Vianočné detičky 2009. Maminy, pridajte sa!

zuzitka
12. jan 2010

🙂 🙂 🙂

kedže sme si už každá svoj "najkrajší vianočný darček" rozbalila, je načase prejsť do novej témy, kde budeme riešiť radosti i starosti našich detičiek 😉

tak podte a píšte 😀

betyna8
12. jan 2010

jej,nova temicka,asi potrva kym si zvyknem,kde vas najdem
eliotis,my mame to davkovanie inac,ale to asi jedno,ved lekarka vie,co kaze a ako liek naordinuje.
kanavit je na podporu zrazanlivosti krvicky a proti krvacaniu do mozgu, okrem ineho

mataklinec
12. jan 2010

jéj super, nová tema, tak nech je taka plodná ako Najkrajši vianočný darček 😉

aela
12. jan 2010

krtka, ja bola s malou 5-dnovou uz s kocikom u doktora a dnes ma 12 dni a boli sme znova, ak ju otuzujes pri okne, uz by si s nou mohla zacat chodit von, ak nebude velmi mrznut

eliotis, ja som tiez zatial poznala len taky nazor, ze kojenym detom cajik netreba davat, ale moj doky tvrdi, ze treba aspon 50 ml cajika alebo aspon vodicky s glukozou davat, aby si zvykli na pitny rezim

kim_rossi_stuard
12. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀
supeeer "vianocne darceky" maju novu temu 😵

tesiiiim sa, uz je inak ta nasa stara zamknuta 😉 takze huraaaa zaplnat nove stranky na mk!!!
beruska- vdaka za tie stranky 🙂

som sa na nich pobavila- ze do roka nemozeme pokazit dieta nosenim na rukach! a nasa Amanda uz teraz vie kedy je na rukach a kedy nie a zacala sa toho doazdovat 😒 tak sme to zredukovali 😎

nech sa stranky novej temy zaplnaju dobrymi radami a spokojnymi mamickami zdravich stastnych deticiek 😀 😀 😀

aela
12. jan 2010

saska, koliky urcite trapia vo dne aj v noci, ked to ma prist, moja bola predvcerom taka nepokojna, ale davam jej espumisan kvapky a pomahaju

vlastulka
12. jan 2010

My sme boli prvýkrát kočíkom 9. den na pol hodinku, a postupne som pridávala.. A teraz my chodíme každý den von minim. na hodinku-dve, to si najlepšie pospinká 😉 A aj hlavne kvôli Viki, tá sa aspon vybehá a unaví 😉 Ale dnes bola aj ona kočíkom, tatino si ju rozmaznáva veľmi 😀
Aela ja som Viki prvýkrát začala dávať čajík až niekedy v 8. mesiacoch. A aj ked boli cez leto horúčavy, tak som jej ho nedávala, ved predné mliečko je od smädu 😉

vlastulka
12. jan 2010

Zuzit to máš super, že nemusíš dávať plienky na široko 🙂 My ideme zajtra na kontrolu už po mesiaci, tak uvidíme čo nám povie, ale nemuseli by sme už 😒

noemi01
12. jan 2010

no ale su rychli ked už zamkli staru temu

millada
12. jan 2010

tie kvapky su na to, aby sa vyprdeli babätka alebo vykakali??? 😕

millada
12. jan 2010

berus, dakujem za stranky 😉

noemi01
12. jan 2010

kim - dieťa si lahko odvykne
mne vraveli neuč ju do postele s nami spavať
a nerobilo jej problem jeden den tam druhy den tam.........
na všetko si rychlo zvikla
aj ked dobre deti sa vychovavaju same

betyna8
12. jan 2010

my sme boli vonku prvý krat v sobotu,to bol 18 den a od dnes uz budeme chodit denne,hned sme boli na hodinu, to bolo + 5C

noemi01
12. jan 2010

zuzi - kolika je bolesť bruška spojena aj s prdkanim aj s kakanim

millada
12. jan 2010

tie, čo dokrmujete UM, kolko davate čajiku alebo vody na den? 😕

aela
12. jan 2010

vlastulka, mne uz pri laure doky nadaval, ze som jej nedavala caj, ju som vtedy nekojila, ale ona mi do osmich mesiacov ine nechcela pit len mlieko... vraj si uz odteraz maju zvykat na pitny rezim, lebo neskor to potom zanedbavaju

