Adamko narodený v decembri

izabela333
7. júl 2015

Ahojte maminky, čakáme dieťatko, podľa všetkého by to mal byť chlapček, a páči sa nám meno Adam. Problém je, že sa má narodiť na začiatku decembra a čiže všetky sviatky by mal v jednom mesiaci. Zaujímalo by ma, či to niektorá z Vás tak máte a či tým Vaše deti (hlavne staršie) nejako "trpia". Ďakujem za Vaše komenty a názory 🙂

vikikatka
7. júl 2015

Na strednej som mala spolužiaka Adama, narodeného 23.12. Myslím, že nemal podlomené psychické zdravie. 😀

mirinecka
7. júl 2015

@izabela333 my máme Adamka ale septembrového. Meniny oslavujeme vždy o týždeň skôr alebo víkend pred vianocmi. Druhý je narodený 15.12. tak sme to potom spojili že spolu oslavujú jeden narodky druhý meniny. Teraz bude mať už Adam 7 rokov zatiaľ som nepostrehla že by mu to vadilo. 😉 . Môj ocino má narodky aj meniny v jeden deň niekedy som mala pocit že je ukrátený ale my sme sa snažili ho obdarovať aspoň vecnejšími darmi keď to má naraz 😉 . Sestrina malá ma 2.1. meniny 12.1. narodky tiež to neni výhra. Všetko naraz ale zatiaľ to tak isto nevníma. Nosila som dary dvojmo :D

mokon
7. júl 2015

mám kamošku Evu, nar. 24. 12., ale myslím, že je v pohode, i keď ja by som si vybrala iné meno, ak by bol termín 24. 12. Ak to bude v jednom mesiaci s odstupom niekoľkých dní, nevidím v tom problém, ak sa Vám to meno najviac páči.

zofiac
7. júl 2015

Ja som narodená 23.12. a nikdy sa na moje narodky nezabudlo 😉 Dcéru mám narodenú 25.12. a tak oslavujeme spolu, vždy týždeň pred narodeninami a teda aj Vianocami, lebo medzi sviatkami by si nikto ani chlebíček nedal, všetci sú plný šalátu a kapustnice 😀 No a teraz mám termín 18.12., takže je dosť možné, že to bude zase vianočné dieťa

izabela333
autor
7. júl 2015

@mokon
@mirinecka
@vikikatka ste zlaté babulky, dakujem za správy 🙂 ano, páči sa nám najviac...Doma už máme jedného loptoša a k jeho menu sa nám najviac hodí Adamko..Len teda narodí sa 3.12, potom Mikuláš, a Vianoce a meniny v jeden deň..ale presne - oslava menín o týžden skôr a vybavené 🙂))))

gabinecka_
7. júl 2015

má to tak švagriná, ona má Andreu (5) v decembri a je to zle. Narodeniny, Vianoce, meniny.. Vždy je problém čo jej kúpiť, nehovoriac o tom, že to malá vôbec nezvláda..dostane kopu darčekov naraz. (my si kupujeme aj v rodine) Potom celý rok nič nemá a na ostatných oslavách sa vypytuje že kedy ona bude mať. Švagriná na to nadáva každý rok.. Ale zasa keď odrastie, tak to bude jedno.

miskamaj
7. júl 2015

moja najlepsia kamoska je Eva, narodena 25.12. Ked bola mala, vadilo jej hlavne to, ze vacsina jej davala 1 darcek este aj s poznamkou, ze to mas za vsetky 3 sviatky naraz 😝 Ked troska podrastla, tak uz jej to nevadilo, dnes ma 34 rokov a uz okrem vianoc ziadne sviatky neoslavuje 😀
Myslim ale, ze pocas roka je tolko roznych moznosti na davanie darcekov (velka noc, den deti, vysvedcenie) ze meno, ktore sa vam paci dajte bez ohladu na datum.

aniele
7. júl 2015

Som narodená 5. 12., navyše ma celé detstvo volali Dana (vtedy bola 11. 12.), prirátajte Mikuláša, Vianoce, dosť mi to vadilo, akosi som mala ako dieťa pocit, že sa to vždy odbaví pri jednom. Potom som zistila podľa rodného listu, že som vlastne Daniela (tým mám všetky vysvedčenia z 1. stupňa ZŠ neplatné 🙂). Takže meniny oslavujem v januári, čo bol aspoň trochu posun. Najmladšiu sme chceli po svokre, Anna, termín som mala 13. 7., ale jej sa nechcelo, tak má medzi meninami a narodeninami 3 dni. Trochu občas pofrfle, ale snažíme sa aspoň darček znásobiť. Inak, u nás sa viac - menej oslavujú u detí narodky a mena u dospelých (okrem okrúhlin).

julka21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rosannar
7. júl 2015

my máme syna Adamka, nar. je síce v oktobri, no zatial sme jeho meniny vždy oslavovali...meniny ma doobedu a poobede sú vianoce 😀 síce je malý a nevníma to ešte tak ale zase takto chcem aby sa to oslavovalo aj neskôr...aby nebol ukrátený...
môj muž je narodený 27.3. a 29.3. má meniny...ušetríme kedže je len jedna oslava...ale nevidno na nom že by mu to vadilo a aj jeho psychika je v poriadku 😀

seahorse27
7. júl 2015

Moja 6-rocna dcerka ma rozdiel medzi meninami a narodeninami 10 dni, dokonca cca mesiac po Vianociach a znasa to velmi statocne 🙂 Tych darcekov je sice naraz strasne vela, ale nie je to nic nezvladnutelne. Inak aj my mame Adama, narodeného koncom oktobra...zatial je este malinky, takze to nestiha vnimat, ale myslim, ze to tiez zvladneme bez ujmy 😉

pragmaticka
7. júl 2015

noo podla mna to je hrozne neprakticke..mam malu narodenu v strede decembra a proste vsetky darceky dostava len v zime..cez leto ked potrebovala pieskovisko, odrazadlo, bazenik..vsetko sme to kupovali my...cez zimu ma proste tieto veci este nenapadli ked sa rodina pytala ze co jej kupit ci uz na vianoce alebo k narodeninam..tak dostala vela zbytocnosti..takze ja len dufam ze ak budem mat druhe dieta, bude letne. na tvojom mieste by som teda nedavala toto meno. dost ze aj narodeniny a vianoce sa budu slavit v tomto mesiaci. Mam sestru narodenu na stedry den a tiez tym dost trpela.takze fakt aspon meno by som vybrala ine, ked uz slavite aj meniny..

karkulka111
7. júl 2015

ha musim sa zasmiat v mojom pripade lebo ja mam karolinku a narodila sa 23 maja a vobec som neriesila kedy bude mat meniny jednoducho ma take meno ake som chcela aby mala a keby mi moja mama nepripomenula ze ma 3 juna meniny tak by som aj zabudla na jej prve meniny 😀 😀 u nas sa meniny nejako neriesia iba narodeniny :D

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helenanovakova
7. júl 2015

poznám evu narodenú 24.12.

ichbinich
7. júl 2015

My sme pri vybere mena trochu brali ohlad aj na meniny. Ale nebol to samozrejme prvotny dovod 😉 Teda vyberali sme potom patrona, ze ktoreho svateho bude mat ako patrona a podla toho meniny. Meniny ma 18.5.

Syn je narodeny 3.12., potom je Mikulas,, uz je Advent, potom Vianoce... Cely december je uplne iny, lebo je toho vela (plus minuly rok vedel, ze Vianoce budeme slavit so strakou na Slovensku, tak bol este viac nedockavy 😉)

Pozri, ak je pre vas meno Adam na prvom mieste, tak ho dajte. Suhlasim s osttanymi, oslavy spravte pekne extra, ziadne, ze to mas uz aj na Vianoce 😉

Meniny neoslavujeme vo velkom, ale sadneme si spolu, deti dostanu maly darcek. Meniny dospelych sme zrusili, nestihali sme (7 dospelych a 4 deti, styri separatne rodiny, to sme este pocas adventu oslavovali moje narodeniny, ktore su 6. oktobra 😀)

