Prečo psíčkari nechápu ľudí, ktorí sa boja psov?

4. jan 2024

Preco to psickari nechapu? To je fakt skvele povedat cloveku, co ma fobiu, ze nebojte sa, ona nic nespravi... To je ako niekoho, kto ma strach z vysok, drzat nasilu nad priepastou a hovorit mu, nech sa neboji, ale nech pozera dole.. Taka super informacia, hlavne ked po mne este ten pes skace..

girko
6. jan 2024

Keď som bola dieťa, pohrýzli ma dvakrát psi. Neubližovals som im, neprovokovala, proste smola., išla som okolo a pes zaútočil. Neznášam vetu typu ,, nebojte sa, on Vám neublíži’’… Chodili sme na prechádzky so známymi, ktorí nechavali psa na voľno a tiež to hovorili. Upozorňovali sme ich, že robia chyba a oni sa len smiali… Až neskôr som sa dozvedela, že tento pes nejaké dieťa uhrýzol, ktoré bolo u nich na návšteve. Moju mamu zase pohryzol kamarátkin pes, pritom chodili spolu venčiť niekoľko rokov, pes zbadal mačku a bol v takom vytržení, že bežal okolo mami a cvakol jej ruku… Bola z toho dvojmesačná marodka. Naozaj nikto nemôže byť istý reakciami svojho psíka, môže to byť akýkoľvek miláčik. Ja mám zo psov žiaľ fóbiu, možno by stačilo keby si každý strážil svojho psíka, dal ho na vôdzku keď ide okolo

laurabiagotti
6. jan 2024

skor preco nechapu psickari aby po psoch zbierali h...lebo vsetci na to kaslu a vsade kde da clovek na to stupi, hlavne vecer

marrs
6. jan 2024

To je nic... Mne ziarlivy sused strelil do nohy kobyle... To je teprve masaker

tetaandulkova
6. jan 2024

Ani som nedočítala všetky komentáre, lebo pri niektorých ma aj prešla chuť...Ale autorka, úplne ti rozumiem. Nebudem ani počítať koľkokrát sa mi stali takéto incidenty so psami, vyskočil na mňa vlčiak na ulici, a áno dokonca aj na kočík veľký pes, ktorý nemal pána 🙊 môže sa tu niekto čudovať, že za svoj život také nezažil, to že sa to nestalo jemu, neznamená že sa to nedeje. Čeresnička bola, keď som šla večer po tme domov z práce a už pred bránkou do domu z tmy na mňa vyskočil so štekotom veľký pes, nespala som do 3 rána čo mi tak bolo z toho šoku a strachu zle !!! Takže už som v stave, kedy keď vidím voľné pusteného psa, či malý, či veľký, otáčam sa a idem inou cestou, ale žiaľ, nie vždy sa dá. A to zvieratká rešpektujem, ale niektorí majitelia sú sebestrední, egoistickí, pochopia až keď to zažijú na vlastnej koži (a ak nemajú kapacitu, možno ani vtedy nie, česť výnimkám).

radacak
6. jan 2024

@mimachicha áno,nad tým som uvažovala...bola som našťastie len zástup počas leta...nechcela by som robiť túto prácu

autor
6. jan 2024

@tetaandulkova dakujem.

Vseobecne chcem povedat, ze som rada, ze nie som sama a su medzi nami dokonca aj samotni psickari. Myslela som si totiz, a aj mi to bolo tak podavane (samozrejme od psickarov), ze takyto strach nie je vobec bezny a ze je to nieco "nenormalne". Myslim, ze tento strach/respekt je omnoho viac bezny, nez si ktorykolvek psickar chce pripustit..

Btw, citali ste o tom dvojmesacnom babatku v Polsku? To bol asi jeden z tych, co urcite nic nespravi 😟

autor
6. jan 2024

A dakujem vsetkym za pribehy, naozaj si to cenim a uz si nepridem uplne divna alebo mimo. Mna tiez ako dieta zahryzol pes mojej tety. Nic strasne to sice nebolo, ale neprovokovala som ho a ani situacia nebola nijak napata, odvtedy mam tuto fobiu.

petrooshka
6. jan 2024

@mimka1402 uplne suhlasim. A takisto moje deti ucim,ze sa najprv maju spytat...a zas mojho psa tiez nedovolim.len tak halabala hladkat,a ked vidim,ze niekto ide,a je navolno,privolam si ju a zapnem. Prip.caka pri nohe...nikdy som nekricala nikomu "nebojte nic nespravi". Pretoze nikdy nikto nemoze vediet,ci ozaj nic nespravi...stale je to pes...

emeridiam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrm
6. jan 2024

Nazval by som to aj ako diagnózu. Veľa ľudí vyzdvihuje psa ako niečo viac,neuvedomujú si,že to je stále iba pes/zviera a nie,nikdy nebude na takej úrovni ako človek. Veľa krát čítam,ako ho majú radšej ako ľudí a čo pre nich znamená a neviem čo,ale keď si zlomia nohu alebo potrebujú odoperovať slepé črevo,tak volajú a je im dobrý aj ten anti psíčkar.
Keď je dieťa nevychované,nemám problém ho upozorniť(sám mám tri deti) a keď je pes nevychovaný tiež nemám problém použiť CRslzný sprej(čo sa už nie raz stalo),v prípade potreby aj zbraň.

medda_beda
6. jan 2024

@gabrm Akože sorry, ale použiť zbraň by si mal fakt použiť len v prípade ohrozenia života.
Lebo ak odstrelíš niekomu psa len tak lebo ťa opachal tak sa môže ľahko stať, že to schytáš aj ty.

Tak ako je pre teba dôležité tvoje dieťa tak je pre niekoho členom rodiny pes a ten človek by mohol spustiť takú istú reakciu ako ty keby niekto ublížil tvojmu dieťaťu.

Takže snáď tu zbraň používaš fakt len v prípade ohrozenia.

Už to tu opakujem x ráz, ale k tvojim deťom nemusí mať cudzí človek empatiu len preto, že je človek.
Takže by som prestala porovnávať kto je viac.

gabrm
6. jan 2024

@medda_beda
Neviem čo to je opachal,ale samozrejme že strieľal by som len v krajnom prípade a v tej situácii čakám aj na reakciu a odvetu(pracoval som v ozbrojených silách). Ale keď začne útočiť nejaké zviera,to je jedno či pes alebo hoci čo iné na mňa alebo moje dieťa,ktorému sa nedokážem ubrániť,tak hádam nebudem čakať a prizerať sa.
A tebe by som tiež odporučil zvážiť "kto je viac" ako si to napísala a keď budeš potrebovať pomoc,nevolat záchranku,ale zavolať si toho psa.

hanatom
6. jan 2024

Áno poznám to

wolf_
6. jan 2024

@gabrm tak ako dúfam, že keby (nedajbože) sa ti stratí niekto blízky, niekde zostane zasypaný, zavalený lavínou alebo podobne, tak tiež odmietneš pomoc toho menejcenného záchranárskeho psa aj za cenu toho, že jemu by sa záchrana možno podarila a ľuďom možno nie

medda_beda
6. jan 2024

@gabrm Porovnávaš hrušky a jablká.
To, že je niekto lekár ešte neznamená, že k nemu musím prechovávať emócie.Využívam jeho služby jeho schopnosti.
Tak isto ako to robia ľudia u zvierat.Keď budeš potrebovať stopového alebo slepeckého psa tak asi nebudeš na túto činnosť využívať človeka.

Každý človek a každé zviera má svoju hodnotu.To, že niekto má radšej zvieratá ako ľudí je spôsobené asi tým, že zviera ti nespôsobí citovú bolesť úmyselne tak ako človek.Tieto vyjadrenia vôbec netreba brať tak, že ten človek nemá rád ľudí.Len si ich k sebe tak nepripúšťa a nevyhľadáva ich prítomnosť.Nepotrebuje si s nimi vytvárať citovú väzbu.Ty asi tiež nemiluješ všetkých ľudí.
Zvieratá dokážu človeka upokojiť a preto niekedy človek viac preferuje psa ako človeka.

To, že by si sa bránil pri útoku zvieraťa je úplne normálne.To isté by urobilo aj zviera.

medda_beda
6. jan 2024

@gabrm Hej a inak to, že mám rada zvieratá a nie sú pre mňa menejcenné ešte neznamená, že za menejcenných považujem ľudí.Ja ich zachraňujem takže dá sa zvládnuť oboje ak má človek veľké srdce.

vanilkovazmrzka
7. jan 2024

A preco hadzeme vsetkych do jedneho vreca?

dadis
7. jan 2024

@vanilkovazmrzka Presne, rovnako ako ludia tak aj niektori psi su dobre prepnuti. Taky byvaly clen ozbrojenych zloziek @gabrm bezne nosi na prechadzke s dietatom zbran, aby ho branil 🤦‍♀️. To sa ludia okolo nemusia bat chodit von? No a vrchol je, prepnuty majitel s prepnutym psom. Co tak ludia okrem zbytocneho konstatovania a zovseobecnovania by boli jednoducho vsimavi k okoliu a hlasili tskychto ludi a psov, ktori okoliu skutocne ublizuju (lebo casto sa ludia radsej tvaria, ze nic nevidia a pokracuju v ceste akoby nic). @laurabiagotti u nas sa zbieraju spolahlivo, mame dostatok kosov na kazdom mieste, sackov, mne sa skoro za rok stalo jedenkrat, ze som stupla. Tak neviem kde byvas, ale casto to je aj chyba samospravy, ze z poplatkov za a dani toto nezabezpecia a nekontroluju dostatocne..

senta_sofia
7. jan 2024

Ja fobiu nemam, ale neznasam psov pustenych na volno alebo psov na vodzke, ktorym majitel dovoli ist k inym ludom a onuchavat im. A hej, veta, nebojte sa, on nic nespravi, je velmi popularna. Ja ani za svojho psa ruku do ohna nedam.