noemi01
12. jan 2010

bety - to si dlho vydržala doma

millada
12. jan 2010

aela, to je zvlastne, lebo vsade pisu, ze kojene deti maju predne mliečko do smädu a zadne od hladu a netreba ani v teple davat vodu alebo čaj. Len ak su naozaj velke horučavy, tak trochu lyzičkou 😨
Ved prečo by si väčšie dieťa nezvyklo na pitny rezim? Ked bude smädne, bude pit, nie? Aspon ja si tak myslim 😅

noemi01
12. jan 2010

my sme kojili a čaj nedavali
od 6 mesiacou som jej davala lyžičkou flašu mi dlho nevedela chitiť
aj ked sme papali kašičky po papani som dokojila ju aby mala od smedu ked nevedela z flaše

zuzitka
autor
12. jan 2010

som napísala adminom, nech tú starú tému zamknú, aby sme nepísali aj tam aj sem ... a bol by bordel v tom 😀 😀 😀

ja musím s malinkým ísť von aj v mraze, vodím samka do škôlky, tak drobec musí s nami ísť

iwa1
12. jan 2010

milladi pokial aj kojis, tak jej netreba...ja teda nedavam a raz som skusala a nechcela vobec 😉

aela to je divny dooki, ved ked kojis, tak ziadny caj nepotrebuje a s pitnym rezimom to voooobec nesuvisi 😉

noemi01
12. jan 2010

zuzi - šikovna
zuzi presne ako my
mne zima nerobi problem je oblečeny je v teple tak čo
a ako zuzi ide vam vstavanie??? aj stihaš 2 deti obliecť aj seba a utekať do školky??
ja som ešte nebola sama vždy muž postraži
nech už je teplo lebo to obliekanie je katastrofa

aela
12. jan 2010

millada, ja som tez bola prekvapena, skusim este na nete pohladat nieco o tom

millada
12. jan 2010

iwi, dakujem 😉 Ja len aby nebola dehydrovana a ten pitny rezim dodrziavala 😀 😀 😀

noemi01
12. jan 2010

milada - neboj ked cikate dosť nebude dehydrovana

noemi01
12. jan 2010

no my ideme kupať a spinkať pomaly ešte ma čaka upratovanie

millada
12. jan 2010

moja konečne po celom dni zaspala. Neviem prečo posledne dni vobec nespi cez den 😕 A teraz by mozno potiahla aj do jedenastej. Ale budem ju musiet zobudit na kupkanie 😒 🙂

zuzuxx
12. jan 2010

Ahojte, hlasim asi posledny vianocny darcek, jezisko si daval nacas 😉

Natalka, 3500g, 51 cm sa narodila 8.1.2010 za dve hodinky bola vonku.

aela
12. jan 2010

zuzuxx, jeeej ahoj! a to si bola tak dlho v porodnici? aj ti ju vyvolavali, ci spontanny porod?

zuzitka
autor
12. jan 2010

zuzuxx ... ahooj ... na teba sme dlho čakali 🙂 🙂 🙂 gratulujem

noe ... no musím stíhať 2 deti či chcem či nechcem 😅 😅 😅 malinký chodí so mnou všade, nemá mi ho kto postrážiť. takže oblečem malinkého na polovičku, potom samka vyrichtujem, potom seba, potom dokončím alexka, potom rýchlo na chodbu, lebo nám je teplo, bundy dávame až vo vestibule pri výťahoch 😀 😀 😀

spotená som jak ťava 😝 😝 😝
je to o držku

zuzuxx
12. jan 2010

|Dakujem 🙂
Najprv som bola na rizikovom 4 dni, potom rozhodli porod radsej vyvolat, predsa len podla PM som koncila 42 tt i ked podla uzv bola mensia.
O 9tej mi pichli vodu, dali nejaku tabletku a veeeelmi rychlo som zmenila nazor, ze nechcem epi 🙂 Nastastie to bolo velmi rychle, o 11tej uz bola na svete. Manzel dosiel fakt v poslednej chvili. Asi najhorsie bolo sitie, kedze mala nejako rucickku pri hlavicke tak ma dost vnutorne potrhala. Snad sa to coskoro zahoji. Vy co ste rodili pred par tyzdnami, este citite sitie?
Mliecko sa rozbieha len pomaly, skoro nas nepustili z porodnice, ze malo pribera. No ale uz si to casovo odsledujem, i ked zobudit takeho spachtoska byva problem, ale v noci je aktivna az moc 😎