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
agathachristie
7. júl 2015

Ja mam narodeniny aj meniny v ten isty den a pocitujem to ako velku vyhodu, kedze nie som typ co ma rad pozornost. Usetrim si 1x rocne trapnosti 🙂
V detstve mi to tiez nevadilo, skor som sa tesila, ze som vynimocna. darceky mi nechybali.

liligreg
7. júl 2015

@izabela333 ja čakám augustového Adama, muž najprv nechcel toto meno, lebo ze ho ukratime o jeden sviatok. Ale tiez som mu povedala, ze oslavovať malého spolu s babkou a krstnou (obe Evy) budeme oslavovať doobeda, a poobede su Vianoce. A ma to aj výhodu, kedze vieš, ze su vianočné sviatky, tak ked ktokoľvek pride zagratulovať, určite mas nachystané nejaké pohostenie a nie si v strese. Ono je to o tom ako si naučíte. Ja som povedala, ze meniny budeme vždy len nejakou maličkosťou oslavovať (ak teda bude chciet niekto niečo malému priniesť). Ako som pisala, mama je Eva a nikdy netrpela tym, ze na Vianoce ma aj meniny ( a narodeniny ma cca o mesiac), tiez dostane kvetinku vždy doobeda a navečer si otvorí vianočné darčeky. Inak, moj ocino je narodený 22.12 a vola da Stefan (meniny 26.12),čiže každé dva dni niečo ma.

bonaqa2013
7. júl 2015

mám sesternicu Evu, narodila sa 24.12. Ako dieťa to brala troška tragicky - ale nie kvôli darčekom, ale kvôli tomu, že u nich narod. oslávenec nemusel celý deň nič robiť. A na Vianoce bolo roboty ako na kostole.... Bola najst. dieťaťom v rodine a za ňou ešte zopár detí. ako dospelej jej to už vyhovuje.
neber ohľady na nič a hlavne na nikoho aké meno sa Vám páči, také si dajte....

bonaqa2013
7. júl 2015

Môj exmanž. mal narod. 23.12, ale on bol baran tak či tak, on keby mal narodky aj 3 krát do roka.... 😀

cerez
7. júl 2015

@izabela333 Môj je septembrový, zato svoje meniny má na svoje narodeniny. Neplánované, no stalo sa. V tvojom prípade neviem, keďže je to v období ešte Vianoc. Keby to bolo u nás v takomto prípade, skúsila by som podumať nad iným menom. Ináč Adam veľmi pekné meno. Možno, keď budeš mať ďalšie dieťatko - chlapčeka, meno budeš mať v talóne. 🙂
Teraz som si spomenula, že som mala spolužiačku na strednej, ktorá sa volala Eva, narodila sa v deň Vianoc. Spomínam si, že jej sa to vôbec nepáčilo a že by toto neurobila svojmu dieťaťu.

bajana
7. júl 2015

Tak asi budem divná, ale neprikladám akýmkoľvek sviatkom veľký význam a takto chcem viesť aj svoje deti...takže mne by to vôbec nevadilo...máme v rodine Adama narodeného koncom novembra, jeho meniny v podstate "ignorujeme" a pod stromček dostáva o 1 darček viac...sama mám medzi narodeninami a meninami 3 týždne, dcéra 17 dní...no a čo? Ale ako píšem, som divná 😄 v našej termínovej skupine sa už pol roka pred prvými narodeninami riešia autfity, pozvánky, torty...ďalšia súčasť nášho príliš materialistického sveta

bielavila
7. júl 2015

ja mam kamosku narodenu 24.12, vola sa eva 🙂

siska53
7. júl 2015

@izabela333 Moja svokra je Eva a ma len par dni pred Vianocami/meninami aj narodeniny(17.)
Nema s tym problem. Ked to viete odlisit.. Babu to je jedno a az ked to bude vnimat.tak mu to dpecifikujte,aby vedel,co ma na narodeniny,co meniny a co Vianoce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre