Veríte na mágiu a nadprirodzeno?

13. dec 2021

Asi netypická otázka tuna na konovi,ale má niekto skúsenosti s magiou?Nechcem nikomu ublížiť,takže žiadna čierna magia,skôr ta červená čo je na privolanie,udržanie chlapa.Viem,ze neexistuje žiaden čarovný prútik,skôr myslím mágiu cez energie..Ma stym niekto skúsenosti?

lenkakravcova
17. dec 2021

@elisebah91
V Biblii je to v Lk

19 Bol bohatý človek. Obliekal sa do purpuru a kmentu a deň čo deň skvostne hodoval. 20 Pri jeho bráne líhaval akýsi žobrák menom Lazár, plný vredov. 21 Túžil nasýtiť sa odpadkami z boháčovho stola, ale iba psy prichádzali a lízali mu vredy. 22 Ten žobrák umrel a anjeli ho zaniesli do Abrahámovho lona. Zomrel aj boháč a pochovali ho. 23 Potom v pekle v mukách pozdvihol oči a zďaleka uzrel Abraháma a Lazára v jeho lone. 24 I zvolal: ‚Otec Abrahám, zľutuj sa nado mnou a pošli Lazára, nech si namočí aspoň konček prsta vo vode a ovlaží mi jazyk, lebo sa v tomto plameni hrozne trápim.‘ 25 No Abrahám odpovedal: ‚Syn môj, rozpomeň sa, že ty si za svojho života dostával všetko dobré a Lazár zasa zlé. Teraz on sa tu teší a ty sa trápiš. 26 A okrem toho je medzi nami a vami veľká priepasť, takže nik — čo ako by chcel — nemôže prejsť odtiaľto k vám ani odtiaľ prekročiť k nám.‘ 27 Tu povedal: ‚Prosím ťa, otče, pošli ho do domu môjho otca. 28 Mám totiž piatich bratov. Nech im vydá svedectvo, aby sa nedostali aj oni na toto miesto múk.‘ 29 Abrahám mu odpovedal: ‚Majú Mojžiša a Prorokov, nech ich poslúchajú.‘ 30 Ale on povedal: ‚Nie, otec Abrahám. Ale ak príde niekto z mŕtvych, budú sa kajať.‘ 31 Odpovedal mu: ‚Ak neposlúchajú Mojžiša a Prorokov, nedajú sa presvedčiť, ani keby niekto vstal z mŕtvych.‘“

V Korán eje to 7:50. Obyvatelia pekla zavolajú na obyvateľov raja: „Vylejte na nás vodu alebo niečo z toho, čo vám Boh dal“. Povedia: „Boh jedno i druhé zakázal pre tých, ktorí veriť odmietali“ ,

stanulienkat
17. dec 2021

Nie, neverím na takéto veci. V hlave to mám chvalabohu v poriadku. Robia to naozaj len zúfalé ženy, ktoré si potrebujú pritiahnuť chlapa a dúfajú v niečo, čo neexistuje.

klarss
17. dec 2021

Ja sa napríklad dlho venujem numerológii a kartám aj keď skôr to mám ako hobby celkovo duchovno a nadprirodzeno.. pozorujem dosť dlho, že niečo ako "sila myšlienky" existuje a má svoju moc. Tak ako sa aj v kresťanstve používa fráza "na počiatku bolo slovo" tak presne takto to funguje aj v živote, že všetko vzniká slovom teda myšlienkou. Ono všetko čo si do života chceme pritiahnuť si nás nakoniec nájde len možno nie úplne v takej forme ako sme si predstavovali. Uvediem jeden malý praktický príklad vysielania myšlienky..
Keď som bola mladšia veľmi mi záležalo na váhe, mala som partnera a bol to silno toxický vzťah. Každé ráno som stála pred zrkadlom a vysielala som myšlienku, že schudnem je mi jedno ako ale schudnem proste to tak bude. Nakoniec som po čase schudla aj keď som už dávno nevysielala myšlienku, behom dvoch týždňov išlo dole 10 kíl pretože sa stali určité veci v tom toxickom vzťahu, že som bola v takom strese, že som nebola schopná jesť, zo všetkého som vracala a dostala som sa na takú váhu o ktorej "sa mi ani nesnívalo" vyzerala som ako anorektik ..ale nebola to cesta akou som si predstavovala, že sa to stane. Preto chcem upozorniť na to, že pokiaľ sa rozhodneš vysielať myšlienku, zasvätíš sa jej môže ťa prekvapiť práve spôsob akým to do života príde a ten spôsob tá cesta cez ktorú sa ku výsledku dopracuješ sa ti vôbec nemusí páčiť. Hovorí sa, že človek si má dať pozor na to čo si praje lebo sa mu to môže splniť. A to je veta v ktorej sa skrýva veľká pravda.

maminka1986
17. dec 2021

Prosim ta nepíš hlúposti aký zakon vesmíru? Bud veríš vesmiru-to je iný boh a tým porušujes hneď prvé prikázanie alebo veríš Bohu
Akákoľvek mágia biela čierna červená je zlá, privedie ti síce blaho ,bohatstvo šťastie tu na zemi ale je to niečo za niečo
Diabol sa líška áno dáva ti rad dáva moc bohatstvo aby si ta ziskal a upísal sa mu! Daj si nato pozor! Viem bohužiaľ o čom hovorím, voľakedy som chodila k vestici ale nie je to dobre!
S týmto sa nezahravat tak ako existuje dobro je aj zlo. Stačí ze mu trochu dovolíš q vstúpi
Skôr sa pomodli, a pros,dostanes.
Modlila som sa za dobrého muža, zodpovedneho,vzdelaného z dobrej rodiny,mam ho!!! Mala som aj zle skúsenosti s chlapmi a dosť a preto som prosila Boha o dobrého verného muža.

nini1978
17. dec 2021

@lenkakravcova ty si totálne posadnutá peklom
Normálne by som na tvojom mieste vyhľadala odbornú pomoc.
"Ti bude schádzať pokozka" 🤦

nini1978
17. dec 2021

@maminka1986 prečo by mala písať hlúposti!
"Zákon o príťažlivosti" kto tomu verí ,nech veri- nechajte ľudí veriť čomu chcú.
Kde sa v ľuďoch berie tá drzosť opisovať len vlastnú vieru za tú správnu a jedinú možnú ?
A prečo stále ľudí zastrašovať peklom a diablom a kotlom a spálenou kožou?
Toto je správne?
Treba veriť v niečo,pod nátlakom strachu- tak to je teda cesta?

mayami
17. dec 2021

Žiadna mágia nie je cesta ku šťastiu, nech by už bola akejkoľvek farby.

elvia
17. dec 2021

@lenkakravcova prepáč ale večný život je NEZMYSEL!!Rovnako ako aj raj či peklo 🤦

elvia
17. dec 2021

@nini1978 múdro píšeš,ja s tebou absolútne súhlasím.A priam žasnem čo vyššie píše pani o tom pekle,ako nechcem byť zlá ale to je choré a prehnane fanatické navyše sú to len rozprávky vymyslené cirkvou.Vedela som že sú náboženský fanatici ale toto už je extrém 🤦🤦🤦

nini1978
17. dec 2021

@elvia posadnutosť.

matqa411211
17. dec 2021

@elvia nechaj si kazdeho verit v co chce, ti az tak trha zily nieco co podla teba neexistuje? Hm

lenkakravcova
17. dec 2021

@nini1978 🙈 posadnutá nie som. Bola položená otázka, tak som odpovedala. Vezmú si z toho niečo, alebo preskoč. 🙂 Salám alejkum.

nini1978
17. dec 2021

@lenkakravcova no to si buď istá,že vety,kde si lvetnato opisovala ľudské utrpenie niekomu pomôže.
Otázka nebola položená o Tom,že ako zlezie pokožka z človeka keď sa varí v kotli!
Ale ty už si tu "známa" v týchto debatách.len o pekle točis do nekonečna.
Že - salám alejkum. - tak ti odpoviem- Che la pace sia con te.
Inak len pre tvoju info- sú ľudia ktorí nie sú nijak riadení náboženstvom a predsa sú to ľudia s obrovským srdcom , láskavi ,ktorí robia len dobro na tomto svete.
Treba dobro na tejto planéte,nie zastrašovanie.

lenkakravcova
17. dec 2021

@elvia Keď v to neveríš, never. Tvoja vec. 🙂
25. Medzi nimi sú takí, ktorí ťa počúvajú. My sme ale učinili na ich srdciach rúško, aby mu neporozumeli a hluchotu v ich ušiach. A nech by videli akékoľvek znamenie, neuveria voň. A až k tebe prídu, aby sa s tebou sporili, tí, ktorí odmietli veriť, povedia: „To sú len historky starobylých“.

nini1978
17. dec 2021

@matqa411211 nemyslím si,že jej to trhá žily.
Vyjadrila sa k príspevku,tak ako ostatní.
Či tí,ktorí neveria tomu,co je vyššie opísané sa nemozu vyjadriť?

