Problém s kupujúcou a s kočíkom z bazáru

abbie
1. júl 2013

Mamicky prosim poradte mi, predala som kocik bez toho, aby ho buduci majitel obhliadol, kocik som zaslala kurierom. Dnes mi ta pani vola, ze na kociku je spina, diera a co ja viem co este. Kocik som zaslala vo velmi dobrom stave, vsetky casti som oprala vanisom dokonca. Tvrdila som jej, ze nech mi posle foto tych casti a poslala toto vid. nizsie.
V inzerate je prsiplast odfoteny a je uplne cisty!!! na okienku pred zaslanim ziadna dierka nebola. Baby co si mam o tomto mysliet? Mne je z toho normalme zle.
Toto je moj inzerat, kde je vidno, ze prsiplast je cisty https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/evoz/jan...
Ako by ste sa zachovali vy? Ja uz si poskodeny kocik nechcem zobrat spat ... este mi tvrdila, ze vyvliekla navlek na vajicku a nasla tam dierku, ako preco vyvlieka niekto vajicko mi nie je jasne ... ja som to nikdy nerobila
napisala som jej, ze ten prisiplast je uplne cisty na fotke z bazaru a ona na to, ze jej je to jedno ...
nikdy by som neposlala nieco taketo hrozne niekomu ☹ spinave a derave ... mam tu len dobre hodnotenia

abbie
autor
1. júl 2013

@lejlla hej strecha bola zlozena, to mas pravdu ... do kelu, ze som ja neodfotila aj zabaleny kocik pre istotu, ale koho by to napadlo pre boha

abbie
autor
1. júl 2013

a este jedna vec ... ten akoze spinavy prsiplast bol zabaleny v origos obele od Jane, takze toto uz na kuriersku sluzbu zvalit nemozeme a + vreco samozrejme

andrejka1974
1. júl 2013

ja by som ho nebrala spat, ked sa jej nelubi nech si ho preda sama, mohla si pre kocik dojst osobne 🙂 🙂 🙂 🙂 a videla by ze je v stopercentnom stave a ta dierka mohla vzniknut prepravou 🙂 🙂 🙂 🙂 a za to ty nemozes a zaspinit ho zaspinila ona , nereaguj ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ proste niektori su tu hrozny ☹ ☹ ☹ ☹

lejlla
1. júl 2013

@abbie este si myslim ze ked tam mas osobny odber tak by si nesla dakomu ukazovat tak spinavy igelit...no neviem...

andrejka1974
1. júl 2013

kukla som tvoje fotky, ale vsak tam je kocik uplne ok , tak nechapem co tqa predavajuca vymysla, mas tam aj napisane ze osobny odber, tak preco si pon neprisla 🙂 🙂 🙂 🙂 mohla sa vyhnut problemom, ja som predavala stary kocik a nevedela som ho zlozit a dotycna mi povedala, vsak nejako ho zlozime a prisla si pon osobne 🙂 🙂 🙂 🙂 zlozil sa tazko, ale potom mi volala ze ako je spokojna , ze je super 🙂 🙂 🙂 🙂 a postou som posielala vajicko , dala som ho do vreca a doslo v poriadku, ale moze sa stat , ze sa nieco stane po ceste , ale za to ty urcite nemozes 🙂 🙂 🙂 🙂

abbie
autor
1. júl 2013

@lejlla ved toto ...ja som kazdu jednu cast oprala, vydrhla, kolieska som osprchovala, manzel brzdu dotiahol, aby ficala ako nova 😢 mne je hrozne fakt, niekto mi poskodil kocik, mne je jedno kto, nebudem sudit, ale kedze bolo vsetko dobre zabalene, tak kurier to zaspinit nemohol a nema ani ako pre pana jana

abbie
autor
1. júl 2013

@andrejka1974 to beriem, ze sa mohla ta diera stat pri prevoze, ale ta spina proste nie, 100x nie, nemozne ...

maznacik007
1. júl 2013

osobne by som kociar vzala spat a vratila peniaze.... a kocik predavala uz len cez osobny odber

je mozne ze poskodenia nastali pocas prevozu ale za to nemoze kupujuca tiez...

lejlla
1. júl 2013

@abbie ja som predavala cez kuriera vanicku,vajicko,kresielko,2x kociar a dokonca presne taky ako ty a nikdy tovar neprisiel nikomu poskodeny...tak je pravda ze kurier sa s tym "nemazna" ale pokial to bolo zabalene tak nevidim problem.

abbie
autor
1. júl 2013

@maznacik007 za tu spinu moze a to mne hra do karat, ze nie je nieco v poriadku z jej strany ... ved ja uz ten kocik potom nikdy nepredam

maznacik007
1. júl 2013

@abbie ta spina je najmensi problem ... ak je to spinave a nie plesnive tak sa to da v pohode vycistit ... ale co s tou dierou a vydratymi miestami na tretej fotke...

a k tomu vajicku tak ja by som to tiez zvliekla a preprala ked tam mam dat dieta 😉

abbie
autor
1. júl 2013

@maznacik007 to netusim co s tym, to vajco nebolo ani pouzivane, my sme na prepravu autom pouzivali vanicku, kedze sa da zapnut na pas ... ja som sa uz rozhodla, ze kocik spat neberiem, bol v takom stave, ako je na fotkach z bazaru, kedze som ho dokladne cistila, tak poznam kazdy jeden cm.

barchee
1. júl 2013

Ja som ten kocik osobne videla pred odoslanim kurierovi a vobec nevyzeral tak ako ho odfotila pani, co ho kupila. Ten kocik bol cisty,v 100% stave,len na kolesach bolo vidno ze je pouzivany. Ta pani, co ho kupila klame a vymysla. Predavajuca abbie je absolutne spolahliva. Podla mna by si to v ziadnom pripade nemala brat naspat,kocik bol fakt odoslany cisty a neposkodeny,z tvojej strany bolo vsetko tykajuce sa predaja korektne.

sashabb
1. júl 2013

@abbie ak by som si bola na 100% ista, že som dane veci nemohla prehliadnuť a kočik bol v 100% stave tak by som ho späť nevzala. Pokiaľ je pri inzeráte písaný osobný odber, radšej treba prisť okuknuť ako sa potom sťažovať.
A už som čítala aj take veci, kde dotyčné kúpili rovnakú vec akú mali doma (len ony ju malu poškodenú) a chceli potom tovar vrátiť, no poslali tu svoju vec, a doma im zostal tovar v poriadku 🙄

abbie
autor
1. júl 2013

@barchee moc ti dakujem

abbie
autor
1. júl 2013

Dievcata, velmi pekne vam dakujem za vase rady. Rozhodla som sa, ze kocik spat neberiem a peniaze nevraciam.
Ja mam svedomie ciste, kocik bol neposkodeny, cisty, az priam vydrhnuty. Ak to poskodil kurier, tak nech to riesi cez neho.
Jedno vsak uz viem, ze uz davam ruky prec od bazaru ... oblecko darujem do domova, do sekaca. Toto uz viac nechcem zazit, mam iba jedny nervy.

