Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Záhadné miznutie veci

anazetka
23. júl 2012

Ahojte mamicky, idem sa vyventilovat, lebo neviem, ci uz nemam mozog uplne v poriadku, alebo co sa deje. Prisli sme domov zo zahranicia na Slovensko a vylozila som doma pasy. Aspon tak som si myslela. Ked sme mali opat cestovat, po pasoch ani chyru ani slychu. Prevratili sme cely dom na ruby, obvolali vsetko a vsetkych, bola som si uplne ista, ze som ich dala na stol do priecinku, kde ich vzdy davam. Zacala som uz pochybovat uplne o sebe, aj o tom co som bola presvedcena. Mame doma 20 mesacnu dceru a napadlo ma, ci ich ona niekam nemohla dat, zeby vyliezla na stol alebo co. Ale stale ju sledujem, ked som doma, nechce sa mi verit, ze by som si nevsimla, ako sa prechadza s pasmi po dome. No nejako sme to predychali, vybavujem nove doklady, uz som sa z tym zmierila. Vcera rano zmizli malej topanocky. Take tie ruzove plastove Crocsy, strasne boli fajn, este som vravela ze najlepsia kupa na leto k vode. Na obed som malu vyzliekla a dala do postele, topanocky som ako vzdy dala k prebalovaciemu stolu. Poobede ked sme sli von, po nich ani stopy. Zase sme prehladali cely dom hore nohami, kukali sme sa uplne vsade aj na najnemoznejsie miesta ako do pracky a mrazaku a hrncov, podobne ako pri tych pasoch. Ja uz som z nervami na konci, pripadam si ako sibnuta. Stale doma nieco hladame, ale vzdy sme to nasli niekde pohodene, aj keby to mala zobrala. Je to naozaj mozne, ze take male dieta by v sekunde nieco zobralo a dalo to na miesto, kde dospela logika nesiaha?? ? Kebyze viem, ze som pochybila ja, ze som ich trebars dakde nechala a zabudla, tak si poviem ze moja chyba a poucim sa ale fakt neviem, co sa deje u nas doma. Ci stoji za touto zahadou nase dieta a je to nova faza, na ktoru si treba dat pozor? Mate podobne skusenosti? ??

zuzanocka
23. júl 2012

😀 ano.. a vždy sa veci našli na úúplne "nemožných" miestach..
často som si aj ja myslela, na 100% som bola presvedčená, že som niečo dala na miesto.. a nebolo to tam..
stalo sa však aj, že som čosi aj vyhodila... v záchvate zbierania bordelu som napríklad v jednej ruke držala peniaze, ktoré som zobrala zo stola, ze si ich dám do peňaženky, v druhej servítky.. a šup so všetkým do koša... 😝
veci som "strácala" dosť často, keď som bola tehotná (vtedy bola na vine "tehotenská demencia" 😉 ) a neskôr, keď som kojila... to sa mi stalo aj, že som plakala pri bankomate, pretože som si nevedela ani za svet spomenúť na PIN... 🙄

bianca
23. júl 2012

@anazetka jaj o tomto morem romany pisat.Ja som tvrdila ze mame doma sotka ale evidentne sa prestahoval s nami aj do noveho bytu.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kocko
23. júl 2012

Moja slečna má teraz také obdobie. Ked bola maličká, nikdy takéto veci nerobila. Teraz máme 12 rokov a veci odloží, preloží a ja ich neviem nájsť. Všetko prehľadám a nič. Aj som sa jej pýtala, nevie..../problém, že je postihnutá/. Napríklad mi schovala kvapky a nevedeli sme ich nájsť. Prehľadali sme všetko, a nakoniec mi ich sama doniesla. Takže neviem.
Určite to dcérka dakde odložila, a nájdete to. Nie je to niekde zastrčené za nábytkom? Alebo pod kobercom? Medzi hračkami? A smetiak si kontrolovala? 🙂

renab
23. júl 2012

ja mám deti už dosť veľké a predsa v domácnosti kadečo "zmizne". u nás už je zaužívaný pojem "čierna diera". takže za všetko stratené môže práve ona 😀

anazetka
autor
23. júl 2012

Kocko, Pozerala som vsetko vsetko uplne vsetko cela rodina sme chodlili kolenacky, cez skrine az po stropy a nic..Neznasam zahady a hlavne ked nesedia logike... asi je to nejaka materska demencia, uz zrejme moj mozog nie je co byval :(( blbosti by ma nestvali ale dolezite veci ako pasy alebo topanky ( no nemala som jej co k tej vode obut) ma stvu straaasne:(((