lenkakravcova
17. dec 2021

@nini1978 Nikde som nepísala o tom, že ľudia, ktorí nie sú veriaci, sú zlí. To si si do myslela vztahovacne len ty sama. 🙂 písala som len o tom, čo čaká ľudí zahravajucich sa s mágiou. A to, že to budeš popierať, ak je to pravda, im nepomôže. Práve naopak. Možno tam kvôli tomu, že ich k tomu nepriamo vyzývaš, a tým, ze to nepriamo obhajuješ, skončíš tiež. Treba premýšľať nad tým, čo každý z našich skutkov môže spôsobiť. A nevyzyvat k zlu.
A áno, píšem to, v čo verím. Nebudem sa odchylovat ani napravo, ani naľavo, len aby som sa zapáčila neveriacim.

nini1978
17. dec 2021

@lenkakravcova neboj sa,nehrozí minimálne,že sa budeš páčiť neveriacim. Ale že na betón
A prepáč,kde ty berieš tu odvahu tvrdiť,že keď niekto nesuhlasi s tvojim fanatickým presvedčením, automaticky je neveriaci?
Haló....ja nikde nič nepopieram,ja píšem.moj uhol pohľadu na tvoje doslovne drísty,ktoré by podľa teba mali nejak presvedčiť o správnosti tvojho presvedčenia? Si teraz upriamila tvoju pozornosť na mňa?
Sa mám báť,lebo sa ma snazis zastrašiť peklom?
Paaaani,to sú mi veci🤦

lenkakravcova
17. dec 2021

@nini1978 odvahu beriem vo svojej viere. 🙂 To človek vie, keď vie.. Nedá sa to vysvetliť.
Nemala si ma označovať keď sa obávaš odpovede. 🙂

nini1978
17. dec 2021

@lenkakravcova
Ja sa vôbec neobávam tvojej taktiky zastrašovať ľudí.
To môže fungovať na ľudí,ktorí žijú v strachu.
Tam nájdeš úrodnú pôdu na tvoj fanatizmus.

elvia
17. dec 2021

@matqa411211 a tebe čo trhá žily že sa musíš ozývať??🤷🤷 Žily mi to mimochodom netrha len vedomie že žijem na tejto planéte s takýmito ľuďmi má desí,je to zrelé na psychiatriu.Aj ty si fanatická kresťanka? Nie?Tak nech ti žily netrha že píšem čo si o tom celom myslím.Toto je diskusia ale to si asi nepostrehla ✌️

elvia
17. dec 2021

@lenkakravcova prepáč ale ty si úplne chorá,je mi ťa ľúto v podstate .. Boh ale v kostole neprebýva nakoľko Boh je nekonečno-absolutno Boh je láska,ak máme lásku v srdci máme tam boha.
Ostatné fantázie tie ma neberú,v 21storočí je takéto fanatické zmýšľanie ozaj tak na psychiatriu ako to bez debaty!
ps: mimochodom rodia sa duše nie telá takže duša sa narodí znova žiadny raj,žiadne peklo jedine tak v rozprávkach 😂😂
Zarito veriaca, žijúca bibliou .. a popri tom taká prázdnotuchá.

elvia
17. dec 2021

@elisebah91 😂😂😂 literatúra v podobe rozprávok.To vážne??Nebo,peklo .. očistec? Vážne? 😂😂😂😂😂😂

sono2
17. dec 2021

@nini1978 pozri. To je klasika biblia. Úplne normálny veriaci človek so všetkým čo k tomu patrí.
A ty si veriaca neni, preto ti to znie ako fanatizmus.
Si počula niekedy hovoriť nejakého muslima? To je viera. Ten sa nenechá nejako ovplyvniť a je mu to alfa omega jeho viera. A je to tak ok.
Keď niekto verí v Boha je to fanatizmus.
Smutné.
Prečo sa vôbec o tom vyjadruješ, keď o tom nevieš nič? Radšej mlčať, ako písať také nezmysly. Si neveriaca, to je ok. Ale nepíš, o veriacej.. že je fanatik, lebo tak to proste je. To len my si vieru prispôsobujeme.. ako nám to vyhovuje.
To neni ale viera.

elisebah91
17. dec 2021

@elvia každý verí tomu čomu chce, ja verím tomu čo mi polo povedané a takticky dokázané....vážne si myslíš, že telo zomrie a duša bude žiť v inom?
Tvrdíš, že ,,absolutno Boh je láska,ak máme lásku v srdci máme tam boha.,,....upplne s tebou súhlasím, BOH JE LÁSKA, ale čo myslíš, kam idu duše tých, čo túto lásku/Boha nemajú?

