Znevýhodnení chlapčekovia. Čo vy na to?

mili
29. máj 2010

Zdravím všetky maminy, tehulky aj ostatných členov, ktorí majú i nemajú podobný názor ako ja v tom, že pre dievčatká je všade lepší výber ako pre chlapcov. Doma mám už dcérku a bola aj je to radosť ísť pre ňu nakupovať. Keď vojdem do obchodu a prechádzam okolo tých krásnych, milých ale hlavne plných regálov dievčenského oblečenia od výmyslu sveta, a chlapčenského oblečka je tam sotva v troch radoch... je mi to troška ľúto. Podobne je to aj s menami. Dievčenské by som si bybrala hneď ale pre synátora mi to akosi nejde. Viem, že to záleží hlavne od vkusu, ale aj tak mám pocit, že chlapčekovia sú v tomto troška znevýhodnení.

vevusiatko
29. máj 2010

ja si to vobec nemyslim prave naopak . aj v obleceni dievcenske vei su dost o nicom vsade len ruzova 😀
A mena sa mi dievcenske nepacia skoro ziadne 😉

diddi
29. máj 2010

je to o samotnom postoji /napr.tie mena/...co sa tyka oblecenia,vidim to len v tescu...v inych obchodoch /zara,hm,ca/ maju krasne veci aj na chlapcov...dievcenske veci vobec nie su o nicom-treba navstivit spravne obchody 😉 ...ja mam skor iny problem:vacsinou su veci po kusoch vo velkostiach...napr.topanky....musela som obehat vsetky humanics v BA 😠

bambi09
29. máj 2010

mili,buď rada,že máš detičky teraz,ja som mala syna pred 14-mi rokmi a to bol teda zázrak zohnať nejaké frajerské vecičky 😝 no veru,nosil aj ružové dupačky 😀 😀 ale následky nemá žiadne 😀
ja práve vidím,že teraz je tých super vecí pre chlapčekov dosť a ozaj pekných,moderných,tak nezúfaj,buď rada,že máš taký výber 🙂 😉 jasné,že pre dievčatká je toho viac,ale už je slušný výber aj pre chalanov 🙂 😉

mamutka
29. máj 2010

ja som si tiez par krat znechutene odvrkla, ked som vosla do obchodu s akoze vecami pre deticky a z tej ruzovej zaplavy mi az zle bolo....to je uz aj na dievcatka moc 😖 ani do tych obchodov viac nejdem, take o nicom, to fakt skor hm, ca, ale aj v tescu sa da najst, ked patram.
ja tomu s tou ruzovou aj tak nerozumiem, nikdy som ju nemala rada a teraz ked vidim 3-4 maminky s dievcatkami a aj stare aj mlade v ruzovom, tak to verim, ze sa dohodli ze to vramci recesie maju ruzovy den, ze to snad nenosia stale 😅
ak raz budem mat dievcatko, tak bude aj hyrit farbami, aj triezve veci prirodnych odtienov bude nosit, ale z ruzovej len par, hlavne ak bude vacsia a bude chciet.
moj muz sa vzdy smeje, ze ruzove prasiatka idu, no ale esteze ho nepocuju chudatenka, nic v zlom 😀

diddi
29. máj 2010

nase nosia aj cierne....maju ciernu kozenu bundu a cierne teple kratasy s padnutou retiazkou okolo pasa 😉 ...ruzove mame akurat na doma...to kupujem v tescu a tam je ta zaplava ruzoveho...inde je to ok....v calypse dokonca vidim, ze ide do mody fialova, seda a take pastelove...inak dost nevyrazne farby - treba kombinovat

barny
29. máj 2010

dá sa vybrať aj pre chlapcov, ja mám chlapčeka a obliecť sa dá pekne, aj keď pre diečatká je určite väčší výber, H&M, next, c&a, aj v tescu tiež sa dá, ja malémi kupujem dosť aj cez net, ale zatial som nemala problém zohnať mu pekné oblečenie, len s fialovou košelou to bol problém ale prežil svadbu aj v modrej 😀

veronika13
29. máj 2010

niekto si vyberie aj z mála, iní z mnohého nie...

