Váš názor na štrajk lekárov

labaga
11. nov 2011

ostava 19 dní do casu ked lekarom uplynie výp.lehota. dotkne sa to aj detských nemocníc dfnsp ba hlavne, ako to skoncí??
co si myslíte navýšia platy lekárom v nemocniciach?

effkaa
28. nov 2011

@odrik ano, aj toto sme tu uz mali ... pan doktor sa okrem ineho hned na zaciatku chvali, ze si plni svoje povinnosti vo svojej pracovnej dobe, takze asi tak ... a ja zase pisem to iste 😎

delideli
28. nov 2011

@vsetci, ktori tu dookola hovoria o tych 300 eur, takto nejako vyzera realita :
v jednej fakultne nemocnici prisiel atestovanym lekarom navrh na dodatok k zmluve zarucujuci lekarom od 1.1.2012 garantovany vyssi plat o 80 euro v hrubom, od 1.4.2012 o 180 v hrubom euro zaroven o 5dni dovolenky menej- cize este si aj platovo pohorsia..
Ono totiz to zvysenie o 300 je len mediam a verejnosti prezentovana horna hranica, realne je to pre vacsinu lekarov menej, napr. neatestovany lekar s 4 rocnou praxou cca 180 eur, zaroven pri splneni podmienky dodrziavania zakonnika prace , sucasne ten isty lekar pride o 300 eur. Takze podpisanim memoranda cisty vysledok - 120 eur..zaroven sa samozrejme odoberu akekolvek rizikove priplatky o osobnych ohodnoteniach mozu len snivat..
a aby som sa vyhla komentarom k tomu,ze ake osobne priplatky? nie je neobvykle,ze slubeny resp. dohodnuty plat sa pri nastupe a podpise prac. zmluvy automaticky "rozlozi" do osobneho ohodnotenia, rizikovych priplatkov- ved to moze byt jedno,hlavne ,ze v cistom je suma rovnaka,ze?

czechzuzanaba
28. nov 2011

Tak to su zvedava, co mi reknou ve stredu na te infolince. Budu asi prvni volajici 😀

bobocka
28. nov 2011

toto sa neda docitat-jak cinski pisari 😀 😀 😀 no spominali sa tu uplatky a ja osobne som presvedcena,ze uplatok je LEN ak niekto pride pred operaciou za lekarom a poda obalocku.ak je po operacii spokojny a vyjadri vdaku obalkou alebo bombonierou,tak je to podakovne.lebo je uz po funuse.lekar spravil co bolo v jeho silach a ak ma potom pacient pocit,ze by rad osobne lekarovi aj inak ako slovne podakoval,tak to je podla mna ok.otazne je ako sa k tomu lekar postavi,ci sa neurazi.lebo i take sa stava 🙂 vdakabohu 🙂
inak uz som to pisala na jednu temu a napisem aj vam.na poloka som pozerala spravy(viac sa pri malom neda) a uhliarik hovoril,ze mu prisla staznost od nejakej tehulky,ze ma termin nejak po 1.12 a lekari jej vraj odporucili vyvolavacku vzhladom na momentalny stav v zdravotnictve.mozno je to len blud nim vymysleny(natlak na verejnost),ale ak je tak a ozaj sa to potvrdi,tak to je uplne ubohe chovanie sa lekara co taketo nieco maminke doporuci 😠 keby sa jednalo o mna,tak to daleko pozeniem,kedze sa k porodom staviam inak ako pred dvoma rokmi ked som maleho rodila a o celom procese som vedela sialene malinko(hanba mi,no clovek sa uci na vlastnych chybach...)

odrik
28. nov 2011

@effkaa
Tak sa mooooc ospravedlnujem, nejako som to prehliadla 🙂. Nesudim, dala som to ako info. Prehliadla som, ze uz to tu je.

czechzuzanaba
28. nov 2011

@bobocka jo to sem taky videla.....ale tak toto vyvolani porodu na urcite datum prece neni nejaka novinka....aj mimo strajku......Muze vzdycky rict ne...Ale rikam ti, jsou baby, ktere by to treba rady vyuzily 🙂

lucia2905
28. nov 2011

@delideli presne tak, môžem potvrdiť, dnes niečo také dostal aj môj muž, realita je úplne iná ako to opisujú médiá, a táto vláda. 80% informácii, ktoré médiá zverejňujú sú nezmysly, ktoré vláda proti tejto "lekárskej akcii potrebuje zverejňovať"

monnaa
28. nov 2011

@czechzuzanaba - neboj sa, určite tam niekto bude 🙂

bobocka
28. nov 2011

@czechzuzanaba no vyuzili by to asi len take maminky,ktore o porodnom procese a zbytocnych ukonoch vedia len malilinko.ja by som sa pred dvoma rokmi nad tym nepozastavila,dnes uz ano.je rozdiel nemocnicna rutina a je rozdiel opodstatneny zakrok. a "strajk" nie je opodstatneny dovod na vyvolavacku.

czechzuzanaba
28. nov 2011

@bobocka to s tebou naprosto souhlasim 🙂

pici
28. nov 2011

@bobocka na druhej strane ked lekar vie ze inak nevie zarucit porod , respektive otvorene porodnicke oddelenie, tak to zase ako take strasne velke zlo nevidim... nie? co je horsie, porodit predterminom alebo po s tym ze netusis kde?

bobocka
28. nov 2011

@pici tak ju ma odporucit do takej porodnice,kde ta lekarska starostlivost pri porode bude.pri porode je aj tak pa dolezitejsia jak lekar 🙂 resp ho k porodu nepotrebuje,potrebuje ho len v pripade komplikacie 🙂 takze strajk lekarov stale nepovazujem za adekvatny dovod k vyvolaniu porodu.

heni79
28. nov 2011

@odrik
Prepáč, ale tento človek si za tento list u mňa body nezískal. Skôr naopak.
Kto ti tie listy posiela? Sú vôbec reálne?

teodorka
28. nov 2011

to je pravda ze vyse 400 lekarov vypovede stiahlo?a vraj dalsie stiahnutia furt prichadzaju? 😕

czechzuzanaba
28. nov 2011

@bobocka akorat ze to vypada teda, ze nas vsechny poslou na tu Antolskou....to si neumim predstavit.. S tou PA je to pekne, akorat co budou delat, kdyz bude nejaka komplikace, nejaky cisarsky a tak...to taky nevime. Ale s @pici souhlasim zase v tom, ze ta nejistota je fakt takova blba. No snad ma pravdu @ monnaa a nekdo tam bude.

monnaa
28. nov 2011

@mamabiba - no my sa asi nerozumieme s tým gynekológom 🙂 . Ja som myslela na takú situáciu, že by nebol žiadny v službe / napr. v nočnej / a bola by tam len tá pôrodná asistentka a v prípade komplikácií by volali gyndoša z domu - toto by nebolo dobré hlavne kvôli tým spomínaným akútnym cis. rezom 😉

odrik
28. nov 2011

@bobocka
Ja si myslim, ze to nebolo myslene zle. Myslim si, ze lekari jej ponukli obe moznosti, ale velmi dobre vieme, co dokazu media.

minewka
28. nov 2011

@delideli ako sorry - ale chcú dodržiavanie práce, alebo nie? Bohužiaľ - ak chcú dodržiavanie práce, o peniaze samozrejme prídu.

odrik
28. nov 2011

@heni79
Preco by som sa hnevala 🙂! Ved kazda mame svoj nazor a pohlad 🙂!

monnaa
28. nov 2011

@teodorka - zase zavádzanie médií ! PodLa mojich info stiahlo strašn málo. Ale keby aj 400, aj tak je ich stále málo, už vyhlásili núdzový stav v 15 nemocniciach, takže zase čosi protizákonné.

minewka
28. nov 2011

@bobocka keď ti stavebná firma pekne osadí okná, všetko krásne vyspraví, pekne za sebou uprace - samozrejme - za túto prácu dostane riadne zaplatené, a ty sa ešte po práci poďakuješ nejakou finančnou odmenu - to je podľa teba normálne? Je to len poďakovanie?

Ak dáš pálenku, dezert, kvety - to je ok. Ale obálku? To je pre mňa stále úplatok 🙂

monnaa
28. nov 2011

@minewka - teraz by o peniaze priši, ale keby im zvýšili tú hod. mzdu, tak by zarobili pri menšom počte služieb možno rovnako ako teraz . Ale žili by konečne normálnejší život a nie bť stále v práci. Mimochodom- pekná fotka 🙂

katja78
28. nov 2011

@odrik - čo s človek z koňa nedozvie, hmhmhmmm 😨

zaockujte_aj_slnko
28. nov 2011

kto nuti panov mudr pracovat v nemocniciach ked su take "strasne"?.......mozu mat sukromnu prax a platit vsetko z vlastneho .............. nuz z vlastneho...... ked sa tuneluju poistovne prispevkom na poistenca v databaze cca 3 eur/mesiac = zaplatena kancelaria + sestra......zbytok ide do vacku pana doktora.....

komu inemu ako sukromnym lekarom prispieva stat na sekretarku a najom kancelarie?!?......

takze pracovat v nemocniciach nemusia, ale asi tam pracuju lebo tam robit vela nemusia...... porod par mesiacov dozadu.... na oddeleni je sustavne pritomnych 5 lekarov!!!....... pri porode bol ledva jeden na asi 30 minut.....(ziadna ina zena v tom case nerodila 🙂 )ja som teda ako otec vlastnej zene v nemocnici vlastne nahradzal pana lekara 🙂 a to 11 hodin !!! ...........zaplatil som za to JA este aj 20 eur! 🙂 keby som tam nebol, pravdepodobne pri komplikaciach moze ta jedina sestra tam sposobit az smrt mojej zene! ...... a pani doktori boli v praci a brali tie "ubohe" platy !!! navysene o nocnu sluzbu 🙂......pozor islo o prvorodicku.......

EPI ?.......85 eur navyse.....komu to slo?.......netusim....... asi do vacku......

takze pani lekari v nemocniciach............nic nerobit, len sa tam tak poflakovat a brat platy aspon 3000 eur...... nemusia tam robit ked nechcu ale toto je fasisticke vydieranie co robia a cudujem sa vlade ze nie je plosne stanoveny nudzovy stav.....

takto si postupne uplatnia pravo na natlak aj smetiari, vodici autobusov, alebo aj vodarne a kanalizacie 🙂 a stat je v grecku ale z opacnej strany!!!

teodorka
28. nov 2011

@minewka ale to je firma ktora si dava rabaty take ze dalsia financna odmena nie je potrebna...ja som mala zamestnanca a veru dostavala habadej vsimneho aj financneho ked uz bolo po ...akcii alebo ako to nazvat (nechcem konkretizovat)proste sa ludom pacilo co robila a ako to robila a mali potrebu aj napriek tomu ze v mojej firme nechali par desiatok tisic osobne ohodnotit aj zamestnanca ktory sa im venoval

odrik
28. nov 2011

@katja78
Ja sa tiez nestiham cudovat 🙂!

lauritka
28. nov 2011

.....................

pici
28. nov 2011

@bobocka ale no no... tak hadam nie je adekvatne aby z kosic isla do bratislavy a podobne. nevidim nic na tom ze jej ponukol ako krajne riesenie vyvolavacku

bobocka
28. nov 2011

@minewka netaraj.uplatok po vykonanom zakroku? aky to uz len ma potom efekt na dany zakrok ak je po nom? clovek uz predsa nedava preto,ze chce aby bolo o neho lepsie postarane,ale preto,ze je so starostlivostou spokojny,nie? a neplet sem stavebnu firmu.trosku o inom je zdravie, ako osadenie okien. a mimochodom my sme teraz prerabali byt a majstrovi som dala viac ako sme boli dohoduti,lebo som s nim spokojna bola.teda aj pri stavbarcine podakovne plati. a urcite som ho neuplatila,kedze som mu dala peniaze ked uz bol byt hotovy a jeho pracu to teda neovplyvnilo.
@odrik bohuzial zbytocne vyvolavacky su bezne v nasich nemocniciach.take stupidity ako bliziace sa sviatky,ci pani zlata,ak ma chcete mat zazmluvneneho,tak len vtedy a vtedy,lebo na vas termin mam dovolenku (na ktoru ma samozrejme pravo).aj za takychto podmienok sa vyvolavacky robia 😖 .lenze kedze je to cele teraz velmi citlive a prisiel s tym uhliarik,tak som zvedava ci to bude mat nejaku dohru,alebo to bol len pribeh pre media.

bobocka
28. nov 2011

@pici a co od kosic do bratislavy nemocnice nie su? 😀