Potrpíte si na kvalitu a značku kabelky?

ssisska
16. júl 2013

Ake mate skusenosti s kabelkami,ste skor typy ,co kupuju fejky a kabelky u cinanov alebo si potpite a idete do obchodov s kabelkami od svetovych navrharov.?

andrejka1974
16. júl 2013

ja nemam ani jednu kabelku, no proste ju nepotrebujem 🙂 🙂 🙂 🙂

hradnapani
16. júl 2013

zasadne si kupujem tasky, kabelky, ktore nemaju znacku 😝 a take maju aj v beznych obchodoch, ani k cinanovi netreba ist.
znackovu nechcem (nehodi sa mi to proste hrat sa na nejaku zazobanu, ked nou nie som) a "fejk" mi zase pride trapny (hrat sa nieco). Ja sa celkovo vyhybam tomu, aby mi z oblecenia alebo kabelky trcalo, kto ich vyrobil - ak aj nieco take mam, znacka je uz davno odparana 😀

kuwait
17. júl 2013

Ja fake nekupujem lebo na to nemam nervy aby po mne policajti na ulici utekali,totiz v niektorych krajinach ako Taliansko a Francuzsko je to trestne a ak by ta chytili policajti na ulici tak ti vyrubia pokutu 3 nasobne ceny kabelky,kupujem originaly,da sa aj lanejsie napriklad v outletoch ako Parndorf,Serravalle,Fox town,tam su ceny aj 70 % nizsie a mas dizajnersky original a kvalita taka ze ti to vydrzi aj desatrocia.Mam Chanel kabelku uz skoro 20 rokov a vyzera stale dobre a ten model je nadcasovy a stale sa predava v ich butiku a potom tie vintage kabelky su ovela drahsie ako nove staci pozriet ebay ako to tam draho predavaju.Znackova kabelka je investicia ktora sa da casom spenazit.

anos18
17. júl 2013

@ssisska Ahoj, ja si potrpim na kvalitu kabelky. Sice nie na znacku, znackove nekupujem, ale radsej vyvalim peniaze za kvalitnu kozenu kabelku, ktora mi dlho vydrzi, ako kupit u cinana za 15 EUR a vydrzi mi 2 mesiace. A vseobecne, vsetky veci sa snazim kupovat tak, ze radsej investujem, aby mi dlhsie vydrzali. Riadim sa heslom: "nie sme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci". Osvedcilo sa mi to,

saska.t
17. júl 2013

@ssisska znacku potrebujem na botach a bunde,na to si potrpim,ale na kabelkach nie,ceny za kus modernej veci,ktora je moderna len chvilu sa mi zdaju premrstene 😉

anuska74
17. júl 2013

že svetových návrhárov 😀 . Tak, ale nechcem uraziť nikoho. Minimálne v BA je originálov pramálo, musela by si ísť nakupovať ked už, tak aspon do Viedne. A jeden rodičák by nestačil.
Ja akurát zvažujem, či som ochotná dať za koženú kabelu 100 eur. Aj keď sa tá kabela na mňa tak pozerá, že kúp ma 😀 .

mima4
17. júl 2013

@ssisska
značkové kabelky jedine v 70 % zlavach - pravdaze nie od nááávrharov, tam po zlave stoji kabelka minimálne 150 EUR...

celkovo nie som ochotna na nu dat vela korun... mnohe versace kabelky v hodnote 500 EUR sú vyrobené otrockou prácou detí a ich reálna cena je cca 10 EUR, nalepí sa tam značka a konzumná spoločnosť sa z toho ide pokak....ť 😀

Takže aj z morálneho hladiska nie som ochotná podporovať detskú prácu.

jaruska8
17. júl 2013

No, som kabelkvá maniačka, ale takú, že fakt ,,dizajnvú" nemám. Guess, TH, Desigual v poho, ale čo vám poviem... Kúpiť si fakt drahú kabelku v malom meste???? Aj tak si budú všetci myslieť, že je to fejk a potom... Ja ich rada striedam a túto by som sa aj bála vyvenčiť. 😀 Možno keď natrafím na nejakú perfektnú zľavu... 😀 😀

kuwait
17. júl 2013

mima4 ja mam Versace kabelky vsetky su vyrobene v Taliansku a je to koza,v Taliansku deti nepracuju pokial viem.Sportove znacky a tenisky su vyrobene v Cine detmi Reebok,Nike a podobne su z gumy a ich hodnota je 10 eur.Zase treba aj troche rozlisovat.Ti top dizajneri siju vsetko v EU.Vzdy pozeram na vysacky ked nieco kupujem.Napriklad Gucci vsetko vyraba v Taliansku a pri fabrike maju factory outlet,tam sa chodi nakupovat,velke zlavy ,super kvalita.Louis Vuitton vyraba vylucne vo Francuzsku,Taliansku a Spanielsku,Dior tiez,naopak Hillfiger,Karan a podobne lacnejsie znacky ti vyrabaju v Cine a kvalita nieje dobra,to si naozaj vyhodene peniaze von oknom.

anos18
17. júl 2013

@kuwait No, aby som dala za kabelku Versace z ekokoze uz na zlave 165,- EUR, to radsej dam za neznackovu kvalitnu kozenu kabelku 100,- EUR.

linda20111
17. júl 2013

Ja nakupujem kabelky zasadne v cinskych obchodoch 🙂 niesu zbytocne drahe (od 5 do 3Oeuro). vobec nieje pravda ze vsetky su nekvalitne a nic nevydrzia. Kazdy den nosim kabelku vsade so sebou a nieje ziadny problem.. Mozno keby som ju nosila dva- tri roky v kuse tak by sa nieco poskodilo, vysuchalo alebo pokazilo. Ale tak dlho jednu kabelku nenosim, cca par mesiacov kym sa mi paci, potom si kupim inu.. Doteraz som nemala ziadny problem s cinskymi kabelkami, teda okrem jednej bielej co sa mi zafarbila od rifli (ale to by sa mohlo stat aj znackovej si myslim). Nevyhodila by som peniaze za original znackovu kabelku ked viem kde vsade ju budem davat a nosit, co vsetko som zvykla do nej nahadzat a kolko krat sa mi tam vyliali nejake veci... bolo by mi luto tej kabelky :D Tu na vychode su caste fejky sportovych znackovych kabeliek dovezene z ukrajiny, ale tie su tam tak lacne ze to uz nikto normalny ani nekupi 🙂 🙂 🙂

kuwait
17. júl 2013

anos18 65 eur je velmi maly rozdiel a kozena neznackova za 100 eur to je strasne drahe.za 20 eur predavaju na trhu take.

anos18
17. júl 2013

@kuwait Kozenu kabelku za 20 EUR som este nevidela 🙂 To potom nie je koza. Alebo ked je, tak taka tenucka, ze to nic nevydrzi. Ja mam kozenu kabelku od Batu za 100,- uz asi 4 roky, ale nosim ju takmer kazdy den, a prevlakam v nej vsetko mozne, aj flasku s vodou. To musi byt naozaj dobra kabelka, ked tolko vydrzala. Teraz sa ju sice chystam uz vymenit, ale suseda povedala, ze ked ju dam do smeti, nech jej poviem, pojde si ju vraj vybrat 🙂

kuwait
17. júl 2013

Ja som Kupila na Cypre kabelku Fendi za 80 eur original 90 % zlava,tomu hovorim ulovok 😉

anos18
17. júl 2013

@kuwait 65,- EUR je maly rozdiel, ale ta Versace je z ekokoze. To je a vzdy len bude syntetika

irriss
17. júl 2013

@hradnapani
opet jsem narazila na Tebe 😀
Dokonala Hradni pani....s dokonalym vyjadrenim "kam s kabelkou znacky XY"
Ono je to totiz presne tak..k "Hradni pani"..ktera se schovava v kazde z nas...je dulezite vedet, z jakeho "zamku" ci podhradi pochazi....
Abychom pak spis nestrasily...nez se vznesene nosily.. 😉