mili
autor
29. máj 2010

Ved ja nehovorím, ze sa neda vybrat. Da sa. V dnesnej dobe je fakto toho dost. Ale predsa len... výrobcovia aj dovozcovia asi viac myslia na malé slečny. Aj ked, pozrime sa na seba ...... vzdy sa chceme viac paradit ako nasi chlapi. 😀

mamutka
29. máj 2010

viem co myslis mili, akoby ine pekne farby ani neexistovali pre baby, ja som ako mala milovala oranzovu, ruzova vo mne evokuje sirup erytromycin 😝 skoda ze si nepamatam nazov obchodu co bol ako puncovy zakusok, by som vam to sem hodila, ze chodte sa pobavit, lebo tam to fakt s ruzovou dorazili

maca793
29. máj 2010

no neviem ako vy čítam vaše príspevky ale ja si myslím že pre chlapcov taký výber nie je ako pre dievčatá našťastie má samé baby 😀 takže nakúpim vždy všetko čo chcem ružovej som sa už dávno vzdala aj pri malej chcem skúsiť iné farby ako zelená, fialová, červená, oranžová . neviem ako je to v značkových predajňach tam nechodím z finančných dôvodov ale ked sem tam zájdem do takka tak výber pre chlapcov majú podľa mňa dobrý, kamoška vždy malému nakúpi

quika
30. máj 2010

ja suhlasim, podla mna dievcenskeho oblecka je sice vela, ale vsetko ruzove a vycackane, malo praktickych "obycajnych" veci, potom mamicky dievcatiek kupuju chalanske tricka, teplaky, a chalanske je nasledne vsetko vypredane. ved kto nema rad ruzovu, ten pre dievca nakupi len v chalanskom. a tie chalanske veci - sami spiderman, cars, thomas lokomotiva, prisery kadejake, jednym slovom otras 🙄 co je neutralne alebo trosku normalnejsi vzor, to kupuju mamicky aj pre dievcata, takze sa velmi rychlo minie. myslim ze sa tazko nakupuje oblecenie ak ma clovek vkus iny nez to co nanucuju vyrobcovia, bez ohladu na pohlavie.

ale oblecenie je este ten najmensi problem, pockaj ked tvoj chlapcek pojde do skolky, to su same dievcatkovske zabavky - kreslenie, strihanie, a pod., pre chalana totalna nuda. navyse v skolkach same ucitelky, ziaden muzsky vzor, a ucitelky si viac oblubia vzorne dievcatka nez aktivnych chalanov. ked vidim ako sa spravaju ku deckam - casto je to o tom, ze chalanov len vkuse napominaju, tam nelez, nebehaj, pomalsie, nekric, a chudaci chalani nevybureni... a dievcatka sa pekne hraju s babikami, kreslia, tak s tymi su spokojne, tie zase chvalia, ako pekne sedia na zadku 😠 potom jasne ze su chalani "problemovi", ked sa tam nudia a nemozu sa dostatocne vyburit.
inac aj skolske ucebnice v prvych rocnikoch su teraz plne takychto kresliacich zabaviek, akosi zabudli ze pre vacsinu chalanov je to skor tyranie nez zabava.

diddi
30. máj 2010

ja neviem kde nakupujete, ale ja s tym problem nemam....a nekupujem len ruzove!

kathynka
30. máj 2010

ja si tiez nemyslim, ze by bol pre chlapcov mensi vyber...mozno treba byt len viac otvoreni...
a inak, co sa tyka tych skolok, tak velakrat sa najde clovek, co ma radsej zivych chalanov ako utiahnute dievcatka...ja opatrujem uz niekolko rokov a okrem jedneho dievcatka som mala samych chalanov...bolo to sice vacsinou o stasti, ze si ma nasli take rodiny, ale s chalanmi to je super, vela vymyslame a blaznime sa a tiez sa im rada sparam v skrini, co si von oblecieme a maju toho vsetci straaaaasnu hromadu a farebne aj strihovo od vymyslu sveta...

mamutka
30. máj 2010

ved ja ani nepisem, ze je problem daco pre chalana najst, nas chodi ako maly frajer obleceny, a pritom kopu veci ma aj z tesca, ale fakt ten nevkus co ti majitelia obchodov niekedy vyprodukuju, no fakt skoda, ze vobec nepamatam ktory obchod ma doslova omracil, to bolo ako v barbie shope, nie ako v shope pre deti....proste halda ruzovych veciciek, v dobrom obchode sa to nestane, si myslim, ale teda su obchody kde mamina chlapca fakt nepochodi a ked nema kde inde nakupovat, lebo nema na vyber, tak jedine cez net. jasne ze dnes nie je problem pekne nakupit 😎

murinka
30. máj 2010

mne vsak ide na nervy to ze vsetko co je dievcenske tak je ruzove 🙄 😠

lindda
31. máj 2010

cafte mam chlapca a viem o com hovorite ,,, namr v HM ciapky otras ,teplaky na zaplakanie a drahe 20ks oblecenia a koniec (potom ides po meste a vsetci maju to iste) a koniec bez vkusu a frajerske malokedy a nikde inde nic ,,,
Ja uz rozmyslala ,ze zacnem detske navrhovat ved je to take jednoduche 😀

diddi
31. máj 2010

nahodou zara a next maju krasne veci....my nakupime vzdy vacsie mnozstvo ked su vypredaje,vtedy je ta cena ok,aj h&m ma krasne vecicky....na domace behanie kupujeme v tescu,maju dobre teplaky,dokonca mojim babam kupujem teple teplaky v chlapcenskom-modre,sede,lebo akosi zabudli pre dievcata vyrobit 😠

