Videli ste dokument - Nemý výkrik?

ewisam
24. máj 2012

Ahojte, videli ste film, ci skor dokument? Co si o tom myslite? Nechcem vyzniet ako puritanka, ale povinne by som to dala pozriet mamickam zvazujucim potrat.

doory
24. máj 2012

vobec netuším o čom je reč. Ale ak je to moc silná káva,tak si to ani nemôžem moment.ppozrieť,bo som teraz veľmi citlivá☹ o čom v tom dokumente presne ide?

macamac
24. máj 2012

@ewisam videla 😔
a pamätám si,že ako malá baba som sa v novinách o tom dočítala /vtedy nebol net/ a NIKDY som na ten článok nezabudla.
a akonáhle som to aj videla, mám dosť 😔
je to holá a krutá pravda. len mnohí to veľmi bagatelizujú.

naposledy som ho pozerala pred 2 týždňami. 😔

ewisam
autor
24. máj 2012

@doory je to dost silna kava, takze ta nebudem stresovat, ale ked som ho videla ja, mala som asi 16, tak som si povedala, ze nikdy nedam ublizovat takto dietatu - je to potrat v priamom prenose.....

ewisam
autor
24. máj 2012

@macamac si ucitelka?

p3tra11
24. máj 2012

Neviem, ci toto, ale nieco nam pustali na biologii na strednej, bolo to povinne pre vsetky dievcata a nikto sa tomu nevyhol, mala som vtedy 17 a pamatam si, ako sme vtedy vsetky boli z toho soku... napriek tomu, ze nam bolo vtedy vsetkym zle, dnes schvalujem tento krok nasich profesoriek, malo by to byt aj dalej v ucebnych osnovach... ak nie v biologii, tak potom v ramci sexualnej vychovy...

ranya
24. máj 2012

aj ja som to videla a mali by to pustat...chuda male., ake to bolo hrozne...:(

katun
24. máj 2012

no a preco nemotivovat pozitivne a nepustat porod? nevolalo by sa to nemy vykrik ale vykrik zivota. videla som ten dokument v ramci nabozenskej vychovy tesne po revolucii, a odsudzujem, ze to pustaju na skolach dievcatam. zastrasovanie nie je forma sexualnej vychovy. a ked idu zeny na miniinterupciu do 12tt urcite sa netrhaju rucicky a nozicky. prepacte, ale kludne sa do mna pustite. tiez som matka, zena, ale keby mam dceru, nedovolim, aby ju v skole takto vzdelavali. co tym chcu dosiahnut? ved nech zadarmo schvalia antikoncepciu, alebo nech je sexualna vychova na skolach a nie pustat podobne dokumenty, ci pri skole lepit plagaty s potratenymi embryami a prirovnavat interupciu k holokaustu.

maja22
24. máj 2012

@katun a k čomu by si potrat prirovnala? O čo pri potrate ide? Čo by podľa teba mali o ňom mladé dievčatá a chlapci vedieť?

xlucia
24. máj 2012

@p3tra11 az na ten detail ze to maju vidiet aj chalani. aspon budu opatrni a menej lahkovazni

macamac
24. máj 2012

@ewisam áno 😉 prečo? 🙂

klincek
24. máj 2012

ja som to zatial nevidela, ale zaujal ma nazov temy a podla vasich reakcii obsah chapem. a neviem, ci by som to vobec chcela pozerat.
@katun ma uplnu pravdu..a este - ktore 16-17r dievca je dostatocne silne, aby bez nasledkov unieslo pozerat potrat? ja by som urcite nechcela, aby to v takom veku videli moje dcery, rozhodne nie v skole. a myslite si, ze aj dospela zena, zvazujuca potrat, nieco take potrebuje pozerat? k comu by ju to malo motivovat? a nehovorte mi, ze ma dieta donosit a dat na adopciu ci do hniezda zachrany. predsa nie sme pojazdne maternice! vam by sa ako zilo s pocitom, ze niekde zije vase dieta a vy neviete, co s nim je? ano, viem, ze na tejto stranke je vela snaziliek, co by za dieta dali vsetko. a drzim im palce, aby sa im sen splnil.. ale potom su aj maminy, ktore dieta mat fyzicky mozu, ale inak uz proste nemozu..no zaroven by sa nezmierili s pocitom, ze ho porodia a niekomu "odovzdaju". aj ony maju predsa pravo samy rozhodnut o sebe a svojich detoch, aj tych este nenarodenych. zivot je proste taky, s tym nic neurobime a ich odsudenim sa lepsimi nestaneme. tak naco ich nutit do takychto nezmyslov a este im pridavat zial a bolest?

lucinocka
24. máj 2012

pustali nam to povinne v skole na nabozenstve 🙄

lili_mia
24. máj 2012

to je slabota, ja som videla horší, názov už neviem, žena s roztiahnutými nohami s komentármi .. a teraz uvidíte ako chirurg vytiahne časť ručičky .. a teraz týmto nástrojom rozpučí hlavičku .. nechtiac sme to pozerali pred obedom

anjelicek26
24. máj 2012

@katun - ja neviem, v telke chodia same krvaky, horory, ako ja mam uz trochu poopravenu predstavu, co by mlady clovek v tom ktorom veku mal vidiet. A k sexualenej vychove patri aj potrat, aj porod v rovnakej miere, je dolezite, aby vedeli, co ktory pojem realne znamena. Pricom porod sa napriek krvi a bolesti skonci krasne, u potratu to tak nie je 😔 Tak to prosim ako rovnaku uroven traumy z pozerania neporovnavajte.

Ake velke je podla teba dieta v 11tt? 4cm od ritky po zadocek, 7cm celkovo, a tie nozicky, rucicky, ved uz vsetko ma..

lucka1987
24. máj 2012

@ewisam myslis toto ?

https://www.youtube.com/watch?v=YWGSPatuO4o

akurat si to idem kuknut... 😖

kikaneu
24. máj 2012

kočky tiež zvažujem čo deťom v škole pustím a čo nie.....akurát tento týždeň sme mali začať rozmnožovaciu sústavu, ale som PN, tak začneme až budúci.....len ja sama neviem či by som toto video o potrate dokázala pozerať s nimi (v nedeľu mi robili kyret kvôli MA) ☹ takže to vidím len na video o pôrode...to zvládnem

monyccka
24. máj 2012

ja si nemyslim, ze toto je cesta ako znizit pocet interupcii.

doory
24. máj 2012

@ewisam fuuha,tak to nie... až keď porodím. Čakám tretie dieťa načo okolie reaguje všelijak..ale nevšímam si to.. my ho lubime, naša celá rodina sa teší a cudzí ľudia nech si trhnú nohou. Jasné,že to bol šok..ale je to plod našej láskya hlavne naozaj je to zázrak..koľko žien by chcelo mať dieťatko a nemôžu...

macamac
24. máj 2012

@katun a čo je podľa teba potrat? "vytrhnutie zuba" ? 😉 alebo "zbavenie sa problému" ?
a HAK je akože lepšie-v čom? džgať do mladých dievčat kopec hormónov-prečo? aby si chlapec užíval naplno? a zdravotné riziká pre dcéru by ťa nezaujímali? z užívania antiky myslím.

a máš pravdu- neprirovnávajme holokaust k interupciám. lebo holokaust bol oproti tomu " v pohode". zabíjanie cudzích- a čo! nie? 😝 a pri interupcii ide o vlastnú krv!! a to je ten rozdiel.

pre mňa je to život od začiatku.

kto to tak nevníma, vždy bude obhajcom UPT a vždy nájde dôvod, prečo áno.

ono ľahšie sa v živote / v čomkoľvek/ hľadajú dôvody, ako to nejde spraviť, hľadajú sa dôvody "ako sa to nedá", namiesto toho, aby sa hľadalo riešenie.

maranat
24. máj 2012

ja som otehotnela ako 18-rocna a dakujem Bohu, ze som svojmu dietatu toto nikdy nedovolila urobit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vejula
24. máj 2012

Ja somt o videla, mohla som mať 15? Neviem presne. OD začiatku mam k interupciam odmietavy postoj. Na strednej škole na občianskej tušim, sme mali rozdelene všetci nejake referaty. Ja som mala interupciu. Tak som si to dosť dôkladne urobila, všetky spôsoby tam boli opisane. S tym, že si myslim, že je velmi dôležite počuť o čo pri potratoch ide. Profesorka ma to ani nenechala dočitať so slovami : Nie všetci mame taky silny žaludok ako ty. Tak ano na to aby počuli čo sa pri tom deje nemaju silny žaludok ale aby to spravili na to už žaludok mnohe z nich maju. Ach ale ta sladka nevedomosť. KEd je to všetko take anonymne, dieťatko som nevidela necitila, akoby ani nenbolo, a radšej mi ani nehovorte a neukazujte čo robite a čo som schvalila, lebo nemam na to žaludok. Tak to už ano 😖

kikaneu
24. máj 2012

@vejula krásne si to napísala, plne s tebou súhlasím

vejula
24. máj 2012

@kikaneu ďakujem. Vieš mna to vtedy velmi vytočilo. Ešte cez prestavku som sa rozpravala na tu temu s jednou spolužiačkou a mi hovorila, že to nemohla počuvať a podobne veci. Tak som sa jej spytala, kedže už sexualne aktivne žila, čo by robila, keby otehotnela teraz. Tak tipni si jej odpoved. Samozrejme že by šla na potrat. Bolo mi do plaču.

kikaneu
24. máj 2012

@vejula viem si predstaviť...nechápem taktéto veci a nikdy nepochopím, veď to bábätko predsa žije, bije mu srdiečko, dýcha, hýbe sa a ony ho nechajú zabiť a vraj prerušenie tehotenstva 😠 ale radšej už nič nepíšem, lebo zas budem dlho hľadať tú biednu rovnováhu, ktorú si budejem od pondelka 😒

minewka
24. máj 2012

@katun 1000x like za tvoj vyzretý názor!!!! Vynikajúco napísané, do bodky súhlasím.

Výchova strachom - čo to je? Zabráni takéto video deťom sexovať? Nie. Tak sa už zobuďme z tejto rozprávky, že ak sa nebudú používať a predávať primáky, či antikoncepcia a budú sa pozerať videá o potratoch - naše deti sa budú prvý krát milovať v manželstve. 🙄

To potom rovno púšťať aj smrť pri pôrode matky či dieťaťa, zrazené a rozomleté telá detí, ktoré išli cez prechod na červenú, roztrepané lebky s mozgom na zemi - detí, ktoré nemali na bicykli prilbu, odtrhnuté ruky a nohy pri autohávariách...veď čo, predsa to patrí k životu 🙄 🙄 🙄

Pozitívna motivácia asi nikomu nič nehovorí.

ewisam
autor
24. máj 2012

@katun No kedy pozerat tento film je otazne a je na kazdom, co si z neho zoberie, ale som toho nazoru, ze sexualna vychova je na rodicoch a nie na skole, dalsia vec je, ze vela mamiciek, casto ani nevie ako prebieha taky potrat, takze v tomto smere aspon vidia, co caka " plod ich lasky" aj ked len na jednu noc...
Ono sa to k holokaustu prirovnava casto aj preto, lebo nevinnych Zidov a inych sa nacisti nepytali, jednoducho rozhodli o osude milionov a sli do plynu, len preto ze nevyhovovali zvratenosti a podobne je to aj zial u tych najmensich este nenarodenych, ti sa este ani nestihli nadychnut a uz niekomu nevyhovuju....

ewisam
autor
24. máj 2012

@macamac no ak si "povinna" to pozerat, tak jedine so ziakmi 🙂

molka
24. máj 2012

@minewka ale to nie je výchova strachom, to je realita. Smrť matky pri pôrode je veľmi zriedkavá situácia, zabitie dieťaťa pri potrate je fakt. Sú to dve absolútne neporovnateľné situácie.

macamac
24. máj 2012

@ewisam teraz som to nepochopila 😕
akože- som povinná to pozerať? v akom zmysle? vysvetli bližšie 😉

mia258
24. máj 2012

Toto by som si teraz určite nemohla pustiť a neviem, či vôbec niekedy by som to chcela vidieť 😒
Mala som 17 keď som otehotnela a myšlienky som mala všelijaké ale som rozhodne proti potratom. Jedine na začiatku tehotenstva ak by hrozilo, že bude plod poškodený, atď.