Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ktoré z mien Lia, Lea alebo Mia sa vám páči najviac?

Krstné menáDievčenské menáStratégie pri výbere mena
15. feb 2020

Ktoré z týchto dievčenských mien sa vám páči najviac, príp. ako by ste ho zdrobnili (Miuška, Leuška, Lianka)?

77daniela77
15. feb 2020

@oli18 😂

catalin
15. feb 2020

Za mna Mia 🙂 jednu mam doma 🙂 hladali sme univerzalne meno lebo sme zili v zahranici, tam sa aj narodila. Teraz sme na slovensku a nestretla som sa s tym, ze by sa vysmievali alebo komentovali. A nemame vela dievcatiek s menom Mia v nasom okoli.volame ju Mia, short and sweet 🙂 alebo Mius alebo Mici, ale to preto lebo ked bol mala tak mraucala ako maciatko 🙂

sweetdreams1
15. feb 2020

Mne sa paci Mia z tohto výberu. Ale viem, že raz prišiel muž s tým, že kamarát čaká dceru Elu. Vravím si ake pekne meno, nie tak frekventovane. Nakoniec z toho vyšlo, že sa pomýlil, nebola to Ela ale Lea (chlap, čo vám poviem) . A to som si povedala že škoda , tá Ela by bola taká nevšedná v tejto dobe ;)

elisskah
15. feb 2020

@lily14 😄 Ja sa do každého navážam? Veď si jediná, na koho som reagovala. 😄 A nenavážam sa ani do teba, proste to, ako si to napisala...som ti to musela napísať, že Mária je Mária a nie Mia....atď. No prepáč teda. Tiež už nemám mamu, zomrela presne rok pred narodením mojej dcéry. Tiež som rozmýšľala, že ju pomenujem po nej, z lásky k nej. Ale mojej mame sa veľmi nepáčilo jej vlastné meno a nepriala si, aby sme naše deti pomenovali po nej. Tak si vravim, že: no ja jej vzdám úctu a ona sa v bude kvôli tomu v hrobe obracať, tak som si vybrala iné meno, ktoré sa mi zapáčilo.

oli18
15. feb 2020

Pridám ďalšie podľa štatistiky matričného úradu v nemenovanom meste: ženské - Surya, Aria, Talisa, Šanaja, Zeynep, Zejnep, Samira,
- mužské - Zachej, Nihan, Doruk, Noell, Sanay, Samba.
Možno niekoho inšpirujú.😉

bettymacd
15. feb 2020

Z týchto Lea
Kolegyňa svoju vola Lili

77daniela77
15. feb 2020

@oli18 Zachej je biblicke 🙂 Tie ostatne som niektore ani este napocula,no tie nase slovenske takto budu zanedlho zriedkave.....

77daniela77
15. feb 2020

@oli18 Kamaratkina sestra ma dceru Salome a volaju ju ze Salika🙄.....

katarinka89
16. feb 2020

@lily14 Mia, nehovorim jej zdrobneninami- tie sa mi moc nepacia

94misicka94
16. feb 2020

@najk tak dieťa slovo zmija len tak nenapadne.. keď rodičia doma mu povedia že ježiš to máš spolužiačku s menom Mia? To je ako zmija! Tak hneď je posmeška na svete.. A sestra ma 12 a za 12 rokov jej nikto nič nevymyslel tak neviem no ..

mne sa to meno páči, hodí sa jej, toto meno majú 2 dievčatá v celej dedine a počuli sme meno mačky Mia a nejak nám to bolo fuk, dokonca keď mama bola tehotná sme často na ulici stretávali psa menom Lea a predsa nás to nejak nezarazilo keď sa aj sestra volala menom Lea.. v reklame na dentalife pre psov ta pani vola psa Samo.. teraz nedá nikto meno Samuel pretože sa tak volá pes v reklame? Pre boha ved ta macka a pes ziju 13 rokov a nie 70, maju to meno nachvilku 🤔
Nemám potrebu takéto veci riešiť, mám pocit že to tu riešia matky čo sú rozumovo zastavené asi pre rokom 2000, majú svoje problémy ktoré nevedia riešiť tak riešia detinske veci ako je meno dieťaťa ako znie aku ma zdrobneninu (pre boha nebudeme ju volať Miuška v 20 rokoch a my osobne sme nikdy starych rodičov nevolali menom, aj malá volá babky priezviskom), asi sa im smiali keď boli deti a teraz majú potrebu si to nejak vyvrsit ma menách druhých a riešiť to že liana je nejaka rastlina v pralese.. tak isto je perla, je slovenské a nikto sa nepohorsuje nad tým že veď to je perla v oceáne.. Mne osobne príde každé meno normálne, nemám nejakú potrebu sa zamýšľať na tým, že prečo práve také meno a je to otrasné, staré, nové, cudzie, naše a k tomu sa mu vysmievat, je to trošku choré vo svete kde už každý cestuje a sťahuje do inej krajiny a denno denne sa stretáva s nezvyčajnými menami ako napríklad v telke

duduska25
16. feb 2020

Ja keby chcem Leu, tak jej dam meno Leona.

ivanka12311
16. feb 2020

Veď je kopec krajších mien ako tieto micko mená 🙂

alaguema
17. feb 2020

@lula313 to, že majú v rovnaký deň meniny znamená, že je to odvodené? Aj Peter a Pavol majú meniny v jeden deň. Mia je meno latinského pôvodu a Mária hebrejského. Tak čo to tu trepeš? To, že si niekto zmyslí volať Máriu Miou, je ok, ale tradične sa u nás tak Mária nevolala.

stanulienkat
17. feb 2020

Ani jedno. Uz je toho vela. Tak ako pred par rokmi boli same Ella,Emma,Nella a podobne. Uz je to otrepane.

lula313
17. feb 2020

@alaguema husi som s tebou nepasla, aby si sa so mnou bavila takýmto tónom. Mám dceru Miu, tak asi o jej pôvode niečo viem a od ktorého mena bola odvodena.

alaguema
17. feb 2020

@lula313 ty si bola arogantná ako prvá svojim komentárom o mudrovaní a evidentne nemáš jasno ani v tom, aký je pôvod tých dvoch mien a teda že sú asi ťažko od seba odvodené. To, že sa u nás dostalo do módy volať Máriu Miou nehovorí nič o pôvode mena, ktoré je latinského pôvodu. Zatiaľ čo Mária je hebrejské meno.

cistykvietok
17. feb 2020

Presne, každému sa páči niečo iné. Preto by som asi radu s výberom mena pre dieťa nečakala na MK... Však si vyber, aké sa tebe najviac páči, ak nevieš, poraď sa s rodinou, najbližšími priateľmi.

tanjalea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanjalea
17. feb 2020

Ja mám Leu 15ročnú / bol troška s tým problém v rodine, ale nedala som sa a teraz si ine nikto nevie predstaviť, je krasne...v škôlke bola aj Leuška, teraz iba Lea ....😉

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. feb 2020

Ďakujem za všetky názory, pozitívne aj negatívne, rozhodli sme sa pre Leu 🙂

lentilkaxxx
25. feb 2020

Nebolo by vhodnejšie nechať povedať názor rodinnej rady ako internetu? Veď to dievčatko bude Vaše, Vy ho budete oslovovať, milovať, chrániť a vychovávať. 🙂
Za mňa Liana, lebo neznášam "davovú" psychózu. Záleží len od Teba a manžela. Veď o 10 min.už nebudeme ani jedna tu vedieť, že sme niečo také písali, ale pre Teba bude tá malá láska na celý život 🙂

019paula
5. mar 2020

😍 LEA 😍...aj my mame Leušku, Lejku....stle zbožňujem to meno. A syncek je MAX 😋

bublina_
26. máj 2020

Mame maličkú Leu a lepsie meno sme vybrat nemohli, uplne sa jej hodi 🥰 Rozhodovali sme sa este medzi Mia, Amélia a Lucia, ale nakoniec sme radi ze sme vybrali meno Lea. Najcastejsie jej hovoríme Lea, ale aj Leuš, Leu, Leinka, Lejka, Lei.. 😄

Tu začni písať odpoveď...

Odošli