Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
30. sep 2010

@ellise to je možné, že v češtine je "o seriálu", ale v slovenčine určite nie... 😉
to z toho facebooku fakt neskutočné... najviac mám rada výhovorku, že "obsah je dôležitejší ako forma", potom ma ale udivuje, ako sa vo všetkých ostatných oblastiach v živote zameriavame na tú formu (viď móda, diéty, makeup, kto ako vyzerá, čo si obliekol, dizajn všeobecne...), ale v písomnom prejave je zrazu dôležitejší obsah... ale tento človek má aj ten obsah asi na takej úrovni, ako tú formu... ☹

ani3012
30. sep 2010

@eaka to si krásne napísala ! 🙂

didiana333
30. sep 2010

takto píše na fb moja neter...14 rokov :
prosím ptm mi porvrdtee to práátelstvo na fejse.. som si spravila nweewy lebo tu sa mi nedalo zmenit to švacnute meno.. :D

mi je zla ked to čítam...to je des.... 😖

eaka
30. sep 2010

@didiana333 "potom" je proste strašne dlhé slovo 😉 a "ia" je náročnejšie napísať asi ako "áá" (asi hlavne, keď ťukáš dvomi prstami 😀 ) a "švacnutý" som už ako dlho nepočula 😀 No ale cudzinec by neveril, že píše "slovensky" 😉

eaka
30. sep 2010

ani3012 ďakujem 🙂

berenika39
30. sep 2010

@didiana333 jj, a to moje taky tak stará dcera známých tam má fotku do půl těla nic na sobě, zahalená vlasama a ročník narození o 7 let dřív, takže se vydáva za 19ti letou. já někdy horko těžko vyluštím, co chtěla napsat🙂))).

eaka
30. sep 2010

@berenika39 k tej fotke by som sa asi tiež vyjadrila, ale to by bolo na inú diskusiu... čo sa tie baby potom divia, že chlapi idú len po "tom", keď sa na webe vystavia nahé... a potom čakajme, že nás niekto osloví pre tie múdrosti, čo píšeme v "statusoch"!!!! ???

berenika39
30. sep 2010

dneska se psaní a čtení nenosí, vlastně..co se nosí, když se nic nenosí???? jsme mimo téma, končím, ale štve mě to.

eaka
30. sep 2010

@berenika39 treba založiť novú tému "tá dnešná mládež" 😀 😀 😀

sharlotta
30. sep 2010

Toto sem musim napisat... 😲 ! Z diskusie na internete..."ja SY nemyslim..." Toto snad niekto ani nemoze mysliet vazne!!!!!! 😲 😕 🤐

nice202
30. sep 2010

@sharlotta ako niekoho takto napisat si napadne?? 😉

erikasadek
30. sep 2010

@sharlotta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😠 😠 😠 take perly na FB doslova sa premnozili ... 😀 😠 ja neviem co ich ucia v skolach.. 😠

eaka
30. sep 2010

@erikasadek školy očividne už svoju funkciu vzdelávania národa neplnia... však sme boli jedným zo štátov s vysokou úrovňou školstva, ale zo západu prišiel názor, že učenie sa informácií, pravopisu a pod je zbytočné, deti sa majú naučiť komunikovať, presadzovať svoje názory, debatovať, vyhľadávať info (keďže všetko je na wiki), no a tu to máme... sy... toto je asi maximálne dno...

sharlotta
30. sep 2010

@erikasadek dnesnym deckam nic nevadi...aj ked sa ich nieco snazis naucit, im to staci na 30%...poznam to velmi dobre...ucim na strednej...Oni sa ani nehanbia, ani ked im pravopis opravujem v pisomkach...Este sa hnevaju, ze nemame slovencinu.

neumisa
30. sep 2010

@erikasadek kdo nemá snahu se naučit, do toho to nenaleješ ... můžeš to do děcka tlouct horem dolem, ale pokud samo (nebo rodiče) nemá zájem, tak je výsledek nulový ... ☹

eaka
30. sep 2010

ale je to strašne smutné... ☹ kam to tá spoločnosť speje!!! 😉

sharlotta
30. sep 2010

@eaka hlavne ze za ministra skolstva vzdy "upracu" niekoho, kto je do poctu, len aby strana mala o 1 ministerske kreslo viac...ale to uz odbocujem...

neumisa
30. sep 2010

@eaka věděla bych, kam to spěje, ale nesluší se to říkat veřejně a nahlas 😀

neumisa
30. sep 2010

@sharlotta u vás taky? 😨 tak to bude vaše školství na úrovni našeho ... 😒

monkula
30. sep 2010

Môj syn teda tiež minule napísal, že namisleni slon, ale je len druháčik, takže pravopis sa ešte neučili... to len mňa museli pomaly omývať 😀

monkula
30. sep 2010

@neumisa do prdele? Po našom do zadku? 😀

berenika39
30. sep 2010

@monkula přesně tam.

neumisa
30. sep 2010

@monkula tam a možná ještě dál 😀 a pěkné výročí přeji 🙂

erikasadek
30. sep 2010

baby to je strasne mate pravdu ale potesim Vas teda ''
ono je to problem europsky verte mi vidim to aj tu v fr.. uroven klesa rokmi.. 😠

benne
30. sep 2010

Môj brat, mal asi 12 a strašne zažratý do programovania si urobil internetovú stránku, ale keďže vedel, že ho vždy opravujem, lebo robí chyby, tak tam dal takú poznámku pre návštevníkov, že: "... za gramatické chibi neručím..." 😀

eaka
30. sep 2010

😀 ftipálek

erikasadek
30. sep 2010

@benne 😀 😀 😀 😀 😅

ellise
30. sep 2010

@eaka, potom podle jakého vzoru ve slovenčine se skloňuje seriál?

erikasadek
30. sep 2010

@ellise o serialu , by jedien povedal vychodoslovak.. 😀
o kom o com... ... 😉

monkula
30. sep 2010

@erikasadek ale ,,,,@ellise je rodená vychodoslovenka, tak má nato právo 😀