rebeca40
17. dec 2021

Moja isto ti nepomoze magia udrzat chlapa ak má s tvojho života odist odide skor ci neskor.
A magia nieje cierna, biela, je len magia a na nás je ako ju pouzijes. Jedno je ale iste zo vsetkeho sa ti daco vrati .Tak opatrne🙏

janetinka27
17. dec 2021

@elvia ahoj, tvoj vysmech sa nestotoznuje s Bohom byvajucim.v srdci.ak si krestankaa veris v Boha,potom sa zacitaj do Jeho pisma. dusa sa znova nenarodi, je nesmrtelna.

nini1978
17. dec 2021

@sono2 ty si úplne mimo.

elvia
17. dec 2021

@elisebah91 duše idú všetky na jedno miesto 🙂 A narodia sa znova,áno v toto verím.Je pravda že každý máme svoju vieru,svoju predstavu o Bohu,viera je vlastne pekná vec a posúva nás,dáva nám nádej, no žiadnu podobizeň skutočný Boh nemá,ten cirkevný áno čo je NEZMYSEL,ak tomu verili ľudia v minulosti ok dá sa to pochopiť boli aký boli "jednoduchý" no teraz tu máme 21.storocie už by kresťanov slepo veriacich v nebo,peklo či očistec, večný život po smrti atď. mal dať niekto do obrazu no také sa ešte dlho nestane,poslušnosť predsa musí byť a žiť v strachu z hriechov veď to je na hlavu aby som sa potom dostala akože do raja? 🤷 Človek nemusí mať žiadnu vieru ako moslimskú, kresťanskú,jehovosticku .. aby mohol prehlásiť že verí v Boha lebo Boh je emócia-láska ku všetkému živému.
Náboženstvá sú sekty,tou najväčšou je Islam a druhé je kresťanstvo.Viera kresťanov ale nemá nič spoločné s tým skutočným bohom ktorý je energiou tak ako všetko na tejto planéte aj vo vesmíre,všetko je energia VŠETKO.. aj duša ktorá keď z tela vynde telo zostane bez energie čiže mŕtve,telo je len požičaná schránka a život mu dáva "duša" život nemáme jeden, máme ich viac.Znie to tiež ako rozpravočka no určite reálnejšia ako to že po smrti vystúpime do raja .. a ako??Veď telo je stále v truhle .. a čo keď sa telo spáli ako mi potom pani vyššie vysvetlí večný život v raji alebo pekle?Ako sa mi bude v pekle koža škvariť keď kostra zostáva tu na zemi v truhle, tá moja škvarená koža bude ako na čom visieť či na klinci?🤦 A budem to vlastne JA??????
Lebo teraz som to "ja" .. dostala som šancu žiť teraz tu tak žijem a neklaniam sa fikciám v nádeji na život po .. lebo život je tu na zemi.

elvia
17. dec 2021

@janetinka27 duša sa narodí nakoľko je večná ako píšeš nesmrteľná čiže z tohto sveta odíte len tvoje telo .. duša odchádza k Bohu (nie do kostola ) a narodí sa znova.
A kresťanka som no nikdy nie našťastie tlačená do cirkevných nezmyslov,cirkev vnímam ako mafiu,nevadia mi veriaci ale tí čo nič nevedia a myslia si že vedia všetko nečudo nakoľko takí kresťanskí fanatici majú veľmi zanesené svoje energetické pole svojej mysle sú tzv.ovládaní.Ono sa o tom nedá popísať v jednom príspevku to sú ťažšie veci na debaty ale neskutočne zaujímavej.
A "výsmech" ako si to pomenovala prepáč no nebol to doslova výsmech len mi toto čo písala hore vyššie pani o pekle prišlo dosť úchylné a zvrátené na to aby som na také niečo skrátka verila a ešte krutosť Bohu pripisovať ako JA MAM DOSŤ!!🤦🤦🤦🤦

elisebah91
17. dec 2021

@elvia mozno to že pani čo písala o pekle napísala tak ako to čítala a zas nevieme ako to myslel autorka publikácie, ja si myslím že takéto opisi, skvarenie kože a pod, su len aby sme si to vedeli trochu predstaviť, keďže je jasné že telo ktoré ostáva pochované v zemi toto nezažije...je to asi len opis pre nás aby sme trochu lepšie chápali, duša je večná a je len jedna, niekto z nás sa milý, uvidíme to na konci 😉
Ja som kresťanka ale neverím v Boha zo strachu, aby som nešla do pekla/zatratenia, verím lebo mi ukázal aké je krásne žiť v láske a pokoji, Jeho láske...verím z lásky 🙃😉