mili
autor
31. máj 2010

lindda - daj potom vediet, budem ti pri tom asistovať 😅 a urcite ti spravim aj trzbu. 😉
A co sa tyka obchodov zara, next, h&m a pod znacky, skoda, ze sa nachadzaju len vo vacsich mestach a my chudence z dediniek nemame taky pristup. 😖

karelka
1. jún 2010

ahojte,tento problem sme uz vyriesili.moj synator ma uzasnu,mierne zdravo posahanu babku ktoru ked nechame aby sa vyblaznila tak sa nestihame cudovat.len potom mam problem najst smtam nejau koselu alebo mikinu...len ticho premyslam z coho ma moje dieta rifle.aaale urcite su len jedny v ba.a to nehovorim o peniazoch co som usetrila,(lebo moje dieta rastie takou rychlostou,ze niektore veci ani nestihnem vybalit)ved nova kosela na 150kg chlapa stoji 5eur a rifle na 2roky 30,no nekupite radsej tu novu koselu 😀

lyongirl
1. jún 2010

Ahojte, tak ja mám chalanov a tiež musím povedať, že sú znevýhodnení...
Nie, že by som im nekúpila čo potrebujú, vačšinou to zoženiem, ale...
Tesco - idem na nákup a áno, halda ružového, pre chlapcov pár vecí, regál s výpredajom a pre mojich nič, zato pre krsnátko dievčatko sa mi tam páči aj zo 5 kúskov
Občas zájdeme do BA:
C&A - celkom fajn, ale podľa mňa zase dievčatá X vecí na výber a chalani málo, zľavy nanovo, svojim nekúpim dokopy nič, ale krsnátku haldu vecí, ktoré si potom rozdeľujem so sestrou a mamou k sviatkom 😀
H&M - tam nakupujem málo, pretože je na mňa drahé, tak isto ako NEXT a pod...
Takže moja osobná skúsenosť je taká, že obchody, kde sa oplatí kupovať a nie sú drahé, sú blbo zásobené vecami pre chlapcov

bambi09
1. jún 2010

karelka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a čo máte proti ružovej??? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 ja ju milujem a malá má aj ružové veci,ja sa v tom vyžívam 😀 😀 😀

lyongirl
1. jún 2010

ja nemám proti nej nič 🙂 , ale jako mohol by byť rad v Tescu pre dievčatá aj farebnejší, ako len tá ružová...
fialová, oranžová, zelená, hnedá, no výber farieb je véééľmi široký, ako obmedzenie len na ružovú a bielu...

bambi09
1. jún 2010

ale ja som malej kúpila v Tescu napr.aj tmavo fialový svetrík,hnedé tričko s dlhým rukávom,tyrkysovo-zelený svetrík ,modré tričko s bielymi bodkami a veľa iných farebných vecí,tak neviem 😅 😅 😅 a roll-upky fialovo hnedé s ružovou podšívkou,kaki zelenú bundičku a pod.,ale mne ružová,no len neoblečiem malú každý deň ako cukríček 😅 😅 😀
ale už tu niekto písal,že nám-dievkam je bližšie sa parádiť,tak jasné,že sa viac šije pre baby 😀 😀 😝 😅

bambi09
1. jún 2010

hehe,čítam po sebe a že ale mne ružová 😅 😅 😝 mne sa ružová páči...atď. 😀 😝

lyongirl
1. jún 2010

no rad pre dievčatá od 0 - 12 mesiacov je total ružový a potom vačšie veci - to už je s farbami trošku lepšie 😉

bambi09
1. jún 2010

však hej,tej ružovej je dosť 😅 😅 😅 chápem,že nie každému sa páči,takže je to na výrobcoch 😝 asi by im mali dať mamičky vedieť,že chcú aj niečo iné,ako cukríkovo ružové oblečenie 😅 😅 😝

bzuco
1. jún 2010

ja mám aj aj - teda aj dievku aj chlapca a dievča mi je naozaj ľahšie obliekať
ved pre chlapcov to je samá tmavá modrá, sivá, hnedá, vojenská....veľmi málo vecí v pestrých farbách viem nájsť pre chlapca 😒

anelehka
1. jún 2010

Mne sa zda,ze je lahsie obliekat dievcata,ked idem do obchodu,tak len pozeram zavistne na dievcenske oblecko 😀

bzuco
1. jún 2010

a ešte tie lebky, spidermani a ja neviem aké príšery na oblečení pre 2-3 ročných chlapcov 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

bambi09
1. jún 2010

a dievčatá samá Hellou Kitty a Barbie,ble 😀 😀 😀
mne sa tiež veru nepáčia všetky tie postavičky z rozprávok všade,lebo už ich pomaly dajú aj na hajzelpapier 😒 😒 😒