kocko
23. júl 2012

@anazetka No mne sa často stáva, že to nájdem po nejakom čase, alebo ma skôr osvieti. Naozaj bežná vec u mňa, ved som už 12 rokov doma.....Ale takéto veci dokážu naštvať. 😉

maggie37
23. júl 2012

@anazetka Možno odveci,ale ja keď som skrývala a "odkladala" veci keď som bola mladšia, vždy niekde v detskej izbe. Pod postel, za postel, za madrac.. Za skrinu... Pohľadaj ešte raz...

xenicka13
23. júl 2012

nehadze ich mala do smetneho kosa, alebo nemate domace zvieratko

cairka
23. júl 2012

A spýtala si sa malej? U nás pomerne často na otázku, či nevie kde je zmiznutá vec, dojde dieťa aj s tou vecou 😉 A to fungovalo u oboch už aj v dobe, kedy ešte nerozprávali 😉 Ale je fakt, že to nebude fungovať, ak sa pasy stratili pred týždňom, ale na čerstvo stratené by mohlo 🙂
No a keď nenašli/nenájdu dievčatá tak je takmer isté, že som to zapatrošila ja pri snahe robiť viac vecí naraz 😅 alebo aby to tak blbo neznelo, tak že mi ich skryl ten Nemec 😅 😝

miskakyska
23. júl 2012

...u nás sa každú chvíľu čosi vyparí..a to nemám už malé deti :o)
@anazetka..zo začiatku býval u nás cirkus Humberto skrz toho,ale už to nerieším..buď som blbá ja,alebo sa u nás dejú záhady :o)

sante81
23. júl 2012

ja som vzdy takto hladala ked sme sli spat, dokázal si ich polozit tak aby som ich nenasla, najnovsie sa hladaju kluce od motorky, presla som cely dom, potom ešte niekolkokrát, motorka stojí v garázi, a vela vecí sme nenasli, ale to bolo vo fáze kedy syn objavil caro kosa a záchoda

kaja73
23. júl 2012

@anazetka nam raz zmizli vsetky vyprate slipy manzelove a starsieho syna-bolo ich cca 10 kusov cerstvo vypranych-tyzden sme ich hladali,potom sme to vzdlai a po ani neviem akej dobe sme ich nasli v kniznici narvane za knihami-vsetky pekne pokope-to mal maly myslim 18m.

ichbinich
23. júl 2012

Zevraj ja som ako dieta vyhadzovala lyzicky do kosa... Niekolko ich mama vcas nasla a vybrala, ale par ich uz bolo prec...

Ja som raz dala synovi do ruky kluce, ked sme prave vosli domov. Uz vedel lozit. Ja som si povykladala nakup a spol. a ze idem si odlozit kluce. On sa samozrejme s nimi uz davno nehral, ale ja som ich nevedela najst. Vedela som na 100% , ze su doma vnutri, lebo som mu ich dala, az ked sme boli v byte... No, dalsie tri dni som stravila na kolenach a snazila som sa dostat do stavu mysle batolata, ze kde tie kluce schoval... Prehrabala som aj jeho obrovitansku krabicu s hrackami, taky dobry kubicky meter... Aj do topanok som pozerala. Nakoniec boli za jednou polickou v obyvacke. Ta policka ma vzadu miesto na listy okolo parkiet, keby bola pri stene. My ju nemame prirazenu k stene, takze je tam lakavy otvor, kde sa dali schovat moje kluce 😅 Ale teda nasli sa.

Ten tip s opytanim od @cairka urcite stoji za to. Syn mi pilil nervy asi tyzden, ze mu chyba jeho zlte auto. A zase sme spolu hladali vsade, kde sa dalo aj nedalo. Potom jedneho dna zase, kde je zlte auto. Ja mu na to, neviem, uz sme ho hladali, ale nenasli, kde si ho dal? On pride ku policke s knihami, vytiahne jendu knihu a za nou bolo 🙄 Nasiel si ho nakoniec sam 😉

dominika1988
23. júl 2012

@anazetka moja slecna ma momentalne obdobie, ze vsetko hadze do smetneho kosa, takze ak nahodou nieco potrebujem najst v tom prisernom bordeli, ktory dokaze za par minut narobit, tak idem ako prve pozriet smetiak 😀 😀 😀 neviem, co deti na nom tak strasne pritahuje, ale niekedy sa az nestacim divit 😀

