Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jaja01k
22. aug 2012

svatební: "Převyslá svatební kytice" a "Rádi bychom mněli oslavu jako zahradní party."

stzu27
22. aug 2012

😝 a následky nesie väčne žena 😝

stzu27
22. aug 2012

a ešte posledné: 😅 malý ide mať za mesiac 2 roky 😅

bodka13
22. aug 2012

"Odležaná hlavička u 3 mesačného bábätka " ...neviete ako dlho ju treba nechať odležať 😉 😕

petkave
22. aug 2012

Tomuto sa povie budúci čas:

😝 Baby budem darovat nejake vecicky 😝

petkave
22. aug 2012

@stzu27 krásne!

@vejula dá sa mi cikať sa používa aj u nás 😲

@bodka13 výnimočný úlovok 😀

petkave
22. aug 2012

@jaja01k chystáš svadbu, keď blúdiš po beremku?

jaja01k
22. aug 2012

@petkave Zatím nic konkrétního, ještě nemáme ani datum. Ale přítel mi řekl, že když tu svatbu tak chci, tak že budu všechno zařizovat. No mně to vyhovuje 😀 Tak očumuju na beremku co a jak 🙂

berenika39
22. aug 2012

...sice bez chyby, forma ok, ale obsah...já to tam prostě nemohla nechat, jak něco takového někoho napadne 😀 😀 😀

😀 pak mi natekla jak kdybych tam měla narvanou blumu z kauflandu. 😀

petkave
22. aug 2012

Pani je zrejme cudzej národnosti, hoci meno má slovenské... Dôvod, pre ktorý by písala príspevky takéhoto typu, si inak vysvetliť neviem:

😝 My chyba nejdrahšie moje deti ,že dcera je chorvatsku 14dní a Syn je tabor Tatry 8dní,my musíme do roboty,je to v živote,hlavne deti šťastná prazdniny 🙂 😝

petkave
22. aug 2012

😝 mame 16 mesiace 😝

bubbles
22. aug 2012

asi by sa zysla nejaka polepsovna pre svokry!!!!!
viprdni sa na svorku...ked neni normalna......tak sa snad nehodlas cely zivot trapit a trpet jej vylevy...
🙂

inkinka
23. aug 2012

tu ani pes nezakopne ked nesiem v pyzamku mm do prace

gramatika ok, ale nerozumiem obsahu, preberam si vsetky alternativy skratky mm, ale ziadna mi nedava zmysel 😔

bodka13
23. aug 2012

@inkinka no ja som to pochopila tak,že si ju nikto v tej pyžame nevšimol keď viezla manžela do práce a pisateľka sa sťažuje,lebo bola krásna a nikto ju neobdivoval 😀 😀 😀 ...alebo možnosť č.2 -všetci spolubývajúci v paneláku a susedia na ulici sú úplne v pohode a každému je jedno,kto má čo oblečené 😕 😀

inkinka
23. aug 2012

@bodka13 vdaka za vysvetlenie, som nedovtipna, ved ano, nesiem alebo veziem, to je uplne to iste 😉 pretoze inak by mal muz zenu nosit na rukach , nie opacne 😉

prasiatko30
23. aug 2012

@petkave - to vypada ako doslovny preklad z aj;)

jijitka
23. aug 2012

Dnes ráno jsem našla v mailu nabídku 😝 Škola smiku je tu 😝

prasiatko30
23. aug 2012

Inaksie k tym regionalizmom ja som vzdy pouzivala zvrat - dva piva, dva pera a pod

A vzdy mi znelo strasne cudne od bab z prievidze "idem do doktora"

nice202
23. aug 2012

@prasiatko30 "idem do baby"- idem k babke 😀 😀

ikke
23. aug 2012

"ak ju niekto pozna nak mi da vediet, alebo nak sa s nou skontaktuje a odkaze jej nak sa mi ozve...."

...som si doteraz myslela, ze nak-nak robi iba pingu... 😅

vejula
23. aug 2012

@prasiatko30 dva piva a idem do doktora - to je tušim vychodnarske. Aj jedno, aj druhe.

prasiatko30
23. aug 2012

@vejula dva piva je velmi ale velmi liptacke a to idem do doktora to som fakt prvy krat pocula ked som bola na strednej od spoluziacok od prievidze sa mi vidi🙂

vejula
23. aug 2012

Mne zas nerozumeli spolužiaci, ked som prišla tesca a oznamila, že som si kupila presnidavku. Všetci na mna čumeli, že čooooooo???? No presnidavku. Až ked som im presnidavku ukazala pochopili, že hovorim o detskej vyžive.

vejula
23. aug 2012

@prasiatko30 Mne sa zda, že takto rozpravali Michalovčania... Možno si už zle pamätám.

bodka13
23. aug 2012

"Zasrana mi odkusila list z orchidei" 😕 ...vie to niekto preložiť 😀 😀 😀

berenika39
23. aug 2012

😝 Naka mamina,ktera taky nikoho nema na prochajdy Praha Prosek a okoli.Asi mi,uz z maleho rupne hlava 😝

název diskuse🙂.

pajenka
23. aug 2012

😝 Tak sme zacli s brokolickou a chutna mu a moc dneska dame mrkvicku s rizi tak uvidime... 😝

pajenka
23. aug 2012

@berenika39 😀 Tak i kdybych náhodou byla z Prahy, tak se radši ani neozvu 😀

berenika39
23. aug 2012

@pajenka představ si, že já bych byla vhodný kandidát 😀 😀 , ale pššššt 😀

pajenka
23. aug 2012

@berenika39 Tě prásknu 😀