Prečo ma všetci nútia, aby som si urobila vodičský?

dianka997
4. jún 2023

Prečo má nútia všetci do vodičáku
Keď ja sa ho stránim bojím sa že nespravím ho proste neviem sa tam dostať dokopat...
Všetci má nútia a mne je to nepríjemné už 😪

mikitilik29
4. jún 2023

@dianka997 aj ja sa bojím, ale od kedy mám dve deti tak cestovať s nimi do mesta s kočíkom a nedaj bože s nákupom je masaker. Tak som si povedala ze musím ho urobiť lebo to sa nedá

sissy27
4. jún 2023

@dianka997 ved ked vies v pohode fungovat bez vodicaku a neotravujes svoje okolie s tym, aby ta odviezli, tak im normalne povedz, ze ti ho netreba. Jedna vec je vodicak a druha kupit si auto, aby ti ten vodicak na nieco bol, to nie je malo penazi…

pinkgirl
4. jún 2023

Vieš, vodičák nie je síce nutnosť, ale je to sloboda. Je to tvoja sloboda pohybu do mesta, k lekárke, kamoške atď. Ak sa teraz na to necítiš, ok. Ale niekedy v budúcnosti si ho sprav😉.

vava_1994
4. jún 2023

Tak 3-4 roky dozadu by som povedala, že nikdy nebudem mať vodičák, tiež ma každý nútil do toho a ja som sa bála, že ozaj všetkého. Pár krát mi dal otec vyskúšať a mne to vôbec nešlo a absolutne som nechápala ten princíp ako to vôbec funguje. No ale premohla som sa a už pár rokov jazdím, v autoškole ma chválili, že šoférujem lepšie ako chalani. A som za to rada lebo ozaj som niekedy potrebovala odvoz a pri veľa situáciach pri cestovaní by som nemala ani možnosť na nejaký odvoz bez toho aby som si spravila rezervu 4 hodiny na všetky možné prestupy od autobusu po vlak atď. Určite si ho sprav lebo každým rokom zdražuje.

buberova
5. jún 2023

Hore bola položená dobrá otázka: vieš sa všade pohodlne dostať? Žiješ vo veľkom meste kde ide MHD každú chvíľu všetkými smermi? Alebo žiješ kdesi na dedine kde ide autobus 3x denne a často ťa musí niekto z rodiny voziť? Si samostatná? Ak nie, nemôžeš im vyčítať, že sa ťa snažia namotivovať aby si bola

sheila121
5. jún 2023

@dianka997 vodičák je super. Ja na tvojom mieste hneď si ho spravím. Škoda že ja nepomôžem ale aspoň som to vyskúšala a bol to super pocit 🙂

olimuc
5. jún 2023

Kvoli samostatnosti a flexibilite, aby si nemusela vzdy cakat na odvoz. Do kufra auta sa zmesti viac nakupu, obehnes vsetko rychlejsie a usetris xy hodin casu. Takisto je to jedna z otazok pri pracovnom pohovore. Ja auto potrebujem denne, skolku mame sice len 7km ale casovo s Bus/ vlak to vychadza na min 40 minut to je na minutu nataktovane ..autom 10. Bez nahanania

zuzulka558
5. jún 2023

Ja vodičak mam, jedine kde som ho potrebovala keď som chodila do roboty, teraz som z malu doma a chodím vlakom, autobusom to ma zážitok ani nechce odtiaľ ísť a keďže bývam v meste tak peši,, autom príležitostne

moonlight1210
5. jún 2023

Urobila som si ho na VS so studentskou zlavou. Potom par rokov nejazdila, rodicia nemaju auto.
Potom sa narodilo prve dieta, doktorku som mala v meste, pohodlne pol kilometra od domu. Chodila som peso s kocikom.

Ibaze potom bolo treba zacat chodit aj do okresneho mesta na doslednejsie kontroly. Mm nemal cas kazdy raz si vziat volno, musel do prace. Tak som dostala auto, kondicne jazdy a chodila sama. Odvtedy soferujem.
A nic pohodlnejsie, ako ist, kedy ja potrebujem/chcem a kam chcem pri cestovani nie je.

Poviem to tak - raz okusis a uz sa toho nevzdas. Je to zavislost.

lylyjana
5. jún 2023

@dianka997 kolko mas rokov? Ja som si urobila vodicak ked som mala 18 a 15rokov som nesoferovala potom. Ale ked som sa rozhodla, ze idem soferovat tak uz som len zacala s muzom a kondicne jazdy a nemusela travit cas chodenim na nejaky kurz. Vodicak bude stale len drahsi a drahsi. Ale kludne si ho mozes spravit aj v 30tke. No odporucam spravit predtym ako budes mat deti (ak by si chcela), lebo potom musis riesit aj ich strazenie vkuse a je to komplikovanejjsie

natalienka12
5. jún 2023

@dianka997 Nikto ta nemoze nutit. Ale zrejme druhych otravujes, aby ta vozili. Tak ich prestan otravovat, plat taxiky a autobusy. A mas vybavene. Neviem si predstavit uz komu by len malo zalezat, ci mas vodicsky.

mamamasama
5. jún 2023

Robila som si vodicak po 30-tke. Nie, ze by som sa skor bala,ale nemusela som, kedze do prace a z prace ma vozil sofer na firemnom aute a deti som nemala. Volny cas som riesila Uberom a taxikmi. Akonahle som vsak otehotnela, vodicak som brala ako "must have" a je to tak. Pri detoch si neviem predstavit byt bez auta.

denisah6
5. jún 2023

No napíšem ti najskôr také zhrnutie a potom aj vlastnú skúsenosť.

Úplne chápem, že sa bojíš. Dnešný svet ale praje šikovným a flexibilným. Niekedy musíme robiť veci, ktorých sa bojíme, alebo ich nechceme robiť (neviem či už máš deti alebo nie, mne je napríklad zle z pohľadu na krv, ale keď si syn rozrazil hlavu, tak som musela, aj keď som nechcela a bolo mi zle, ale dieťa bolo na prvom mieste a dala som to). Zhodnoť si pre a proti.
Chápem ak si v meste, je to oveľa jednoduchšie, všetko je dostupné hromadnou dopravou. Ak si na dedine - no nám niekedy vychádzajú autobusy neskutočne blbo, nehovoriac o tom, že posledný autobus z okresného mesta ide o 18.05. Takže žiadne také ako ostať dlhšie nehrozí, ísť do kina, nedá sa, jedine taxíkom alebo autom. Nemusíš sa prispôsobovať nikomu a ničomu, výhoda pri nákupoch, nedajbože sa niečo stane, sadneš do auta a ideš.
Ja som dlhšie tiež nemala auto aj napriek tomu, že som mala vodičák, sem tam som si požičala mamine auto a potom mi manžel kúpil, dal mi ho ako prekvapenie po svadbe.
Samozrejme údržba niečo stojí, náklady na pohonné hmoty, servis, prezúvanie pneumatík, ak ti to nikto neurobí, upratať, umyť, prípadne nejaké príslušenstvo dokúpiť - ale riešiš iba vodičák zatiaľ, čiže toto odpadá.
Ja by som do toho išla, nikdy nevieš kedy sa ti zíde. A ver mi, každý raz to ide ľahšie a ľahšie.

Robila som vodičák keď som mala 18, vtedy za nejakých 300€. My sme sa s mužom dohodli, že keďže on pracuje a ja som chodila do školy, že domácnosti bude riešiť ja. Zaplatil mi vodičák, požičal mi auto ak nebol v práci, trénoval cúvanie... Do školy som chodila vlakom a autobusom, to sa mi proste neoplatilo ani keby čo, tak som šoférovala iba do vedľajšieho mesta na nákup raz, dva razy za týždeň. Potom som ostala dvakrát po sebe na rizikovom tehu, čiže som nešoférovala asi 3-4 roky, jednoducho nebolo treba a nemala som kam. Teraz keď sú deti na pol dňa v škôlke, vybavujem papiere, nákupy atď atď. Strašne som sa bála zase začať šoférovať, lebo som mala.roky automat a teraz mám manuál. No ale teraz si už fičím kade tade, po Slovensku, v Maďarsku, obľúbila som si auto a ak treba už nestresujem ale sadnem a idem.

Prinajhoršom si urobíš vodičák a nebudeš jazdiť. V najlepšom prípade si uľahčíš život, prípadne sa ti otvoria nové pracovné možnosti (taký obchodný zástupca chodí hore dole napríklad), nikdy nevieš, ja by som do toho šla a držím ti palce.

maryetta
5. jún 2023

Pozri ja mam vodicak 15 rokov a 10rokov som absolutne nesoferovala. Ale zase ak niekde urgentne treba je to super ze nemusis striehnut na autobus ci sa niekomu pytat na odvoz.
Ak ale nepotrebujes tak… vodicak si vies urobit aj v 50-tke. Aj neskor ak uznas za vhodne ty sama ze ano. Potrebujem ho.

veselo_neveselo
5. jún 2023

Lebo ho bides potrebovat. Skor ci neskor. Ak uz mas po hodinach a ide o skusku, hor sa na to.
Ak si este nemal/a kurz, tak aj pockaj, ked sa ti teraz nechce. Nic ti neujde, ale dobre ti radia.

almia
5. jún 2023

@dianka997 lebo je to najlepšia vec ..jazdiť si kde chces..každý sa boji zo začiatku samozrejme chce to len prax potom jazdiť nebáť sa ( veď čoho) ? Ja som sa napr.bala keď išiel oproti autobus alebo nejaký kamión že sa neobideme nezmestime na cestu 🙈🙈teraz sa na Tom smejem..ale tak už mám veľmi veľa km.najazdenych aj zahraničie..a najradšej cuvam... Dopredu má to už nebaví... Určite si ho správ...

zuzubb007
5. jún 2023

Sprav si na automat, to snad musi kazdy spravit a ziadny strach, potom si budes vraviet preco si nemala skorej naozaj

laurika173
5. jún 2023

@dianka997 aj mna ,donutil' kamarat v 18-ke (aby som si urobila spolu s nim) a s odstupom casu viem, ze to bolo to najlepsie rozhodnutie 👌 teraz viem, ze sama by som sa asi nedokopala 🙈

slavomira236
5. jún 2023

@dianka997 mam 45 a vodicak nemam. Byvam v malom meste takze mi v meste potrebny nieje.

jarka26011
6. jún 2023

Aj ja som sa bránila 😂😂😂 teraz som rada, že ho mám, aj keď prvý mesiac som viac revala, ako naporiadok šoferovala 😂 stále mám veľký rešpekt, a to mám papiere od februára 😂

jesenzima
6. jún 2023

@dianka997 aj mňa všetci "nútili", veľmi často pripomínali,bla bla... Tak som si ho urobila a mám od každého pokoj.. to, že nejazdim, je druhá vec. Ale vodičák mám... 😉

veronikastrickova
6. jún 2023

Nutia ma, viem zeby sa mi zisiel, ale neurobim si ho, lebo niesom nato psychicky pripravena.

damira90
6. jún 2023

Ja ho mam už od 18 dokonca ma vyhodili že nemám čo robiť v 17 na školeniach ci autoškole tak sa to vola. .
+do života sa ti hodí. Nebudeš na krku visieť mužovi kamoške a nikdy nevieš koľko si kedy zarobíš, či nekúpiš raz auto , radšej mat vodicak skôr než auto ..auto si kúpiš hocijaké a keď máš deti - deti sú vďačne že ich zoberieš aj niekam pocestovat ďalej ako to co vidia to isté. Samozrejme občas nech aj vidia vlak bus...ale každá samostatná žena co dava na nechty vlasy oblečenie nedajbože fajčí a vyhovara sa že si neodpovie na vodicak sú len výhovorky. A myslím ze ti okol oteba nechcú ti zle 🙂 🤎 ale napríklad ja neviem dodnes dobre cúvat..ale tu kartičku milujem lebo niekedy môžem pomôcť inému co vodicak nená alebo nevládze jazdiť alebo striedačka

damira90
6. jún 2023

A prvý krát sadnúť do auta je cudne ..až som sa zľakla. Ale je to ako bicykel. Počase...psychika sa to tak naučí že až. A suaj všelijaké malé auta sikovne pre baby. Nemusí to byť najširšie sveta

stella1993
6. jún 2023

Ja ľutujem, že som si ho neurobila keď stál 300€ a mohla som. Teraz s dvoma deťmi, hypotékou aj keď malou ale všetko okolo domu, už to nie je také jednoduché za 900€☹️

7miriam77
6. jún 2023

Ja som nikdy nemala k šoférovaniu vzťah, mala a mám strach sa posadiť za volant, proste sa bojím, že spôsobim nehodu....mám po 40tke a žijem si v pohode,myslím,že úspešný život aj bez vodičáku. A fakt mi nechýba...Mňa rodičia lámali,keď som bola mladšia, no márne

samkolea
6. jún 2023

Lebo je to super benefit tak ako v praci tak ako aj v osobnom zivote. V praci treba odbehnut na vysetrenie atd po as prac doby, a neviem si predstavit chodit busom 🤣. V osobnom uz len pri detoch… takse ano treba a cim skor tym lepsie, lebo potom naozaj pridu situacie kedy musis sadnut do auta a ist!

jankak055
6. jún 2023

Vodicsky je super len si urob nevies kedy ho budes potrebovat. Za par rokov mozno rodicov odviest na vysetrenie isto ti budu povdacni. A ked neurobis nevadi pojdes na opravne. Ja som urobila na prvy krat. Ale so mnou boli aj 2 chalani tzv.machři ktori neurobili ani opravny 🤦‍♀️. Drzim palce isto urobis 😁👍

euka210
6. jún 2023

@dianka997 ide o to, ci sa len Ti nechce, alebo sa proste bojis ako vela zien.
Vo velkom meste bez neho sa da, ale na dedine dnes uz nie...mna dedina a rozvoz deti donutila oprasit vodicak a jazdit.

lenka.25
6. jún 2023

Ja vodicak beriem ako povinnosť mať. Nikdy nevieš čo ti život prinesie a kedy sa ti zíde . Dcéru som tiež tento rok prihlasila na vodicak a nejako extra som sa jej nepýtala či chce , či nechce . Príde mi to take automatické . Pre mna je vodicak základ samostatného fungovania .