marianatrulikova
1. júl 2013

tak to som ja ,,TA ŠPINA,,PREDAJKYNOU NAZVANA.AK AJ JA MOžEM K TOMU.S PREDAJKYNOU SOM AJ TELEFONOVALA PRED KUPOU.KONKRETNE SOM SA JEJ PYTALA NA OKIENKA čI SU BEZ POšKODENIA,PRETOžE NA BAZARI JE KAžDY DRUHY KOčIK NA NICH POšKODENY.TVRDILA MI PANI PREDAJKYNA žE JE KOčIK AKO NOVY MA TO UVEDENE AJ NA INZERATE KDE SU AJ NAFOTENE KRASNE FOTEčKY.CHCELA SOM ABY SA MI IšIELA NA TEN KOčIK POZRIEť OSOBNE AJ SESTRA LEBO CESTOVALA DO BRATISLAVY MALA TAM IIST NA PIATOK SOBOTA NEDELA VOLALA SOM ZNOVA V STREDU A PANI MI POVEDALA žE ODCHADZA OD šTVRTKU DO NEDELE TAM NEBUDE.žE V NEDELU SA VRACAJU NO ALE V NEDELU SA VRACALA AJ SESTRA.DALO SA ABY SA MI NAN IšIEL POZRIEť BRATRANEC ALE čO SA MOžE ROZUMIEť 22 ROčNY A URčITE BY HO DETAJLNE NEPOZREL A NAKONIEC SOM HO NECHCELA OTRAVOVAť .VYBERALA SOM SI S DVOCH.O TEJTO PREDAJKYNE A ZA 310 POTOM DOJEDNANA CENA TEDA S POš.318EUR A EšTE JEDEN KTORY AKURAT NEMAL NANOžNIK A PANI MA UPOZORNILA žE JE PO 2 DETOCH.A STAL 250EUR A NEMAL NANOžNIK.JA šPOR.čASť POTREBUJEM NA ZIMU.PRETO POTREBUJEM NANOžNIK A NA INTERNETE SOM NENAšLA žLTO šEDY AKO BOL TN DRUHY KOčIK.TATO PREDAJKYNA MA PEKNE UPOZORNILA NA CHYBYčKY,FLIAčIKY A TD..S MAZžELOM SME DLHO VAHALI A OBZERALI SI FOTKY.TEN RUHY SA NAM VIAC PAčIL PRETOžE BOLA KRAJšIA FARBA ALE TENTO NA FOTKACH VYPADAL KRAJšIE A EšTE KED BOLO NAPISANE žE JE VO VYBORNOM STAVE,S PANI SOM SI PISALA O DOJEDNANI CENY POVEDALA žE NECHCE IST POD CENU LEBO JE AKO NOVY.TAK PO TOMTO SME SI S MANžELOM POVEDALI žE NIE JE čO RIEšIť.A žE NEBUDEME NIKOHO OTRAVOVAť KOčIK POTRBUJEM NUTNE LEBO JA MAM SVOJ VYCHACKOVY RETRO šTYL BEBECAR STILO CLASIK(NECHCE SA MI V RYCH.HLADAT AKO SA TO PIšE)ZA KTORY SOM DALA 30000SK.PRED 2,5 ROKOM.JE VO VYNIKAJUCOM STAVE AKURAT NIE JE VHODNY DO TERENU MA VYDLICOVE VELKE KOLESA A MA ZLE VAJIčKO .PRETO Už SOM SA NEVEDELa dočkať kedy pride. pladbu som pani zaslala v stredu o 17hod.cca priamo v jej banke na jej učet.pani mi povedala že pladba jej prišla až vo štvrtok o 17 30 a kurier je do 18 00 tym padom to pre mna znamenalo že ho dostanem až v pondelok.nezdalo sa mi už toto ale to som netušila čo bude nasledovať.v pondelok teda dnes o 11 00hodi.mi kurier balik doniesol.s nadšenim som ho rozbalila.aj ked som nechapapala že sa pani nebala ho poslať v klasickom čiernom vreci.no...nič.tak teda som si balik rozbalila a prirodzene obzerala či kočik je bez poškodenia.už ten nanožnik kde ma chodidla babo bol doškriabany a kolesa (teras som sa divala detalnejšie aj na te kolesa že su doškriabane)to je v poho len keby ma upozornila...no to by ma fakt nenaštvalo len teras sa s,mejem že som sa vzrušovala na nejakych škrabancoch.vanička v poho ručka je sice doškriabana ale v poho ved sme na bazare nemožem čakat zazrAKY akurat ma prekvapilo že po rozzipsovani striešky tam nemala sieťku na vetranie(dufam že ma pani predajkyna aj tu neobvyni že som ju najskor vytrhala,inak vana v poho.očakavane vajičko-tiež je normalne že som si ho obzrela a divam sa šmuha pri nohach asi ako sa vykladala s auta tak som i nadvyhla potach či je to šmuha či čo a kukam dierka.už som bola sklamana no ale si vravym ,,detetajl.pozeram vybavu-nanožnik ako novy vravym super.vo vybave mala byť aj taška nie je dufam že pani ma tu neobvyni že som jej ju ukradla a 3 ks navleky na kolesa su len 2ks.vravym si da sa to doposlať asi zabudla,nevšimla si. plaštenka do dažda.-rosprestrela som si ju .čo je tiež asi normalne a ako ju rozprestiera citim niečo lepkave.-vychadza to na strieške,ako by niekto na to niečo vylial (dufam ,fuj humus)tak som si ju detajlnejšie pozrela a na lavej stranena spodku je ako spalene alebo odrete a diera.potom niečo take ako pluvance atd.to už som bola naštartovana.tak že si pozrem čerešničku okienka na ktore som sa pytala.,,,zdesenie bola tam diera.na strche flaky.(asi rai pani papa nad kočikom )kočar inak vonal tak podla toho som usudila že potahy prala..tak volam nahnevana pani (myslim že uplne pravom nahnevana,ked sa konkretne pytate či je na okienku diera atd,........a pani vam povie že nechce isť pod cenu lebo že je ako novy.......)a vravym pri telefone mariana trulikova volam vam kvoli tomu kočiku a pani mi odpovie ,,no čo moje.to už som vysypela uplne a vravy že jaka som jej moja pani začala bliakať ako zmyslov zbavena že mi nepovedala mojA..TAK JEJ VRAVYM NERIEšME M OJA NEMOJA ALE KOčIK .žE HO HCEM OKAMžITE VRATIť žE KOčIK MA DIERU NA TOM KONKRETNOM OKIENKU NA čO NA MNA PANI VYBEHLA žE čO SO S NIM JA ROBILA žE TA DIERA TAM NEBOLA žE SOM JU UROBYLA JA.ZDESENIE.TAK JEJ VRAVYM NECH TOTO NA MNA ANI NESKUšA žE AKY BY SOM MALA DOVOD A žE čO SI DOVOLUJE.PANI MI ZLAžILA TELEFON.TAK JEJ VOLAM NASPäť.NEDVYHLA DRUHY RAZ ZDVYHLA S TYM žE čI SOM SA Už UKLUDNILA(AKO SOM KLUDNY žE TO SOM UROBILA JA. čLOVEK ALE TOTO ) VRAVYM JEJ žE V AKOM STAVE MI TO POSLALA A žE AKO SA TO SOMNOU BAVY.žE CHCEM NASPäť PENIAZE PANI ZAčALA PO MNE BLIAKAť žE NECH JEJ POšLEM FOTKY JEJ VLASTNEHO KOčIKA.........TAK SOM JEJ POSLALA A NA TO MI ODPISALA žE TOMU NEVERI žE TO SOM JA UROBILA.TAK ONA TOMU NEVERI ALE JA AKO KUPUJUCA MAM BYť KLUDNA A MAJITELKA NEVERI .NEDVYHA TELEFON. TAK SOM JEJ NAPISALA žE AK MI NEVRATI PENIAZE BUDEM TO RIEšIť PRAVNE A žE JU ZAžALUJEM AJ ZA KRYVE OBVYNENIE.ALE TERAZ AJ ZA URAžKU NA CTI.........TO čO TOTO.....NO JASNE JA ZAPLATIM 310 EUR PRIDE BALIK ROZREžEM OKIENKO OšUCHAM VAJIčKO NALEJEM VYSUšIM NA PLAšTENKU GRGLANINU A UROBIM DIERKU.ATD A TO VšETKO BEHOM POL HODINY OD ODOVZDANIA.AKO KOLI čOMU?????NECHAPEM REAKCIU PANI,A JEJ JEDNANIE A EšTE MA TU DRZOSť A DA MA TU.TO čO AKO....Už NAOZAJ NEAM SLOU......NECHAPEM EšTE AJ VAšE REAKCIE.AKO MOžETE ODSUDZOVAť KED NEPOZNATE OBE STRANY ASPON JEDNA SA TU NAšLA KTORU AJ NAPADLO NEJAKE VYJADRENIE ODOMNA.NEVIEM KTORA S VAS BY OSTALA KLUDNA....A POTOM PODLA SEBA SUDIM TEBA-TO VY BY STE PO OBDRžANI KOčARA ROBILI DIERI ATD.TAK TO MA LEN POTVRDILO V TOM žE Už NIKDY SI TU NIč NEOBJEDNAM

marianatrulikova
1. júl 2013

EšTE MILA PREDAJKYNA KEDžE NEMIENITE SOMNOU KOMUNIKOVAť TAK TOUO CESTOU VAS POSLEDNY KRAT žIADAM SLUšNE NA TOM ABY STE MI MOJE PENIAZE VRATILI,A JA TO Už NECHAM TAK ,žITE SI SO SVOJIM SVEDOMIM AKO LEN CHCETE,LEBO JA žIADNU KORUNU NEDOSTANEM ZADARMO A 318 EUR NIE JE PRE NIKOHO MALO .....ALEBO TO TEDA BUDEME MUSIEť RIEšIť SUDNOU CESTOU.

marianatrulikova
1. júl 2013

A TIEš VELMI PEKNE DAKUJEM žE SOM SA AJ JA MOHLA VYJADRIť,INAK NECHAPEM REčO PO TOMTO VšETKOM SI MA MILA PANI PREDAJKYNA CHCE DAť DO PRIAťELOU???????????

marianatrulikova
1. júl 2013

@evolve NO PRESNE VED PRAVE,žE TO VYPADA AKO UPLNE INY KOčIK....VED PRAVE.

abbie
autor
1. júl 2013

@marianatrulikova to som neurobila ja, ale admin pravdepodobne, hned som si vas aj zmazala 😉 asi preto, aby ste videli, co som zalozila za temu a aby ste sa aj vy vyjadrili.
Mali ste sancu kocik prist pozriet, moja chyba uz nie je, ze ste nikoho neposlali, rozhodli ste sa kocik si nepozriet a zvolili ste si odvoz kurierom, ak ste nasli nejake chyby, ktore sa stali jedine pri prevoze, tak kontaktujte kurersku sluzbu a skodu vymahajte od nich.
Nech sa paci, kludne ma zazalujte, ja mam fotky pred odoslanim a su v poriadku. Viem, ze by som vyhrala ja a vobec nie som z toho nervozna.Mam aj par svedkov, ktory kocik videli pred odoslanim.
A inak ... preco vy neberiete spat tovar? mate to v podmienkach bazaru.

abbie
autor
1. júl 2013

@marianatrulikova a este jedna vec!! pisala som vam sms, ze som vam zabudnutu tasku odoslala 1.tredou.

traktor
1. júl 2013

..napisem k spine na kociku.. @marianatrulikova pise..ze kocik doniesol kurier dnes o 11. hodine a hned pisala, ze kocik nie je ok + pridala fotky ..cize, ak by ho sama zaspinila, svrny by neboli takto zaschnute, je to kratky cas,toto vyzeraju ako starsie skvrny.. ..+ ak by si ho sama poskodila, riskuje dost..pretoze nevie, ci jej kocik zoberie predavajuca spät..,naco by jej bol poskodeny kocik..?..nakupujuca kontaktovala predavajucu hned, ako tovar prijala, nie na druhy den, nie o tyzden...kontaktovat kuriersku sluzbu je zbytocne, toto nie su chyby spôsobene kurierom..to co ma v bazare napisane, nieje podstatne a s tymto tu nema ziaden suvis..len dodam, to, ze ma niekto napisane , ze tovar spät neberie,je o nicom..pokial ma tovar chybu, je predavajuca povinna to riesit..teda v tom pripade, ak to v inzerate nespomenula, pripadne si chybu nevsimla..tovar zobrat spät nemusi, ak sa tovar len nepaci, ak napriek miere v inzerate nesadne atd..ale ak ma chybu a ta nebola spomenuta, tak predavajuca nesie zodpovednost a ma to riesit..tym ze tovar zoberie spät a preplati plnu sumu+ obe postovne, alebo,ak nakupujuca suhlasi, dohodnu sa na zlave..inak , prve komentare ma dost prekvapuju,neries, nevracaj..bez toho, aby ste vedeli ako to je..no..ja prajem , aby kazda mala stastnu ruku pri nakupoch..a ak predsa natrafi na zly tovar, aby sa jej nedostalo takych odpovedi, ako tu..toto je len môj nazor na vec..nepoznam ani jednu, ani druhu..

marianatrulikova
1. júl 2013

PIšE MAžEL- nie je možé pri prevoze poškodit,zašpinit a takto zničit tovar,to proste nie je možne...bežne nam chodi desiatky tovarov a zahadne vždy bez poškodenia 🙂 ak by ho j poškodili,určite by ho neznečistili,prave som si zoomoval fotky z vasho izeratu,tu dierku tam mila moja pani mate,len ste ju perfektne nafotil ,aby ju nebolo vidno!!!!!a nam ste ju zamlčali,moje stanovisko je jasne,tovar ste fotili dááávno predavno a ratali ste s tym že ho budete predavať(proste ste použili stare fotky) bol to krasny podvod z vasej strany,pravny vyraz,zamlčanie skutočného stavu tovaru... pani na tovar davam robit sudnoznalecky posudok,aby sme sa vyhli spekulaciam,dalej som postupil vec pravnikovi,ktory bude za nas komunikovať a zastupovat nas v tejto veci,chcem len pripomenut že vec nabera smer a sme si isty že aj ked za cenu našho drahocenneho času svoje peniaze dostaneme spať!!!! ratajte že trovy, poplatky a ine vydavky v tejto veci budeme samozrejme žiadat v plnej vyške!!!!! milé matky,milé damy,rad by som vas videl ako by ste v tejto veci reagovali vy!!!! je logické objednať si tovar,zaplatit zan a nasledne ho znehodnotit? koli čomu? skuste si položit tuto otazku prosim. prajem pekny den všetkym zučastnenym a nech vas paboh ochranuje pred takymi ludmi ako je tato pani!!!!!!!

wena
1. júl 2013

Ignoruj a kašli na ňu 🙂

svano
1. júl 2013

Všeličo sa mohlo cestou pritrafiť, ale ona keď videla poškodený obal, buď zásielku nemala na mieste prijať,alebo hneď na mieste rozbaliť (pred svedkami) a spísať závady hneď do dodacieho listu. Potom to riešiť s kurierskou službou. Ale to už je jej starosť. Takže ak to nie je špekulantka, tak mala smolu.

ava11
1. júl 2013

Zodpovednost za bezpecnu prepravu tovaru nesie predavajuca. To je akoby som zabalila sklenenu vazu do igelitky, poslala kurierom a ked kupujucej pridu crepiny, budem sa ohradzat tym, ze odo mna to odislo v poriadku. Kurier neriesi, co balik obsahuje a pokial nepoistite alebo aspon nedate cedulu krehke alebo nieco podobne, je len na predavajucom, ked tovar pride poskodeny. Ale teda veru toto asi aj tak nebude ten pripad, kedze diery su na miestach, ktore boli zabalene a nie na povrchu. Kedy sa uz konecne poucite a budete kupovat a predavat kociky a ine drahe veci len osobnym odberom. Predislo by sa mnohym problemom.

abbie
autor
1. júl 2013

Neda mi este nereagovat na siahodlhu vypoved kupujucej vyssie. Ano, je pravda ze s dotycnou uz nemienim komunikovat cez telefon, lebo uroven jej komunikacie je rovny stylu akym pise svoje prispevky. Hystericky, s krikom, bez toho aby si vypocula nazor druhej strany. O gramatike nepisem, nech si urobi nazor kazdy sam. Len male vysvetlenie k tomu ze som jej pri prvom telefonate povedala ze „co moje“ a oslovovala ju „moja“, po jej oznameni kto je a ze chce riesit kocik som sa spytala „co mu je“ co dotycna rozumela ako „moje“ a spustila krik v intenzite a charaktere jej prispevku. Jediny kto tam bliakal bola ona. K doruceniu kocika: pani si asi pletie bazarovy predaj s internetovym obchodom. Bola som to ja, ktora cakala na jej rozhodnutie ci kocik chce alebo nechce. Ak sa jej „hned nezdalo“ ze kocik som nestihla zaslat vo stvrtok do 18:00 po tom co mi o 17:30 prisla platba, tak si jej len dovolim pripomenut, ze nie som firma kde sedi 10 zamestnancov, ktori vybavuju zakaznikov a odosielaju tovar hned po objednavke. Mam male dieta, manzela s autom do vecera v praci a prijimove miesto posty tiez nemam priamo pod domom. Neviem ani kde vidi problem, ze kocik prisiel v ciernom vreci, cakala snad ruzove so zelenymi bodkami? Telefonicky som sa informovala na poste ako mam takyto neskladny a velky tovar zabalit a poradili mi prave tento sposob. K samotnemu kociku: zavady, ktore uvadza sa na kociku v case jeho odoslania (derave a zaspinene okienko na vajicku, zaspinena plastenka do dazda) nenachadzali. Kocik som uz pred jeho nafotenim a zverejnenim v bazare vycistila v maximalnej moznej miere, vyprala textilie, ktore sa dali zvliect, poutierala kovove a plastove casti, poumyvala kolieska a manzel nastavil brzdu. Pripominam, ze v inzerate som mala uvedene, ze preferujem osobny odber. Snad si myslite ze pripadnemu zaujemcovi, ktori by si prisiel kocik obzriet by som ukazala vajicko a plastenku zababranu lepkavou „grglaninou“ so slovami ze „nech sa paci“?? Navyse obe casti (vajicko aj plastenka) boli pouzivane minimalne, vajicko len par tyzdnov a plastenka asi 4x. Tym ze inzerat bol urceny pre osobny odber tiez odmietam tvrdenie, ze som zamerne nenafotila chyby, ktore kocik mal, prip. ich neuviedla do inzeratu a tym sa ju snazila oklamat pri predaji. Inzerat nebol urceny pre tuto konkretnu kupujucu a kazdy by si mohol kocik dokladne poprezerat alebo sa s nim aj kludne poprechadzat. Zavady ako skrabance na kolesach povazujem za bezne opotrebenie, tym, ze nebrania normalnemu pouzivaniu kocika sa v inzeratoch vobec nezvyknu uvadzat. Sme na bazare preboha. Cena kocika 310 € je oproti povodnej cene 750 € viac ako 50% pokles, co si myslim ze v dostatocnej miere odraza bezne 1,5 rocne opotrebenie kocika. A to k povodnej kupnej cene este nie je zahrnuty napriklad slnecnik alebo navleky na kolieska, ktore su tiez ku kociku. Ak je pani tak narocny zakaznik, ze jej vadi kazdy skrabanec, riesi aku farbu ma vrece, v ktorom tovar dojde a nezabudne spomenut ze za prvy kocik zaplatila 30 000 SKK tak sa pytam preco kupuje veci v bazare a zjednava so mnou kazde euro. Na zaver len tolko, ze spominany sposob obchodu a dorucenia som si nevybrala ja. Doprava kurierom bola pre mna navyse robota (balenie, zaslanie) a navyse som si uvedomovala riziko vyplyvajuce z osobnej neobhliadky. Vieckrat som ju kupujucej navrhovala. To ze predavajuci nesie zodpovednost za prepravu odmietam, na nie som obchod a opakujem ze tento sposob odovzdania tovaru som si ja nezvolila a zavady, ktore uvadza by som si nikdy nedovolila nikomu s cistym svedomim zaslat. Zababranu plastenku od lepkaveho „humusu“ by som nedavala ani zadarmo ale rovno vyhodila a kocik ponukala bez nej.

abbie
autor
1. júl 2013

Este nieco k tomu co pise vas manzel. Ohana sa tu pravnikmi a dokonca objavil aj krasny podvod z mojej strany. A sice pouzit stare fotky a potom po case predavat nieco co uz vyzera uplne inak. Na toto nepotrebujete hromadu pravnickych vyrazov, ktorym navyse evidentne ani nerozumiete ale staci obycajny sedliacky rozum. Vysvetlite mi prosim ako vy ste prezentovali pri osobnej obhliadke nieco, co vyzera uplne inak ako to, co zaujemca videl v inzerate a kvoli comu prisiel? Myslite ze ja mam pri dietati tolko casu aby som vysvetlovala niekomu ze fotky co videl boli sice pekne ale kocik je teraz taky a taky, no ale ved nekupite ked ste uz prisli? Navyse to, ze po zoomavani ste boli schopni odhalit nejaku dierku len dokazuje, ze som sa snazila kocik nafotit kvalitne a poctivo aby si ho zaujemcovia mohli co najlepsie prezriet. To sa uz vonkoncom neda povedat o fotografiach, ktore ste poslali vy. To, ze som pouzila v inzerate aktualne fotografie mozem lahko dokazat dolozenim originalnych suborov fotografii s EXIFom, ktory okrem expozicnych parametrov nastavenia fotoaparatu obsahuje aj datum a cas vytvorenia snimku. Z neho sa da lahko vycitat, ze snimky boli vytvorene tesne pred tym, ako bol inzerat prvykrat zverejneny a teda sa nejedna o ziadne stare a neaktualne fotografie.

marianatrulikova
1. júl 2013

@abbiemyslela som že sa tu už naozaj nebudem vyjadrovať ale neda mi to: ak si chce niekto urobiť naozajstny nazor o predavajucej tak si prekopirujte a zväčšite fotku kočika prave okienko hore je to tam vidno.ano je tam ta diera odfotena ale až po uplnom zväčšeni a ked viete kde ju mate hladať tak ju najdete,dierka na vajci nie je odfotena lebo je to pri zhybe.flaky na streche kočika (mastne tieš nie su nafotene plaštenka je špinava tieš na streche a ja ked som to fotila tak som to musela dať oproti bielej stene aby to bolo vidieť takže na kočiku to nie je možne odfotiť tak aby to bolo vidno beriem sme na bazare ale nech sa potom predavajuca nevyjadruje že je AKO NOVY VO VYNIKAJUCOM STAVE.KED SOM PANI VOLAL ČI MA NEJAKE POšKODENIA AKO DIERI A TAK TVRDILA MI ŽE NIE KONKRETNE SOM SA PYTALA NA OKIENKA(LEBO SOM VOLALA ASI NA INZ.A KAžDY DRUHY TAM MAL DIERU.)ČO TVRDI AJ TU.NEVIEM KTO BY OSAL KLUDNY PO TAKOMTO PREKVAPENI A EšTE KTOMU KED VOLATE PREDAVAJUCEJ žE JE PROBLEM VYBEHNE NAVAS žE čO STE SPRAVYLI S KOčIKOM žE NIE žE TO STE SPRAVYLI VY A žE VAM NEVERI A žE VAM PENIAZE NEVRATI SKLADA VAM TELEFON HYSTERICKY REVE žE JEJ MATE POSLAť FOTKY TOHO POšKODENIA......AKO SORI ALE URčITE ANI JEDNA BY NEOSTALA KLUDNA. PREčO KUPUJEM NA BAZARI JE MOJA OSOBNA VEC.DO TOHO VAS OZAJ NIč NIE JE .S PREDAVAJUCOU SOM SA CHCELA NAJSKOR DOHODNUť NA VRATENI NEJAKE SUME ALE PO SLOVAL NO čO MOJE A IRONIOU V HLASE MA DOSTALA A NAKONIEC ZLOžILA TELEFO,TAK MI NEDALA ANI šANCU.....