Pýtal odo mňa peniaze za naftu

5. jún 2023

Čaute, čo si myslíte o chlapovi, ktorý pýta od potenciálnej partnerky peniaze za naftu pri výlete na druhú stranu Slovenska? Išlo o prvý dlhší výlet, samozrejme na benzínke som mu polovicu dala keď pýtal, ale od vtedy moja nálada klesla čo si aj on všimol. Prežívam to moc? Čo by ste robili na mojom mieste? Nemám z toho už moc dobrý pocit

sovica
5. jún 2023

@petamich Pozor, ja som napísala, ak by ma chlap pozval. Áno, v tom prípade očakávam, že platí on. Ak by som navrhla výlet ja a on by súhlasil, bolo by mi jasné, že nemôžem očkávať, že bude všetko cvakť on (a ani by som nechcela).
V každom prípade, nevieme, ako sa dohodli, či bola @autorka pozvaná alebo si výlet sama vymyslela... Ale na jej mieste, ak všetky "atrakcie" platila ona, mala by asertívna, keď si pýtal peniaze na naftu. "Drahý, aktracie som platila ja, naftu som nechala na Teba. Ak chceš na ňu polku peňazí, poprosím si polku za atrakcie, ktoré som za Teba uhradila. Ďakujem." 🙂

ajusa12
5. jún 2023

Určite to nie je ok. Chlap ma dobíjať ženu, v čase radenia bol štandard, ze chlap všetko cvakal, ukazoval tým, že sa vie postarať o rodinu a manželku ktorá mu porodí deti. Ani by nedovolil platit ženu, pre chlapa to bola urážka. Nevšímaj si názor hrstky emancipovanych feministiek, ktoré neznesú, že by mali niečo prijať od chlapa nezistne

autor
5. jún 2023

@sovica áno, mala som byť asertivna, len som zamrzla, ešte som sa s takým niečím nestretla a keď pýtal tak som jednoducho dala, moja chyba

zobaka
5. jún 2023

Ako opýtal tie peniaze? Ako dlho ste spolu? Buď fakt nemá, alebo je skúpy, veď tá nevzal na Bali.

bambulka79
5. jún 2023

No chybu si nespravila. Dala si, lebo si nechcela klesnúť na jeho úroveň. Bohužiaľ,ak niekto rieši 20€ ,ale zároveň si je vedomý, že aj druhá strana sa počas dňa podieľala na výdavkoch,tak je to hňup. Rozdýchaj to a zariaď sa do budúcnosti.

0silvia0
5. jún 2023

Jasne, ze pri takejto reakcii clovek zmrzne. Ale aspon si poucena, on nevie byt velkorysy, nebud ani ty. Mna by sice nebavilo randit s kalkulackou v ruke, ale je to na tebe.

zafir01
5. jún 2023

Prvotná je komunikácia . V čase ,keď som randila s
mojím terajším mužom som mala 19 ...muž 25.
Platil zo 75% on .. jeho mesačný príjem bol vtedy cca 5 násobok môjho .
Ale aj tak vedel ,že som independent woman...a teda aspoň v rámci mojich možnosti ,som platila ,keď som chcela ,a vopred somu o Tom povedala .vtedy ma nechal ,lebo vedel ,že by som sa cítila nepríjemné ,ak by mi zas niečo platil .
Keď sme šli na dovolenku po 5mesiacoch stretávania sa , na druhú stranu republiky ,tak som hneď komunikovaka financovanie , a že chcem prispieť . Tak že ja zaplatím aspoň hotel ...on platil benzín v aute ,stravu a všetko ostatné .. boli sme dohodnutí a tak sme predišli nejakým nedorozumeniam .

Takže vždy pri všetkom je dôležité si veci odkomunikovať .

aaadkaaa
5. jún 2023

Ja byt tebou, kopnem ho, kam slnko nesvieti...ozaj. emancipacia je jedna vec, ja tiez nemam problem pozvat muza, teda nemala som problem, kym sme randili, aj zaplatit, atd... ani nikoho ineho. Je to normalne. Ale vydelovat si vydavky na polovicu, teda drobne vydavky (v dnesnej dobe je 20 eur naozaj nic), to mi ok nepride z hladiska buducnosti...lebo aspon raz tyzdenne tu pribudne tema, ze zena je na rodicaku s 300 eurami a ma sa podielat na polovicu s muzom na fungovani... takze pre mna by toto bola jednoznacna stopka, kedze ste sa tak vopred nedohodli. A to, ze ty si zaplatila atrakcie sama, to je uz len ceresnicka na torte...ty z toho rodicaku zaplatis polovicu nakladov a este panovi velkomoznemu budes kupovat pivo, ak s nim zostanes...

petamich
5. jún 2023

@sovica absolutne suhlasim 🙂

teleskop
5. jún 2023

Že sa zapotis vo vzťahu

dadis
5. jún 2023

@ajusa12 dobijat? isto?

betulinka1
5. jún 2023

Prosim ta tak tento chlap nie. 🙈🙈🙈 to je hrozne citat. Akoze prvy vylet a nebol schopný zaplatit benzin. Boze to co je. Ze striedanie pri platení 🤣🤣🤣🤣 takto sa smejem, ze to co je za chlapa. Moja zlata utekaj od neho prec, tak rychlo ako to pojde. Spomeň si na vsetky tie prispevky tu na MK, ked zeny skončia na materskej a chlap im nedava peniaze, ledva vedia vyžiť, nic si na seba nekúpia. Tak ak s nim ostatnes, takto skoncis ty.

autor
5. jún 2023

@betulinka1 to si píš, že nezostanem 👍 nemám z toho dobrý pocit

jj298
5. jún 2023

Stale sme sa nedozvedeli koho napad bol taky vylet

veselo_neveselo
5. jún 2023

Co ja viem, ja som za zdielanie, a je jedno ci s kamosmi ci s chlapom. Pre mna by bolo normalne sa ho hned spytat, ci dame beznin napoly, a potom aj vstupky by sme podelili. A urcite v tom stadiu, ze sa len spoznavame atd.

Ani by ma nenapadlo ocakavat, ze za mna niekto plati veci, a duplom vylet na druhu stranu republiky. Ale ja som nezavisla tak vseobecne, ja nemam rada ked sa za mna plati ani kino, vecere, drinky a tak. Ja prilis nechapem tu kulturu, preco by mal platit stale chlap, ked sa niekam ide...takze za mna, v pohode. Normalny asertivny chlap co sa neboji povedat.
A teda tiez je jedno, kto to vymyslel. Ucastnili ste sa obaja, tak obaja prispejete.

Ak by to bol zgrlos, tak to zbadas....ked bude bazirovat na kazdom eure.

sense
5. jún 2023

A koho to bol nápad ísť na výlet cez celú republiku? Ak jeho mal zacvakat on.
A zrejme pýtal 20 len preto ze si vypočítal koľko si ty dala ta atrakcie aby ste to mali na polovicu.

Ak z toho nemáš ale dobrý pocit tak sa raid podľa toho à nie podľa názoru žien na MK.

Napr ja by som mu sama polovicu na naftu dala. Pripadne on naftu a ja zvyšne výdavky.
Ja keď som z mojim partnerom mala ešte len potencionálny vzťah tak sme platili na polovicu resp štýlom keď sme šli jeho autom ja som zaplatila obed alebo vstupné. Keď mojim tak naopak. Teraz budeme spolu už 4 roky a mame každý svoje peniaze ale aj Spoločné účet na bežné výdavky. Ale beriem ze pre veľa žien som v tomto divná lebo mam rada sebestačnosť a tým pádom nemusí chlap očakávať "niečo zato" len preto ze on zaplatil alebo by mi potom nedajbože niečo vyčítal. A vždy som sa riadila vlastným vnútorným pocitom

tiezjedna
5. jún 2023

@ajusa12 no "dobíjať" ju rozhodne nemá, ale dobývať by mal, keď chce randiť a ukázať sa ako chlap, ktorý stojí pohľad😉

zuzanapjat
5. jún 2023

Keby ma pozval a bol by to jeho nápad, brala by som ako samozrejmosť, že to platí celé on. Ak by šlo o spoločný nápad -podotýkam s KAMARÁTOM s ktorým neplánujeme ani náznakom nič viac, tak by sme si vopred dohodli že sa skladáme. Avšak kamarát, ktorý by mal o mňa záujem by rozhodne peniaze nepýtal a možno by zahral aj urazeného keby som mu ich dávala. Nevzal by ani ponúkané.

