Rímsko-katolícka cirkev

pia22
21. apr 2011

Požehnaný Zelený štvrtok🙂 Pozývam sem všetkých, ktorým sa rímsko-katolícke vierovyznanie stalo súčasťou života a chcú aj tu na MK zažiť radosť zo spoločenstva🙂

vejula
16. aug 2012

@werumka tie gramaže akože liečivych bylín su len haluz, pretože ked je napr napisane na obale, že dany pripravok obsahuje napr 0,33mg rosnatka napr. To znamena, že ten pripravok obsahuje 0,33mg homeopatika, ktorý ma nazov rosnatka a je tam už to nekonečne riedenie. Takto som zošokovala, ked som kupila coryzaliu s tym, že v tehu môžem uplne bezpečne, potom som čitala zloženie a tam bolo napisane 0.333mg lulkovec zlomocny 3CH. Uplne zhrozena, kedže viem, že lulkovec je silny jed ako to môže obsahovať liek určný deťom a tehulkam. Potom mi tu na koniku vysvetlili, že lulkovec zlomocny je vlastne už nazov ineho homeopatika s brutalnym riedením a ta coryzalia obsahuje 0,333mg vlastne už homeopatika s nazvom lulkovec zlomocny. A tak isto to je so všetkymi bylinkami, ktore homeopatikum obsahuje. Nazov bylinky, je vlastne už homeopatikum z nej

jandl
16. aug 2012

@werumka homeo jsem použila naposledy před rokem u syna při planých neštovicích.Průběh lehký.Následně měla neštovice dcera,následky horší,imunitu měla rozhozenou déle.Z toho se samozřejmě závěry dělat nedají.Za celý rok jsem na to,že mám 5 dětí,důvod homeo ani paralen užívat neměla.Vlastně,ještě v tu dobu byl neml.syn očkován,s homeo.Rozhodla jsem se dále neočkovat,čili zase o důvod méně něco užívat. Před pár lety jsem několikrát aplikovala autopatii podle pana Čehovského.K tomu zasvěcenou nádobu opravdu nepotřebuješ.Modlila jsem se při tom.Vše pochopit nedokážeme,ikdyž to funguje.Podle mě je na prvním místě důvěra v Boha.Pokud se jemu svěříš,tak na tabe zlý nemůže.Všechno lze samozřejmě zneužít.Pak jsem šla dál v poznávání alternativ,ale snad hlavně víry v Boha.Já vám nechci homeopatika doporučovat,v podstatě nestojím o jejích užívání.Jen mi vadí odsuzování něčeho,čemu asi je těžko porozumět.

andrea.m
16. aug 2012

@nika.r nepremýšľaj-ver

andrea.m
16. aug 2012

podľa mňa sú homeopatika super vec.užívame ich celá rodina ked treba a atb sme nemali nikto roky. a nikdy som sa nezamýšľala nejako nad tým či je to v súlade s mojou vierou alebo ako sa vyrábaju. ja tomu prosto verím a finito-nerieším. aj v boha verím celkom jednoducho a nerieším a čo sa týka panny márie tak aj ja som (ako jan pavol II) jej veľký fanúšik a denne sa modlím ruženec a verte alebo nie všetko o čo som v ruženci prosila som dostala a neboli to nejake banalitky.

evkasus
16. aug 2012

@lucka_220809 P. Maria nehovori, aby sme ju uctievali. P. Maria nerobi nic ine iba upriamuje pozornost na svojho Syna.
A to je presne to, co sa deje aj pri modlitbe ruzenca. Nebudujes si vasciu vieru v P. Mariu, ale tou modlitbou rozijmas nad zivotom jej Syna.

Ja som sa prave vratila z Medjugoria. Mozno clovek viac pochopi vyznam marianskej ucty az na takom mieste.
Je to iba miesto obratenia. Kde sa ludia znova vracaju alebo viac priblizuju k Bohu. A to je to jedine, co robi P. Maria....obracia pozornost na svojho Syna.

acacia
16. aug 2012

@werumka No koukám, že to tedy vůbec není jednoduché! Měla jsem dojem, že je to prostě "normální" sirup. To ředění je tam psané? Bylinky fungují sami i bez "tanečků" kolem.

kazy
16. aug 2012

@acacia Můžeš písnout Tvůj pohled na knihu "Uzdravování rodových kořenů"? Nějak se to tu zamluvilo.

maja22
16. aug 2012

@jandl to, že klasické lieky majú nežiadúce účinky, ktoré sú viditeľné a pri homeopatii nežiadúci účinok viditeľný nie je neznamená, že negatívne účinky nemá. Áno, aj klasická medicína sa zneužíva, je to samá chémia a niektoré jej postupy považujem za nemorálne. Ale nepovažujem ju za nemorálnu úplne celú. Lenže homeopatia celá sa pripravuje spôsobom, ktorý mi je proti srsti. Rituálne misky z Indie, procesy, pri ktorých sa vyvoláva energia, v podstate tam nie je žiadna účinná látka, je to často len cukor, z ktorého má ísť tá liečivá sila, má v sebe "uzdravujúcu energiu" a nepopieram, že tá energia aj dokáže liečiť, bez placeba. Lenže pokiaľ tú liečivú energiu nedodáva Boh, ale celý proces je zasvätený niekomu inému, nechcem s tým mať nič. Mágia môže byť čierna, biela, pre mňa za mňa aj fialová, na farbe nezáleží, Bohu sa protiví vždy....

nalla
16. aug 2012

homeopatia je RKC zakázaná ?

maja22
16. aug 2012

@nalla Nie je zakázaná, je to otvorené a čaká sa na jej "medicínsky" výskum, že prečo zaberá, aj keď by podľa vedeckých zistení zaberať nemala, lebo zatiaľ sa vedecky jej účinok potvrdiť nedá... Ale sú exorcisti, ktorí pred používaním homeopatie varujú. Pri homeopatii sa niekedy používajú aj kyvadielka, rôzne prenosy energií, čo sa prieči kresťanskému poznaniu.

nalla
16. aug 2012

@maja22 a ja som to užívala len vo forme takých malých liekov, normálne sa to ddá kúpiť v lekárňach na to špecializovaných...

maja22
16. aug 2012

@nalla aj ja som kedysi užívala, keď som o tom ešte pramálo vedela, ale po preštudovaní letáku mi vŕtalo v hlave, že čo ma to má vlastne liečiť, aj tá sladká chuť mi bola priečna, tak som si o tom začala zháňať nejaké informácie a po čase som všetky homeo-lieky vyhodila...

nalla
16. aug 2012

@maja22 ja som zrejme vďaka tomu konečne zdolala to čo som zdolala... 3/4 roka som brala každý deň ATB, potom injekčne, a keď už mi nič nepomáhalo, sama lekárka mi poradila homeopatiká.

žiadny prenos energie a kyvadielka sme nepoužívali 😀

takže myslím, že pohode

maja22
16. aug 2012

@nalla tá energia sa má prenášať už pri samotnom výrobnom procese homeopatika. Niečo z wikipédie: "centizimálne potencovanie – východzia tinktúra (tinktúru môžeme získať rozotretím celej rastliny alebo len jej časti v liehu) sa zmieša s deväťdesiatimi deviatimi dielmi destilovanej vody s liehom. Dôkladne sa pretrepe (pretrepanie alebo inak dynamizácia je dôležitá, pretože homeopatiká sú bez nej údajne neúčinné) a len jedna stotina objemu sa prenesie do ďalšej nádoby, kde sa opäť zmieša s deväťdesiatimi deviatimi dielmi vody s liehom. Opäť sa pretrepe. Tento postup sa opakuje viackrát. Ak by sme napríklad týmto spôsobom zriedili východziu látku z ľuľkovca zlomocného 30 krát, dostaneme preparát (používa sa výraz potencia), ktorý sa označuje Belladonna C 30 alebo Belladonna CH 30."

