Dieťa narodené okolo Vianoc plus meno Adam.

kaporka
7. jún 2018

Baby máte niektorá doma takéto mimino.?? Kedy vlastne všetky sviatky má jeden mesiac a hlavne na Vianoce??

lulu369
7. jún 2018

@kaporka ahoj, tak u nás v rodine sme viaceri - ja mam narodeniny 1.12. a meniny 13.12., sesternica ma narodeniny 12.12. a meniny 2.12. - keď sme boli malé neboli sme o nič ukrátené... Sesternica má syna, ktorý má narodeniny aj meniny 6.12. (a to ešte aj Mikuláš je) ale ako poznám sesternicu, malý určite nebude o nič ukrátený....

potvora1
7. jún 2018

@kaporka ahoj, neboj, dieťa nebude o nič ukrátené, zakila bude maličký, nebude tomu rozumieť a ako bude rásť, tak si zvykne, že to tak proste je, ako si to urobíte, tak bude. Moja známa ma Adamka narodeného 23.decembra, na narodeninovú oslavu chodíme tak ako to vyjde asi týždeň pred jeho narodeninami, potom ma Vianoce a darčeky, absolútne nerieši, meniny, narodeniny...a čo viem ani nedostal duplicitné darčeky. Môj syn má narodeniny a meniny v jeden deň a už takmer 11 rokov fungujeme, že sa ani raz sťažoval, že má o oslavu menej, alebo má menej darčekov. Dieťa s tým rastie a zvyká si.

magg424
7. jún 2018

Moj syn ma.meniny v oktobri a narodky necele dva tyzdne pred vianocami a je to hrozne!!!!! Za dva mesiace ma.narodky, meniny, vianoce aj mikulasa a napr ked po niecom tuzi vo februari do sviatkov je daleko ( nie ze by sme mu nekupili aj pocas roka, ale na sviatky sa ma vsetky rodinni prislusnici pytaju co by chcel a ja som za tie dva mesiace vyflusnuta ... vlastne sa stava ze my ako rodicia mu nedavame ani ziadny dar kedze nam vsetky vyfuknu ostatni clenovia rodiny.... a napr tento rok syn tuzil po planetach ale chytilo ho to v marci... ako chce toho milion a vlastne mu to postupne dokupujeme a pride oktober a uz mu nebudeme mat co kupit pomaly...tento rok sme vyuzili den deti.. co zvycajne mame na den deti vylet tento rok dostala aj dar... a zase sa mu snazime vysvetlit ze dary sa nedostavaju hocikedy ...

sweetmummy
7. jún 2018

Aj ja mám syna Ádáma 24.12 meniny a dcéru Viktória 23.12 meniny,a navyse dcára potom narodeniny 23.1 po tom,a vsetko v pohode

osky
7. jún 2018

Nejde vobec o darceky ale o ten pocit ze sa v roku viackrat oslavuje.zazitok z prezivania oslav s pribuznymi,kamosmi...proste oddelit to.
Ja by som to dietatu neurobila aj keby sa mi to meno neviem ako pacilo.
Moze dostat tisic darcekov.nie je to to iste.
Mne by to vadilo.

ebi88
7. jún 2018

@lulu369 aj ja mam 1.12. ^_^

natalipp20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulukaka
7. jún 2018

Ja mam meniny 13.12 a narodeniny 24.12. Mam 26 rokov a doteraz dostavam vzdy zvlast darceky. Brat je adam a tiez je 24.12 a tiez ma zvlast darceky.

siska53
7. jún 2018

@kaporka moja svokra je narodena pred Vianocami a vola sa Eva,oslavujeme narodky predtym, na Vianoce aj meniny i Vianoce

janinah
7. jún 2018

Behom troch týždňov má syn narodky,meniny aj Vianoce,je to fuška pre rodiča zháňať v predvianočnom čase tri darčeky,teda minimálne tri....ale sú horši eveci na svete ako toto,takže nejako veľmi to neriešim...plus manžel a dcéra majú obaja meniny aj narodky v decembri,takže ja mám celý rok pokoj a v zime sa nezastavím čo sa darčekov týka...

pasikavamacka
7. jún 2018

ja by som to neprezivala, meniny neoslavujem, proviem pravdu, neviem ani kedy mam meniny, viem len priblizny mesiac- tusim februar? to je taky zbytocny "sviatok". nejaku cokoladu som dostavala od rodicov ako dieta, teraz mi napisu sms. priatel mi tiez dava nieco male- caj, cokoladu, alebo kvety. podla toho vyberat meno, aby nepripadalo na narodeniny je prehnane

ada1981
7. jún 2018

ja som narodena tesne pred Vianocami a meniny mam prvy januarovy tyzden a nemam ziadnu zivotnu traumu z toho, ze behom 16 dni su narodeniny, Vianoce, meniny.. 🙂

sweetmummy
7. jún 2018

Mená pre naše deti vyberieme preto ,lebo sa nám páči,nie preto kedy sú meniny v kalendári.

matos2017
7. jún 2018

Brat ma vsetko 3dni za sebou, vianoce - nardeniny-meniny.V detstve lutoval ,ze vsetko dostal naraz. V puberte, zas bol spokojny.Lebo dostal toho viac ako my. Samozrejme k meninam a narodeninam sa mu bkahozelalo. Ale to dostal iba cokoladu.

h2
7. jún 2018

@kaporka Ahoj, chápem, že sa Ti meno Adam páči, je krásne. Ale ja by som ho dieťaťu, narodenému okolo Vianoc, nikdy nedala. S termínom Vianoc a narodenín neurobíš nič, ale to, kedy bude oslavovať meniny, sa dá výberom mena ovplyvniť. Navyše, oslava v zime a v lete je strašný rozdiel. Môj syn má narodeniny v auguste a meniny v máji (Viliam), v oboch prípadoch sa dá urobiť oslava vonku, na záhrade. Grilujeme, decká sa jašia, má pozvaných kamošov... v zime by som si rozmyslela, či si pustím do domu partiu 6-10 deciek. Určite nájdeš pekné meno aj medzi "letnými".

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
7. jún 2018

@kaporka je to len a len na vás ako to urobíte. Ak sa nenarodí rovno 24.12. jednoducho dodržiavajte jeho narodeniny a urobte mu v ten deň oslavu ako sa patrí. Neskĺznite ku spájaniu osláv... Ak sa predsalen narodí 24., urobila by som oslavu jeho narodenín v iný deň. Aby sa to oddelilo. S meninami už nič nenarobíš. Ak sa ti to meno páči, nemenila by som to. A už vôbec nie kvôli tomu či si domov pustím partiu detí. Ak bývate v byte, je to aj tak jedno. Navyše, oslavu vieš urobiť v hocakej cukrárni, herni, dnes je veľa možností...

montemotherone
7. jún 2018

@pasikavamacka fakt nevieš kedy máš meniny? 🤔

akynka
7. jún 2018

Oslavu urobite 25 a bude to 🙂..aj tak sa vtedy schadza rodina 🙂
Nasej malek vysli meniny 4 dni po narodeni..a medzitym den deti 🙂
Esteze ma potom tie Vianoce 😂

pasikavamacka
8. jún 2018

@montemotherone rodicia mi blahozelaju podla madarskeho kalendara, priatel podla slovenskeho, jedno je tusim v januari, druhe februari. kedze to povazujem za nepotrebnu vec, nemam zaujem si to pamatat.

srnka19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka13
9. jún 2018

Ono môže prísť obdobie kedy to deti môžu riešiť.
Starší syn- narodeniny máj, meniny november a Vianoce..teda to má celkom rovnomerne rozložené
A pritom občas chcel,aby mal sviatky tak ako mladší syn- Vianoce, 30.12 meniny a 1.2 narodeniny
Už sú starší a už sa tým vôbec netrápia 🙂
Ja sama mam narodeniny a meniny s 10 dňovým rozdielom v jednom mesiaci, môj brat tak isto

gebeente77
9. jún 2018

Znama ma narodky 24.12. a vola sa Eva a nejak jej to nevadilo nikdy 🙂 A poznam rodinku, kde sa dcera tiez narodila 24.12., vola sa Eva a o 18 rokov neskor sa narodil syn 24.12. a vola sa Adam 😀

ziwka
9. jún 2018

@kaporka ahoj ja sice nie som vianocna a meno daj ake sa ti paci ale vies co mna najviac sralo ako dieta?ze som narodena v lete cez prazdniny a meniny mam v decembri cez prazdniny. Nestastna som bola ze mne deti nikdy nespievali.ked som mala sviatok ani som nemohla rozdavat lizatka. Doteraz ma to prisamvacku skrie. Ze som o toto bola ukratena ze som sa I ja nemohla podelit na svoj sviatok.

akynka
9. jún 2018

@ziwka 😂 ale mama bola rada ze nemusi vymyslat darcek detom 🙂
Kokso ako vie takato krivda v cloveku ostat 🙂 ja nasim dodnes vycitam ze ma dvakrat zabudli v skolke 😂

abbies
15. jún 2018

Moja mama je Eva, narodky ma 18.12. takze vsetko naraz. Vravela, ze ked bola mala, mrzelo ju to, lebo to bolo vsetko takmer naraz. Teraz to uz neriesi.

liligreg
15. jún 2018

Mám mame septembrového Adama, zatiaľ nepociťujeme, že mu to vadí. Darčeky dostáva aj k meninam, aj k Vianociam, nedávame jeden väčší za oba sviatky. Môj ocino je narodený 22.12, o dva dni Vianoce a meniny ma 26.12 (Štefan). Mama je Eva, o mesiac ma narodky.

drakvak
12. júl 2018

Moja dcéra je Naďa, narodila sa neplánovane trochu skôr 25.12. (termín bol 3.1.), takže má všetko po sebe... meniny 23.12. 😉 ale pekne dostáva nádielku darčekov samostatne na každý sviatok 😊 Máme aj syna, ten je síce septembrový, ale meniny má 29.12.(Jonatán),takže tiež okolo Vianoc. Viac detí sme neplánovali, takže meno by som neodkladala pre prípadné ďalšie dievčatko 😁 Takto to vyšlo a hotovo. Máme vianočné dieťa... a ináč, v deň jej narodenín 25.12. nemá nikto meniny, nedávno som si to uvedomila, že je to 1.sviatok vianočný a žiadne meno v kalendári... Ja by som teda dala Evu aj Adama kľudne aj s dátumom narodenia 24.12., ak by sa mi tie mená veľmi páčili. Okrem toho, u nás v rodine berieme meniny ako malý sviatok, ktorý si pripomíname drobnou pozornosťou, neoslavujeme ho nijako zvlášť, hlavný sviatok sú narodeniny.

ukulela
13. júl 2018

My meniny neoslavujeme darčekmi, resp. len skromné. Čokoláda/drobnosť/kvet. Dar si dávame na narodky.