Sušička prádla. Skúsenosti?

bubca
25. aug 2007

Ahojte maminky,mám na vás prosbu,ak máte skúsenosti so sušičkou prádla,podelte sa,prosím,o svoje skúsenosti.Veľmi tuho nad ňou uvažujem,pretože ide zima a ja mám v zime vždy problém so sušením oblečenia svojich pokladov...len si nie som istá,ako je to s tým sušením,nakoľko dnes som len tak pozerala naše oblečenie a skoro na každom bol zákaz sušenia v sušičke,jedno či išlo o bavlnené,alebo zmes...Ako to teda je?Môže sa sušiť iba to,čo je dovolené,alebo môžem sušiť aj iné veci?Prosím o radu,nakoľko sušička je nákladná vec a tak nechcem,aby mi doma iba "chytala" prach.Veľmi pekne ďakujem 🙂

nela30
21. nov 2018

ahojte dievčatá ja mam susicku od vcera. isla som ju vyskusat a tak som radsej dala jemný program. - trval 1h40min a ked som vytiahla pradlo bolo este vlhke. islo o bežné kusy oblecenia. kde som spravila chybu? podotykam, že nemam tu funkciu na dosusenie veci. dakujem za odpoved

jasminet
21. nov 2018

@nela30 asi si dala zly program. tiez sa mi to stalo - mame ju par tyzdnov. bolo to bezne pradlo - tenke uteraky, tenke bavlnene tricka, spodne pradlo. dala som vramci skusania programov Lahko udrziavatelne pradlo do skrine a vytiahla som to vlhke. a ako na potvoru uz aj ked som dala na dosusenie bavlnu do skrine, alebo len dosusenie na pol hodku sa mi ta mrcha po par minutach vypla, ze viac susit netreba 😀 tak odvtedy len program Extra suche do skrine davam

korunka1
21. nov 2018

@nela30 Naučíš sa.Niekde v návode nemáš napísané, ktorý program na aké oblečenie, príp. rovno na sušičke pri tlačítkach. Program jemné mi evokuje sušenie hodvábu,vlny...na taký uterák, tričko nebude stačiť

hroma
21. nov 2018

@nela30 to som aj ja tak.. Musis dat 2,5 az 3h program, ktory uplne dosusi...

nela30
21. nov 2018

ďakujem dievčatá, dnes ide byť druhý pokus, dám radšej tu bavlnu to je 2h a 40 min. dufam ze to bude stačiť a veci sa mi nezrazia

korunka1
21. nov 2018

@nela30 Akú máš sušičku?

nela30
21. nov 2018

@korunka1 hoover ale typ neviem

hroma
21. nov 2018

@nela30 nezrazia sa, aspon u mna nie... Davam extre suchy program, 3,40h...a skrati to podla potreby... Mam ho horuce, pradlo rovnake.. 😇

alzbetka71
21. nov 2018

@nela30 km o sú aj programy že prádlo ostane vlhké zrejme to bol on. A aj keď prepcham moc sušičku tak býva vlhké prádlo.

nela30
22. nov 2018

dievčatá včera som dala tu bavlnu a krása, všetko suché, nič sa nezrazilo. dakujem za rady🙂

asturia26
22. nov 2018

@adrianalipko dobrdobry den,prosim vas viete mi naposat aku mate znacku susicky,dakujem

asturia26
22. nov 2018

Zdravim vas,peoaim vedeli by ste mi porasit aku susicku kupit,hlavne aby som nemusela zehlit,dakujem

lulus1
23. nov 2018

@asturia26 to je asi jedno ze aku, netreba zehlit ale zas uplne tip top ako ked riadne pozehlis to nikdy nebude. hlavne poskladaj pradlo ked je teple a zehlicka moze ist hlboko do skrine🙂

alzbetka71
23. nov 2018

@asturia26 ono aj záleží či si pred tým žehlila všetko, či si na to pedant, lebo ak áno tak určite sa ti nebude páčiť aké to je a aké je to prádlo. Napr. obliečky na posteľ sú mega pokrčené vždy a prádlo záleží aká je plná sušička, čím viac prádla je v nej, tým je prádlo viac pokrčené. Ale ja som žehlila výnimočne a teraz tiež tak.

ericka069
23. nov 2018

Baby,neviete mi poradit, co robim asi zle, mne sa vsetko zbehne ☹ pred mesiacom som kupovala AEG, ale ked dam uplne do sucha tak sa to zbehne, ked tam menej tak to nie je suche.

korunka1
23. nov 2018

Súhlasím s @alzbetka71 . Záleží samozrejme od materiálu, ale posteľné je fest vykrčené. Mne to vadí, tak ho potom žehlím. Ale také uteráky, utierky, tričká, tepláky, spodné prádlo vystriem za tepla a sú eňo-ňuňo. Blúzky a košele tiež žehlím.

korunka1
23. nov 2018

@ericka069 Ja mám tiež AEG. Čo všetko sa ti zbehne? Dávaš na bavlnu do sucha? To neznesie každý materiál.

ericka069
23. nov 2018

@korunka1 uz som skusila aj syntetiku na 2 stupen susenia a aj tam mi obycajne cierne tricko zbehlo 2-3 cm aj zo sirky aj z dlzky. Presne som porovnala lebo som mala dve rovnake. Ty ako susis?

korunka1
23. nov 2018

@ericka069 Tak to musí byť blbý materiál, nevhodný na sušenie. Mne sa zbehli akurát ponožky...tie už nesuším a jedna dcérina mikina-musela som jej kúpiť druhú 🙂 A akurát včera som ju sušila, bola naruby, nevidela som, že je to ona..našťastie som dala program slabší..by ma zjedla.
Už si v podstate poznám veci, čo na aký program môžem dať. Väčšinou dávam bavlnu do skrine s tým slniečkom...uteráky, posteľné, tričká, tepláky a pod. A také umelejšie veci na slabšiu bavlnu alebo syntetiku.

alzbetka71
23. nov 2018

@korunka1 ved aj ja, nikdy som nejak extra nežehlila a pri 4 deťoch ani nie je kedy, baby sú už veľké, čo potrebujú - blúzky si ožehlia priamo pred tým ako si idú obliecť, ostatok netreba, pár košelí na vianoce a pre muža zvládnem, a ešte dcéra žehli kroje, kedže tancuje vo folklornom súbore

alzbetka71
23. nov 2018

ja mám bosch tú z tých drahších, ale tiež sa mi tam zbehnú veci, ale zas nie tak tragicky že by som musela kupovať nové,

asturia26
23. nov 2018

@alzbetka71 no praveze zehlim vsetko a po pravde, ano, som v tom pedant. Susicku uvazujeme kupit hlavne preto, lebo sme poculi, ze nemusim potom zehlit :D. O to susenie ani tak nejde, mame kde susit, len to zehlenie ma zabija :(...je toho velmi vela

alzbetka71
23. nov 2018

@asturia26 sušička nie je žehlička, a určite sušička nenahrádza žehličku

simca06022011
23. nov 2018

@asturia26 určite ti sušička nenahradí žehlenie, ale mne napr. Ide žehlenie podstatne rýchlejšie. Ale zehlim hneď ako prádlo vyťahujem za sušičky.
@ericka069 zvyknú sa zbehnúť vecí ak sa veľmi vysušia inak veľmi nie. Určite nie takto extrémne že 2-3 CM... Čiže treba materiál pozrieť..napr my keď sme kúpili sušičku nemali sme problém s ničím oba košeľami... Chlap mal rukávy na všetkych bavlnených košeliach krátke.

mamimilla
10. dec 2018

@gabi58 zato ta moja je furt problemova... nechapem to....po pol roku nevysusila predlo nehlasila vadu, vzali doniesli ju smradlavu zavadu nezistili a v ich dobrom mene vraj bola zanesena vycistili, potom hlasila chybu na ntc senzor, vymenil sa a po roku uz po zaruke zas hlasi chybu ntc senzor, slak ma triafa a najnovsie mi vyhodila elektriku v celom byte ale susi si dalej. S pradlom ale nie je problem. Cakam servisaka a dufam ma neslahne ak oprava bude draha.

ponistova
17. dec 2018

@simisi ahoj mozem ti napisat ? Mam tiez suskcku candy

simisi
17. dec 2018
lucyf
25. dec 2018

@nela30 a nemate slimkovu susicku? Potrebujem na slim pracku...

nela30
25. dec 2018

@lucyf áno mám

stejja9
28. dec 2018

Ahojte, ako a ako casto cistite spodny filter?