov v šuplíku a funguje stále...
15. apr 2008 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuky, my sme ich mali tiež v zatvorenej koreničke ale zo sladkou paprikou :angry:
15. apr 2008 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denisocka lienky mame aj my :confounded: neviem, co s nimi...
15. apr 2008 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, nechce se mi číst diskusi od začátku ale ráda bych se přidala se svými zkušenostmi. Mravence jsem měla snad všude, kromě kuchyně naštěstí, a zkusila jsem už všechno možné od babských rad s kořením, po cukr, přes sprej, ale nic nepomohlo. Dobře fungoval přípravek Lafarex, což je žrádlo pro mravence a oni vymřou a odumřou i jejich reprodukční orgány ale stále přicházeli nový. ráno jsem vysála stovky mrtvolek a druhý den zase.
Použila jsem i křídu, pomáhá ale vzhledem k tomu že mám malé dítě, které je zvědavé a chtělo na tu křídu šahat, tak jsem se bála, že si olízne prsty.
takže jsem použila takové ty domečky od raidu a mužu jenom doporučit. už je to 2 tydny, ještě mám pár mrtvolek každý den ale už jsem živého mravence neviděla. Oni si to sežerou odnesou to mezi další mravence a vymře celý to ohnisko. takže to nám pomohlo a mužu vřele doporučit. už jsem fakt nevěděla co s tím.
15. apr 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám tie domčeky nepomohli :confused: , len na chvíľku ich bolo menej.

dnes u nás bola svokra a tie chrobáčiky nazvala žižiky :grinning:
15. apr 2008 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja som mala mravce v obyvacke.neviem kade sa tam dostali,museli jedine cez okno,lebo tiez byvame v rod.dome.pekne lozili po plavajucej podlahe,kazdy den som ich nicila a uz asi tyzden tam nebol ani jeden.No pod oknom vonku ich bolo minule strasne vela,tak asi sa oteplilo a prestahovali sa zas mimo domu :grinning:
16. apr 2008 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ako pokracujete v likvidacii?
12. máj 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok