Robí sa u nás darovanie oblečenia pre bábätká?

letuskah
5. mar 2008

ahojte, vo Francuzsku funguje system zberu pleteneho oblecenia pre nemocnice pre predcasne narodene babatka (ciapocky, svetriky, ponozky a pod.). Oblecko strikuju z roznych zbytkov vlny, ktore sa najdu v kazdej domacnosti a potom zorganizuju odvoz do nemocnice, robia to sukromne osoby, nie neziskovky a pod. Zaujimlao by ma, ci sa nieco podobne robi aj u nas alebo v Cechach. neviem ci nase nemocnice vobec taketo nieco potrebuju, resp. beru.

tamia
5. mar 2008

určite potrebujú..... A myslím si, že nepohrdnú žiadnym darom. ja som im raz zobrala vystavačné mliečko pre nedonosené detičky(my sme už prešli na iné) 5 krabíc. Pre mňa to bol celkom slušný balík Sk, ale čo už, keď nám bolo predpísané iné mliečko. A som rada, že som "prispela" na stravu inému nedonosenému bábu.

lusil2005
5. mar 2008

neviem ako je to inde ale ja som rodila na antolskej v bratislave a tam nam primar hovoril ze vecicky do ktorych tam obliekaju vsetky deticky su vlastne vsetko dary od mamiciek a ich - uz vyrastenych - deticiek. a ze ked nam vyrastu deticky a budeme mat nieco co uz nebudeme potrebovat alebo si to nebudeme chciet nechat, tak velmi radi prijmu.

sue
5. mar 2008

To vážne?
Ja mám skúsenosť len s odmietnutím - aj v pôrodnici aj v detskom domove 🙄 čo nechápem, pretože vecičky po jednom malinkom bábätku nie sú vôbec zničené... ale oni potrebujú s visačkou z čistiarne 🙄 alebo nové 🙄

lusil2005
5. mar 2008

😕 to je divne. ved oni si to do cistiarne mozu dat aj samy... no nas vyslovene prosil ze by boli velmi vdacni, dokonca aj za bavlnene plienky lebo ma nejakeho znameho co mu vie vymenit pouzite bavlnene za nove...

letuskah
autor
5. mar 2008

sue presne take mam aj ja informacie, ze nechcu, jedine ak z cistiarne alebo nove preto sa pytam

lusil2005
5. mar 2008

a pytali ste sa aj konkretne na antolskej?

monkula
5. mar 2008

Aj nám hovorili sestričky na Antolskej, že až nám naše baby podrastú, či neprinesieme veci...
Ale asi radšej najprv zavolať...

sue
5. mar 2008

...nie, my nie sme v Ba...

hedunecka
5. mar 2008

no tak u nas na sk je to asi inak ja mam skusenost zase s mlieckom..kedze som mala na zaciatku hroooozne vela svojho mliecka a mala mi pila max.50 tak mi bolo luto vyliat aj 150ml materskeho mliecka, tak som sa ponukla, ze ci by som nemohla zatial nejakej mamicke, ktora nema mliecko alebo nejakemu babatku ktore jednoduxo nema moznost pit maters.mliecko dat a sestricka ma odfajcila, ze v ziadnom pripade nex ho vylejem 😠 😠 a velice ze ospevuju jak je materske zdrave..

monkula
5. mar 2008

hedunečka, vieš, oni nemôžu dávať MM, ktoré neprešlo kontrolou banky MM, tak preto, majú také príkazy...
Čo ak by mlieko pomúkla mamina zo žĺtačkou, alebo podobnou pliagou?

lusil2005
5. mar 2008

hedunecka ale to nemozu dat od hocikoho. len od registrovanych darkyn tusim alebo take nieco. si vezmi ze oni nevedia ci si ty predtym zjedla jahody alebo ci si uplne fit a daju to nejakemu babetku a jemu to sposobi problemy. to je dost riziko.

hedunecka
5. mar 2008

lusi to som bola v nemocke..a predsa by som to mliecko nedavala svojej malej..no neviem ci je lepsie dat umele abo materske, ale to je jedno mne ide o to, ze mi nikto nic nepovedal a ja som musela pomaly kazde 3hod. vylievat 150ml mliecka

letuskah
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janina77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusil2005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janina77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hedunecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusil2005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janina77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusil2005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
6. mar 2008

inaczavinac... toto je diskusia o obleceni pre nedonosene babatka...

"Drž sa témy. Ak Ťa v strede otvorenej témy napadne niečo nové, vytvor na to novú tému."

lusil2005
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninkaa89
29. jún 2010

ahojte, nepredava niekto oblecenie pre predcasne narodene babatko?

kablika
29. jún 2010

@nikaa89 prave som vytriedila doma oblecenie. Mam dvojicky narodene v 34tt a mam doma take zavinovacie kosielky bavlnene biele, ktore uz neoblecu. Je to taka mensia 50. Vo velmi zachovalom stave. Povodna cena bola 5e za kus, mam 3kusy. Rukavy sa daju pretocenim latky zmenit na rukavicky. Predala by som to za 2,5 kus. Tiez mam 2kosielky biele na zapinanie vpredu s vysitym anjelikom. To je sice 52, ale je to take male ako ta 50. Povodne stali 6e, opat by som predala za 1/2 cenu - 3e kus. Ak by bol zaujem, odfotim a vlozim si to do bazaru tu na koniku.