Pomoc mravce!!!

lindulak
12. apr 2008

Ahojte! Mam problem - mravce v kuchyni. Take normalne zahradne. Byvame v dome, takze to nemaju daleko. Hladala som nieco na ich zahubenie, ale vsetko je sama chemia a oni behaju po linke a kedze mam este aj male babo, tak sa bojim nieco take pouzit. Nemate nejake babske neskodne recepty?

lenkakusi
12. máj 2008

Na mravce jednoznacke kypriaci prasok do peciva (moze byt aj susene drozdie).
Staci trochu do rohov a okrajoch podlahy a bude po mravcoch. Myslim tie malinke, bytove ale mozno to funguje aj na tie velke.

kili
12. máj 2008

bianca, sem-tam síce nejakého chrobáka objavím, ale dá sa povedať, že sme sa ich zbavili 😎 . Fakt len možno 1 za týždeň, čo niekde je.

bianca
26. máj 2008

tak ako pokracujete v likvidacii?Nasmu susedovi sa po celej stene domu premavaju prudy mravcov.Cela dialnica a lezu mu az na pojd.Je to des.By ma zaujimalo ako to vyzera u neho doma 😝 😝 😝

alami
26. máj 2008

na mravce píšu v poslednom záhradkárovi - ocot, čierne korenie do múky, klinčeky, škorica...tovšetko im smrdí. potom tá krieda - majú v drogerke, droždie....
ja som dnes v záhrade vyliala celú flašu octu 😉

kili
26. máj 2008

u nás zmyszli chrobáky a objavili sa mravce 😠 Zatiaľ to nie je zamorenie, ale musím vždy kontrolovať var.kanvicu, lebo tam skoro vždy sú

valka
26. máj 2008

u nas kedysi zabrala strasne slana voda naliata do mraveniska...najlepsie horuca...tym ich obarite a ta sol tiez nejak asi zaposobi...len nie je to na zahradu...☹

bianca
26. máj 2008

kili a ako si sa zbavila tych hnusnych chrobakov?

kili
26. máj 2008

bianca, všetko sme dali do tých plechoviek z mlieka, máme ich hromadu a to sme ešte porozdávali. A potom som asi 1-2 týždne furt vysávala, keď som nejakého zbadala.

bianca
26. máj 2008

kili ja som si myslela ze uz potvory pokapali a teraz ked sa oteplilo tak sem tam neaka potvora vyleti.Sa s nich asi zblaznim ale vrazdim len co zbadam

miriam25
27. máj 2008

Ahojte, som nasla nahodou tuto temu. My mame tych velkych mravcov s kridlami. Minuly rok o tomto case zhruba sa u nas objavili a kazdy den vyliezali tisicky mravcov. ale len rano. ked sme sa zobudili, tak plna kuchyna a kupelna mravcov. ranna rozcvicka s vysavacom bola minimalne mesiac. A predvcerom nam ten horor zacal zasa. Skusali sme uz vsetko. Korenie so solou,kypriaci prasok do peciva, ocot, vzdy si najdu inu cestu ako prist, alebo pridu a ked prelezu cez tu vsetko, co sme na nic nachystali, tak pokapu a povaluju sa nam pokapane mravce po kuchyni. A najhorsie na tom vsetkom je, ze teraz uz nie sme len dvaja, ale mame aj maleho. Asi sa z toho zblaznim!!!!!!!!!!!!!!!!

bianca
27. máj 2008

miriam no tak to teda nezavidim 😔

kili
27. máj 2008

ja som dnes jedného tiež povysávala.

miriam25
27. máj 2008

jaj kili, keby som tu mala rano len jedneho, skakala by som od radosti... ☹

bianca, vdaka, pozriem.

miriam25
27. máj 2008

kili a mas to uz vyskusane? ci si to len nasla? nemyslim to v zlom, som rada, ze mi chce niekto poradit, som naozaj zufala.

malaskoricka
27. máj 2008

ten spodok z tureckej travy pomaha asi najviac...u nas sa aj doteraz dennodenne zbiera a potom ju davame ked sa objavia mravce co je skoro stale..