Čiže homeopatia je účinná len ak sa dôkladne pretrepe a v podstate to je na konci len voda a lieh, to by si si vedela aj doma vyrobiť, zmiešať pálenku s vodou (samozrejme, trochu do nej omočiť nejakú šalviu lekársku, aby tam boli "stopy" aspoň nejaké liečiva ) v pomere 1 ku 90 a potom zasa tak asi 10 krát 😀 😀 😀 A môžeš sa namiesto čakania na energie pomodliť, budeš mať istotu, že ti pomáha Boh a nie nejaká neznáma energia, ktorá pokojne môže byť od Zlého. 😉

nalla
16. aug 2012

@maja22 neverím na nejaké energie Zlého a Dobrého

alebo niečo funguje, alebo to nefunguje

nemyslím si, že skončím v pekle za to, že som niekedy prenechala liečenie istej choroby na homeopatiká, ktoré zjavne pomohli (aspon krvné testy to tak ukázali)

naozaj sa niekedy čudujem, čím všetkým sa RKC zaoberá, ale tým, čím by sa mala, tým sa nezaoberá....

maja22
16. aug 2012

@nalla zaoberá sa tým preto, lebo samotní ľudia hľadajú u Cirkvi pomoc. Ak exorcista povie, aby sme si dávali pozor na homeopatiu, asi vie, prečo to hovorí.

nalla
16. aug 2012

@maja22 ja mám aj s exorcistami trocha problém... také stredoveké na mňa moc

radšej keby riešili tie peniaze, ktoré im zvyčajne nesedia, a nie takéto hovadiny

sami seba degradujú v očiach iných

na mojej viere v Boha to samozrejme nemení nič, ani na mojej účasti a sv.omšiach a prijímaní sviatostí a pod. ale je mi to proti srsti proste

riešia veci, ktoré by fakt ani nemuseli, radšej keby sa zaoberali oveľa podstatnejšími vecami a exorcistov konečne už poslali do dôchodku

kazy
16. aug 2012

@nalla Ty bys poslala exorcisty do důchodu? Nic ve zlym, ale to se tedy modli, abys nějakého někdy nepotřebovala! Vzhledem k užívání homeopatik by se Ti to mohlo i stát (nedoufám v to a ani Ti to nepřeju!!!) Kdo si myslí, že je práce exorcistů zbytečná, ten asi moc nevěří ve Zlého. A to je dnes jeho vítězství. Že na ďábla a hříchy nevěří leckdy ani věřící. Z toho se mi úplně rozbušilo srdce! Jdu spát🙂

nalla
16. aug 2012

@kazy hriechy sú vec jasná, tam nie je o čom 🙂 hriechy páchame bez ohľadu na Zlého či Dobrého.

ale čo s tým má spoločná homeopatia ? s ami snažíš vyhrážať, že sa mi z toho niečo teraz ako stane? či ako si to myslela ? čo konkrétne máš na mysli? preskočí mi? to bude potom riešiť ale psychiater a nie exorcista
či ako si to myslela? rada by som si to prečítala ešte dnes

maja22
16. aug 2012

@nalla neviem, ako si predstavuješ "prácu" exorcistu, ale podľa mojich vedomostí pomáhajú tým, ktorí pomoc potrebujú. Ak má človek neustále psychické problémy, o ktorých sa psychiater vyjadrí, že je potrebné konzultovať ich aj s kňazom, tak vtedy do toho zasahuje práve exorcista. Posadnutia diablom totiž existujú aj dnes, ľudia sa zahrávajú s vecami, s ktorými by sa zahrávať nemali a pomaly im to začne ruinovať život - veštenie, vyvolávanie duchov a pod. sú veľmi nebezpečné, človek sa tu otvára pôsobeniu zlých síl a oni ho môžu pohltiť. Exorcisti aj dnes "liečia" duše prostredníctvom uzdravujúcich modlitieb a určite to nemajú ľahké.

nalla
16. aug 2012

@maja22 nemám v pláne vyvolávať duchov (to sme robili v siedmej triede na lyžiarskom naposledy 😀 )

ešte som nepočula, aby psychiater navrhol kňaza, keď si už nevedel rady... nuž, ale to samozrejme neznamená, že to nemôže byť tak, aj lekári sú občas bezradní, tak sa uchýlia k rôznym možnostiam. Napr. tak ako sa moja lekárka uchýlila k homeopatikám... pomohli... preto môžeš pomôcť aj exorcista, ale stavala by som to asi na úroveň homeopatie... povráva sa, že je to placebo.....................................

maja22
16. aug 2012

@nalla nuž, neviem, ako to brať, keď postihnutý pred kňazom začne kričať, hádzať sa o zem, rozprávať v neznámom jazyku, alebo pre zmenu škaredo nadávať a urážať Boha... a po určitej modlitbe exorcistu to prestane a dotyčný si ani nepamätá, čo všetko vyvádzal...Niekedy ten proces uzdravovania trvá dlhšie, niekedy kratšie, má rôzne podoby, opísala som len jednu z nich.

nalla
16. aug 2012

@maja22 mám dosť vážnu otázku: ako rozlíšiť bežnú psychiatrickú diagnózu spojenú aj s takými prejavmi ako si popísala, od "posadutosti diablom" ?

maja22
16. aug 2012

@nalla neviem, to robia psychiatri, to ja nedokážem. Aj samotní exorcisti posielajú ľudí práve k psychiatrom, nech skúsia svoje problémy riešiť tam, a zasa naopak psychiatri posielajú k exorcistom, ak zistia, že choroba má aj nejaký duchovný pôvod. To som počula v nejakej relácii, neviem v akej, ale takto si to pamätám.

nalla
16. aug 2012

@maja22 tak to je málo informácii dosť... trebalo by viacej faktov, inak sa to tomu dá veriť skutočne len veľmi //slepo//.

je XYZWQ.... psychiatrických diagnóz, hlavne ich prejavov a pod., ktoré sú aj neliečiteľné, ale naozaj to pripisovať zrovna Diablovi, to sa mi zdá čudné. Prečo práve psychiatrické diagnózy, aleb prejavy duševných ochorení? Taká rakovina by nemohla byť posadnutosť Diablom ?

maja22
16. aug 2012

@nalla odporúčam ti knihu Eliasa Vellu - O Satanovi. Elias Vella je exorcista, vydal už viacero kníh, napr. Ježiš - môj uzdravovateľ, alebo hore spomínanú.

Zobudil sa mi malý, bolí ho bruško, končím...

nalla
16. aug 2012

@maja22 vydal knihu na túto tému aj nejaký psychiater? lebo od tebou odporúčanej knihy očakávam vzhľadom na povolanie autora dosť jednostrannú výpoveď

liave
16. aug 2012

uf!co sa tu clovek nedozvie 😅

jandl
17. aug 2012

@ maja22 Elias Vella je super.Max Kašparů ve své praxi používá hypnozu.Oba se znají,Problém v tom nemají.Nevím nic o tom,že by RKC homeopatika zakazovala.Jde tu spíš o přístup.To je jako s přirozeným plánováním rodičovství.Tam taky hrozí,že se víc věnuješ metodě PPR než že to necháš na Boží vůli. Lidé si v dobré víře nechávají posvětit kde co.Nechápu,proč by ty protřepávací misky někdo uhranul.Zastrašenému člověku nic vnuceného užitek nepřinese.

jandl
17. aug 2012

Chtěla jsem se zeptat,zda víte,že ve vakcíně proti zarděnkám/rubeola,ružienka/ jsou použity buňky potracených 14-týdenních mužských plodů.Zda přesto budete své děti očkovat.Toto mi příjde podststně závažnější problém než tu řešit homeopatika.