• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Preventívne gynekologické prehliadky po novom

11. júna 2008 
vieš leboa ja som sa pýtal u gynekologičky aj vo svojej zdravotnej poisťovni a povedali mi že platia všetkoa cytológiu každý rok :wink:
17. mar 2008 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja idem zajtra alebo pozajtra ku gynekologovi tak sa na to opytam
17. mar 2008 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
elise:
to som nasla na intrnete.A povedala mi to aj moja mamam.Volala ku gyn.a ta jej povedala,ze moze prist,ale ze ju len prezrie,ster nevezme,az o 3 roky.Daj si do google preventivna gynekologicka prehliadka,tam to najdes.A v ktorej si ZP?
otrivinkajanka,tak daj zajra vediet.
17. mar 2008 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok uvidim ake bude pocasie ked bude pekne tak tam pojdem lebo byvam na dedine a trepat sa mi do mesta nebude chciet ked bude prsat aj tak si idem dat predpisat len antikoncepciu ale urcite dam vediet co mi povedal
17. mar 2008 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak ja som absolvovala preventivku min. tyzden, robili mi vsetko, cytologiu, ultrazvuk prsnikov, ultrazvuk...chodim kazdy rok, nemala som s tym problem. Som v vseobecnej zdravotnej...
17. mar 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
johanka....no tak to nechapem.Ani ti dr.nic nehovoril o tom novom zakone?A ak,sa mozem opytat,aky si mala vysledok steru minule?lebo,ak mas dva roky po sebe negativny,tak ti az potom vezme dalsi o 3roky.
17. mar 2008 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky a neplati to iba pre union poistovnu? ze sa oni tak rozhodli? je to na ich stranke....
17. mar 2008 o 13:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja som to pocula v spravach´=hovorili to vo vseobecnosti :unamused:
17. mar 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Aj ja som to pochopila vovseobecnosti :unamused: skusalasom volat aj domojej ZP a nepodarilo sa prepojit.Mam Doveru.
17. mar 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je smutne a od tych hajzlikov z vlady(ked uz ich tam musim nazvat)strasne chrapunske,hrabu si do vreciek uz aj na ukar nasho zdravia,boze kam to spejeme.
17. mar 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v holandsku sa zdravym zenam (bez problemov a bez predchadzajucich nalezov) robia stery na rakovinu krcka raz za 5 rokov... aj to iba u vekovej kategorie 30 - tusim 65-rocnych.
17. mar 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:astonished: No ved Holandsko patri medzi staty s najvyssim vyskytom rakoviny,hlavna vec ze na to kaslu.
17. mar 2008 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby,ja som minuly rok platila za cytologiu 100,-Sk a som vo Vseobecnej s kt. ma moj lekar zmluvu.Uvidim,co tento rok,idem asi buduci tyzden.
17. mar 2008 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...nemám ešte ani 25 rokov, ale keby som nebola chodila na cytológiu každý rok, dnes by som nielenže nemala syna ale ani by som nežila :pensive:
17. mar 2008 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sue-to hovori za vsetko :unamused: a kolko je takych zien,ktore idu ku gynekologovi raz za 100rokov :angry: :confounded: a ked sa chce clovek stavat k svojmu zdraviu zodpovedne,tak mu este kladu prekazky.
Je to otras ako sa nas stat stara o potencionalne maminy :angry:
17. mar 2008 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky aj ja som o tom uz pocula a tiez som na to povedala:vsetci hovoria len o rakovine krcka maternice a miesto prevencie urobia zbytocny zakrok v zdravotnictve.....zrusia pevenciu"no a co my urobime?nic budeme len dufat.......dufat,dufat :frowning2:
17. mar 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja by som sa k tomu vyjadrila, ale nechcem byt vulgarna!!!!!!! to nemyslia vazne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17. mar 2008 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby,ale ak mam byt uprimna,v tomto pripade by som kaslala na peniaze i ked je to nefer!!!! :angry:
17. mar 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslia :rolling_eyes:
17. mar 2008 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie je to celkom k téme ale predsa:
informovala som sa u detskej lekárky čo stojí očkovanie proti rakovine KM pre 11 ročné dievča, je to cca 3x po 4000 Sk pre staršie o cca 500 Sk viac
no aspoň že sa dá nejako chrániť aj keď asi nie každý rodič si to bude môcť dovoliť
17. mar 2008 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska,urcite si to radcej kazda zaplatime,ved je to nase zdravie,vidis kto sa nam on postara,ked nie my,no je to ale hnus od nich
17. mar 2008 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mtsl-riadna palka!!! :unamused: ,no mam dojem ze to tie farmaceuticke firmy prehanaju
17. mar 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja sa chystam na buduci mesiac na preventivku tak som zvedava ci mi urobi cyto alebo nie :confused:

Nálezy sa hodnotia ako P1, P2, P3, P4, P5:
P je začiatočné písmena mena Papanicolaou a v niektorých krajinách sa používa skratka PAP test.
P1 a P2 znamenajú, že v steroch sa nenašli abnormálne bunky.
P3 sú už prítomné abnormálne bunky, ktoré môžu byť výsledkom chronických infekcií alebo už majú predrakovinový charakter. V tomto prípade treba cytológiu v krátkom čase opakovať, prípadne vykonať malý chirurgický zákrok, aby sa mohla určiť definitívna, histologicky potvrdená diagnóza.
P4 a P5 už zanmená nález rakovinových buniek v cytologickom stere a pacientka sa musí podrobiť primeranej liečbe podľa rozhodnutia lekára.

Výsledok cytologického vyšetrenia môže byť negatívny, podozrivý alebo pozitívny.

V súčasnosti sa viac používa popisná charakteristika buniek s diagnostickým záverom.
17. mar 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mtsl:ockovanie bude vsetkym na prd,ked ster ti vezmu raz za ri roky :frowning2:
17. mar 2008 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Očkovanie chráni len proti jednému typu rakoviny krčka maternice :pensive:
17. mar 2008 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky: ved im ide iba o to ze vedia ze tym co zalezi na vlastnom zdravi tak si to vo vlastnom zaujeme zaplatia a oni zas na nas usetria peniaze. inak to nevidim sak v tomto state sa najviac setri na zdravotnej starostlivosti vo vsetkych oblasiach uz je to chore. Podstatne je ze kazdy mesiac mi strhnu neskutocne peniaze na kadejake poistenia a ked nieco potrebujem tak co zaplat si ked chces uz na to nemam ani slov :angry: :angry: :angry:
18. mar 2008 o 10:20  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz sa nevie ako sa maju ziskavat peniaze iba na zdravi cloveka :unamused:

mne minuli rok zistili virus hpv co sposobuje KRM, prezila som hroznych 7 mesiacov trapenim ci uz telesnym ale najma dusevnym...brala som lieky, postupovala vysetrenia atd. minuly rok v lete mi robili poslednu cyto a najblizsia by mala byt ked porodim...to akoze znamena ze to nebude teraz ale az o tri roky a ja ani nebudem vediet na com som a ako sa to zmenilo??? ci uz k lepsiemu alebo horsiemu??? :frowning2: smutne ale klasicke na Slovensko :angry:
18. mar 2008 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru, je to smutné..vedia, že ženy sa boja tejto choroby, tak vedia, že nakoniec predsa vytlčú z nás peniaze.. :frowning2: ja si pripadám, že som niekde v nejakej divnej republike..chce sa mi z toho plakať.. :cry:
18. mar 2008 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marse: no to teda je smutne aspon vidime ako si vazia zdravie ludi to hovori za vsetko
18. mar 2008 o 10:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok