Vianoce v šestonedelí

26. júl 2023

Ahojte, termín pôrodu bude pred Vianocami, t. z. ze sestonedelie bude počas sviatkov. Moja mama chodí k nám každý rok na sviatky, príde 24.12. a odchádza 26.12., som jej jedine dieťa, nikoho mňa nemá. Akurát sestru, ale ona bude so svojimi vnúčatami. Myslíte, že ju volať na vianoce k nám? je to mama, a bude bez nás sama. Avšak nie je vhodné k dvojtýždňovému bábätku v chrípkovej sezone volať iné osoby, čo s nami nežijú.

tosomja
26. júl 2023

Áno, zavolala.

ankare
26. júl 2023

Ja by som mamu po narodení bábätka uvítala. Mne by veľmi pomohlo, keby by mal nám kto variť, keďže som mala problémy sama so sebou, no musela som sa starať o dieťatko, ktoré ani v noci nespalo.

lizatko1009
26. júl 2023

To myslíš vážne? Ano zavolala aj na mesiac a bola by som šťastná. To ani nikoho na návštevu do nemocnice nepustis?

autor
26. júl 2023

@ankare na vianoce nám mama nevari, iba sa zúčastní, všetko pripravujeme my, a aj tohto roku to tak bude s varením, či príde alebo nie

skodulienka
26. júl 2023

ano zavolala, ja som tak rodila 18.12. a 26teho sme šli k našim. Len by som jej asi povedala, že budeš potrebovať pomoc a nebudeš ju obsluhovať. Chripková sezona môže byť aj vo februári...

autor
26. júl 2023

@lizatko1009 návštevy v nemocnici v decembri? To nemyslis vážne ty asi 🤔

pralinka25
26. júl 2023

chripkova sezona zacina tak februar marec. vsak je dospela vie ci sa citi zle alebo nie. ak bude chora nepride. a chorobu ti v 600nedeli prinesie aj manzel z prace. neviem no. ja by so mamu na vianoce zavolala.

lelet1609
26. júl 2023

Zavolala , nevedela by som si predstaviť Vianoce bez mami . Chorobu Ti donesie aj manžel z obchodu alebo roboty.

vkatush
26. júl 2023

Nevoláš k sebe armádu, len jedného človeka, tvoju mamu. Chrípkové obdobie začína väčšinou neskôr, ale aj keby, môžeš sa ty nakaziť v nemocnici, muž v robote,...
Ak bude mama zdravá, nech príde (ak ju tam chceš). Samozrejme, ak by bola chorá, no jednoducho smola, bude sama doma na Vianoce, myslím, že to by ani ona nechcela prísť k malému dieťaťu.

Ja som rodila presne na vianoce, prvé 2-3 týždne sme boli doma len my s trvalým pobytom (lebo ja som to tak chcela), potom sme postupne volali ľudí (raz svokrovci, potom krstní rodičia, tak prababky, ...). Podmienka bola byť zdravý a umyť si pri príchode ruky. Malý bol úplne v pohode.

Inak k tým návštevám v pôrodnici, ja som bohužiaľ nemohla ani manžela (najväčší vrchol chrípky, zákaz návštev v celej nemocnici). Ale okrem neho by som nikoho ani nechcela a nepochopím ženy, čo si tam polku dediny zavolajú. Ale však každý podľa seba 🙃

tanyag
26. júl 2023

🙄 myslím, že najlepšie pre každého bude, ak sa počas šestonedelia úplne izoluješ s dieťaťom od každého...aj muža presťahuj do inej miestnosti...to vám už načisto hrabe z tých hormónov?

nika11103
27. júl 2023

@tanyag to musi byt troll lebo neverím že niekto toto dokáže myslieť vážne celu tuto tému 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

julie19
27. júl 2023

K tým návštevám v nemocnici v decembri 😅 ja nechcem byt zlá ale úprimne to možno ani neovplyvnis 🤷‍♀️ ja som rodila 23.12. na štedrý deň som bola v pôrodnici tak som chcela jednolozkovy nadštandard aby mohol manžel a staršia dcéra prísť ha mnou na štedrý deň … no ale nebol hneď voľný po pôrode som musela pol dňa čakať až sa uvoľní izba a zatiaľ som bola na klasickej izbe s pani čo tiež rodila v ten deň, ešte kým som tam bola stihli sa jej tam vystriedať 2 návštevy 🤣 dcéry s frajermi a potom ešte niekto co ani neviem kto bol (ja aj moje aj jej niekoľkohodinové bábätka na izbe + návštevy, najviac v jednu chvíľu asi 8 ľudí dokopy sme boli🙈😅) takže keď ma presťahovali na jednolozko už mi to bolo z duše jedno keďže sme sa už postretali s toľkými cudzími ľuďmi 🤷‍♀️ (inak chorá nebola, ani ona ani ja ;) chrípku sme si odkrútili az v chrípkovej sezóne v marci všetci doma naraz, a pritom sme sa návštevám vyhýbali lebo som sa bála ako dám dve choré deti naraz 😅)

lelelienka
27. júl 2023

Ved je len jul, mas 5 mesiacov, este vobec nevies ako a kedy porodis, termin je jedna vec, realita druha, ja by som to riesila, ked to bude aktualne 😉 Ja sice nerodim na vianoce, ale minimalne prvych par tyzdnov sa nechystam prijimat navstevy okrem uplne najblizsej rodiny ked sa na chvilku pridu pozriet na babatko, to im upriet nemozem. Verim totiz, ze nova rodinka ma tento cas travit sama a robit si s babatkom rezim a ze sestonedelie ma stale zmysel.

zenulkaaa
27. júl 2023

Mamu pokojne. Ved to je mama. Snad neni blba a nepride ked bude chora.

lucia13022023
27. júl 2023

Maminu by som kľudne, ak sa bude len troska cítiť zle, nech ostane doma. Chápem tvoj strach, no myslím ze jedna osoba neuškodí

sense
27. júl 2023

Návštevy v nemocnici bývajú aj v decembri. Ale ty sa môžeš kľudne izolovať od všetkých a aj muža posli najlepšie na 600nedekie preč aby ti náhodou niečo nedoniesol z prace alebo z obchodu, keď sa bojíš vlastnej mami

janinah
27. júl 2023

Mne je tak úsmevne ked mladé žienky plánujú všetko podrobne čo a ako bude....len aby si tu mamu ešte na kolenách neprosila nech príde a pomáha...😜
Áno.samozrejme.ze by som mamu pozvala.ty sa vcíť do jej situácie.ze by bola sama na Vianoce a pritom má dcéru aj vnučatko.

domka222
27. júl 2023

Dva krát som rodila v decembri. Jasné, že boli v pôrodnici návštevy. Jedine v čase covidu nie

marianarem
27. júl 2023

Po covide sa trochu zmenilo vnimanie chorob, navstev..Ja som rodila v decembri tesne pred covidom, normalne boli navstevy v porodnici. Uplne zdraveho cloveka som nemala problem prijat. Na Vianoce by som mamu zavolala. Moja mama k nam v sestonedeli chodila a bola som len a len rada. Vianoce sme vtedy tradicne travievali s manzelovym otcom, ktory bol sam. Ale prikvitol opity (bol alkoholik), takze sme ho otocili vo dverach. Keby nie, tak je normalne s nami.

ivik4
27. júl 2023

No chúďa mama ak ju nezavoláš 😪

zuzanaete
27. júl 2023

Syn sa narodil zaciatkom decembra. Pred vianocami sme stihli ist na rodinnu oslavu. Mame normalnu rodinu a nikto chori na oslavy nechodi. Mamu by som bez problemov zavolala. Ak by si mala viacej deti, ako by si riesila ulizolaciu? Vsetci by boli povinne doma 6 tyzdnov a pre istotu iz aj niekolko tyzdnov pred porodom? To ju zvazujes zavolat az po 6 tyzdnoch, aby videla vnuca? Uzite krasne vianoce spolu aj s malym zazrakom. Verim, ze mama bude este radsej ako v ine roky.

mama2024
27. júl 2023

Ja rodim v januári a teda návštevy nebudeme prijímať. U nás návštevy sú štýlom, že daj dieťa a obskakuj nás a sedia aj 3-4h. Čiže šestonedelie žiadne návštevy. Keby je návšteva, že prídu, pozrú a idú preč po 20min. Hygiena im taktiež nič nehovorí a nebaví ma hovorit dospelým aby si umyli ruky a,že po 30min by som chcela aj kľud. A Vianoce neviem. Zas ak by som mala všetko chystať, a už keď autorka píše, tak si myslím, že nemajú fajn vzťah.

zonjushe
27. júl 2023

Ja som rodila 20.12. a samozrejme, ze mama prisla, ved prave vtedy som ju potrebovala viac ako po ine roky..pustili ma na stedry den, tak vsetko mala pod palcom ona..tak snad tvoja mama s tym rata, ze tentokrat bude priprava na nej, ci vy spolu nekomunikujete?My sme teda mali asi 3 varianty planov, kedze sme netusili ake budu okolnosti, ale vsetko sme mali vydiskutovane. Neviem si predstavit nezavolat mamu na Vianoce (tiez je sama) a uz vobec si neviem predstavit, ze by sa len “zucastnila”, zvlast ked budem par dni po porode..to by sme asi jedli suchy chlieb 😂

janinah
27. júl 2023

@mama2024 tak vlastná mama nie je sesternica z 2.pokolenia ani vzdialená tetka.ktorym stačí prísť pozrieť dieťa pol roka po pôrode.ak vôbec....

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarolinne
27. júl 2023

To sa naozaj pýtaš niečo také hrozne absurdné? Chúďa tvoja matka. Či ani muža do práce nepustíš, do obchodu nepôjdeš? Veď to je to isté 🤦🏻‍♀️ plus do termínu máš naozaj ešte kopu času, a nevieš ako bude. Môžeš porodiť skôr, môžeš prenášať a byť na Štedrý deň v pôrodnici.
Dúfam, že si mame nič nepovedala a prosím ťa ani nehovor. Zbytočne ju zraníš

barbora19911
27. júl 2023

Mňa by skôr trápilo to že príde na návštevu a nepomôže dcére po pôrode ani navariť a ani s domácnosťou 🤦🤦 veď komu pomôže keď nie dcére

hendikep
27. júl 2023

ja Vas nechapem zeny, v inych temach tu pisete ze v sestonedeli len klud a ziadni ludia a navstevy len manzel pripadne starsie deti a teraz ju tu sfuknete za taku otazku 🤦🏼‍♀️ no predstavte si ze nie kazdemu dobre padne mat po porode doma mamu, nie kazdy chce pomoc a nie kazda mama je super top pomoc…

mama2024
27. júl 2023

@janinah nie, ale keď mám byť doma s bábätkom a ešte aj mamu obskakovať-ako to píše autorka. Je iné keď mama pomôže. Treba sa vžiť aj do situácie matky-rodičky. To je tak krásne,že vždy všetci pozerajú na to,ako treba uvítať rodinu, ako ich treba na návštevu, ako ich treba obskakovať. Ale potreby ženy ktorá porodila, pre ktorú je všetko nové, potí sa, aj 5x za deň sa prezlieka, meni vložky, snaží sa rozbehnúť dojčenie ktore je bolestivé, tak tá žena je každému ukradnutá, lebo treba pozerať na druhého.
Taký je svet.

mama2024
27. júl 2023

@hendikep tiež pozerám😄. Ale tu ide predsa o niečo iné ako šestonedelie. A ak autorka to inak cíti, tak je už zlá dcéra, moc hormonálne výkyvy má.proste autorka nemá nárok na vlastné pocity. Nedaj boh aby chcela šestonedelie kľud. Treba pozerať na potreby iných.