Pozor na podvodníčku

sekanoval1
11. jan 2016

Ahojte, chcela by som Vás upozorniť na jeden inzerát, ide o podvod. Pani v ňom uvádza že daruje kočík a k tomu aj postielku. Chcela poslať peniaze vopred za poštovné- kuriéra, lebo býva v ČR. Poslala som jej 40 eur´, no balík neprišiel, ani mi žiaden kuriér nevolal, potom mi napísala že sa jej balík vrátil a peniaze mi späť neposlala.. je to tento inzerát http://www.mamaaja.sk/miniburza/inzercia/kociky...

erika161
11. jan 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

dakujeme za upozornenie

minnie55
11. jan 2016

Obrat sa na policiu, prip. prokuraturu a podaj oznamenie. Pokual by takychto okradnutych ludi bolo viac, mozu zacat proti nej trestne stihanie pre trestny cin podvodu. Podmienkou je sposobenie skody min. 266€. Alebo to postupia okresnemu uradu na prejednanie priestupku. Ver mi, strati chut tahat z ludi peniaze.

verronica
11. jan 2016

ved kto by chcel len tak darovat concord neo, mne sa to hned nezdalo, tiez som ho pozerala...

katrinka8
11. jan 2016

Baby, ale píše tam, že možný je aj osobný odber. Čo by robila, keby tam človek dorazil? Nemôže to byť, že tie peniaze späť ešte prídu? Bol koniec roka, aj banky mali uzávierky, tak možno to aj nejako s tým súvisí...

ivana_t
11. jan 2016
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

to je chore...

vrba0
11. jan 2016

@katrinka8 sú aj také čo majú napísané osobný odber a dajú si peniaze poslať dopredu na účet, mne sa to už pár krát tu na bazáriku stalo, kedže šlo o mamičky ktoré mali veľa dobrých hodnotení tak som to riskla a u mna šlo o sumy do 10€

@sekanoval1 40€ za poštovné aj za kuriera z čiech sa mi zdá veľa, toľko podľa mňa kuriér nestojí to čo posiela taxíkom?

dominika6
11. jan 2016

@sekanoval1
Ona je v BA a osobny odber je v CR...uz to nieco svedci je je to blud..
Stale su ludia nepoucitelny ze nic nieje zadarmo

nyusika
11. jan 2016

Nerozumiem, ako sa na toto môže niekto chytiť. Keď raz chcem niečo darovať, tak si hádam nepýtaj tých niekoľko eur za poštovné. A vypýtať si 40 eur a DOSTAŤ ich od (pravdepodobne) viacerých, no tak vám treba.

sabina1975
11. jan 2016

@nyusika ako nepochopila som to celkom dobre tiez som darovala krabicu siat niektore skoro nove pretoze babo rychlo rastie a je to uplne normalne ze postovne si plati obdarovany

katrinka8
11. jan 2016

@vrba0 - no kuriér môže stáť do ČR toľko, keď sa jedná o kočiar - trojkombinácia, to je dosť veľký náklad, tak tam aj sumy idú hore. Ja som za malý golfáč do ČR dala 12€ poštovné kuriérovi po známosti. Tam sa to ráta akosi podľa váhy aj podľa rozmerov.

jeennyv
12. jan 2016

@sekanoval1 urcite ju kontaktuj znova, kde su peniaze, ak sa balik akoze vratil, mas cislo uctu atd. tak to ries s policiou, neviem ci sa to da aj nejak s bankou, napr. ze si poslala na zly ucet a takto.. toto sa nevzynam, ale pre buducnost inzerat ak to clovek chce predat a dat napise, jasne popis a cenu, ci predam za postovne atd...tam je tisic slov o nicom, o tom kde mozno a nemozno vybrat atd... cize skusa kto sa da nachytat zavadzajucimi recami...

sekanoval1
autor
13. jan 2016

Hej uz som sa poucila ze netreba ludom tak verit :( A ten kurier ozaj zhruba tolko stoji to som pozerala ako prve..tiez sa mi to moc nezdalo, ale jednala naozaj velmi milo a ustretovo tak som si povedala ze to risknem. A katrinka8 tie maily sme riesli uz v novembri a vtedy mi mala poslat spat platbu, takze to nebude sviatkami. jeennyv Neviem ci ma este nejaky vyznam ju kontaktovat kedze uplne ignoruje moje maily.. pisala som jej viackrat a ziadna odpoved, dokonca som jej napisala ze na nu podam trestne oznamenie ked sa mi k tomu nevyjadri alebo neposle peniaze. A moc sa mi nechce na policii natahovat koli 40tim euram :(

jeennyv
13. jan 2016

@sekanoval1 to ta chapem, kto by to chcel riesit s policiou..ale mozno sa najdu viaceri a nikdy nevies...alebo aspon na nu upozornis...

minnie55
14. jan 2016

@sekanoval1 tu nejde o naťahovanie kvôli 40€, ale aby to tá sviňa nerobila ďalej. Preto vás oberá len o také menšie sumy, lebo každý si povie: "Kašlem na to, kvôli pár eurám sa nebudem naťahovať s políciou." A potom tu prekvitajú takéto nehanebné podvody.