Snažilky, koľko máte rokov?

loginka
26. apr 2009

Kolko mate rokov snazilky - IVF a IUI? Ja mam 33 a hadam sa mi do 35 podari stat sa tehulkou a maminkou 🙂

ami33
18. jan 2011

Ahojte, mě je 33 roků a právě začínáme první pokus IVF+ICSI.
@linkilu s těma vajíčkama to tak nějak bude, mi taky doktor říkal , že jim stačí třeba 8 nebo 10, že je zbytečné více, ono se to pak asi odrazí na kvalitě, i když je to relativní, jsou baby co jim berou přes 20 vajíček a zadaří se hned, je to určitě relativní. Nejde ani tak o počet jako o kvalitu.

tamaja
18. jan 2011

@linkilu no ja som na centrum v KE nepúocula nic dobre ani nic zle, myslim, ze najlepsie byva hodnoteny Helios v Martine- mam osobnu skusenost, bola som tam na oboch IVF aj na IUI, mozem len potvrdit, ze podmienky, personal su vyborne. Az na to, ze mne- mojmu telu- ten styl ivf, co robia oni, nevyhovuje, takze menim centrum za RF Brno- ale vlastne ani neviem, ci usiju nieco vhodne pre mna, na konzultáciu idem az vo februári. Ten pocit, ked ostanes sama doma po vlozeni embryjka poznam- vies, ono je to zmes rozhadzanych nervov+ samota doma+ to vsetko, co si pocas stimulky a odberu musela vydrzat, no a zrazu nemas cele dni co robit, len sledovat svoje telo, panikarit a zhorsovat si naladu. S tym sa da robit len to, ze si budes hladat cinnosti, ktore Ti vyplnia cas, prechadzky... S tymi vajickami je to tak, ich pocet sa ale stimulaciou ovplyvnit neda, jedine ak by si sla na nativne alebo soft IVF- tam ich byva menej. tento postup sa odporuca zenam po tridsiatke, u ktorych sa predpoklada horsia kvalita vajicok. Taketo zeny maju pri stimulke vela nekvalitnych vajicok, zatial co pri softe malo a amli by byt kvalitnejsie. Ja by som tiez chcela ist touto cestou

linkilu
18. jan 2011

@ami33 no to urcite aj ked mna prestimulovali a mala som pocit, ze nie je mozne aby sa nieco vo mne usadilo, ked ma cela brusna dutina bolela este dost dlho po prenose. Drzim Vam prstiky k tomu pokusu. Ja asi pojdem teraz koncom februara, tak budeme bojovat spolu...... 🙂

deni73
18. jan 2011

@linkilu Ahoj, a ja chodím do Gyncare v KE, má vraj veľmi dobré výsledky. Ja mám 37, a 1 ivf za sebou, teraz začínam 2., dúfam, že tentokrát vyjde.

linkilu
18. jan 2011

No aj ja som to pocula, nezavisle od niekolkych ludi, ktory pracuju v gyn obore. Kolko vajicok si mala?

kati777
18. jan 2011

Ahojte,podstupila som 1 IVF,oplodnili uspesne 4 vajicka,vyvoj bol v poriadku az do vcera tj.4 den oplodnenia,dnes som tam volala a z tych 4 roch.su uz dve zle a na tych dalsich dvoch sa pomaly vytvara blastocysta,takze mozno do zajtra uz nebud ani tie dve.Ma niekto taketo skusenosti,ze sa nevytvorila blastocysta,nechapem to,do 4 dna je vsetko ok a potom sa zastavi vyvoj.Bojim sa,ze co mi rano povedia.

deni73
18. jan 2011

@linkilu Mala som krátky protokol, a iba 2 vajíčka, ktoré aj vložili, lenže nebolo úspešné. Tentokrát budem mať dlhý protokol, uvidíme, verím, že vyjde. 🙂 Držím ti palce.

linkilu
18. jan 2011

Kratky a dlhy protokol? To som este nepocula, o co ide?

deni73
19. jan 2011

Pozri na www.ivf.sk, alebo tu na koníkovi sú tiež spomenuté obidva metódy. Alebo do google-u napíš krátky alebo dlhý protokol, tam sa dozvieš všetko.

