Problém so svokrovcami

symbioza
3. máj 2014

Ahojte.. Potrebujem pomoc lebo som v koncoch. Som vydata a mam uz deticky. Od zaciatku tehotenstva som byvala so svokrovcami. Kym som bola tehotna vsetko bolo ok. Vychadzali sme spolu dobre, myslela som si ake mam stastie , ze takto vychadzam so svokrovcami. Vsetko sa zmenilo porodom. Prisla za mnou sestra , ktora ocividne prekazala svokrovcom odzaciatku, Este ked som im oznamila ze sestra za mnou pricestuje sa mi zdalo ze cosi sa im nepaci, ale pomyslela som ze to tak asi nie ze si namyslam. Ale mala som pravdu, este len vosla do dveri a videla som tie tvare nespokojnosti. Ale stale som nic nehovorila. Po porode to prislo... peklo... Sesra je dost zasadova a nepacilo sa jej ako sa ku mne spravaju , Este stale som to tak nechavala. porodila som a po 4roch dnoch po porode v nemocnici som sla domov. Sestre sa moc nepacilo ze som sla domov bez maleho synceka ze som mala ostat v nemocnici pri nom. Mal totiz zltacku a v tu noc bol lampou .Odisla som domov, osprchovala sa a sla naspet do nemocnice s odsatym mlieckom pre neho. a rano o piatej sme si sli po neho uplne stastny. Svokrovcom sa nepacilo ze sa ozvala a povedala mi aby som ostala este s malym. Vsetko to vyvrcholilo hadkou sestry s mojim muzom. Boli to hrozne chvile. Sestra sa ma zastala a povedala mu na rovinu co sa jej nepaci ... samozrejme svokrovci sa to dozvedeli...a samozrejme sestra bola najhorsia.. Az po jej prichode som si uvedomila ze som nevidela veci okolo mna. sestra odisla a rok nato som otehotnela s mojou dcerkou. yehotenstvo bolo komplikovane od zaciatku... skoncilo sa to cisarkym rezom. o mesiac nato som oznamila svokrovcom ze mi pride mamka, ktoru som nevidela 4 roky. a uz som videla tie tvare nespokojnosti. na druhy den sa ma svokra spytala.. A TO MAMKA PRIDE AZ NA 3 MESIACE? ta otazka ma zasiahla priamo do srdca, az som plakala vecer v posteli. na dalsi den sa mi ospravedlnovala ze to takto nemyslela... a myslela....:( Mamke som radsej nic nehovorila... Ale bolo to hrozne hned ako prisla mi po tyzdni povedala, ze sa u mna zle citi kvoli nim. A ze moja sestra mala pravdu... Do muza stale hucim nech sa konecne osamostatnime lebo uz dalej nevladzem.. ale akokeby ma ani nepocul. Uz neviem co robit ... Svokrovci mi uz lezu na nervy. svokra mi robi naprieky. Podotikam este ani raz mi nepomohla s pratanim . A je mi jedno ci chodi do prace ja som chodila tiez az do 38 tyzdna som pracovala od 6tej rano do 9 vecera. jej pride rodina a pratam za nimi ja ludia pomozte lebo sa zblaznim

anatalia77
3. máj 2014

@symbioza mas pekny nick,ale hrozny problem...

macamac
3. máj 2014

@symbioza 😕 z tvojho príspevku nechápem, v čom je problém so svokrovcami
na čo záhadné prišla sestra a následne to potvrdila aj tvoja mama
o čo ide?

nikawero12
3. máj 2014

Zaujímavé !!!...mamka nepotrebuje vidieť svoju dcéru 4 roky, ale zrazu je ochotná byť so svojou dcérou 3 mesiace 😲 ....další vymyslený príbeh, zrejme sa niektorí ludia v sobotu večer riadne nudia 😀 😀 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xmischelkax
3. máj 2014

@symbioza Ja som z toho tiež mierne jeleň....ako hľadám, tak hľadám, ale ten problém som tam nenašla.

lucinka2811
3. máj 2014

problem asi je ta ich tvar nespokojnosti :D :D ... ani ja tam problem nevidim nikde...a 4 roky matka nechce vidiet svoje dieta??? cudneee....

