Sú moje reakcie pri hádke normálne?

8. apr 2020

Dobrý deň všetkým žienkam, ak by ste mi poradili, budem veľmi rada. Ide o to, že veľmi zle znášam hádky alebo vyhrotené situácie. Naposledy včera, cez telefón som sa pohádala s jedným človekom, zachoval sa veľmi zle a mne počas tej hádky zostalo zle a začala som sa triasť, triasli sa mi nohy a musela som si sadnúť, chcelo sa mi zvracať, búšilo mi srdce ako o závod, celá som sa triasla aj hlas sa mi triasol.. Je toto normálna reakcia? Dá sa to nejak "ovládnuť"?

jarinka33
8. apr 2020

je to sitove vypatie a kazdy ho znasa inak ak citi krivdu. ako je to normalny jav ale tak da sa s tym podla mna pracovat. hlavne sa musis stat ako tak odolnejsia voci takymto cudzim prejavom, nepripustat si az tak vsetko do hlbky

prevenar
8. apr 2020

ked sa nechas totalne vynervovat je to normalna reakcia 🙂 ..na druhej strane, ty sama sa musis ovladat, aby si situaciu riesila skor s nadhladom ako s hysteriou. otazka je ci sa vies , alebo nevies ovladat. ak nevies ..tak si to trenuj nabuduce. sustred sa na fakty a snaz sa situaciu riesit vecne - neosobne. ..samozrejme, to nie je zaruka, ze nieco aj vyriesis - zalezi aj od druhej strany, ale docielis aspon to, ze pri tom nedostanes infarkt 😉

kittyna5
8. apr 2020

Ja keď sa s niekým hádam tak mi tečú slzy, celá sa trasiem a je mi zle. Vždy sa to snažím nejak obmedziť, ale neviem to 🤷🏻‍♀️

autor
8. apr 2020

Veď práve že ja to neviem. Neviem to ovládať, veľmi ma hnevá nespravodlivosť. Už sa mi to stalo aj u zamestnávateľa, nekričal na mňa, ale mali sme konflikt a ja som sa roztriasla a rozplakala.

autor
8. apr 2020

@kittyna5 Tiež tak, ale nie vždy plačem..tiež neviem čo s tým, nechcem byť ako hysterka.

kittyna5
8. apr 2020

Ja som sa rozplakala a triasla aj keď som išla iba výpoveď dať 😄 a to popritom som nikdy nemala problém so zamestnávateľom, normálny pracovný vzťah bez hádok a aj tak mi tiekli slzy lebo som sa bála 🙈 ako ja som už bola aj u psychatričky raz, ale kvôli iným zdravotným problémom, keď som chudla a nikto nevedel prečo, tak som musela ísť každému lekárovi, ale to je nepodstatné. Podstatné je to, že ona mi povedala, že som normálna nič mi neni 😄 iba že mám proste takú povahu a s tým ťažko niečo spraviť. Takže neboj sa je to v pohode, tak sme také čo už 😉

sunny8
8. apr 2020

Zažila som párkrát a vždy ma za týždeň bolel žalúdok od stresu. Uvedomila som si že nič mi za tie stavy nestojí

sunny8
8. apr 2020

Ide o to ako to máš nastavené v hlave. Napr môj otec je veľmi hadavy človek proste nevydrží bez hádky. Za sestrou chodí vyryvat a ona mu sprosto odpovedá a jasné že sa hádajú jemu to vyhovuje a ona plače. Za mamou chodí ona mu odpovie ale nenechá sa vyviesť z miery a aj tak za ňou chodí lebo mu robí dobre rýpať. Napr za mnou prišiel za posledný rok iba párkrát aj to s úmyslom posťažovať sa a vyliať si srdce. Nie som typ človeka čo má rád hádky a našťastie nie je človek s ktorým sa hádam. Naposledy som sa hádala s exom pred dvoma rokmi

evinea
8. apr 2020

mavam podobne pocity, len ja nemam rada taketo vyhrotene situacie a este som schopna po hadke aj sa prist uzmierit, aj ked som ten problem nevyvolala ja. Casto sa za to na seba hnevam :(

danielahamar
10. apr 2020

To je stres panika, vitaj v klube. Musíš len trenovat😬😉