Problém s kupujúcou a s kočíkom z bazáru

abbie
1. júl 2013

Mamicky prosim poradte mi, predala som kocik bez toho, aby ho buduci majitel obhliadol, kocik som zaslala kurierom. Dnes mi ta pani vola, ze na kociku je spina, diera a co ja viem co este. Kocik som zaslala vo velmi dobrom stave, vsetky casti som oprala vanisom dokonca. Tvrdila som jej, ze nech mi posle foto tych casti a poslala toto vid. nizsie.
V inzerate je prsiplast odfoteny a je uplne cisty!!! na okienku pred zaslanim ziadna dierka nebola. Baby co si mam o tomto mysliet? Mne je z toho normalme zle.
Toto je moj inzerat, kde je vidno, ze prsiplast je cisty https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/evoz/jan...
Ako by ste sa zachovali vy? Ja uz si poskodeny kocik nechcem zobrat spat ... este mi tvrdila, ze vyvliekla navlek na vajicku a nasla tam dierku, ako preco vyvlieka niekto vajicko mi nie je jasne ... ja som to nikdy nerobila
napisala som jej, ze ten prisiplast je uplne cisty na fotke z bazaru a ona na to, ze jej je to jedno ...
nikdy by som neposlala nieco taketo hrozne niekomu ☹ spinave a derave ... mam tu len dobre hodnotenia

divaka
1. júl 2013

ja by som uz kocar nevzala spat sme na bazare a dala si riadne fotocky asi si mila pani rozmyslela ze iny kocarik chce tak uz spekuluje moj nazor.....uz je to len medzi vami ako si to vyriesite....

25mia25
1. júl 2013

Bude sa to stalo cestou ale to nemyslím, ale to urobila schvalne, lebo si myslela že bude iný. Vobec by som sa s nou o tom nebavila pokial maš peniaze tak kašli na to ja by som ju vobec neriešila, su tu také špekulantky a nie si prvá čo sa niečo také stalo...

samantha185
1. júl 2013

Tiez si nemyslim zeby sa to stalo cestou.. Bud ho potrhala pri rozbalovani, alebo ako pisali vyssie pani proste vymysla.. Neriesila by som to..

daja015
1. júl 2013

a po akej dobe sa ti ozvala? ak to bolo az po urcitom case, tak by som s nou nic neriesila, vsetko co ti reklamuje mohla urobit ona... a na vady sa predtym nez nieco kupim pytam a nie potom idem nieco riesit. niektore mamicky by tu chceli najlepsie uplne novy kociar za 5 eur a bez postovneho.. 😠

evolve
1. júl 2013

no to vyzera ako uplne iny kocik ... lebo tvoje foto su uzasne a kocik este uzasnejsi 🙂 kasli nato 🙂

abbie
autor
1. júl 2013

@divaka
@25mia25 tu spinu urobila 100% ona, z fotiek je vidno, ze je uplne cisty, pri preprave bol riadne zabaleny v ciernych vreciach, cize sa nemal kde zaspinit ... mne je z toho fakt zle baby, az na plac

abbie
autor
1. júl 2013

@daja015 kocik ziadnu vadu nemal a bol cisty, maly uz v 1,5 kocik nechcel, takze nebol dlho pouzivany ... kocik som zaslala v piatok a volala mi dnes doobeda

bosoriak
1. júl 2013

@abbie A zabalila si to poriadne, do kartonu aj do igelitu, aby sa tomu nemohlo nic stat? Ja som videla, ako sa kurieri spravaju k balikom, takze ak kurierom, tak zabalene ako proti jadrovemu vybuchu 🙂 Pretoze tie dierky, spina a oskretie sa kludne mohli udiat aj na ceste. A pokial to tak bolo, tak to nemala od kuriera prevziat, ak bolo jasne, ze je obal poskodeny. A ak poskodeny nebol, tak je hrozne tazke dokazovat, ci si ty poslala spinavy a deravy kocik, alebo ci kupujuca spekuluje.