marikaema
3. máj 2014

Ona to myslela asi tak ze na vsetko je sama,,nie? Stara sa o domacnost, o deti..proste svokra jej nepomaha a robi naprieky....ci? aspon ja som to tak pochopila....mala som podobny problem...pokial som bola tehotna,skakala okolo svokrovcov som bola najlepsia...ked sa nam mala narodila, rovno z porodnice sme isli do svojhi a odvtedy sme sa rok nebavili.....proste som bola najhorsia....pokial sme byvali unich vsetko som ja robila,upratovala,varila...zrazu sme odisli a nemal to kto robit.....rok sme sa ani nestretli...terz uz ked mame aj maleho sa to zmenilo...uz je to lepsie

tomiholjubavi
3. máj 2014

no byvat so svokrovcami nie je med lizat... 😝 ale mne sa zda, ze vo vasom pripade sa aj sestra dost stara do veci, do ktorych ju netreba... 😕 svokrovci mozno preto reagovali tak zle na prichod mamy, lebo si pamatali atmosferu, ktora bola v dome pri poslednej podobnej navsteve.

ked k vam prisla tvoja mama uz mala echo od sestry, ze ako je tam hrozne...tak automaticky ocakavala, ze jej tam bude zle...v psychologii sa to vola halo efekt...ked napr. studenti pocuju od svojich kamaratov na nejakeho ucitela, ze je strasny, boja sa a v podvedomi odsudia vsetky jeho pociny ako zle...ale keby na toho isteho cloveka poculi najskor recenzie dobre, boli by plne zhovievavejsi...

ja odporucujem nielen sa odstahovat od svokrovcov, ale sa aj odstrihnut od prilisneho vplyvu tvojej sestry... lebo ona podla tiez dost prihrieva polievecku ....napr. si predstav, ze by ti o tom neodchadzani od dietata nepovedala sestra, ale svokra...to by si tu riesila, ze co ju je do toho kravu staru... @symbioza

fialkaa
3. máj 2014

tiez som nepochopila, ale mam dojem, ze problem bude v tom, ze svokrovcom sa nepacia jej navstevy a rodina, ktora ju asi ovplyvnuje v rozhodnutiach. ale mozeme len tipovat, pretoze sice problem na celu obrazovku, ale ani srnka netusi, aky

symbioza
autor
3. máj 2014

@nikawero12 SOM DALEKO V ZAHRANICI... A NIE VZDY SU FINANCIE NA LETENKU

macamac
3. máj 2014

@symbioza tak najprv popíš celý problém a okolnosti 😉
lebo ten úvod vyzerá celkom inak 😉

janka258
3. máj 2014

na jednej strane zakladatelku chapem,ale na druhej strane sa vzi do koze svokry.Mas dom,zrazu ti donho syn dosikuje manzelku, uz sa musi o svoje sukromie ukracovat a do toho chce nevesta este doniest na 3 mesiace svoju matku...to je uz troska cez.Budte radi,ze mate vy kde byvat,nie este vodit jej do domu clenov svojej rodiny na tak dlhu dobu,to by som ja nezniesla a este potom napisat, ze ti ide svokra na nervy, hmmm no neviem,tak sa odstahuj a mas po probleme, potom si mozes k sebe vodit navstevy aj na pol roka a sama zistis,ze sukromie je na nezaplatenie.Mozno som nepochopila tvoj problem,lebo si to napisala chaoticky a pochopila som to tak,ze ti vadi,ze nechce vo svojom dome navstevy na dlhy cas.Ak sa mylim,tak ma oprav.Drzim palce,aby ste tam cim skor nejaku tu @symbioza -u nasli,alebo sa cim skor osamostatnili.

sissy27
3. máj 2014

@symbioza ani mne by sa nepáčilo, keby sa mi niekto cudzí nasťahoval na 3 mesiace do domu... víkend ok, týždeň dva by to šlo keby išlo o nejakú vzácnu návštevu, mesiac ani zo srandy... takže ja budem asi divná, ale chápem tvojich svokrovcov - nie len ty s deťmi ale ešte aj tvoje návštevy... uff... v prvom rade by ste sa mali s mužom osamostatniť a potom nech do vášho domu chodia návštevy ako len chceš, aj keď teda tvoj muž osamostatnenie odmieta - nechápem potom, načo sa ženil a spravil si deti, ale toto ste mali mať vyjasnené skôr ako k tomu prišlo... alebo teda keď vám príde takáto dlhodobá návšteva, tak nech si zaplatia aj hotel... nech to znie akokoľvek kruto, ale dom pokiaľ chápem patrí svokrovcom a nevidím dôvod, prečo by tam mali ubytovávať pre nich cudzích ľudí (aj keď je to tvoja rodina, ale zrejme nie sú v bežnom kontakte)....

edie63
3. máj 2014

Byvas u svokrovcov, v ich dome a este by si chcela aby po tebe upratovali? Predstav si opacny pripad, keby ste byvali s tvojou mamou, ako by reagovala ona, keby prisla sestra tvojho manzela robit si poriadky v jej dome? Alebo keby sa tam nastahovala na 3 mesiace manzelova mama? Mat tak tvoje problemy, som najstastnejsi clovek na svete.

symbioza
autor
3. máj 2014

Nie ja nebyvam u svokrovcoch. Rentujeme spolu dom pól na pól a ich rodina chodí tiez aj viac krát do roka. A správam sa k ním pozorne

jonas17
3. máj 2014

nebudte nespravodlivé...ja, ako svokra, keby mala prísť k nám nevestina matka na tri mesiace a mali by sme priestor, asi by mi to nevadilo, ak by bola normálna. teda, priala by som neveste, aby mala svoju mamu pri sebe po pôrode. ale nevieme, v akom štáte zakladateľka býva, kto sú jej svokrovci, aký majú veľký dom a tak, tak nemožme posudzovať. ale zase ako nevesta, by som bola vdačná, že mi umožnia byť s mamou...ťažko sa vyjadrovať, ked nevieme o čo ide...

tomiholjubavi
3. máj 2014

ja mam z toho taky pocit, ze zakladatelka ziadny konflikt so svokrovcami nemala (Vychadzali sme spolu dobre, myslela som si ake mam stastie , ze takto vychadzam so svokrovcami....) az kym ju nenahuckala segra...mozno by nebolo odveci zistit, ze co ma ona za problem 😕 či?

adri266
4. máj 2014

@symbioza ok, takze kocky si nevsimli, ze byvas v Australii. Takze tam je pes zakopany 😝

Ale k veci. Zila som 7 rokov v UK, takze viem, aka je mentalita cudzincov. Ina, ako nasa. Nastahovat si cudziu osobu do domu? Fiha, to nie kazdy cudzinec zvladne. Moja sestra ma napr stastie na svokrovcov, je vydata za Anglicana, byvali sme u sestry aj cela rodina, jej manzel nikdy nepovedal ani slovo. No na druhej strane poznam aj take anglicke rodiny, ktore by neprichylili ani svoje dospele deti hoc na jednu noc.

TAkze sa necuduj, ze sa tak zatvarili, ze pride Tvoja mama na 3 mesiace. Hlavne po navsteve Tvojej sestry, ktora, ako pises, je zasadova. T.j. uplne ina, ako byvaju cudzinci, t.j. slusni hostia, uctivi. Teda, z Tvojich reci som si ju predstavila ako taku pyskatu zensku, co hned zacne kricat, ked sa jej nieco nepaci.
Co sa tyka Tvojej mamky, predstav si tu jazykovu barieru, kulturnu barieru, aj psychologicku.

Ale aj tak vlastne neviem, kde je vlastne problem medzi Tebou a nimi, svokrovcami. Pises, ze dom si prenajimate, tak by nemal byt problem si najst iny dom, ci? Vysvetli manzelovi, ze chces byt sama a hotovo. A ked nie, dom rozdelit na dva samostatne vchody.

nikawero12
4. máj 2014

@adri266 kočky si nemohli všimnúť že býva v Austrálii, lebo včera tam mala napísané Prešov - len toľko som chcela na vysvetlenie

adri266
4. máj 2014

@nikawero12 ok, beriem na vedomie,v tom pripade to mala autorka jasne vysvetlit 🙂

tomiholjubavi
4. máj 2014

@adri266 podla mna to bude len vymysleny pribeh zase... suhlasim s @nikawero12 ...niekto sa asi moc nudi..

v poslednom case sa to tu meni na kreativnu plochu pre klamarov, "testujucich", slabomyselnych, niekedy aj sadistickych ludi, ktori neviem co sledujucich tym, ze sa potrebuju nechat lutovat... 😕 ...ludom, ktori sa registrovali este len vcera by mali zakazat zakladanie tem

nithy
4. máj 2014

@symbioza kde v Australii zijes? zapadne ci vychodne pobrezie? ja zijem v zapadnej Australii 🙂
kocky, kludne to moze byt realny pribeh, viete, aka draha je spiatocna letenka do Australie? Preto mne pride uveritelne, ze maminu nemusela vidiet 4 roky, preto mamina chcela prist na 3 mesiace, aj moja babka tak navstevuju svoju dceru, na kratsie sa pomaly ani neoplati, uz ked raz clovek absolvuje taky dlhy let... plus pisala, ze so svokrovcami dom rentuju, tu drvive percento ludi nehnutelnosti nevlastni, ale rentuju..

anatalia77
4. máj 2014

@nithy co je rentovat?je to obdoba prenajmu?

nithy
4. máj 2014

@anatalia77 ano, je to prenajom 🙂

sono2
4. máj 2014

@symbioza ľutujem ťa!!!
Musíte ísť od nich preč. Musíš muža donútiť! Ale pekne s citom. Ste sa nikdy nerozprávali o budúcnosti? Bývanie a tak? Možno už vtedy to bolo jasné. Odhadujem, že si mladá a bez skúseností . Žiaľ dôvera v svokrovcov je dosť odvážna záležitosť. Treba sa spoliehať na seba. Veľa šťastia!

lilitela
4. máj 2014

@symbioza A tvoja sestra a mama byvali u vas? Musite si pytat nejake povolenie, ked si chcete do tej casti domu, ktory si od svokrovcov prenajimate, priviest navstevu? Dlhodobu?
Ako sa svokrovci dozvedeli, co povedala sestra? Od tvojho manzela? Naco mal potrebu sa im zdoverit? Pozalovat sa?

guinevre
4. máj 2014

@symbioza Tvoj problem sa da jednoducho riesit: Osamostatnite sa, zabezpecte si vlastne byvanie. Vy predsa zijete v jej dome, nie? Mozno by sa ani tebe nepacilo, keby sa ti zrazu tam nasackovalo niekolko ludi, ako na hoteli. Ja keby som zila u svokry, tak neverim ze by mi napadlo pozvat si tam moju mamu na 3 mesiace. :/

guinevre
4. máj 2014

@symbioza Aha, teraz vidim, ze prenajimate pol na pol, tak v tom pripade, prepac. To si vlastne mozes pozvat koho chces a na kolko chces tym padom. A ked s tym robia problemy, tak najlepsie je od nich odist, a prenajimat si nieco sam.

ailin
4. máj 2014

Nuž,predpokladám,že máš našetrenú istú čiastku peňazí na vlastné bývanie +našetrené manželove peniaze+nejaký ten úver a hor sa do vlastného!!!!Tam si budeš paňou Ty a môžeš si návštevu vyberať.Zatiaľ bývaš u niekoho iného a teda toho pravidlá rešpektuj.Vždy máme minimálne dve možnosti.Ste obaja dospelí,tak neparazitujte,postavte sa na vlastné nohy.A tiež sa mi nepáči,čo tu mnohé píšu,že dupni si pred mužom,že sa chceš osamostatniť.,,,,To musíte riešiť ako dvaja rovnocenní partneri.A s rodičmi aj svokrovcami by ste mali vychádzať čo najlepšie i keď bývajú o ulicu či oceán ďalej,,,,

buffinko
4. máj 2014

@ailin nie celkom s Tebou súhlasím...pravdu máš, že asi jediným východiskom je sa odsťahovať a bývať samostatne. ale neparazitujte? veď platia pol nájmu, nie sú tam zadarmo, nebýva u iných... a ich rodina ako písala chodí tiež na návštevy aj viac x do roka...to by sa mne nepáčilo tiež, že ich rodina môže prísť a mám byť ticho a moja už nesmie 😒