Z finančných a materiálnych dôvodov musí dieťa počkať

zuzanockamt
22. feb 2008

Ahojte ... dufam, ze sa pridate k teme a podelite sa so svojimi nazormi a skusenostami 🙂
Aj ked su tu najmenej dve podobne temy, v kazdej riesia dievcata tehotenstvo a my, ktore este naozaj musime cakat, sa tiez chceme podelit so svojimi problemami a mozno aj nejakymi radami.
Tak piste...

zuzanockamt
autor
7. mar 2008

sasiki ... my byvame v meste - v Martine ... tu sa cena trojizboveho bytu pohybuje okolo 2 milionov a ceny domov v okolitych dedinkach su dost vysoke ... viem, ze nie vsade na slovensku su take velke ceny, napriklad vychod je na tom lepsie alebo aj okolie Velkeho Krtisa, ale tam je zase dost vysoka nezamestnanost ... takze sa nam hadam podari zarobit nieco v UK a mozno sa nam tam aj zapaci a domov budeme chodit na dovolenky 😀

sasiki
7. mar 2008

ufffffffffff, no nezávidím. Držím palčeky, nech sa podarí skôr, či neskôr väčší bytík 😉 My sme dali za dom 750,- na dedine, ale nie ďaleko od mesta. Fakt šťasitie 😎

lenkasop
8. mar 2008

Ahojte kočky,
som tu nová a len tak som si prezerala témy o ktorých si píšete.
My s manželom bývame v garsonke,sme tu traja -manžel,naša skoro 2 ročná dcérka Kristínka a ja. Nie je to bohviečo. Niekedy si hovorím,že keby sme počkali s babätkom, keby to a keby tamto. Ale neľutujem, malo to tak byť, dcérka je zdravá,máme na krku úvery a leasing a dokonca ideme kupovať 2izbový byt. Ak by sme mali čakať na ten správny čas,tak to naozaj nebude nikdy,čas by letel,mali by sme velikánsky byt alebo dom,cestovali by sme,malikopu penazí,ale to podstatné by nám chýbalo-smiech a radost z Kristínky.A to je viac ako všetkoostatné. Kristínku sme mali,keď manžel mal 28 a ja 26. Cestovať sa dá aj s Kristínkou.
P.S.: Zvládli iní,takaj my. 🙂

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

sasiki ... no tak to ste mali fakt stastie, ze sa vam podarilo najst taky lacny domcek ... tu su jednoizbove byty o tristotisic drahsie ako ste vy kupili domcek ☹
lenkasop ... mas pravdu, ze sa da cestovat aj s malym, ale je to komplikovanejsie, hlavne ak chces zarabat v zahranici peniazky ... ako dovolenka to nie je problem 🙂 ... ja si v garsonke zivot s babätkom neviem predstavit a obdivujem ludi, co to zvladaju 😉

weroni
8. mar 2008

no my sme po babenku tuzili asi po polroku chodenia 😀 ale uplne vazne - no ja som este koncila strednu a okrem toho - nemali sme vyriesene byvanie. Po skole sme spolu este rok a pol chodili a potom sme zacali planovat svadbu - po 2,5 roku chodenia sme sa vzali a mimusko planovali ihned ako vyriesime byvanie. Byvali sme totiz - a zatial stale byvame v rodinnom dome ktory je napoly manzelov a napoly jeho brata, okrem toho je tu este svokra ktora je bremeno na dome... Takze sme chceli najskor predat pozemky ktore mame za domom, vyplatit manzelovho brata aby isiel prec a my sme planovali zostat v dome. Mimusko nas vsak predbehlo a vdaka tomu manzel pristupil na ine - ovela lepsie riesenie - jeden pozemok sme predali, na druhom ideme tak do 2 mesiacov stavat. Po porode kym sa bude stavat budeme byvat u mojej babicky v podkrovi kde budeme sami - nie ako tu - my v jednej izbe, manzelov brat so zenou a synom v druhej, svokra v tretej 🙄 .
Ono sa to vsetko da, aj ked to niekedy vyzera vselijako, ja som si tiez najskor vravela "ked budu idealne podmienky" a to som po dietatku tuzila viac nez po hocicom. Ale ked si to tak clovek vezme - kedy su idealne podmienky? Vzdy je to tak ze si myslime ze by to mohlo byt este lepsie 🙂 takze sme velmi radi ze nas nase vytuzene mimco predbehlo a ze nam ho pan Boh poslal prave teraz - pretoze prave to ze ho cakame rozbehlo vela veci - hlavne to byvanie 🙂
Tiez nas caka nelahke obdobie - kopec financii pojde do stavby ale ked sa clovek uskromni vsetko sa da zvladnut 🙂
A to dietatko je ten najuzasnejsi dar kvoli ktoremu to stoji za to 😵

lenkasop
8. mar 2008

Weroni......máš pravdu,dieťa za to stojí. Niekedy si človek myslí,že to s dieťatom nepôjde, ale opak je pravda a zdá sami,že akokeby to išlo aj ľahšie.Musíme sa však trošku uskromniť, ale stojí to za to. Držím palčeky,nech vám stavba pekne ide 🙂