akramgad
24. júl 2012

@anazetka ahoj ak môžem poradím mne zaberá tak možno aj tebe pomôže já keď niečo hladám a nie a nie to nájsť zoberem šatku priviažem ju k nohe stolu a ako ju privazujem myslím na vec čo hladám potom si dám hoďku pauzu a idem hladať znova a nájdem skúsila som to tri krát a všetko úspešne 🙂 teda asi pokial to nie je už vyhodené v koši a možno sa budeš musieť pred každým vynesením smetí trošku pohrabať v koši lebo ak ti to robí malá princezná má pocit že treba robiť poriadok a všetko zbytočné treba do koša 😉

mamavera
24. júl 2012

Aj my sme mali hračky v smetnom koši, hodinky mm v chladničke - to bola moja práca a to som nebola ani tehotná, ani som už nekojila 😀 😀 😀 😀 😀 akým spôsobom sa tam dostali nechápem, ukladala som nákup, ale prečo hodinky...Dávala som aj pozor, aby v nestráženej chvíli nestrčili niečo do práčky tesne pred tým, ako ju zapnem.

adulik2518
15. sep 2014

Zdravim, ja nemam ani deti a ani dementna nie som a tiez sa mi stracali sem tam veci. Vsetko sa to zacalo ked som sa prestahovala na dedinu. Byvali sme blizko cintorina odkial bolo neraz pocut zvuky a zavijanie v noci. Byvala som tam asi sedem rokov a ked mi raz v noci z nicoho nic strhlo okno z pantov zacala som mat dost. Rano ten bordel sa ani nedal opisat, vsetko znicene. Nevedela som si vysvetlit ako moze byt v celej izbe taky bordel a jedine postel bola bez neznakov akehokolvek nicenia a to som mala postel rovno oproti oknu. Casom som sa prestahovala, veci prestali miznut. Dodnes neviem co bolo pricinou. Ked som sa vsak prestahovala, zacal uplne iny problem. Kazdu noc bol pocut detsky plac. Nevedela som si to vysvetlit, nakolko v bytovke su len 4 byty vratane mojho a nikto nema male deti. Neskor mi moj priatel povedal ze videl v noci male dievca. Jednu izbu s cenostami sme mali zamknutu stale a vraj to male dievca slo do tej izby a nieco mu hovorilo. Co to si uz nepametal. Odpovedala som mu, ze sa mu to vsetko snivalo. O par tyzdnov neskor bol u nas jeden znamy a povedal, ze sa citi strasne neprijemne, akokeby nas niekto pocuval. Mal pocit, ze v byte je este niekto. Uistili sme ho, ze nikto okrem nas tam nie je. Neskor pri dalsej navsteve, taktiez jeden znamy povedal, ze mu ten byt nahana hrozu, ze ma pocit akokeby bol v horore. Takéto bizardne veci, nam hovorili casto vsetci znami. Jedneho dna som upratovala kupelnu, ktoru vobec nepouzivame, nakolko mame dve a pri pohlade do zrkadla, som zbadala to dievcatko a hovorilo pomoz mi. Myslela som ze bluznil, tak som si zapalila rovno dve cigarety a po navrate priatela domov hned som sa pytala ako to dievcatko vyzeralo, aby som sa uistila, ze mi nepreskocilo. Bohuzial nepreskocilo, jeho opis bol rovnaky ako som ja videla. Ked som to cele predychala, okludnila sa, casom aj zabudla na to a znova sa chystala upratovat dolnu kupelnu, zistila som, ze kupelna je v hroznom stave, vsetko co som naposledy upratala bolo spinave a isiel odtial priserny zapach. Zacala som teda znova upratovat a asi po hodinke ma znova vylakala tvar v zrkadle a hlas pomoz mi a veci ti vratim. Odvtedy som do tej kupelne nevstupila a prestahovala sa. O par tyzdnov som mala sen s tym dievcatkom, nepomohla si mi, nenasla si ma, umieram. Odvtedy sa doma nic nestraca, nik nema zle pocity a byva sa nam dobre. Neverim na take sajens fiction, ale tak toto bolo dost cudne.

natuska87
15. sep 2014

@piacere U nas sa pravidelne stracaju ponozky, zasadne jedna z paru, potom raz do tyzdna kluce, akekolvek druhu, sem tam penazenky...A to sme doma prosim, iba dospeli...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli