Prečo psíčkari nechápu ľudí, ktorí sa boja psov?

4. jan 2024

Preco to psickari nechapu? To je fakt skvele povedat cloveku, co ma fobiu, ze nebojte sa, ona nic nespravi... To je ako niekoho, kto ma strach z vysok, drzat nasilu nad priepastou a hovorit mu, nech sa neboji, ale nech pozera dole.. Taka super informacia, hlavne ked po mne este ten pes skace..

gabrm
7. jan 2024

@medda_beda
Súhlasím,aj ja mám rád psíkov,aj doma máme labradora. Ale myslím,že je vychovaný a nikoho neobťažuje a na nikoho neútočí. Keď ideme do lesa,tak sa pohybuje len tak aby videl mňa a ja jeho,nevšíma si cudzích ľudí ani psov a keby sa aj niekam rozbehol,tak keď prvý krát na neho zakričím tak sa vráti.
A gratulujem k povolaniu,aj dcéra to robí a som na ňu pyšný. 😀

gabrm
7. jan 2024

@wolf_
Áno ja sa nehádam že nie ,sám mám takého - myslím že vychovaného psa. Ale stále to je pes,nie človek.
Tu sa ale jedná o psov,ktoré buď na niekoho zaútočili,alebo obťažujú cudzích ľudí. A áno práve ľudia,ktorý majú týchto nevychovaných psov ich často vyzdvihujú nad ľudí ako si ich viac vážia a viac pre nich znamenajú a radšej majú psov ako ľudí a podobne. Prosím nikto mu to neberie,ale nech to je vždy tak,nech ti ten pes aj pomôže a nech sa o teba postará keď bude treba.
Psi ktorých majú záchranári,resp služobné psi sú trocha inak vychované a majitelia ich berú ako pomocníka,nie napr viac ako kolegu. To samozrejme nezastávam názor,že sa má zvieratám robiť zle,alebo ich týrať,za to by som dával rovnaký trest ako keď to dotyčný urobí človeku.

wolf_
7. jan 2024

@gabrm Mňa sa nijak nedotýka ak niekto berie ľudí ako viac, ale ani to ak ich berie ako rovnocenných so zvieratami a ani to ak niekto berie svojho škrečka za viac ako mňa cudzieho človeka. Je mi to jedno. Každého vec ako to vníma. Kým ma nejde presviedčať o svojej pravde, tak si mysli 🙂
Ale dotýkajú sa ma takéto nenávistné diskusie voči psíčkarom. A vyjadrenia ako všetci a nikto. Platím za psa dane, poctivo zbieram hovná, starám sa, nie málo času a aj financii som venovala do výcviku, neobťažuje, neútočí, nešteká.. a vyslovene ma uráža ako si tu niektorí idú pohoniť svoje ego a ponadávať na všetkých bez rozdielu

simka1454
7. jan 2024

@gabrm písala som vyššie, chodíme na prechádzky do lesa, kde je kľud, ticho. Áno je to pekne miesto, kde stretneme niekedy menej ludi, niekedy viac. Moja je na voditku ako aj ďalší čo idú so psíkom. Moja si vôbec nikoho nevšíma, ide pekne vedľa nás. Môže ísť okolo kto chce ona ma každého u prdele. Absolútne si nikoho nevšíma. A je to moja láska, aj keď sa tu niekto na hlavu postaví. Kto nezažil, nepochopí. A ešte jedna poznámka ohňostroje, petardy to už nikomu nevadí ako ubližuje zvieratám.

autor
7. jan 2024

@simka1454 tak petardy a ohnostroje nevadia len psickarom, ale aj vacsine ludi co maju male deti. A aj mne samotnej to vadi, neviem v klude spat ked to rachoti. To by som v tejto teme vobec nevytahovala.

simka1454
7. jan 2024

No niekto napíše, že chodí po lese so zbraňou, ja si tiež napíšem svoj názor. A už som ti napísala aj radu ako sa môžeš pokúsiť zbaviť sa strachu. A ohľadom tej zbrane, tak asi, aby sme sa už aj po lese báli chodiť. A nielen so psom. Lebo to ti tiež moc nepomôže, keď ti to tu niekto napíše, že chodí so zbraňou.

medda_beda
7. jan 2024

@gabrm Ja robím trochu špecifickú prácu ktorú na SK robí minimum ľudí a nie je veľmi docenená avšak keď niekomu zachránim život tak je to dobrý pocit.