Zuzanockamt....viem,že pracovať v zahraničí aj s bábätkom nebude ľahké,ale všetko sa dá,ver tomu,je to ako naše bývanie v garsonke,ťažké,ale ide to. Všetko je o kompromisoch.

weroni
8. mar 2008

lenka: diki 🙂
a clovek pri dietatku zisti ze ono nie je podstatne mu nakupit drahe a znackove veci - namiesto toho sa mu venovat, travit s nim cas - dat mu vediet ako velmi ho lubime 🙂 peniazky radsej investovat do vyletov a tak - do veci ktore v pamäti zostavaju vecne 🙂 a su urcite vzacnejsie ako nejake znackove predrazene oblecenie a tak 😉

poleva
8. mar 2008

ja som za názor priviesť dieťa do pripravených podmienok a vedieť ho dalej zabezpečiť...
určite je to potom ľahšie 😀

bellablonde
8. mar 2008

necitala som diskusiu, len moj postreh k nazvu temy ... pokial nie su manzelia / partneri v uplnych financnych srac..ch (sorry za vyraz) nevidim dovod nemat dietatko.
pride mi nezmyselne najprv honobit majetky, stavat domy, zariadovat vsetko tip-top, az potom akoze "uz vsetko mame, tak teraz moze prist aj dieta"

poleva
8. mar 2008

slušné bývanie, a mať určitý štandard a vedieť , že čo potrebujem to si môžem dovoliť kúpiť

bellablonde
8. mar 2008

jasne, plus este mat nasetrenu nejaku fin. rezervu, kebyze sa nahodou nieco neplanovane vyskytne... napr. dlhodoba PN zivitela rodiny...

poleva
8. mar 2008

presne, aspon dačo
ja bývanie vo svojom považujem za veľmi dôležité

lenkasop
8. mar 2008

weroni...máš pravdu,akokeby si mi čítala myšlienky.

bellablonde.... človek bude mať aj majetky pri bábätku,aj keď to pôjde pomaly,ale nadarmo sa nehovorí-,,Pomaly,ďalej zájdeš.,, Tak ako my , bývame v garsonke a v lete už v dvojizbáku, ak sa nič nestane 🙂))
Všetci sme zdraví a to je hlavné, bývame, peniažky máme, aj keby sa niekedy zišlo viac,ale to asi každému.

pollyanna
8. mar 2008

u nas ja som ta, co si mysli, ze by sme zvladli aj svadbu aj dieta a hladam dovody a cesty ako na to a priatel si mysli, ze potrebujeme viac penazi..

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

bellablonde ... nechceme honobit majetky atd., len chcem, aby dietatko vyrastalo v slusnych podmienkach a byvat traja na kope v jednej izbe je o nicom ... treba mat urcite vyriesene byvanie a nasetrene nejake peniazky, lebo prihodit sa moze cokolvek ... no a dufam, ze v zahranici sa nam podari zarobit take mnozstvo, aby sme nemuseli brat hypo ... zatial ma ani vek nejako netlaci ... mysli si, ze do 35-ky malinke stihneme (teraz mam 26) a u muza vek nezohrava az taku rolu 😉

alififi
8. mar 2008

zuzana
ja som si tiez stale hovorila este toto, este tamto, ale vec sa mala tak, ze som dieta nechcela. ne, ze nechcela nikdy, ale proste som nemala potrebu ho mat ( ked prisla kamoska s babom a psom, tak som sa skor venovala havovi ). stale som to odkladala, ale cas letel ( mala som 32 ) a musela som to zacat riesit. nikto ma nenutil, priatel rozhodnutie kedy to bude nachaval na mne ( o to to bolo horsie ). takze som sa k tomu *dokopala* a babo mam. a som velmi rada, ze ju mam. teraz, ked nad tym rozmyslam spatne, tak si myslim, ze som to mala riesit skor. to clovek az teraz vidi, kolko vlastne parov sa snazi a nejde to ( predtym ma to vobec nezaujimalo a ani som si to vlastne nepripustala, ze by to aj nemalo ist ), teraz clovek az rozmysla nad tym, ze by to babo mohlo mat nejade vady ( vyssi vek matky ), teraz vidim, ze o par rokov skor, by ma asi tolko veci nebolelo 😀 a teraz vidim, ze ak budem chcet malej dat surodenca ( lebo je dost sebecke, aby ju tu nechala samu. aspon teda ja si neviem predstavit, ze by som nemala sestru ) tak to budem muset coskoro riesit. keby som to riesila skor, tak ma cas tak netlaci.
takze takto 😎
ale ked sa na to necitis, tak sa do toho nenut, nikde neni napisane, ze musis mat deti.
len som tym chcela povedat, ze ne vzdy sa oplati nechavat veci na *poslednu chvilu*