Bola registrovana? Ake ma hodnotenia? Ja uz neregistrovanym nemam niekedy ani chut odpovedat popravde, po mojich skusenostiach ☹
Teda nechcem tym povedat, ze si na vine ty, len ze sa to tazko dokazuje, ale to je riziko kupujuceho, pokial to ide cez bazar.

traktor
1. júl 2013

mame tu temu, kde sa môzes poradit https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/ + cez @ oznac nick nakupujucej, nech sa k tomu môze aj ona vyjadrit

divaka
1. júl 2013

@abbie teraz ma napadlo moja svagrova ked klupila kocik rezala igelity ostosest od radosti som sa smiala ze este dodrbes si kocar noz ako dyka .-)a nakoniec potah dorezala sice ja svagrovu nemusim ale nakoniec aj luto mi jej bolo lebo napisala pani ze ho chce vratit ze prisiel poskodeny a to cez bazos kupila a ta mamicka jej dala svoje nedala sa co dobre urobila tak mne sa vydi ze je to tvoj pripad ked mas peniaze nevracaj jej ho a basta.....alebo aj kurierska sluzba mohla pochybit ako pise dalsia maminka

abbie
autor
1. júl 2013

@bosoriak kocik sa do kartonu zabalit neda, toto je jeden z najvacsich kocikov na trhu este k tomu, ale zabalila som ho riadne do cierneho vreca

abbie
autor
1. júl 2013

@divaka ale co ta spina??? to je des pre boha, je ocividne, ze ho schvalne zaspinila 😕 peniaze mam

daja015
1. júl 2013

@abbie tiez by ma zaujimalo ci je registrovana a aky ma nick.hod to sem nech si dame pozor. mne sa jedna ozvala ze v pondelok sa mi ozve ohladaom mojho kociara, tak ci to nieje ta ista. 🙂

abbie
autor
1. júl 2013

@daja015 hej registrovana je od r. 2011 a nick ma marianatrulikova

25mia25
1. júl 2013

abbie kašli na nu daj sem ten jej nick a budeme sa jej straniť a už jej neodpisuj kašli na nu

traktor
1. júl 2013

mohla by sa k tomu vyjadrit..cize takto.. @marianatrulikova ..nech tu mame aj druhu stranu 😉

haley7897
1. júl 2013

ahoj, nakupovanie cez bazar je vzdy risk... pre obe strany. tazko sa k tomu s absolutnou istotou vyjadrit len podla fotiek, ale napisem ti aspon moje dojmy... poskodenie kurierom sa vylucit sice neda, stat sa mohlo, ale nepride mi to pravdepodobne, este si viem predstavit, ze by pocas prepravy vznikli skrabance, ale zeby nan kurier vyprskol kavu (alebo co sa frkance su na plastenke), tym som si naozaj neni ista, treba k tomu znacnu davku fantazie 😉 skor sa priklanam k tomu, ze sa kupujucej kocik kedze ho kupila bez predzhadzajucej obhliadky nepacil, tak si povedala, ze sa ho pokusi vratit - ako som napisala, je to len moj dojem... ked som si pozerala fotky u teba v bazari, kocik posobil cisto, mas na nom dokonca umyte kolesa, co nerobi vela ludi, nepredpokladam teda, ze by si odfotila alebo predala zabrizganu plastenku...
ako sa zachovat? tazko radit, je to vsak podla mna vyhradne na tvojej dobrej voli.
mozete sa dohodnut, ze jej vratis cast uhrady vzhladom na poskodenie, ktore teoreticky mohlo vzniknut pri prevoze - osobne by som asi nebola ochotna sa tym zaoberat...
obavam sa, ze si natrafila na spekulantku, takze zelam skor pevne nervy, ak by sa situacia nejak vyhrotila, postup to adminom...

lejlla
1. júl 2013

kocik vypada na foto ok...to by si si urcite vsimla taku vadu...mozno si kocik predstavovala inak a nevyhovuje jej 😲 ...inak pozri si jej podmienky predaja...takze?

traktor
1. júl 2013

..ja som len trosku prekvapena..a mozno aj sklamana, ze druha strana sa este ani nevyjadrila a uz sa tu automaticky berie ako podvodnicka..a pritom ju tu nikto nepozna..nie je to ok..kazda sa môze dostat do tejto situacie..a pani to podla vsetkeho riesila hned, ako jej kocik prisiel..tak skusme hned nesudit, ale radsej jej dat priestor na vyjadrenie sa.. predstavte si opacnu situaciu...ze tu ako prva da foto nakupujuca..ako by to tu asi vyzeralo a na koho by sa tu nadavalo?..hm

abbie
autor
1. júl 2013

este je s nou aj velmi zla komunikacia, uz 2x som jej zlozila telefon lebo na mna strasne hulakala

@haley7897 a co oni s tym urobia? nebudu moct nic podla mna

haley7897
1. júl 2013

@abbie konretne som mala namysli skor ak by ti dala neopravnene zle hodnotenie, pripadne ta nejakym sposobom otravovala, ale kedze mas jej adresu a kontaktne udaje, tak to budes schopna riesit aj sama...
je to neprijena situacia, ludia su holt rozni... mrzi ma to...

abbie
autor
1. júl 2013

@traktor ja ju tak beriem pretoze kocik bol zabaleny riadne a nemal sa ako takto zaspinit pri prevoze ... to je ocividna loz. Z fotiek je vidno, ze je cisty

abbie
autor
1. júl 2013

@haley7897 mna z tohoto asi porazi, hlava mi ide prasknut ...najhorsie je, ze ju nepoznam, nezoberiem peniaze a este na mna niekoho posle

traktor
1. júl 2013

@abbie ja som tu uz videla fotky, kde bol kocik krasny, v perfektnych farbach....a skutocnost bola nakoniec ina / kto si pamäta nedavnu*kauzu*, bola aj v blogoch, aj v teme skusenosti/..cize su fotky a fotky..tym netvrdim, ze si poslala zly kocik a pod. , ale ani nebudem brat nakupujucu ako podvodnicku,ktorej sa kocik len nepaci a jednoducho ho nechce, tak zvolila tuto formu..vzdy treba vidiet/ precitat/ pohlad oboch stran..a az potom sa môzme vyjadrit..nikto tu necital ani vasu komunikaciu, a ani nic okolo kocika..a usudit len podla tvojich fotiek , ze je podvodnicka , nie je ok..

abbie
autor
1. júl 2013

@traktor ok beriem, ala ja mam svedomie uplne ciste 😉 tak mi poradte, co mam teraz akoze robit? mam si predsa zobrat spat spinavy a poskodeny kocik?

abbie
autor
1. júl 2013

este som jej aj znizila cenu, tak ako chcela

traktor
1. júl 2013

@abbie v prvom rade by som pockala na vyjadrenie druhej strany..je oznacena, ma moznost odpovedat a napisat k tomu viac..ci bol kocik dobre zabaleny, ci bol obal poskodeny a pod..a az tak riesit co dalej 😉

abbie
autor
1. júl 2013

@traktor ako jednu vec by som brala, ze ta dierka sa mohla stat pri prevoze dajme tomu, ale ta spina proste nie. Cely prsiplast je spinavy a na fotkach ho mam cisty ...

haley7897
1. júl 2013

@lejlla aj ja som pozrela na tie jej podmienky, 😀 "Nevymieňam ,iba predávam. tovar po predaji už neberem späť je to BAZÁR" ...

lejlla
1. júl 2013

no neviem ci by sa mohla pri prevoze stat ta dierka...ved ta strecha musela byt zlozena a to v podstate je ten igelit schovany...to by musel prist ten kocik komplet rozbaleny a to by ho asi taky neprebrala?