v555
21. jan 2011

@kati777,ja som presne takto dopadla 3 krát a potom dalšie katastrofy.Ozvi sa prosím ako ste dopadli Ďakujeeem.

tamaja
23. jan 2011

@kati777 to iste , co ty, som mala aj ja. az na to, ze som mala vela vajicok, prvy raz 15 oplodnenych, druhy raz tusim 12. vsetky sa prestali vyvijat ☹

mili78
23. jan 2011

ahojte...ja mam 32 a caka ma prve ivf ☹ buduci tyzden zacinam pichat Bravelle...mali ste niektora z vas tieto injekcie?

ami33
24. jan 2011

@linkilu Ahoj holka, tak už to mám dneska za sebou. Opu nebyla tak strašná, docela pohoda vlastně. Celkem máme 4 vajíčka,ale ještě nevíme jestli jsou všechny zralé, uvidíme, zítra. Hlavně ať jsouto bojovníčci. 🙂

linkilu
24. jan 2011

Tak nech to dobre prebieha, drz sa aj tie vajicka!

ami33
25. jan 2011

@mili78 Ahoj, tyhle injekce jsem neměla,ale ty injekce do bříška se píchají všechny stejně, ničeho se neboj, některé necítíš vůbec, některé trochu štípou,ale jen při vpichu...fakt žádná hrůza.

ami33
25. jan 2011

@linkilu Díky, dnes jsem volala do CAR...vhodné k oplození byli 3 vajíčka, jedno bylo asi nezralé, takže máme tři bojovníčky, modlím se aby bylo něco na transfer.

mili78
25. jan 2011

@ami33 ....ahoj...ja sa ani tak nebojim toho pichnutia ako toho hyperstymulaku o ktorom tu baby pisu ☹

kati777
25. jan 2011

Ahoj,jedno embryjko sa posnazilo,takze mi ho vlozili minulu stredu,to druhe nebolo bohvie ake 2 jka znamka,nevhodne na zmrazenie,takze nam neostalo nic,ak sa nam toto nechyti musime ist odznova,na krv idem 2.2.

pici
25. jan 2011

@kati777 dufam ze sa to podari... ja idem tiez na krv 2/2, budem na vas mysliet

ami33
26. jan 2011

@mili78 neboj, oni si tě pohlídají, ukážou jak měřít bříško a kdyby se zvětšilo o 2cm, tak jdeš preventivně na kapačku...aspoň u nás v CAR to tak vysvětlovali,ale jen holčině co měla nad 15 punktovaných folikulů.

mili78
26. jan 2011

@ami33 ....no snad to vsetko dobre dopadne 🙂 dnes som dostala menzes, zajtra zacinam s prvou injekciou..bojiiiim 😝

ami33
26. jan 2011

@mili78 neboj se ničeho, co budeš píchat? puregon? já byla připrvní injekci do bříška v šoku, jak to jde rychle a nebolí, taky sem měla strach a úplně zbytečný, takže klídek....my dnes pícháme už Agolutin do svalu druhý den...teda manžel bude dnes poprvé, včera nám to vysvětlili na pohotovosti...člověk má furt, ze všeho obavy a ono to fakt všechno jde zvládnout...uvidíš.

mili78
26. jan 2011

@ami33 ....nie, bravelle picham...drahy mi povedal, ze on mi to pichat nebude, ze on by to nezvladol, takze to bude cele na mne 😅

ami33
26. jan 2011

@mili78 do bříška všechno zvládneš sama. jsou to tenké jehličky a fakt to nebolí

mili78
26. jan 2011

@ami33 ....zvladli sme uz aj horsie veci...budem informovat 😉

ami33
26. jan 2011

uvidíš, ti ty injekce pak budou i chybět 😀

ami33
26. jan 2011

@mili78 jinak dneska na embryologii mi řekli , že všechny 3 embrya se vyvíjí a mají všechny 4 buňky, tranfer vypadá na pátek...už je chci mít u sebe. 🙂

mili78
26. jan 2011

@ami33 ...to je uzasne...gratulujem a drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😉 kolko si das vlozit?

ami33
26. jan 2011

@mili78 díky...2 embrya necháme zavést...asi budou čekat která budou kvalitnější...máme PK.

mili78
26. jan 2011

@ami33 ....snad ti to vsetko dobre dopadne 😉 teraz uz len vydrzat do piatku