Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

gastanovykvet
24. feb 2018

@taga zbehlo sa všetko keď som dala vyšší stupeň susenia... takze asi neodporucam chlap mi už somre všetko je mu male

gastanovykvet
24. feb 2018

@gastanovykvet a ešte aj svetre som dala na vlnu take staršie čo mi na nich nezalezi a zrazili sa tiež....

gabi58
25. feb 2018

@gastanovykvet nedávaj na vyšší stupeň sušenia/ myslím to slniečko/ lebo to prádlo presúša a potom sa zráža, radšej pusti program znovu na dosušenie a hlavne nezabudni dať šetrné alebo jemné sušenie, u mna je to také pierko, to suší na nižšej teplote.

gastanovykvet
25. feb 2018

@gabi58 Ďakujem vyskúšam ja keď dám stredný stupeň to je obrázok skrine tak je ešte mokré a potom na to slniecko a to je najvyssi a vtedy je suché

fidorka7
25. feb 2018

@gastanovykvet akú máš sušičku? Mne sa ešte nič nezbehlo.

z_schmidt77
25. feb 2018

Ja mám sušičku Siemens už tretí rok a som veľmi spokojná. Suším skoro všetko okrem pulóvrov a manželových čiernych nohavíc.

gastanovykvet
25. feb 2018

@fidorka7 AEG lavatherm viac ľudí tu spomínalo že sa zbehnú veci... neodporucam kúpiť bud nevysusi alebo vysusi a zbehne sa.. spokojna som len so sušeným placht, obliecok.. deky..

srsnovana
25. feb 2018

@gastanovykvet ja mam aeg a som spokojnaa a nespozorovala som ze by my dako sa zmensili veci a to skoro vsetko susim na bavlne do skrini +

gastanovykvet
25. feb 2018

@srsnovana a máš vysušené? A na akom programe?

srsnovana
25. feb 2018

Susim vacsinou na bavlne a do skrini +

gastanovykvet
25. feb 2018

@srsnovana no na bavlne vysušené a zbehlo sa mi bolo take obtiahnuté...

fidorka7
25. feb 2018

@gastanovykvet práveže mám 2-hý rok aeg lavatherm a nezbehlo sa mi nič. Možno je to o materiáloch, z ktorého máš prádlo a od toho, kde oblečko kupuješ.

fidorka7
25. feb 2018

@srsnovana ja tak isto a no problem

fidorka7
25. feb 2018

@gastanovykvet keď suším jemné alebo náročné tkaniny, napr. šaty tak dávam tiež program proti pokrčeniu a syntetika na žehlenie. Nie je úplne suché ale to ani nechcem. Na noc ešte zavesím na vešiak a doschne bez toho, aby som musela žehliť.

gastanovykvet
25. feb 2018

@fidorka7 vyskúšam

erika_modra
5. mar 2018

Ja mám EAG Lavatherm, kupil ju manžel, a musím priznať, že veľa vecí sa zbehlo, pár kusov som musela vyhodiť, hlavne bavl. ponožky, pretože už ich ani deti neobliekli - je to proste neelastiké- Už suším vačšinou na syntetike - trička, ponožky,pyžamo - všetko je aj tak menšie do dlžky.Suším minimum vecí. Poradte mi ako znížiť teplotu sušenia, alebo aký program??

melbak001
5. mar 2018

@anjelikdianka mimo kupelne , ano v kuchyni

gastanovykvet
6. mar 2018

@erika_modra ahoj to mám aj ja ten problém. Veľa veci som si zničila. Neviem poradiť. Niektoré žienka tvrdia že treba dať na najnižší stupeň susenia teda tu žehličku ale bude prádlo mokré. A tiež sa mi zdá že je trochu obtiahnuté... my nie sme s priateľom nejaký chudý tak so to hneď všimneme/ skus mix synteticku alebo proti krceniu a na najnizsi a bavlne sa vyhybaj. Ja mám dobre skúsenosti len so sušenim placht a obliecok a to dám na posteľnú bielizeň. A deky tie dám na vlnu tie sa nezbehol. Inak svetre sa tiež zbehli dala som na vlnu a boli ešte mokré a zbehnute

gastanovykvet
6. mar 2018

@erika_modra píšem bez okuliarov 🙂 ospravedlňujem sa.

gastanovykvet
6. mar 2018

@erika_modra Jaj a s uterákmi mám tiež dobrú skúsenosť tie dávam na bavlnu a stupeň susenia nechám tak ako je nastavený.