miriam25
27. máj 2008

ups, to som chcela napisat biance... 😉

malaskoricka
27. máj 2008

jeziiiiiiiiiiiiiiis😀 travy....pardon tureckej kavy 🤐 😅

miriam25
27. máj 2008

ano, kavu sypala moja babka, ale tie potvory si jednoducho najdu ine miesto, odkial vylezu...

bianca
27. máj 2008

miriam to som len nasla a uvazujem ze tym obsypem susedov dom lebo ma s tych mravcov porazi

sampo
29. máj 2008

ahojte 🙂 ja som im v kupelni zasypala "otvor na svet" pracim praskom a uz odtial nevyliezli, ale na chodbe to velmi nezabralo, tak im mangel normalne do toho otvoru nastriekal biolit na mravce a odvtedy je pokoj 😉

zuz11
15. júl 2008

obnovujem temu, mam mravce v byte, konkretne v spalni... teda najskor boli na logii a aj viem kde sidlili a aj som sa zacala chystat na ich likvidaciu ale burka to poriesila a namieto na logii ich mam v spalni, uz som vsetko poodtahovala a poprezerala ale nie a nie najst ze odkial sa beru, pooomooooc ale urcite nie biolit 🤐 spavam tam ja tehu a aj Hanka 😉 dik za kazdu radu 😉

ikke
15. júl 2008

zuz, nieco z modrejstrechy:

meliska • 26. feb 2008 o 09:32
ja som akurat niekde citala dobre rady, ze:
Rybenky nemaju radi vonu levandule a citrusov, preto je dobre v kupelni nakvapkat trochu aromatickeho oleja. Mozete tiez na noc nastruhat surovy zemiak na kus papiera a rano uz len rybenka spodpapiera vyhodite
a
Mravce: Zazente mravce elegantne a rychlo klincekom. Toto korenie mravce jednoducho nemusia. Takze im to treba nasypat do cesticiek a aj na okenne parapety, balkon alebo rohy miestnosti. Mravce vraj zmiznu a byt bude krasne vonat... ako na Vianoce :o)

potom este ktosi pisal, ze ocot, akurat nenapisal co a ako...

zuz11
15. júl 2008

ikke, dik, idem si vyvonat spalnu klincekmi, zevraj ich vonu ani komare nemusia ( ale to som robila klincekovy odvar ) a zaberal 😉 😀 dve muchy jednou ranou 😀 😀 😀

maca793
15. júl 2008

dobrá je krieda na mravce, ja som ich mala každý rok v obývačke a to bývam v paneláku ale ako náhle som urobila popod okno čiaru kriedou, tak zmizli. dá sa kúpiť v drogérii a stojí to okolo 30,.sk. skús

titkovamiriam
16. júl 2008

pomoze aj nasypany prasok na pranie

milie
16. júl 2008

Nam pomohla mleta skorica. Nasypala som na miesta, kade lozili a zabralo. 🙂

zuz11
21. júl 2008

tak klinceky mam po staanch celej izby asi 2 balickz a mravce pretrvavaju, bolo ich par dni menej ale teraz po dazdi su zasa 🤐 skusim asi ku klincekom dat skoricu 😀

aandreaa
25. júl 2008

cawte teraz ked to pisem mravce mi robia spolocnost 🙄 ............len pucim a pucim.....uz som aj dajaky jed nastriekala ala uz su odolne a pekelne rychle..asi hraju dajake preteky a ciel bude moja postel 😝 a su cervene...a neviem kde sa zobrali lebo nikde inde ich nemam len spalni....neviem co s nimi....dnes asi spim v obyvacke 🙄 .............momentalne sa s mojej spalni nachadza cdintorin...ach tie mravce....

ma_se
26. júl 2008

na hmyz a mravce som niekde citala,ze existuje nejaka krieda,ale nespomeniem kde to bolo....a este som citala,ze kde su mravce tam je velmi dobre prostredie na byvanie.... 🙂