Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

elixia
28. sep 2010

...mi sme spokojny... 🙂

ellise
28. sep 2010

@mexx, to je jasné když to vyslovíš tak říkáš poctata a žádná podstata 😀 , no ale já se svým "vlivem" nemůžu říct raději nic

didiana333
28. sep 2010

z článku na nete:....záblesk jeho rachytickej siluety....to už aj novinári hluposti píšu do sveta??? 😅

ellise
28. sep 2010

didiana, vždyť CH je tvrdá spoluhláska, 😀

didiana333
28. sep 2010

@ellise To akože je to dobre????? 😅 To sa mi nezdáááá..... 😕 Nebude to nejaká pravopisná výnimka???? 😨 Lebo mne sa tam ten Y nehodííííí.... 😀

elixia
28. sep 2010

rachitida = krivica, je to cudzie slovo, teda to nema nic spolocne s tym,ze ch je tvrda spoluhlaska 🙂

didiana333
28. sep 2010

@elixia ja som to vedela,že to tak nemá byť..... 😀 ( ...len som nevedela ,že prečo? 😅 )

ellise
28. sep 2010

didi, jasně že je to špatně, dělala jsem si srandu 😀

eaka
28. sep 2010

ďalšia perlička priamo z koníka... že "vytaj doma" ☹

eaka
28. sep 2010

"uzivam prvy krat antikoncepciu ... sa mi este aj zvecsili /prsia/ tak yb som chcela vediet ci sa to smeni a vrati s ami spet moja velkost alebo to bude tak anstalo?leboniekde pisu ze to ked si telo zvikne ze sa to vrati spet" ... no comment

neumisa
28. sep 2010

@eaka člověk si "zvikne" skoro na všechno ... 😀

eaka
28. sep 2010

inak s rachitídou by som mala asi problém...hlavne, ak človek píše "rachitický" a nevie, čo to znamená, tak tam kľudne môže šľahnúť aj to Y, ale keď je už slovo rachitída, tak tam viac pasuje "i", teda ale teraz už nie som objektívna, keď viem, ktoré je správne... 🙂 musela som si to napísať aj s Y, ale nepáči sa mi to 😀

didiana333
29. sep 2010

@eaka no ved ani mne sa tam ten Y nehodil.... 😅 ale pravopisne som to nevedela zdôvodniť.... 😉

eaka
29. sep 2010

baby...ale teraz som na vážkach ja... debatujem o seriály alebo o seriáli? teraz, keď už nad tým chvíľku uvažujem, sa mi tam už nehodí ani jedno!! ☹

weiya
29. sep 2010

@eaka myslim ze DEBATUJEME O SERIALI a mnozne cislo od slova serial je napr. pozeram tri serialy

pia22
29. sep 2010

@eaka o seriáli😉

eaka
29. sep 2010

hm...tak odtiaľ mám ten ypsilon...tak keď uvidíte môj príspevok s ypsilonom, tak prosím prižmúriť očko 😉 hlavne, že o dušu prispievam do jazykového okienka 😉 práve som včera na to myslela, že čoskoro určite ja niekde niečo picnem...hlavne, že sa tu tak angažujem.. ups...

eaka
29. sep 2010

inak, tá možnosť "opraviť preklepy" by pod príspevkami mohla vydržať aj dlhšie... nie?? 😉

didiana333
29. sep 2010

@eaka inak,nad tým som aj ja už rozmyšlala...že ja vlastne pravopis neovládam,len vela čítam a tak sa na mna nabaluje.... 😅 ale zdôvodniť to väčšinou neviem,že prečo je to tak 😅 😅 😅
Minule som na SRO rozhlase počuvala jazykovedkyňu,že Sybila Myslovičová sa volá...a tá vie pekne zdôvodniť všetko...a ja som niekedy ani netušila,že o čom točí..... 😔 😔 😀

weiya
29. sep 2010

status jedneho z priatelov na na mojej nastenke na fb 😀 ma pobavil 😀

Co mam robyt? Som s toho na nervy... 😀 😀 😀

zany
29. sep 2010

Na stránkách jednoho penzionu jsem objevila ve formuláři pro rezervaci ZVÝŘE 😀 😀 😀

ellise
29. sep 2010

holky a neslkoňuje se seriál podle vzoru dub, potom by bylo ... debatujem o seriálu, pozerámm tri seriály

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
29. sep 2010

este mi neda ten chlan proste len same uzasne perly pusta , gramaticke;;

ti si asi jedna s tich bab čo celelich 15 rokoch presedela v lavici a a dufala si ze si ta niegdo všimne

len v jendej vete kolko chyb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elixia
29. sep 2010

@erikasadek no tu babu si po 15 rokoch sedenia v lavici mozno nikto nevsimne, zato jeho urcite ano....byt jeho rodicom, tak sa hanbiiiiim. Strasne, kam to tie dnesne decka dotiahli...

erikasadek
29. sep 2010

@elixia ze no trha to oci ze?? 😀

elixia
29. sep 2010

@erikasadek netrha...na to sa ani neda pozerat 😀 Ved mi chvilu trvalo,kym som pochopila, o co mu vlastne ide...

ani3012
29. sep 2010

@erikasadek jáááá nechcem byť zlá,ale aj ty máš gramatickú chybičku v prvej vete 😀 😀 😀

z FB 😉 sa teším,lebo ty inak nerobíš takéto chyby 😎

nice202
29. sep 2010

@erikasadek hehehehe, to je dobree 🙂)

erikasadek
29. sep 2010

@ani3012 no vies ja som notoricky znama na koniku ze ked sa pisem tak sa tazko cita vzdy premenim pismenka. 😀

to je mojou blbou klavesnicou.. 😀 😀

ale slova ako nigdy 😀 urcite takto nikdy nenapisem, alebo vipisat a podobne;. 😀 😀 😀 😀

no tak namiesto chalan je chlan.. 😀 😀
to je u na zname.;aj administratori vedia ze ja sa asi nikdy nepolepsim. 😀 😀
@elixia nie si sama.. 😀 😀