Je uplne zbytecne hrat si na "Pani"..kdyz i mala nedokonalost by nas prozradila..byly bychom doslova trapne..prvotridni kabelka patri nejen k prvotridnimu obleceni , ..situaci...prostredi...je to JEN a JEN doplnek..takovy bonbonek na dortu, ktery neni mozny umistit BEZ "dortu" 😉

kuwait
17. júl 2013

Co je to ekokoza?Ja mam Versace kabelky(Gianni Versace a vsetky su z koze) cena nad 500 eur po zlave.Vydrzia roky v perfektnom stave,ty myslis asi Versace jeans co je lacnejsia verzia,tie su z umelej hmoty,latky ,neviem kolko vydrzia ale nevyzeraju dobre,vsak uz aj ta cena ti hovori ze je to smejd.,Versace collection,Gianni Versace ked uz ,nie Versace jeans -lacna verzia pre mladych.Versace sport zrusili lebo bolo prilis vela napodobenin hroznej kvality.

irriss
17. júl 2013

@kuwait
Versace kabelky mas z Talianska? ..

Mrkni do kabelky...zda je tam napsano Made in Italy...

Kabellky VERSACE jsou sice z Talianska, ale pochazeji z pytlu cernousku, ktere jsou nuceni prodavat "kopie" VSUDE okolo more i ve meste..
Honi je kazdy den nekolikrat mistni policie a i kdyz si ji koupis, je na to Zakon, ktery postihne i Tebe (vice nez je - je pusti, jsou nemajetni a chraneni svym zpusobem", jako se to uz stalo nekolika turistum..
To, ze si koupis od nich "znackovou" kabelku, muzes byt postizena pokutou az do vyse 3.000 Eur, nebudes vyjimkou ..ale doporucuju davat si pozior..Mistni Policie ciha HLAVNE na turisty... 😒 (nataceji si vas na video...)
@mima4 ..je v tom VELKY kus pravdy..na podvodech se zucastnuji a pouzivaji HLAVNE deti...vzdyt i zakony se meni...u nas je brigada norm. jev, v Taliansku se muze jednat o "zneuzivani deti" 😎
"Viva Evropa, viva globalizace.😢.NEJSME vsichni stejne postaveni, natoz si nejsme rovni zakony...velky omyl..vsechno je jen VELKYomyl - strategie Panu😢...ted se jen modlit, aby nase deti a jejich deti neutrpely vice, nez se "rysuje" ☹ "

seraa
17. júl 2013

hmm znackova kabelka po zlave za 150 ?
tak to musi byt riadne stary model asi z nejakejo outletu (pandorf napr)
znackova kabelka napr valentino ci Lv , ci dior,prada aj po zlave ak je to model 1,2 roky stary pod 300-400 eu nekupite

pekne kabelky a kozene a vlastne kopirovane nove modely disagnerov ma zara to uplne na taku bratislavu ci slovensko staci

kuwait
17. júl 2013

Zijem v zahranici a vylucne nakupujem tam,v Taliansku talianskych dizajnerov ,vo Francuzsku francuzskych,niekedy kupim novy model v butiku niekedy ked maju zlavy a niekedy kupim vo factory outlete,nikdy nekupujem od cernoskov ani na Slovensku ani nikde od poulicnych predavacov takze presne viem ze mam original na ktory dostavam aj garanciu .

kuwait
17. júl 2013

irriss ak si si vsimla na zaciatku som pisala o tom ze fake nekupujem lebo je to trestne

irriss
17. júl 2013

@kuwait
..myslim si, ze se mylis...NAPODOBIT lze VSE..a navic nezapominej na tzv. PAralelni prodej.. 😉

Nezapominej, kde se vyrabi kabelky, kam UTEKLI vyrobci...aby nemuseli odvadet dane v dane zemi, aby meli levnou pracovni silu..a prave odtamtud k nam smeruji ne napodobeniny, ale dokonaly material, ktery se sije zde...a nebo se rovnou sebere z dane fabriky napr. v Orientu..
zabavuji se denne lode , kontejnery..bydlim u pristavu, znam realitu a nelegalni rozprodej 😎 😎

p.s. kdyz das lidem praci...das jim neuveritelne moznosti poznani..tityo lide se pak uz nestavaji lacnou koristi, ale otviraji oci...vedi jakym zpusobem jsou vyuzivani...
Zacnou se bourit...protoze mohou srovnavat, poznavat, cestovat...Zivot je kolotoc..levnou pracovni silou se staneme MY..a diky nam samym..podcenim ruznych "ras", ktere jsou (byli) nami podcenovani..ale bylo to tim, ze nemeli moznost poznani...Ted kdyz uz jsou mezi nami, nenechaji se utlacovat..urcite ne svoje deti... 😎

irriss
17. júl 2013

@kuwait
Mas v kabelce napsano od Versace Made in Italy?? 😉

kuwait
17. júl 2013

Via Montenapoleone v Milane tam som kupila vacsinu zo svojho Gianni Versace,je to oficialny butik 🙂 Vuittonky mam z ich butiku v Printemps(oficialny butik LV v Parizi) takze nemoze byt pochyb o originale.Vo Francuzsku ani Taliansku v obchode napodobeniny nekupis.

irriss
17. júl 2013

@kuwait
take jsem zagooglila, kde se prodava original... 😉
..ale tim nechci nic zpochybnovat..
Reaguju tak, protoze mne zarazi konec Tveho prispevku, protoze je uplne""" MYLNY!!!!..ziju v Italii pres 20 let... vim, kolik zbozi se primo u prodejcu znackoveho zbozi zabavuje a obchody zaviraji prave z techto duvodu podvodu- licecni podvody jsou na dennim poradku a zasah Policie VELMI casty.... 😉

Via Napoleone i podle strycka Googlu je jistota...to ano...ale podle Tveho psani mam pred sebou zrejme Pani z Kuwajtu, pani sejkovou 😀 (v dobrem!!)
Ja jsem Pani od rodiny a vydelane penize uz 25 let davam jinam nez do kabelek.. jedna kabelka je totiz pro mnohe jeden mesicni plat... 😉...
A jeste jedno poznani z Italskeho pohledu..v dnesni dobe bys nebyla "obdivovana" jako nosic luxusu..ale jako "podvodnice ci rychlozbohatlik ruskeho puvodu"..bohuzel toto je realita, dnes je takova krize, ze mit na sobe kabelku, za rohem jsi bez...zabiji se i kvuli 10ti eurum...tot realita......Vim o cem mluvim, majitel naseho "domu" je prave obchodnikem na via Napoleone, ale neprodava kabelky..prodava zbozi, ktere vydrzi vecne.. 😉

irriss
17. júl 2013

@ssisska ..k puvodni otazce 😉.. posledni znackova kabelka patri me dcerce (13 let), na Ebay se seznamila s jednou pani, ktera "predvadi na modnim molu"..a sve doplnky vcetne satu temer nenosenych ihned rozprodava...
Takze to, co si "nekolikanasobna normalni mama" nekoupi, koupi s radosti sve dceri..jedna se o kabelku znacky Desigual a stala asi 25 eur i s postovnym 😉

mima4
17. júl 2013

@irriss ja osobne by som stovky eur nikdy nevrazala do kabelky... hlavne ked si uvedomim, ze tie peniazky mozu posluzit na nejaku dobru vec... a pomoct inym.

irriss
17. júl 2013

@mima4
Ja uz ani nepocitam diky krizi na stovky... 😉 natoz myslet na kabelky... 😉

anos18
17. júl 2013

@kuwait ekokoža je napodobenina kože, ale je to umely materiál

warholette
17. júl 2013

znacka? fejk? to su ake dovody na kupu kabelky?
ked si kupujem kabelku, pozeram na
1. velkost. jednu potrebujem do prace, aby sa mi tam zmestili papiere, obed, atd. druhu mam na vikend. tretiu cez rameno. stvrtu vecernu kabelku. piatu na plaz... chapeme sa? na kazdu prilezitost ina velkost.
2. farbu. v satniku mam obycajnu ciernu, letnu bielu a hnedu, farebne ako doplnok oblecenia... aby mi ladila s topankami.
3. styl. potrebujem aj elegantnu kabelku, aj sportovu, aj k dlhym satam, aj na plaz, aj do mesta...
takze znacka a vyrobca nie su absolutne faktorom, podla ktorych si vyberam tasku.