Meno Alex - ľutujem výber mena

11. feb 2021

Páči sa Vám toto meno? Ja som asi nejaká divná a veľmi si to vycitam, ale v poslednej dobe sa mi vôbec nepaci. Príde mi take divne ako pre nejakého psíka. Pritom sa mi veľmi pacilo, zdalo sa mi krasne no keď som tak pomenovala synčeka po case mi to príde zvláštne :( som vôbec normálna ? :D stalo sa Vám niekedy že ste ľutovali vyber mena?

danii1
11. feb 2021

@diewcatqoo
@pribinak ja mám pacienta, síce nemeckého a volá sa Bobby Joe a rodičia upozornili, že sa oslovuje oboma menami (Bobydžou), mne je vždy tak smiešne, normálne mi to z huby nejde von 😀 neviem si ho predstaviť ako dospelého chlapa s takým menom

ckatka
11. feb 2021

@red_cat preto sme nikomu meno pred porodom nepovedali. Ani synovi. Bolo to rozhodnutie moje a manželove. Meno prišlo s fotkou až po porode

pribinak
11. feb 2021

@danii1 pri niektorých rodičoch je to s menami deti veľmi zaujímavé, minule čítam článok o Tine a Separovi, ich dcéra sa oficiálne vila Tia Liana a volajú ju Anicka. Tak na akú prdel jej dali take meno, kde ju volajú úplne inak
🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

rebekamarcusko
11. feb 2021

Veeelmi pekne meno. Ked sa zadaril chlapec momentalne,tak mam ore neh9 na vyber aj Alexa. 😍

nominativ
11. feb 2021

@h2 v každej diskusii sa rieši to, že budú dieťa šikanovať. 🙂

kiki68
11. feb 2021

Ja mam Alexa, teda je ako Alexander Martin, podla mna je to meno pekne. Ved ho oslovuj celym menom ( ako Alexander) . Ja ho volam casto Lex.

red_cat
11. feb 2021

@lubka261 no u nas aj muz pripustal len Adama:D bola som sama proti celemu svetu..haha

sima338
11. feb 2021

Alex je krásne meno, keď sa povie Alex, predstavím si riadneho fešáka, alfasamca,inteligentného muža činov, ktorý si ide za svojím v živote. Neviem prečo, ale presne toto mi evokuje meno Alex :D

katarina9593
11. feb 2021

Ahoj ja keď som bola tehotná tak to vyzeralo že to bude chlapec prvé čo mi napadlo Alex -Alexander ako píše @sima338 presne taky pocit to vo mne tiež vyvoláva 👌👌👌😜😉😉 skôr mi príde meno Artur ako pre psa a Max ...to je také typické 😉👌...a nakoniec keď to bolo dievčatko tak stále Agáta...som chcela no len mi potom prišiel taký skrat asi ...a máme Dianku😉🥰

mironka
11. feb 2021

@evalin88 nerozumiem velmi tomu,ze ako sa ma meno hodit k dietatku...k povahe? Ved to sa zisti casom...ci k tvaricke babatka?... Ci ako?

alexk12
11. feb 2021

Tak keď ti to tak veľmi vadí premenuj ho nepíšeš koľko má rokov a ak by mu to v dospelosti vadilo môže kľudne zmeniť meno

alexk12
11. feb 2021

@pribinak lebo sú debili a nevedia co od rozkose🙄

tarinka155
11. feb 2021

Moj priatel ma syna menom Alex,ako nic v zlom to je take divne meno neviem mu prist na chut,,ale to je moj nazor

pribinak
11. feb 2021

@alexk12 možno, možno snaha byt za každú cenu originalny a nakoniec to vypáli úplne inak

anukha
12. feb 2021

Tak moze byt, ze sa ti teraz k dietatku takpovediac " nehodi" a meno pre psika to rozhodne nie je. Tak isto ako napr. Max alebo Arthur ....uplne bezne mena pre chlapcov/ muzov v zahranici

andreatytler
12. feb 2021

My male Alexandra. Mne sa nepaci skratka Alex (ale muz ho tak vola) a moj otec ho vola Sano co sa mi uz vobec nepaci a Alexander je neskutocne dlhe... bude mu dlho trvat kym sa to nauci vyslovovat. Nie som tym super nadsena ale nevedeli sme nic vybrat... Alexander bolo to najmensie zlo.
Ono je to uplne jedno. Je to len meno a on s tym bude OK. Pokial to nie je ten Bonifac🙂, tak dieta bude v pohode s kazdym menom.

andreatytler
12. feb 2021

@pribinak Sila, ten Bonifac😀... vzdy ked listujem v kalendari a pozeram mena, sa cudujem ze preco tam preboha stale drzia ten Bonifac, Pankrac, Servac... ved to nikto detom nedava... no vidim ze dava.

janickacrazy
17. feb 2021

@andreatytler moja kamoška má Silvestra, podľa mňa strašné, ale keď sa jej to páči 😅

karolinakr
18. feb 2021

Alex je velmi oblúbené počula som ho dať decku x krát, alebo Alexander Alexandra.
Pozerala si film Flashdance? Tak hlavná hrdinka bola Alex. Je to take medzinarodne meno

oblecenie99
18. feb 2021

@red_cat Aj ja som chcela Viliama,muž to zatrhol :/ ale keby vedel,že sa nasrdim ku koncu,keď mi škrtal všetky mená,a malý sa napokon bude volať po jeho svokrovi,tak súhlasí aj s Viliamom 😄

Mne sa istý čas páčil aj Maximilián.. neprišlo mi to ako meno pre psa. A veľmi som chcela,aby malý bol Àbel (sme maďarskej národnosti) ale keďže sama mam nezvyčajné meno,nechala som to tak.. šikanu som.nezazila,ale je to niekedy otravné,predstavovať sa na tisíc krát .. ale bála som sa,aby o nás nenapisali článok o divných menách,ako kedysi o kamoske,ktorá má asi jediného Nimróda v SR 😁 (tiež majú mad.narodnost a pre nich to nebolo až také čudné meno).

Autorka,teba chápem,niet dňa,aby som "neľutovala" že malý sa volá tak ako sa volá,ale nebudem to už komplikovať a na druhej strane mu to meno sedí.. až príliš 😄 už som sa raz rozhodla, treba si zvyknúť 🙂

sardinka32
19. feb 2021

Ja som mala meno Alex v užšom výbere, ale vadilo mi na tom mene, že som nevedela z neho spraviť zdrobneninku. Keď je dieťa malé, je to milé, môcť ho zavolať tak jemnejšie. Alexko mi znelo čudne. Nedávno som počula zdrobneninu Lexík...ale ani to ma nepresvedčilo. 🙂 Neviem, či je to meno pre psíka, ale isto je to známe medzinárodné meno a dosť často používané, takže aj obľúbené. 😉

vinkel
18. mar 2021

Mi mame Axela nie Alex ale Axel . A každý ostane v šoku aké meno 🙂

kiwi3
18. mar 2021

@andreatytler asi to bude tym, ze sa to viaze s ludovou kulturou, pranostikami a historiou. ci cim akoze zrazu maju nahradit mena troch svatcov?

mariska1989
18. mar 2021

Ja ľutujem len z toho dôvodu že dve dcéry majú na K takže sem tam sa povie že Katka pritom je Kristínka pôvodne boli 2 mena Laura a Kristínka no manžel chcel Kristína tak je Kika ...Alex je pekne meno vôbec není ako na psíka časom si zvykneš poprípade nehovor Alex ale daj už teraz nejakú prezývku napr Ex😁

luckuz
18. mar 2021

@eskop alex je aj dievčenské meno. Učim a v triede mám Alex chalana a Alex dievca 🙂

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
18. mar 2021

@didaa Preco si sa hanbila za svoje meno?

eskop
18. mar 2021

@luckuz alex pre dievca sa mi nepaci 🙂

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reni1512
18. mar 2021

Preco ako pre psa??? to ludia poludstuju psov a davaju im ludske mena...chore... Alex je patri medzi moderne meno, je kratke, frajerske , predstav si ked bude taky pubertiak ako pekne to bude zniet, alebo ked bude dospelak, ako Alex z Oteckov :D nahodou je to feši meno... skus mu vymysliet prezyvku 🙂 na kazde meno sa da zvyknut