Labrador je sám o sebe taký ňuni pes, rodinný.
Ani môj si nevšíma agresivnych psov, ale zvedavý je.
Môj je však mladý ešte a povahu má dosť divokú, ale nie agresívnu.Len všetko považuje za hru, nemá strach.

denisah6
8. jan 2024

@mimka1402 Presne ako píšeš - často sa deti vrhajú na psíkov a rodičia z toho nerobia nič.
Preto sa od mala snažím deťom všťepovať, že ak chceme pohladkať psíka, musíme sa najprv majiteľa opýtať, či môžme, pretože nie každý pes to má rád.

Jeden jediný krát sa mi stalo, že mi majiteľ povedal, že nesmieme pohladkať psa - bol to policajný pes cvičený na vyhľadávanie omamných látok a pán nám narovinu povedal, že to je pes policajt a nechce, aby ho hladkali. Deti pochopili, odvtedy nás pán vždy zďaleka pozdraví a keď minule u nás v dedine zasahovala polícia, deti sa ma pýtali, či je tam aj pes policajt 🙂

pink_lady
8. jan 2024

@denisah6 myslis ze policajny pes by bol s panom len tak na prechadzke? 🙂 samozrejme mas pravdu, ze sa treba pytat na pohladkanie /ja tiez detom nedovolim len tak sa rozbehnut za psom/ ale rovnako by to malo byt aj naopak, ze pan majitel sa opyta, ci nevadi ze je pes na volno, nie len sa urazat ze niekto sa toho psa boji a nadavat

denisah6
8. jan 2024

@pink_lady no vzhľadom k tomu, že dotyčný pán je policajt a psa má označeného - a sme na dedine vedľa lesa, kde sa s ním väčšinou stretávame, tak s ním určite chodí na prechádzky. Či len tak, to neviem, ale každopádne ho stretneme skoro každý deň, behá s ním, bicykluje atď.

pink_lady
8. jan 2024

@denisah6 vidis a ked boli u nas v skole policajti so policajnymi psami urcenymi na vvyhladavanie drog, dovolili detom psov pohladkat 🙂 preto mi tam nieco nesedi

denisah6
8. jan 2024

@pink_lady neviem, tak možno to len majiteľ nemá rád, ktovie. Musím sa ho nabudúce spýtať.

mooonika1975
8. jan 2024

@gejb žiadny pes nemá čo skákať po niekom cudzom, aj keby som bola neviem aká mierumilovná a milovala každého psa, tak toto teda nie. Prečo by ma mal nejaký pes oňuchávať, vyskočiť na stehná,pripadne mi šľapať na topánky ? Nechápem to. Majiteľ si ho má držať a neohrozovať nikoho, ani neobťažovať nikoho. Potom nemusi nikomu vysvetľovať, že jeho psiček je mierumilovný a nikomu nič neurobi. Koľki psi majiteľovi už ubližili, ja keď chodim s deťmi zo škôlky na prechádzku, tiež nás vždy ubezpečujú, že to je dobry psiček, som zvedava, ako by sa zatvárila matka, keby nechtiac to dieťa zubami chytill. Mám dieťa v škôlke, čo jeho miláčik mu spravil štichy cez celú rúčku. Takže držte si psov , VAŠICH PSOV, na voditku.

mooonika1975
8. jan 2024

@simka1454 Nechápem, prečo by sa mala učiť mať rada psov, len preto, že behajú po sídlisku ? Tiež nenútim nikoho, aby mal rad potkany, len preto, že ich mám rada ja. Tiež nechodim po meste a neskáčem na okoloidúcich, prečo by to mal robiť pes nezodpovedného majiteľa ?

simka1454
8. jan 2024

@mooonika1975 to je čo za komentár. Kde ja píšem, že má pes po nej skákať. Ja som jej dala radu, ohľadom toho, že sa bojí psov. Tak sa nauč čítať a rovnako tu neskač. A neprskaj tu jed.

mooonika1975
8. jan 2024

@simka1454 píšeš, že sa má učiť mat rada psov. Pisem k tomu . Prečo sa má učiť mar rada psov? Povieš mi? Je to nutne ?

simka1454
9. jan 2024

@mooonika1975 veď píše, že sa bojí psov, nie, že ich nemá rada. Narozdiel od teba, čo tu prskaš a nadavaš a písaním veľkých písmen, dávaš najavo svoju agresivitu a nevvraživosť. A tak znela aj moja rada, čo by mohla skúsiť urobiť proti strachu. Lebo čoho sa boji, to priťahuje.
A z tvojich komentárov ide taka nenávisť, aj voči psom, aj psičkarom. Tak sa upokoj a neprskaj

ibatanecnica
9. jan 2024

to nie je o psíčkaroch, ale o ľuďoch. Je jedno aké zviera, aká situácia, ak je niekto bezohľadný, nechápavý, nepochopí nikdy nič.

autor
9. jan 2024

@simka1454 dakujem za radu, no ked tu citam, ze aj samotni ludia, co vlastnia psa (a teda maju k psom vztah), tak im vadia volne pobehujuce psy, obtazuju ich nevychovane psy a dokonca sa niektori aj boja cudzich psov. V tomto smere cestu nevidim, zial. Az taky strach nemam, ze by som psa nepohladkala a ako citam, ten strach zo psov je celkom prirodzeny. Stale je to zviera.. no ked ma cudzi pes zaspini, oblizne mi dieta, onuchava ma, fakt mi to prekaza.

autor
9. jan 2024

Sprej proti psom som nevedela vobec ze existuje, asi si jeden na prechadzky kupim. Budem sa asi citit trosku lepsie, ked ho budem mat. Dakujem tym, co ho tu spomenuli.

mooonika1975
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka1454
9. jan 2024

Všetko je to o ľuďoch. Ten pes by to nerobil, ak by mu to majiteľ nedovolil. Ja píšem sama za seba. Môj psík to nerobí, nebeha volne, neskače po nikom, nikde ani len doma na dvore. Keď sme na prechádzke, chodíme výhradne do lesa, kde máme kľud a ked tam stretneme rodinky s deťmi a deti sa opýtaju, či ju môžu pohladkať, tak dovolíme. Ale moja je taká, že si nikoho absolútne nevšíma. Ani ľudí čo idú okolo ani psíkov, čo idú okolo nás. Máme ju na voditku. Ale na druhej strane, mne nerobí problém, ak sa psík nechá pohladkať, ak mi obliže ruku, alebo stupne na topánky.

isis234
9. jan 2024

Pes pri venčení by mal mať vôdzku. Lebo... pes si zmyslí. Majitel povie,,, "on nič nespraví".. komu? majtelovi? Pes vidí auru človeka. Ak sa človek bojí, on to vyvodzuje akoby nepriataľa a môže zaútočiť. (nemusí) Môže mať postoj, že zastane, skúma človeka... ako sa bude on k nemu správať.
Keď sa bojíš psov, NIKDY im nepozeraj do očí. Choď okolo neho bez povšimnutia, hlavu otoč na iný smer. Mysli na niečo pekné.

isis234
9. jan 2024

@simka1454 presne,,, je to všetko o ľuďoch, ako si vychovajú psíka. Jemu sa treba venovať. hovoriť mu. Čo môže a čo nie. Niekdy len ticho a povely... ale na určitom mieste, kde je výbeh. Kde nikoho neohrozí.

wolf_
9. jan 2024

@isis234 to, že pes nie je na vôdzke neznamená, že si pes zmyslí a majiteľ kuká a povie, že nič nespraví. Normálny majiteľ si totiž psa privolá a nenechá ho priblížiť sa k cudzím. Hovorí sa tomu elementárna slušnosť.

isis234
9. jan 2024

@wolf_ každý pes je iný.... ak neposlúchne???

wolf_
9. jan 2024

@isis234 ak si niekto nevie vychovať psa ani v tej najzákladnejšej veci ako je privolanie za každých okolností na prvý povel, tak áno, potom je vôdzka všade nutnosť. Aj keď mne sa potom natíska otázka načo sú ľuďom psy keď ich nevedia, teda asi skôr ani nemajú záujem vedieť, naučiť ani úplný základ.

isis234
9. jan 2024

@wolf_ presne ako píšeš... nevenujú sa im, majú ich akoby na hranie a to je veľká chyba. Už je to i v zákone, pes nie je vec.