Zachránili by ste partnera alebo dieťa, ak by ste si museli vybrať?

freshmeat
27. júl 2006

Ak by ste si museli vybrat ze zachranite bud dieta alebo vaseho partnera, koho by ste si vybrali a preco?

dorotka
27. júl 2006

naco to riesit lekari na slovensku tuto moznost neponukaju zachranuju zenu

zuzu13
27. júl 2006

Ako to myslíš, po zdravotnej stránke, alebo partnera po stránke"zostať spolu"

freshmeat
autor
27. júl 2006

Zdravotnej, smaozrejme...

madeleine
27. júl 2006

Na tejto stránke moc chlapov nie je, takže diskusia bude viac teoretická... ale z mojho uhlu pohľadu, aj keby to bolo akokoľvek ťažké a smutné, dostal by prednosť partner... 😔

Dúfam však, že to nikde nebudem musieť riešiť... 🤐

zuzu13
27. júl 2006

No už so to pochopila, prepáč.
Tak ako dorotka napísala lekári sa snažia zachrániť najprv matku a potom dieťa. Nebolo by lepšie to prekonzultovať s lekárom?

pindula
27. júl 2006

freshmeat....zaujimava otazka....by bolo naozaj zaujimave vediet, co ta k nej dohnalo.... 😉
do dorotka pise...nie je co riesit...zachranuje sa v prvom rade matka...a podla mna je to tak spravne...mozno nie celkom spravodlive....ale clovek ked sa zamysli...... 😔

zuz11
27. júl 2006

aj ja by som bola za zachranu partnera, je to tazke riesit to z pohladu matky, lebo ja ako tehu by som chcela aby lekari zachranili mimi, ale ak by to bolo partner alebo mimi tak asi partner... tiez dufam ze to riesit nebudem musiet.....
je to krute ale dovod je ze ten partner mi snad bude moct dat dalsie mimi a jeho strata by bolela asi viac ludi a dlhsie 😔

dorotka
27. júl 2006

no neda mi to nepridat svoj nazor pride mi absurde riesit situaciu z osobneho hladiska kedze ja ako zena sa nebudem musiet rozhodnut tak to zoberiem cisto z realneho hladiska keby som mala s nadhladom poradit kamaratovi poradim zenu deti este spolu mozu mat ale co dieta ktore bude vyrastat bez mami a keby aj nastala situacia ze sa jej pritom nieco poskodi a ziadne vlastne deti uz nebudu moct byt stale si mozu osvojit to je moj pohlad na vec

nevesta
27. júl 2006

Urcite zenu, je to smutne, ak sa clovek dostane do takej situacie, ale je to tak. Na dalsie dieta je sanca vzdy, zenu uz druhu nespravis 😉

dorotka
27. júl 2006

a este mi neda zvedavost nie si manzel zuz11?

zuz11
27. júl 2006

freshmeat, ked sa to pytas povedz nam Ty Tvoj pohlad a preco?

kubko
27. júl 2006

Ja by som volila partnera, aj ked je to velmi tazke rozhodnutie. Keby islo uz o narodene dieta, to by uz bolo ovela tazsie rozhodnutie...

freshmeat
autor
27. júl 2006

Nuz ja by som volil dieta. Pretoze keby moja partnerka bola v tej situaci ci ja alebo dieta, chcel by som aby si vybrala dieta. Lebo ak by si vybrala mna nikdy by som si (a asi ani jej) neodpustil ze ja zijem a to male nevinne bezbranne stvorenie ktore malo cely zivot pred sebou nezije. A tak predpokladam, ze moja partnerka by chcela to iste.

dorotka
27. júl 2006

prepac ale to mi pride skor o tom ze by si mal pokracovatela rodu

nevesta
27. júl 2006

Freshmeat, neviem, teda nezda sa mi to velmi logicke, hovoris o narodenom,, alebo nenarodenom dietatku?

zuz11
27. júl 2006

mne zasa velmi sebecke, kedze aj ta matka sa do tej sytuacie dostala nevinne a aj ona ma to iste pravo na zivot...... 🤐

petruska77
27. júl 2006

zuz, presne... ja si tiez myslim, ze by to od teba freshmeat bolo sebecke...

chrobaak
27. júl 2006

freshmeat.... hm. jasne, ze kazdy mame na to svoj pohlad... a mame na to pravo 🙂 ale este taka prakticka otazka: vies si predstavit, ako by si sa staral sam o novorodenca? 😔

katrin
27. júl 2006

freshmeat, položil si veľmi ťažkú otázku, ja len verím, že toto nikdy nebudem musieť vo svojom živote riešiť... 🤐 😔