cacianka
5. jún 2023

Skús napísať, ako ste sa podieľali na platení od začiatku vášho stretávania.
Lebo toto platenie/ príspevok na naftu mi príde vytrhnuté z kontextu. Pretože nevieme aké a za koľko si platila ty tie atrakcie. Plus ako a koľko ste platili za stravu, pitie, nocľah.
Apropo ako dlhého ste spolu ?

tiezjedna
5. jún 2023

@sense máš to trochu popletené. Že sa muž chová ako gentleman neznamená, že žena je nesebestačné teľa bez peňazí😉

katuskamala1
5. jún 2023

Ja som od15tich sebestacna ale zaroven i stara skola,obzvlast pri dvoreni sa podla mna ma chlap snazit,a k tomu patri i platenie vsetkeho. Je uplne ina situacia,ak by ste boli studenti,ale nie ste. Potom ked ste vo vztahu tak jasne,dohodnete sa,ze jeden to druhy hento. Ale ked je on uz na zaciatku takyto,tak nemusi byt hned zly partner ale necakaj od neho,ze ti sem tam nieco len tak kupi ,pozve,alebo sa o teba postara na materskej.. A to,ze isto "len"o 20e to potvrdzuje.. Ja kebyze k nemu nic necitim,ukoncim to.

iwesska
5. jún 2023

Ja by som s nim isla na este jedno rande. Schvalne by som si dala jest nieco drahsie a potom sa zahrala na blbu,ze som si nevzala kartu ani hotovost. On by to cvakol presne tak,ako ty jeho naftu a uz by ma viac nevidel😂Vypocitave? Nie. Aky pozicaj,taky vrat. Moj byvaly dal casnicke sprepitne a potom si polovicu odomna vypytal spat😂 Keby ste isli do Chorvatska,ze je to ozaj citelna suma za naftu,nepoviem. Ale pytat si od zeny po mesiaci randenia 20e je na hanbu a na facku😂 Zvlast,ked si atrakcie hradila za neho. Toto lepsie nebude.

jj298
5. jún 2023

@iwesska tak toto je ubohé

romanka06
5. jún 2023

@mima172 si za spolupodieľanie ale toto je cez? 😃

sense
5. jún 2023

@tiezjedna ja ale nikde nepíšem ze zeny ktoré čakajú od chlapa ze bude všetko platiť lebo inak nie je gentleman ze nie sú sebestacne

Ale ani neočakávam od chlapa keď chcem ísť niekam ja alebo ho pozvem ja ze to zaplatí on.

sheila121
5. jún 2023

Chudák chlapi. Fakt. Chlap má dobýjať ženu, chlap má platiť, chlap má byť gentleman, chlap má pracovať a mat veľa peňazí aby sa dokázal postarať o ženu a bla bla bla. Čo ma potom akože robiť žena pre chlapa? Variť upratovať a roztiahnuť nohy? Sa to nedá čítať fakt.

luccija
5. jún 2023

@sheila121 nehnevaj sa je to trápne.Ani si neviem predstaviť tú situáciu, že dáš mi 20 eur na benzín?
Veď autorka platila atrakcie, aj stravu nenechala všetko platiť chlapa.Bude to lakomec a, keď je taký na začiatku nechcem vedieť co bude ďalej

sheila121
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila121
5. jún 2023

@luccija a koľkokrát chlap platí za ženu? Normálne z nej ubudne. 20 eur hore dole. Úplne somariny riešiť

ajusa12
5. jún 2023

@teleskop tak som to zmotala, no. 🙂 Ale podstata môjho príspevku je jasna. 🙂