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

alififi ... sorry, ale asi sme sa nepochopili ... ja CHCEM MAT deti ... to viem urcite, ale az vtedy,ked budeme mat vacsi byt alebo aspon financie nan ... pretoze pri nasej momentalnej situacii by to bol dost velky risk ... keby sme mali trojizbak a manzel slusny plat, tak nevaham ani chvilu

alififi
8. mar 2008

budem ti drzat palce 😉
ale v dnesnej dobe nejsu zaruky na nic a na zamestnanie najmenej.

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

alififi ... no ved prave, ze dnesna doba je na slovensku dost o nicom, preto chceme skusit zahranicie ... uvidime ako sa zadari ... aspon si v buducnosti nebudeme vycitat, ze sme nevyskusali vsetky dostupne moznosti ... kym sme relativne mladi 😉

saskarisko
8. mar 2008

Ahojte,
no moj nazor sa zhoduje asi z vacsinou, ktore tu pisali. Ak chcete mat dieta, netreba nahanat majetky, a da sa vydrzat aj v 1-izbovom byte, a uskromnit sa, a zobrat si uver. Naozaj sa moze stat, ze zrazu budete mat vsetko po com tuzite t.j. vysnivany domcek alebo byt, urcite financne zazemie, a nebudete moct mat dlho dieta.

A napr. v ZA si myslim je dostatok pracovnych prilezitosti, aj vyborne platenych. My sme napr. 4 dochadzali z MT do ZA za pracou.

zuzu13
8. mar 2008

je to ťažké rozhodnutie...my sme 12 rokov čakali/aj so synom/, na to kým si zarobíme, našetríme, kúpime vlastný byt /bývali sme v prenajatom/ a keď sme si konečne zaistili /na hypotéku/ vlastné bývanie ostala som tehu...ani vo sne by ma nenapadlo, že by sme to zvládli...a sme tu...
zuzanockamt...sme z rovnakej lokality...pred dvomi rokmi sme kúpili byt za 700.000,- teraz je min. cena takého istého bytu 2.300.000,- dokedy chcete čakať/ceny idú hore/...ak chcete väčší byt, vezmite si úver a choďte zarábať...byt daj do prenájmu... 😉 😉 😉

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

saskarisko ... my sme nasu situaciu zvazovali dlho, rozmyslali sme vselijako, ale ked sme si zratali vydavky a prijmy, tak nam ako zostatok vyslo asi 4000 sk a to sme neratali stravu a ine vydavky pre nas a pripadne babätko, takze takto riskovat nemienim, nemam az tak vela rokov, ze by ma nahanali biologicke hodiny ... dnes je bezne stat sa matkou az po 30 - ke ... prilezitosti je mozno dost, ale urcite nezarobis tak ako v zahranici

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

zuzu13 ... ceny nepojdu hor donekonecna, ved to nebude mat kto kupovat ... uver by som si teraz urcite nevzala ... nie som samovrah ... dost co manzel splaca pozicku a na nu budeme musiet nechat peniazky na ucte a nieco musime zobrat aj so sebou ... ak sa bude v zahranici darit, tak zostaneme tam

zuzu13
8. mar 2008

jasné, že nie, ja som to len porovnávala...len som tým chcela povedať, že my sme čakali a čakali...no a ten byt by sme pred 10 r. kúpili za 200.000,-
ale keby som mala byť na tvojom mieste, tak určite plánujem ostať a založiť si rodinu mimo SR...je to tu jedna veľká hladová dolina...a hlavne Turiec ☹

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

zuzu13 ... no ved prave, ze tu tych prilezitosti az tak vela nie je ... az na niektore vychytene odbory ... zalezi ako to pojde v zahranici, ani tam to nie je ruzove, ale co sa tyka prace urcite lepsie hodnotene ako tu ... a to nechcem vidiet co sa stane, ked dorazi euro 😒

zuzu13
8. mar 2008

no toho sa desím aj ja... ☹

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

zuzu13 ... hlavne ze politici su z toho veseli 😀 ... ked si preratam svoj terajsi ucitelsky plat 😀 😀 😀

zuzu13
8. mar 2008

😀 učiteľkú almužnu si chcela povedať 😀 😠

zuzanockamt
autor
8. mar 2008

zuzu13 ... no ved tak 🙂 ... ale reforma skolstva sa blizi, takze mozno ... 😀 no to sa asi tak rychlo nezmeni 😖

zuzu13
8. mar 2008

a čo potom materská.... ☹