erika_modra
7. mar 2018

@gastanovykvet skúsenosti mám presne ako ty, polosuché a zbehnuté, ani ja nie som chudá, ale to s tým nič nemá, manžel hovoril, že to si iba namýšlam, jemu to nevadí, ale deti mi chodili : malé ponožky, krátke pymažo, krátke tričko.....aj jedna deka sa mi zbehla - to podľa mna , aký je to materiá, ale všeobecne platí, čím viac kvality - bavlny, tým horšie. Takže tiež sušíš málo vecí?
Napíšeš mi prosím tel.č. na fedor.erika@mail.com, aby som sa mala na koho obrátiť. Ďakujem za rady. Erika

erika_modra
7. mar 2018

@srsnovana tak ja som sa presvedčila, že sa zbehnú, oprala som a sušila na sušiaku, potom odmerala tričko, dlzku, širku, rukáv, potom oprala, premerala mokré - sedelo to a po sušičke bolo tričko kratšie o 3 cm /pri veľkosti 134/. Takú prácu som si dala. Tak teraz má na všetkom krátke rukávy, ešte to skúsim s tým detským šampónom , potom mierne natiahnúť a nechať voľne ušušiť,
mali by sa veci vrátiť do pôvodného stavu. Ale napr. systen. leginy, bavl. tepláky sú natrvalo zničené.

erika_modra
7. mar 2018

Je prosím niekto z okolia Pezinku a má AEG Lavatherm? rada by som to konzultovala osobne, ozvite sa: fedor.erika@gmail.com.

korunka1
7. mar 2018

@erika_modra No ja mám tiež Lavatherm a okrem ponožiek sa mi v nej nič nezbehlo...to suším takmer všetko na bavlne -program do skrine...to je ten prvý program na plnú dávku 8kg.

inka04
7. mar 2018

Ja mam Beko a susim na programe Jemne a este aj stiahnem teplotu na najnizsie, je to 40-minutovy program a opakujem ho 2 x a pradlo az na par kuskov suche. Ked som dala program Bavlna do skrine tiez sa mi viacero kusov zbehlo☹

gastanovykvet
7. mar 2018

@gastanovykvet už asi s tým nič neurobíme sú zienky čo sú spokojne a aj veľa takých ako mi. Ja si už určite tuto značku nekúpim. Budem rozmýšľať nad bosch, Siemens, miele... pozri si diskusiu aj naspäť a nájdeš viac nespokojných s AEG sušičkou. A na to aby som si na najnižšom stupni sušila prádlo a aj tak je mokré nemusím ani sušičku zapínať. My mame slnečný dom s veľkými oknami aj v zime vypnuté skoro všade kúrenie okrem kuchyne a chodby lebo je tu horúco a prádlo mi za par hodín vyschne nezbehnute samé. Sklamaná som

janka.l
7. mar 2018

@gastanovykvet mne sa zbehlo len to, čo síce bola bavlna, ale nemala ísť do sušičky

inka04
7. mar 2018

@gastanovykvet Tak my v panelakovom byte taku vyhodu nemame, mne pride vyhodne nevdychovat chemiu z prasku, mne urobi sluzbu aj susenie na nizsej teplote. Aj tak vylievam minimalne liter a pol vody. Ked si predstavim, ze to mame vyparene v byte. A druhe vec je, ze veci zo susicky su odzmolkovane,ako ozehlene a kolko svinstva vyhadzujem z filtra. Ja vyhodu v susicke vidim velku a nelutujem. A uteraky a postelna bielizen, plachty - to je na nezaplatenie susit.

gastanovykvet
7. mar 2018

@inka04 tak samozrejme je to iné v byte a v starom kamennom dome. Tam som bývala a prádlo sa sušilo aj dva týždne. Ja ale myslím teraz seba že v mojom prípade sa mi to veľmi neoplatí.... ja bývam vo veľkom dome mame suchý vzduch nám vyparené prádlo prospeje. 🙂 a tiež tie plachty a obliečky a uteráky a deky som spomínala že tiež som spokojna. Všetko okrem osobného

stanka_s
7. mar 2018

My mame susicku zn. Beko cca 2 mesiace, periem a susim skoro denne. Zatial sa nam nic nezbehlo. Susim ale na programe, kde po skonceni programu nie je pradlo celkom suche. Po skonceni programu skontrolujem pradlo a podla stavu pradla zapnem este na program "30 min" alebo "45min". Potom je pradlo uz suche. Takze mne sa to takto osvedcilo. Podla mna prilis vysoka teplota skodi pradlu, takze radsej dlhsie susit ale na nizsej teplote.