simka1454
7. jan 2024

No, že vás hanba nefackuje za tie niektoré komentáre, čo ste tu popísali. Ja mam psíka, na prechádzke sme iba na voditku a našťadtie tam kde chodíme, sme nenašli arogantneho človeka. Chodí tam dosť ľudí aj so psíkmi, každý je na voditku. Je to v lese, v tichu. A áno mám radšej zvieratá ako ľudí. Lebo žiadne zviera nedokáže ublížiť tak ako človek. Človek, čo mu je smiešne aj utrpenie ľudí vo vojne.
Autorka, ak máš strach, skus navštíviť niekoho kto psíka má, pomaličky k nemu pristupovať, pohladkať ho. Verím tomu, že ten strach prekonáš, ten psík ti naozaj neublíži. A sama uvidíš, že sú to úžasné stvorenia, ktoré vedia dat tak veľa lásky. Držím ti palce.

palomka
7. jan 2024

@gabrm zabúdate na to, že pes je prvé a jedine zviera ktoré pomáha zachraňovať životy pri zemetraseniach, lavínach a rôznych pátraniach alebo nedostupných terénoch, v policajných zboroch.. . Možno si raz na to spomeniete vy keď budete potrebovať takúto pomoc...

pink_lady
7. jan 2024

Ja nemam nic proti psom a psickarom, pokial sa chovaju normalne. Ale, nasi maju suseda, doslova blba. Má 2 velke psy /polovnicky pes - vysoky cez 1m a 1 velkeho bieleho chlpateho - neviem co je to za rasa, ale tiez cez 1m/. Psy NIKDY ale ze nikdy nemali vodzku, ani len obojok nemaju, nahubok uz vobec. Ked idu na prechadzku, tak psy pred nimi niekolko desiatok metrov a oni salam parky pomaly za nimi. Ten polovnickiy pes hockoho zbada, rozbehne sa a vyskakuje, laby okolo krku. /to este ani sused nasich nebol/. Vzdy len arogantne zahuci on nic neurobi. Mne je fuk ze nic neurobi, ked som bola tehotna a vyskocil na mna - ze som si ho ani nestihla uvedomit ze sa blizi tak mi to jedno nebolo. A ked malemu sa znenazdajky objavil od chrbata tak sa strasne zlakol a nariekal - a este nam nadaval, pricom pes vbehol do tatovej garaze, teda na cudzi sukromny pozemok, ked sa to tak vezme. A to maly /2r/ ma inak rad psov a celkovo zvierata, beha za nimi sam a hladkal by kazdeho koho vidi. Inak vadi to aj susedom, ale neda sa s nim dohodnut nijak...

lujza123
7. jan 2024

Nás pred 2 dňami na prechádzke so psom napadol vlčiak. Fakt môže byt človek občas rad ze cudzí pes len obskakuje, oňucháva a vrti chvostom.
Dochodci na vychádzke, vlčiak pustený bez nahubku ako nás zbadal už pribehol s vycerenymi zubami a hneď útok na môjho psa, úplná ignoracia ze majitelia na neho kričali.
Ešte ze mám veľkého psa, socializovaneho a zvyknutého byt vo svorke psov takže sa ubránil a ja sa psov nebojím. Lebo mať na voditku psa ktorý sa bije s druhým psom nieje sranda. Nastastie slo o staršiu fenu, kebyže je to mlady silný vlčiak tak amen tma.
Psa som musela viackrát silno kopnúť a odohnať, ten dedo si ju ani nevedel chytiť normálne sa bál vlastného psa lebo cerila zuby.

Ako mať v takejto situácii malého psíka, alebo byt neskúseným psickarom ze neviem co robit tak to dopadne zle.
Nechápem takýchto ľudí ze psovi nedajú aspoň ten náhubok ked vedia aký je. Totálna nezodpovednosť

slovakboy
7. jan 2024
renab
7. jan 2024

Lebo kazdy tazko pochopime to, co nemame prezite. Len empatia pomoze aspon trosku sa vcitit do prezivania druheho cloveka.

gabrm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrm
7. jan 2024

@dadis
Nie nenosím len tak bežne na prechádzku zbraň,nosím ju tam,kde viem že mi hrozí nejaké nebezpečenstvo. Ale priznávam,min slzák(nie taký obyčajný)mám skoro stále pri sebe,to už je asi profesionálna deformácia.

gabrm
7. jan 2024

@wolf_
@palomka
Áno,ale tieto záchranárske psy neútočia na ulici alebo v lese len tak bez príčiny. To je trocha inak vychovaný pes.

wolf_
7. jan 2024

Hlavný problém je že psa si môže kúpiť ktokoľvek aj s nulovými vedomosťami, nízkym IQ a EQ. V podstate si môžeš kúpiť za pár šupov psa s pofidérnou povahou z množiarne, za celý život si nemusíš prečítať ani sprosté 2 vety o výcviku a po celý život psa s ním môžeš behať po svete bez toho aby ho naučíš čo i len jednu vec. To je desivé.

wolf_
7. jan 2024

@gabrm aj civilný pes môže byť vychovaný. Ja som však reagovala len na tvoje odveci odporúčanie volať si psa namiesto záchranky