Ak by k niečomu došlo, vybrala by som si život partnera a dieťaťa.. môj by v tomto už nebol podstatný 😔

zuzu13
27. júl 2006

freshmeat, ber to z iného uhla pohľadu. Čo jej rodičia? Nemyslíš, že je naozaj realnejšie zachrániť matku (a s ňou môžeš žiť ďalej a neskôr mať aj bábo)? Viem, je to bolestivé keď rodičia prídu o dieťatko, ale je to určite menej bolestivé ako keď oň prídu po 25 rokoch (napr.), keď už majú spolu niečo prežité. Je to kruté, no život prináša aj to čo nechceme. Dúfaj, že to všetko dopadne dobre. 🙂

alexandra
27. júl 2006

Malokedy je mozne zachranit dieta, ak matka je na tom, tak, ze sa neda zdravotne pomoct ani jej. V dnesnej dobe neverim, ze by sa nieco take mohlo stat a preto mi pride irelevantne sa zamyslat nad tym, co by som si zvolila. Viem ale ze by som trvala a nikdy sa nevzdala nadeje, ze zachrania oboch a ak by to bolo o nutnosti darovania organu, alebo nieco podobne, zvolila by som si podobne ako katrin radsej vlastnu smrt.

zebricka
27. júl 2006

A ja by som o takejto veci nikdy vopred nediskutovala a nepolemizovala, ked to nie je treba... co totiz plati dnes, nemusi platit zajtra....

tilly
27. júl 2006

myslíš niečo také, akože koho by som ako prvého vytiahla z horiaceho auta, alebo tak? určite dieťa
alebo ako píše alex a katrin, radšej by som umrela ja...
dúfam, že na nič také nikdy nedôjde, ale domi je pre mňa všetkým, viem si predstaviť život bez svojho muža, aj keby to bolo nesmierne ťažké, ale život bez svojho syna si neviem a ani nechcem predstaviť, keby sa mu niečo stalo, neprežila by som to...

dorotka
27. júl 2006

tilly v tej situacii by som reagovala aj ja ako vy myslim ze skor islo o nenarodene dieta

alexandra
27. júl 2006

Ale to preto, ze dospely je tazsie vytiahnutelny a ak je pri vedomi, moze si pomoct aj sam kym dieta je bezvladne. To je o optimalizacii casu a rozlozeni sil.

A presne ako zebricka napisala, zbytocne polemizovat, ak nie si v takej situacii.

mucilienka
27. júl 2006

freshmeat, mna by zaujimalo, co ta doviedlo k tejto otazke.. pretoze normalne clovek ani nerozmysla nad takymito vecami... rozumies, beries to optimisticky, ze sa nikdy pred takuto vec nepostavis...

danciacik
27. júl 2006

normalne ma z tejto otazky chyta depka ☹
Vsetko predsa zavisi od danej situacie - kazda je totiz ina a samozrejme aj od daných ľudí.

freshmeat - ty uvažuješ len nad tým, že by ti to partnerka neodpustila a čo keď ti to raz to dieťa neodpusti... 😒

kaciatko81
27. júl 2006

myslim, ze nad takymto niecim clovek asi bezne nerozmysla... a je velmi zlozite povedat, ako by sa v tej situacii zachoval pokial v nej nie je. myslim, ze u nas lekari vzdy uprednostnuju matku. ako tu uz bolo napisane, s partnerkou mozes mat dalsie deticky, ale dietatu budes hladat taku matku, ako bola ta jeho velmi tazko. pises, ze by si sam sebe a asi ani partnerke neodpustil, ze ty zijes a to dieta nie. a odpustil by si si, ze to dieta vyrasta bez matky? co v pripade, ze by si mal jedno dieta uz doma a cakali by ste druhe, tiez by si sa rozhodol radsej pre dieta a pripavil tak o matku dve deti? vies, si predstavit starat sa o male dieta, ktore ti bude stale pripominat milovanu osobu?

nufka
27. júl 2006

podla mna je toto chore, cele co tu riesis ,pretoze o tomto normalny clovek nerozmysla len tak ... ze co keby nahodou?? ..teda ak si v danej situacii tak sa ospravedlnujem ..ale ja by som chcela mat pri sebe partnera, ten ti predsa pomoze prekonat stratu dietata a podrzi ta v takejto chvili 😔

dea
27. júl 2006

no baby fakt tazku temu rozoberate,, ale precitala som si vsetky prispevky a som tiez toho nazoru ze prednost by dostal asi partner,pretoze ako pise nufka pomoze prekonat kriticke chvile a potom by sme sa pokusili o dalsie dieta, ale napadlo ma, ze ked sme leteli na dovolenku tak nam letuska povedala, ze v pripade nejakej poruchy si maju nasadit masky najprv rodicia a az tak deti, takze to sa mi vtedy tiez zdalo take cudne,ale nieco na tom predsa bude.
Zase ine rozhodovanie by mala matka, ktora by si bola vedoma toho ze uz dalsie deti mat nemoze, tak to neviem ako by riesila takuto situaciu