Koľko ste sa snažili o bábätko?

pabla99
20. mar 2023

Viem; že je tu týchto diskusií už veľmi veľa ale trebalo by to tu trocha oživiť! :D
Proste koľko ste sa snažili o vaše prvé bábätko, aké boli vaše prvé tehotenské priznaky, koľko ste mali vtedy rokov.. aké boli vaše pocity, no proste čo vás napadne 🙂

simona1998
20. mar 2023

@pabla99 2 roky , čoskoro 21 a stále nemáme 👧🏻🙂som pár dni po laparoskopii

pabla99
autor
20. mar 2023

@simona1998 my taktiež stále nič, do leta čakáme, keď sa nepodarí, pôjde priateľ spermiogram a ja hormonálny profil, endokrinologia atď atď proste ten kolotoč ktorá tu podstúpila každá druhá.. ale držím palce aby sa vám to čoskoro podarilo ❣️ pokial sa našiel problém a odstráni sa, treba veriť že to už bude len na správnej ceste .. 🙏☺️

mima1608
20. mar 2023

@pabla99 My sme sa snažili presne rok. Držím palce nech sa aj Vám čo najskôr zadarí 🤞

yamahka
20. mar 2023

@pabla99 mala som 29rokov, po 9mesacnej snahy o tehotenstve prvé tehotenstvo ale žiaľ MA v 6tyz. Doteraz nič. Už tretí cyklus mám stimulovany (closti, ovritelle s duphaston) uvidíme. Ak nič. Tak sa objednáme do centra.

petamich
20. mar 2023

my co pokus, to uspesny, napriek tomu, ze manzel mal katastrofalny spermiogram, zial 2x to nedopadlo dobre, 3x uz uspesne a dieta som rodila v 35 rokoch a prve priznaky, zacalo ma neskutocne naduvat 😂

lorin29
20. mar 2023

@pabla99 9 mesiacov🙂 doteraz si pamätám ze mi v decembri 2020 tvrdili doktori že nebudem môcť otehotnieť a 15. januára som mala krásne 2 čiarky 🙂
A príznaky najskôr ma začali bolieť prsia (nebolievaju ma), extrémne mi smrdela chladnička 🤣🤣🤣umývala som ju 2x do tyzdna🤣

motylik273
20. mar 2023

@pabla99 11 rokov

ivangeline
20. mar 2023

0. Prichadzaju same. Ozaj sme nesli do postele,ze teraz si robime dieta.

paty277
20. mar 2023

@pabla99 prvé neplánovane čiže prišlo samé a druhé 9 mesiacov z toho 4 reálne poriadneho snaženia s doplnkami a ovu testami … pri druhom prvý pozitívny test 10dpo od piateho tt mi vadili pachy prsia o číslo väčšie reálne že som podprsenky menila čiže nie len pocit ani káva nič a aby som nezabudla v čase ms hustý biely výtok a extrémna únava

lilope
20. mar 2023

@pabla99 o dieťatko sme sa snažili cez tri roky. Medzitým sme po dvoch rokoch absolvovali dve IVF, ktoré boli síce úspešné, ale obe skončili potratmi. Nakoniec som otehotnela spontánne asi týždeň pred dovolenkou, odišli sme na dovolenku, kde sme si užívali, pila som aj alkohol, lebo som netušila a na dovolenke mi prišla skorá krátka ,,menštruácia", stále som netušila že som tehotná a keď sme sa vrátili domov, plánovali sme návštevu centra pre vklad nášho posledného embrya. A vtedy som zistila, že som už tehotná, ani sme tomu neverili, bol to pre nás zázrak a stále je. Takže žiadne príznaky som zo začiatku na sebe vôbec nepozorovala, bolo mi tak ako vždy. A mala som vtedy 30 rokov, teraz mám 31 a čoskoro sa dieťatko narodí, už počítam dni.
Takže, aj keď človek už nevidí žiadnu nádej, vždy tam nejaká je a netreba hádzať flintu do žita. Myslím si, že nám pomohlo to, že sme boli pripravení na ďalší vklad a teda nemysleli na to, že sa nám nedarí. Držím palce ✊✊

didip
20. mar 2023

My 4 mesiace, prišlo to ale v mesiaci v ktorom som neverila že to príde. Mesiace predtým som si kupovala testy, sledovala sa a mesiac keď som ostala tehotná som si vravela “Veď ten menzes príde, každý mesiac mi mešká”. 🤗 neprišiel a teraz som v 5 mesiaci 😀

monika259200
20. mar 2023

@didip ja presne to isté 🤣🫶

x_mery_x
20. mar 2023

Prve bolo na prvykrat, druhe sa nam.nedari :/

janulka155
20. mar 2023

Skoro dva roky 🙈 ja mám 21 🙂 prvé príznaky že mi všetko smrdelo, boleli bradavky a take menštruačné bolesti/kŕče, od 8 tt mi bolo zle a cely mesiac som prespala a teraz konečne v 14 tt to všetko pomaličky začína odchádzať a schudla som 4 kilá lebo skoro nič nedokážem zjesť

julie19
20. mar 2023

Mala som 27, vysadila som antikoncepciu a po 2 mesiacoch sa podarilo ale skôr ako som stihla prvú kontrolu u lekárky to bábätko vzdalo (mal to byt vtedy cca 6tt) doktorka povedala že biochemické 🤷‍♀️ tak sme chceli dať 3 mesiace pauzu ale nejak nevideli a menstruacia už neprišla hneď ten prvý cyklus po biochemickom sa podarila dcéra … príznaky žiadne, po mesiaci aj čosi som sa spamätala že ty kokos však ja už som asi dávno mala dostať 😅🤷‍♀️… teraz pri druhej dcére (mala som 29 rokov) sa nám podarilo 4 mesiace po vysadení antikoncepcie a teda to som vedela už asi 5 dni pred očakávanou ms lebo my bolo hrooozne na grc 🤢 v živote mi nebolo tak čudne akob som cele dni strávila na lodi niekde na otvorenom mori 😅 skúsila som test ale to už bolo len potvrdenie 🤷‍♀️ už ma slečna 3 mesiace a teda náročnejšie tehotenstvo aj náročnejšie dieťa

tiezjedna
20. mar 2023

22/1.dieťa - hneď; 32/2.dieťa - hneď; 37/3.dieťa - hneď. U všetkých troch mi len smrdela káva v prvých mesiacoch, inak nič🙂

adalmba
20. mar 2023

@pabla99 10 rokov, mala som (mám) 36. Príznak len vynechanie menštruácie.

nika_146
21. mar 2023

Mam 27 a teraz to budu 3 roky co sa snazime, ale bohuzial. Vsetky vysledky su v poriadku, lekari nam nevedia povedat preco sa nedari. Mozme dufat len na zazrak 🙂

ar3m1s
21. mar 2023

Nie mne ale svagrina ked otehotnela tak ju strasne zacali boliet zuby a mala kazy. Dovtedy v zivote ziaden kaz nemala a to ozaj ma krasne biele zuby ako z reklamy. A snazili sa 4 mesiace a priznaky mala hned od kedy to zistila - tocenie hlavy, malatnost, zvracanie

melany4
21. mar 2023

@pabla99 my sa snažíme 2r aj 7 mesiacov o prvé od mojich 25r. 🥲

melany4
21. mar 2023

@nika_146 my tiež tak.
Jedine čakať na zázrak ...😏

pabla99
autor
21. mar 2023

@melany4

@nika_146
Dámy to je mi vážne ľúto, že prešla už u vás taká dlhá doba a vytúžených // ste sa ešte nedočkali :( môžem vám len zapriať to aby ste sa ich čoskoro dočkali .. my sa snažíme síce len trištvrte roka.. ale občas mám sama pocit , že to nebude len tak a že tých rokov asi ubehne viac kým sa dočkáme..

lucikee
21. mar 2023

Prvé dieťa v 28 r.. Podarila sa na šupu,ani som nevedela ze ci mam vôbec plodne dni. Druhe na druhy pokus, robila som si ale ovulacne testy a hned sa podarilo

melany4
21. mar 2023

@pabla99 ďakujem za tvoje milé slová povzbudenia
Aj ja tebe prajem aby k vám prišiel maly zázrak a aby ste boli čím skôr obdarovani
Ja som tiez mala také pocity už po pár mesiacoch ale aj tak som stále dúfala..
No napokon clovek nikdy nevie ako dlho bude musieť čakať .
V určitej fáze sa nedá už nič robiť len prijať svoj život s taký aký nám je daný.❤

mima172
21. mar 2023

3 roky = výsledok MA 11tt, to bol november 2018. Nasledne tehotenstvo máj 2019, to dopadlo ako spontánny potrat. September 2019 tehotenstvo s dcérkou, tj úspešné a posledný 4ty krát som otehotnela hneď v prvý mesiac "snahy" v novembri 2022, žiaľ opäť MA dg v 10tt, kyret v 12tt. Viac sa o dieťa snažiť nebudeme.
Prvé príznaky? Prestala mi chutiť káva a to som kavičkarka a čuch som mala ako stoparsky pes 🙂

aduskatt
21. mar 2023

6 rokov, lekári mi tvrdili, že neotehotniem, tak som nejak neprikladala význam príznakom, ale u mňa to bola koprivka na rukách......druhého sme sa už nedočkali

frida1990
22. mar 2023

Mám 32r, manžel 37, snažíme sa už 5 rokov, vlastne už takmer 6.

pabla99
autor
22. mar 2023

@melany4 pekne si to napísala. Život treba brať už taký aký je s tým čo nám ponuka aj neponúka.. aj keď človek sa veľa razy zamyslí prečo je to tak, no vždy sa utešim takou frázou že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Hlavne je nestratiť nádej a samu seba pri tejto ceste za bábätkom 🙂
@mima172 tak ty máš tiež za sebou kus cesty.. neviem si to ani predstaviť to trápenie čo máš za sebou . Ale teším sa s tebou, že máš dcérku ❣️

julkakratka
25. mar 2023

Ahojte 🤍 píšem sem s malou dušičkou, pred mesiacom som užila prvú dávku clostillbegytu / jednu tabletku denne od 5.dna cyklu. Tento mesiac idem na zvýšenú dávku /2 tabletky denne od 5.dna cyklu. Máte prosím Vás nejaké skúsenosti s tým liekom? Poprípade aj ak máte polycystické vaječníky ako ja. Ďakujem za odpovede.❤️

yamahka
26. mar 2023

@julkakratka prečo na zvýšenú dávku? Ja som brala tri cykly od 3dna do 8dna MC, niekedy ma snoch bolela hlava a bolesti brucha. Ale ok, dalo sa to vydržať. Na folikumetriu som mala pekný folikul väčšinou na 11-13DC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre