Z finančných a materiálnych dôvodov musí dieťa počkať

zuzanockamt
22. feb 2008

Ahojte ... dufam, ze sa pridate k teme a podelite sa so svojimi nazormi a skusenostami 🙂
Aj ked su tu najmenej dve podobne temy, v kazdej riesia dievcata tehotenstvo a my, ktore este naozaj musime cakat, sa tiez chceme podelit so svojimi problemami a mozno aj nejakymi radami.
Tak piste...

mirka414
22. feb 2008

zuzi ako dlho ste uz spolu??tiez sme nemali a nemame peniaze nazvys ale nikdy nebudem banovat,ze sa nam podaril,ten malinky uzlicek lasky aj keby som este nemala mat 5rokov auto,dovolenky a pod. veci som stastna,ze mame nasu malinku ta je za vsetko stastie sveta 😵 😵

otrivinkajanka
22. feb 2008

zuzanocka keby kazdy mal cakat na to,ze si zlepsi financnu situaciu v dnesnej dobe,tak sa deti nerodia vobec ja som tiez chcela priviest dieta na svet az ked budeme mat vlastne byvanie a peniaze ale otehotnela som byvali sme v podnajme a penazi sme nemali nazvys a nakoniec mame aj byvanie sice penazi neni vela ale byvame a mame krasnu dceru prislo to vsetko postupne

pipi1211
22. feb 2008

no aj my sme mali tento problem e mimi sme este nechceli ale hold pritrafilo sa a tak je tu momo a da sa vsetko zvladnut ak sa chce 😵 😵 😵 😵 😵 keby som mohla urcite to o par rockov presuniem ale co uz

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

mirka414...s manzelom sme spolu uz piaty rok, ale spolocne byvame 3 roky
mame maly jednoizbovy byt a nemyslim si, ze priviest dieta donho by bolo vhodne...staci to akurat pre nas dvoch...chceme ist do zahranicia trosku zarobit, ak sa nam bude darit...potom sa vratit a kupit nieco vacsie

kacenqa
22. feb 2008

zuzanocka - na dieta NIKDY nebude ten spravny financny ci materialny cas, vzdy sa najde dalsi ciel, meta, za ktorou sa treba hnat.

na dieta treba iba horu lasky, trpezlivosti a pripustit si, ze jeho prichodom sa zmenia priority a potom sa to da aj v 1izbovom byte a aj s mensim prijmom....

nepises, kolko mate rokov, ale cim budes starsia, tym horsie to bude, pretoze si zvyknes na svoj komfort, a coraz horsie sa budes prisposobovat....ja mam 30 a sama na sebe vidim, ze mam NAJVYSSI cas, povodne sme sa chceli zacat snazit az od zaciatku tohto roka, ale dobre sme spravili, ze sme to posunuli o rok skor. nelutujem, aj ked za ten rok sme este mohli nasporit, uzit si, pocestovat si...to male kopajuce cudo, ktore sa dufam kazdu chvilu uz konecne prekope von za to kazdopadne stoji.

mirka414
22. feb 2008

zuzu kam by ste chceli ist?ja som s manzelom vo svajciarsku a ver mi ani tu to nieje bohvieco 😠 mozno pred 5-6rokmi este ano ale teraz...snad sa vam to podari a najdete nieco dobre ale niekedy je to makacka a mozno za to ani nestoji.

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

kacenqa...mam 26 rokov a manzel 33 rokov...keby som isla teraz na matersku, tak by sme sice z manzelovho platu vyzili, ale neviem si predstavit, kedy by sme sa potom dopracovali k vacsiemu bytu
ked raz budem mat malinke, tak mu chcem poskytnut len tie najlepsie podmienky, pretoze viem, ake to je ked peniazky obcas chybaju...stresuju sa potom nielen rodicia, ale aj to dietatko

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

mirka414...my sa chystame do UK...aspon to vyskusat...ak sa darit nebude, vratime sa domov...treba vyskusat vsetky moznosti, kym sa da

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...tak my sme sa tiez chceli najskor zabezpecit,tak som isla do UK ale to som mala vtedy 22...teraz by som nesla urcite.Postupne sme kupili bytik,zacali stavat domcek a vybudovala som si karieru.

Ale pravda je taka,ze ked sme si povedali ze uz mimi moze prist a nedarilo sa nam,tak som banovala ze som mala take priority predtym ake som mala,lebo som pochopila ze mimi nepride ked si lusknem ☹

Drzim palce aby sa vam mimi podarilo raz presne vtedy ked si poviete ze tak teraz uz je ten spravny cas (aj ked otazne je,ze kedy je ten spravny cas?),pretoze vacsinou sa to prave vtedy nedari.

mirka414
22. feb 2008

zuzi to mas pravdu ste este mlady 😵 to beriem.a co by ste tam chceli ist robit?

libka1
22. feb 2008

Zuzi, my platíme úver za byt, budeme mať tiež na mále len z manželovho platu, ale ako mi stále hovorí kolegyňa, keď si doma tak máš čas šetriť 😀 tak v toto verím, a nejak sa prebijeme, teším sa ako blcha že čakáme bábo... poradili si iné rodinky, poradíme si aj my 🙂

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

mirka414...pracu este nemame zabezpecenu, budeme hladat, ked tam prideme...najskor asi nieco manualne, ale potom neskor, ked si zdokonalim jazyk, tak by som chcela robit pomocnu ucitelku(u nas to funguje ako asistent ucitela, ale este to nie je velmi bezne na skolach...nie su na to peniaze ☹ )...kedze mam vystudovanu pedagogicku fakultu a aj teraz pracujem ako ucitelka
a ako dlho si uz vo svajciarsku?

jaduska
22. feb 2008

libka, to s tým šetrením je trošku pravda 😀 ja keď som po prvej materskej nastupovala do práce, tak som sa vytešovala, že konečne bude trochu viac peňazí a nakoniec som mala pocit, že tých peňazí je ešte menej - trebalo viac na cestovanie, na oblečenie, platiť si obedy v práci, škôlku atď. Ale asi to záleží aj od platu 😵

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

libka1...ja by som nemala odvahu ist do toho, lebo manzel ma pracu len na dobu urcitu a keby ostal napriklad bez roboty co len na mesiac alebo dva, tak neviem...a otravovat rodicov alebo svokrovcov s pomocou by som nerada

ada78
22. feb 2008

ako pise kacenqa, nikdy nie je ten spravny financny ci materialny cas.

my sme si tiez hovorili, ze este dozariadujeme byt, potom ze budeme cestovat, potom setrit, potom ... az sme zistili, ze najblizsie 3-4 roky na dietatko nemame cas. ☹ tak sme sa s manzelom dohodli, ze vysadim tabletky a ak sa ma stat, tak sa stane. a uz mame pol rocneho certika, ktoreho by sme nevymenili za nic na svete. netvrdim, ze sa mame zle, ale viem si predstavit, ze by mohlo byt aj lepsie. 😀 😀 😀
maly nema zariadenu vlastnu izbu, ale aj tak spava s nami a hra sa v obyvacke, takze to ma kludne cas.

vy mate aspon jednoizbovy byt, je strasne vela ludi, co ziju v jednej izbe u rodicov, alebo su v podnajmoch a maju deti. male dieta nema velke naroky na priestor a ked vyrastie, pojde do skolky, ty do prace a mozte byt vymenit za vacsi.

podla mna ani nejde o to, ci maju ludia na dieta dost prostriedkov, ale o to, ci ho chcu. ty si este mladucka (aspon z mojho pohladu, ja som rodila 29 rocna) a mas cas, ale co na to hovori tvoj manzel?

kacenqa
22. feb 2008

zuzanocka - prepac, ale myslim, ze vy uz nemate moc na co cakat, hlavne ked muz ma 33. na to, aby ste v zahranici zarobili, potrebujes minimalne 4-5 rokov. aby to malo fakt nejaky zmysel vobec niekam odist. a potom si predstav, ze sa vam nebude darit otehotniet. chces, aby sa tvoj manzel stal otcom v 40? aby ho pomaly pokladali nie za otca ale rovno dedka? rozmyslala si aj nad takym?

tie najlepsie podmienky sa nemusia nutne rovnat vile za 10 milionov,, najlepsie podmienky, ako som uz spominala su dostatok lasky a to, aby babo bolo chcene. minimalne do 2 rokov dietatka vam postaci aj ten jednoizbak, to mi ver. takze aj keby ste sa hned teraz zacali snazit o mimco, mate 3 roky k dobru, pocas ktorych stale mozete nieco odlozit a pozri sa napriklad na mna - my sice mame vacsi byt, zato mame hypoteku na 30 rokov, lebo inak by sme sa k nemu nikdy nedopracovali a tych 30 rokov manzel povedal, ze ani jednu noc nebude mat kludnu. takze byt vies poriesit aj cez hypo...

podstatne je, ze pises, zeby ste vyzili. a co potrebuje take male dietatko? ved mu nemusis kupovat adidasy topanky a niky bodycka, ved v tescu tiez maju pekne a hlavne nie drahe veci, na slovensku zatial dokazes najst dobre alternativy zapadniarskym trendom, len netreba byt egoistom...ja som napr. na zaciatku tehotenstva chcela vsetko z kolekcie 'nattou'. ale len hrazdicka stoji 2.5tis. teraz uz viem, ze by som tym ulahodila maximalne tak svojmu egu, lebo sa to paci MNE a ze uplne rovnaky ucel splni aj hrazdicka za tisicku, ktora mozno nebude taka hebucka a nebudu tam ti pekni medvedici, ale dietatko zabavi rovnako....proste - otazka priorit, ktore si treba poriesit sama v sebe....

mirka414
22. feb 2008

zuzi uz dlho asi 6rokov isla som cez agenturu a neskor s pomocou kamosou si hladala stale inu pracu a pochodila som viac regionov a neskor ma osud privial az k miestu,kde pracoval aj jeden chlapec neskor moj muzicek 😵 .vo svajciarsku je super,ze aj na farmach aj pre oper ti kazdy poskytne aj ubytovanie a stravu a je nas tu slovakov habadej na kazdom kroku co je super...

miriamka
22. feb 2008

Ada...pekne si to napisala.
Zuzi...najma drzim palce aby ked uz budete mat vsetko co chcete,aby aj mimi prislo a nebolo uz na mimi neskoro 😒

julia225
22. feb 2008

mysli, ze nikdy nebude spravny cas,,,ked sa chce, vsetko sa da... hlavne ze mate aspon daku strechu nad hlavou... 🙂 ak sa milujete nieje co riesit.... ale babo si mozte porodit aj v UK, myslim, ze to je celkom dobre financne prilepsenie 😅

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

ada78...ja si uvedomujem, ze mozno by sa dalo mat malinke aj v tejto situacii, ale neviem si predstavit, ze neskor by sme mali z coho ten byt vymenit za vacsi...je pravda, ze mame jednoizbovy byt, ale ozaj miniaturny...kuchyna ma si 1,5 metra krat 1,5 metra a vsetko dokopy ma necelych 25 m2...manzel zatial po baabetku nejako specialne netuzi...zmieril sa s tym, ze otcom bude asi az v 40-ke, takze bude dva v jednom...dieta=vnuca 🙂

mirka414
22. feb 2008

zuzi skus mozno sa vam to podari.drzim palceky.

ada78
22. feb 2008

zuzi, vsak vy dvaja ste zatial spokojni, ze dieta nemate. 😉
alebo si myslis, ze keby ste zili vo vacsom byte, pripadne dome, ze by ste po malickom tuzili?

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

kacenqa...keby som si vzala hypoteku na vacsi byt, tak splatky by sa rovnali mojmu platu...no a manzel este splaca jednoizbak...a ked bude mat 40 a prve dieta, nevadi...moj otec mal 39, ked sa narodila moja najmladsia sestra a nic hrozne sa nestalo...ja sa chcem na dieta tesit a nie sa stresovat, co bude...a to iste aj manzel

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

ada78...keby som mala poriesene byvanie, tak nerozmyslam ani chvilu a este dnes vysadim tabletky a sup na manzela 😀

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...my mame hypoteku na byt,aj hypoteku na dom...je to vela penazi,ale poviem Ti,co som tehotna vsetko vieme ze zvladneme.Nez som bola tehotna som mala obavy,ale teraz viem,ze to zvladneme!

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

miriamka...mozno sa da vsetko zvladnut, to verim...ale matematika nepusti...staci ked si zratam, to co nam pride na ucty kazdy mesiac a to co odide alebo by odislo a hned mam jasno ☹

miriamka
22. feb 2008

Zuzi...tak aj my ratame,nie je to bohvie co,ale nejako sa da.
Vies,podla mna keby ste naozaj moc moc chceli babatko,tak idete do toho aj ked mate len VLASTNY jednoizbovy bytik,pretoze na zaciatku miminko vlastnu izbu nepotrebuje...a casom by ste si kupili vacsi.

ada78
22. feb 2008

u nas matematika pustila. 😀 😀 😀

ja som bola vzdy taka "znackova cica". nadalej si sice kupujem znackove oblecenie a topanky, akurat som obmedzila pocty a zistujem, ze sa da zit aj s menej satstvom. 😀

a splacame 3 hypoteky. si neviem predstavit, co budeme robit s tolkymi peniazmi, ked pojdem naspat do roboty. 😀 😀 😀

julia225
22. feb 2008

zuzi, tak nieje co riesit.... 😒 🙂 ak to tak chcete, tak o.k. 🙂

zuzanockamt
autor
22. feb 2008

miriamka...ale manzel bude splacat este 8 rokov a momentalne nema istu pracu...mal len dobu urcitu, takze by to bolo riziko...svagrina ma teraz malinke polrocne babo a ked vidim, co vsetko mu treba...hlavne na ten zaciatok