Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

martinka17
11. mar 2011

@pattinka no podľa mňa, aj keď ja vždy poštu chránim...podľa je to možné ☹ .
Vieš, si predstav, že ti na pošte robí kámoška, alebo ťa tam dobre poznajú, lebo je to malá pošta, napr. zastrčená na sídlisku alebo na dedine. Ak je dotyčná dobrá známa osoby, ktorá jej to má vydať, tak ľudia sú hnusný a podvádzajú radi. Ako ja sa to snažím zabaliť tak, aby to nepozorovane nerozbalili,a le neochrániš sa. 😝

pattinka
11. mar 2011

@martinka17 som, si myslela, že možné to je.... vieš ako som písala, že mám hrozné skúsenosti s neregistrovanými...no aj teraz jedna chce topánočky - za babku - ale na samozrejme na dobierku - už sa budem hanbiť aj na poštu prísť ... a dobierku za 2,50 posielať 😠 ale ak sa jej znepáčia - mám ich do týždňa späť a zaplatím viac za poštu ako ich predávam 🙄

krasnulka
11. mar 2011

@zuzanocka
@martinka17 ona mi chcela poslat kopiu dokladu o odoslani, len mne je nanic, lebo mne tady posta nepomoze, reklamaciu musi podat ona. Lenze verim jej, ze balicek poslala, uz som s nou mala obchodikov viac a dokonca mi pred vianocami od nej prisiel uplne poskodeny tovar a bez problemov mi vratila peniaze, lebo na vymenu by mi do vianoc nestihol prist. Je to dobra predavajuca, ale neviem co s tym cakanim na peniaze. Pockam 18 dni, a v utorok jej mam napisat ze s ochotou pockam dalsich 30 dni? Ved ja som tiez posielala balicek, stratil sa a peniaze som jej vratila hned po tyzdni a posielala som to obycajne-sama si ziadala, a nemala som nikde dokaz, ze nedostala moj balicek a ja som jej este peniaze vratila.

martinka17
11. mar 2011

@pattinka tak zase ja som na dobierku poslala odsávačku na mlieko za 4 EUR, s dobierkou viacej ako 6,50, ešte to chcela k mame poslať...prebrala 😀

@krasnulka no ja ak posielam obyčajne, tak na zodpovednosť kupujúceho, ak nedorazí, nevraciam nič. Jedine si vždy odfotím balíček, pre istotu.
Možno sa ešte niekto ozve, ale bola si na pošte ty sa informovať, či tam s tým podacím číslom nemajú zásielku?

zuzanocka
11. mar 2011

@krasnulka aha, tak to je ina vec... je to na tebe, ako surne potrebujes peniazky naspat... ja osobne by som pockala

bocko82
11. mar 2011

@krasnulka mne sa stava bezne, ze sa musim u nas na poste domahat balika, skus ist s podacim cislom na postu, nech pozru, ci tam naozaj nie je..

krasnulka
11. mar 2011

@martinka17 na pošte som sa pytala, ved tam chodim kazdy den😀 tak hned mi aj sami hlasia, ze tam mam balicek a prevezmem si ho niekedy aj skor, nez pride postarka k nam s listkom. No ved uz aj ja ked poslem obycajne tak riziko je na kupujucom....to by som viac prerobila ako vyrobila😀

krasnulka
11. mar 2011

@bocko82 viem urcite ze tam nie je...a ani nebol

martinka17
11. mar 2011

@krasnulka tak uvidíš, čo ti povie v utorok, ako sa k tomu postaví, neviem poradiť, ešte sa mi to nestalo, ale ja som taká neasertívna, ja by som čakala ☹

krasnulka
11. mar 2011

@martinka17 tak dakujem🙂

ivett1
11. mar 2011

@krasnulka ja som mala podobnú skúsenosť s predajom tu na MK.. už som to tu asi aj spomínala...lenže ja som bola predávajúca...posielala som balíček 1. triedou na základe požiadavky nakupujúcej mamičky .. a po týždni, keď som si myslela, že sa mi mamička zabudla ozvať, mi prišla od nej správa, že balíček nemá ...tak som išla na našu poštu, potom som referovala mamičke, že je určite u nich na pošte...mali tam dve pobočky, ale ani na jednej nebol...potom sa jej po týždni podarilo zastaviť aj poštárku, ktorá si samozrejme "nepamätala malý balíček v čiernej fólii" ...takže som mohla len skonštatovať, že sa niekde "stratil" a išla som previesť peniažky späť na účet kupujúcej mamičky...ale, než som to stihla urobiť...
...presne v pondelok na MIKULÁŠA bol balíček doručený - naspäť mne s poznámkou, že si ho "adresát nevyzdvihol v lehote uloženia"... záhadou je KDE TEDA BOL ULOŽENÝ, keď o ňom nevedeli ani na jednej pošte...a čo "pani poštárka" ? (asi denne doručuje kopec balíčkov v čiernej nepriehľadnej fólii ) ...takže, nakoniec to "dobre" dopadlo...
ale.....podľa mňa by si nemala čakať, ak si s ňou už obchodovala a je seriózna, myslím, že vrátenie peňazí by pre ňu nemal byť problém...alebo?

krasnulka
11. mar 2011

@ivett1 bola by som rada keby bol u nas na poste, ale viem urcite ze nie je. Byvam v malej dedinke, kde sa vsetci poznáme, dokonca aj postarka nas pozna po mene. Kazdy balicek mi vzdy prisiel, problem som este nemala. Ale budu to 3 tyzdne a ja nemam balicek. Pred 2 hodinkami mi pani Katka pisala, ci mi uz balicek prisiel, odpisala som ze nie. Viem ze je seriozna, verim jej. Len som chcela vediet, ci mam od nej ziadat peniaze po 18-tich dnoch od odoslania, alebo mam cakat este dalsi mesiac, nez jej poslu vyjadrenie z reklamacie. Ak by sa to stalo opacne, ze ja som ta predavajuca, tak kupujucej urcite vratim peniaze a ja si to riesim na poste, ale takto neviem co mam robit. 😒 Bol to balicek skoro za 20 eur a ani ja a ani ona len tak na ceste 20 eur nenajde. Zasa chapem, ze pri jej pocte aukcii, momentalne cez 200 by nemala mat problem s vratenim penazi, lebo ako sama pisala, pri poskodeni alebo nefunkcnosti tovaru vrati peniaze a vyreklamuje si to.

ivett1
11. mar 2011

@krasnulka máš pravdu, toto už je o ľuďoch, resp. mala ti to sama navrhnúť, takto sa len zbytočne trápite (možno obe...) tá sumička je už poriadne veľká...škoda, že ti neviem poradiť 😒

ninny
12. mar 2011

Veronika Gonzúrová, Trubín 194, 966 23 Lovčica, nick: @veronika18, máte niektoré s touto arogantnou osobou skúsenosti? ☹

Absolútne túto osobu neodporúčam!!! Veľmi nespoľahlivá kupujúca, neprevzala si dobierku, nekomunikuje, ignoruje!!!

andzi
12. mar 2011

Baby, ja sa chcem opýtať jednu vec, keďže si dosť často objednávam veci pre seba aj malú z internetu, tak našu poštárku už asi musí "zadok štípať" s prepáčením, lebo vždy sa tak kyslo tvári, keď mi ho prinesie, akože ona musí nosiť v taške nejakú krabicu alebo hrubšiu obálku. Ja tomu však nerozumiem, veď si za poštovné platím, no nie? A ona je predsa za svoju prácu platená. Vždy sa tak divne tvári akože akú službu mi robí. Preto sa chcem opýtať ako to je, či je poštárka povinná mi priniesť až domov balíček, ktorý je vopred zaplatený (teda nie na dobierku) alebo to je len jej dobrá vôľa?

helenkasabinka
12. mar 2011

@andzi ja byvam na dedine s postarkou sa osobne poznam,sme kamosky ,ma na mna aj tel cislo a ak mam nieco vacsie na poste mi to tam necha a ja si pekne idem preto,ved postu mam kusocek,neziadam od nej aby mi to tazke vlacila domov ale,ked mam nieco mensie tak mi to do schranky da v pohode 🙂 ale neviem ti veru odpovedat na to,ci je postarka povinna..myslim si,ze ani nie ale ak by to bolo vacsich rozmerov tak ti da len zlty listok do schranky -tak si myslim ja teda 😉

zuzana76
12. mar 2011

@andzi u nas baliky nosia autom, to mi vzdy zazvonia bud dole na zvoncek, alebo na mobil, ze idu a nesu mi tovar, ja si tiez vela objednavam, nikdy to vsak nenesie postarka v tej svojej taske, ona tak maximalne ma to zlte oznamenie o ulozeni zasielky , to ked ma nevymaknu doma tym autom. Aj teraz mi prisiel dost velky balik, tak to neviem ako by vliekla, mat tak zopar takych balickov, mali by to nejako vyriesit na vasej poste a baliky vozit autom, postarka je povinna to dorucit, ked to nie je asi dobierka, no kazdopadne to chce asi nejaku organizaciu. Ty sa nemusis citit vinna, mas to zpalatene, na druhej strane ani ta postarka to nema lahke.

tadotami
12. mar 2011

@andzi osobne som sa na to pytala a povinna nie je.je to jej dobra vola.nemusi ti ich nosit a dobierku tiez nie.

ivett1
12. mar 2011

@andzi no, myslím že je to obmedzené veľkosťou zásielky 😉 ...a majú to určite aj niekde "zakotvené" (spôsob doručenia aj aký druh zásielky a pod. ..), len neviem, či v obchodných podmienkach, alebo všeobecných Sl. pošty...treba sa nenápadne spýtať na pošte 😉 ...ja tiež veľa objednávam, ale kedže bývam v paneláku, tak niekedy sa k nám pani poštárka ani nedostane (máme elektronického vrátnika), musí zvoniť a niekedy to ani nepočujem, sem-tam nie som doma atď...ale zasa, naša poštárka je ešte mladá optimistická osôbka, stále veselá ...
...inak, možno by si ju mohla vašu pani poštárku, keď vás dosť často navštevuje s balíčkami, pozvať na kávičku, alebo, ak nemáš čas, tak jej daj "tringelt" (nemusia to byť peniaze) a možno prehodiť pár milých slov...aspoň, tak to robieva moja mama (býva síce v meste, ale v RD), aj babka...ale, to je len taký môj osobný tip... 😉

andzi
12. mar 2011

dobierku mi nikdy nenosí ani balík väčších rozmerov, myslím, že to asi stanovené majú. Ja nemám problém jej dať nejaký tringelt, čokoládku, dezert a pod. ale na strane druhej ja to od nej ani nežiadam aby mi tie balíky nosila, mám zdravé nohy a rada si na poštu zbehnem, dokonca by to bolo pre mňa aj pohodlnejšie, keby som si mohla sama zbehnúť na poštu kedy chcem a nie aby som ju čakala. Ona to niekedy robí tak, že keď má veľa balíkov, tak nechá ten môj na pošte ležať aj 2-3 dni a až potom mi ho prinesie, keď má toho menej. Mňa by len zaujímalo, či je povinná alebo nie, ale podľa mňa je, lebo inak by to nerobila.

ela2710
12. mar 2011

@andzi ahoj, je to len jej dobra vola, uz som na MK vela krat pisala, ze vela clenov mojej rodiny robi na poste, moj priatel bol dorucovatel, teraz je uz na spedicii, ale viem, ze ked dorucoval, nesmel nosit baliky, na to su v meste specialne postarske auta, a na dedine mas smolu musis ist sama, no je to jej dobra vola, ze ti ich nosi,teraz robi na nasej úlici moj kamarat dorucovatela, a nosi mi vsetky baliky, i ked mu to uz veduca zatrhla, povedal, ze tie tri denne mi doniest moze ( i ked nedavno sme boli pohadani a vtedy som slapala na postu ja 🙂 ) to, ze platis postovne je vlastne to, ze platis za dovoz postarskym autom do svojho mesta + pripadne dorucenie, ale teraz si predstav, ze by dorucovatelky mali nosit vsetky baliky, ved to by sa z prace nedostali domov ani na sekundu a urcite by sa museli otacat aspon 5 krat hore dolu, lebo tym vozikom by to ani neodtrepali. Ja som nevladala (ked som sla priatelovi pomahat) ani vozik kde boli doporucene listy a obycjne listy, doporucenych mal vzdy okolo 150-200 kusov - mal tri ulice v svojom rajone, a koncil aj o 18-tej vecer, pri com mal platene len do 15-tej. a neviem si predstavit ako dlho by bol keby este aj balicky nosil 😒

z_d_e_n_a
12. mar 2011

@andzi ja som si všimla, že keď je balíček poslaný ako list, tak mi to nesie až domov, ale keď je to dobierka, alebo balík, tak hodí do schránky oznámenie

zuzana76
12. mar 2011

@andzi tak sa s nou dohodni, ze ti nemusi nosit, len nech ti da ten listocek zlty a ty si po to pojdes sama a nebudes cakat 3 dni

andzi
12. mar 2011

@z_d_e_n_a áno, presne si to vystihla, keď je to poslané ako listová zásielka, tak mi to donesie a keď je tam poštová sprievodka tak nie. Ja bývam na dedine nechce sa mi veriť, že by takto prejavovala svoju dobrú vôľu, keď ani nie sme rodina ani sa nejako veľmi nemusíme. Pochybujem. Skúsim si zavolať na nejakú infolinku, predsa len to poštovné nie je malé.

ela2710
12. mar 2011

@andzi no a este balikove zasielky sa nenosia cez dorucovatelov - listove moze, ale nemusi, tie su ohranicene hmotnostou a velkostou

tunylyk
12. mar 2011

@andzi nasa pani postarka mi povedala,ze dorucit az domov musia iba 1.tr,inak je to len na ich dobrej voli a ci sa balicek zmesti do tasky,u nas v obci maju velke rajony,takze ak je to vacsie,nie vzdy donesie...

tunylyk
12. mar 2011

@tunylyk a aby som nezabudla,ak je to posielane ako balik,tak to musime chodit na postu

andzi
12. mar 2011

@tunylyk však aj u nás, poviem príklad, keď si objednávam knižky, to väčšinou tak 4-5 knižiek naraz, tak si pre to samozrejme idem na poštu, nemám s tým problém. Väčšinou mi nosí také, keď si objednám zo zahraničia vyzerá to ako list, v takej tmavej fólii alebo malej krabičke, nikdy to nie je nič veľké alebo ťažké.

andzi
12. mar 2011

napríklad tento týždeň mi prišlo oblečenie next pre malú, bola to taká fólia veľké asi 30x40cm ale nebolo to ťažké max. 500g to malo a priniesla. Ale ak by to aj bola povinná nosiť ak tak sa jej chcem už nejako revanšovať, lebo mi je to blbé, aby to stále nosila, má toho dosť, poštu, letáky, časopisy.
@ela2710 a časopisy a noviny musí nosiť?

tunylyk
12. mar 2011

@andzi my si aj tak s detickami v ramci prechadzky na postu zajdeme,niekedy stretneme aj pani postarku a ta nam povie,ze mame balicek 😉 k nam chodi az okolo poldruhej,tak niekedy sa stane,ze uz ho vtedy davno mame doma,fakt im tu robotu nezavidim,u nas v obci,kam sa pohnes,kopec a nerovny teren,to sa nachodia...