Páči sa vám meno Dayanara?

michaelasadlak
11. apr 2020

Ahojte chcela by som sa len spýtať aký máte “názor “ na meno Dayanara?🙂či by mi vôbec dieťa pokrstili alebo či by som ho mohla zapísať do rodného listu aj keby mi ho nepomestili ?😊 ďakujem krásne

najk
12. apr 2020

@michaelasadlak ked davas meno, nemozes rozmyslat o tom, ze ho bude nosit male dieta. Musi sediet malemu dietatu, 15 rocnej slecne, 40 rocnej dospelej zene aj 80 rocnej babicke. Ci Tvoje dieta nikdy nevyrastie? Suhlasim s nazormi, ze je zbytocne komplikovane a nie nejako extra pekne..

sara07
12. apr 2020

@michaelasadlakale to malé zlaté dieta raz bude v puberte, do predu občas treba mysliet
nechceš to fakt vidiet že v slovenskom a českom jazyku to má druhy vyznam a v angličtine nie ?
proste sú to také jazyky iné

sara07
12. apr 2020

@michaelasadlak no možno ti to píšeme preto lebo máme doma tie staršie deti a vieme ako sa medzi sebou chovaju, spravajú a čo sa dialo / nedialo v škole , píšeme ti zo svojich skusenosti
však ked si taká presvedčená že je to OK prečo sa pýtaš, no ano je tu smršt kritiky nie ochkania

sara07
12. apr 2020

@michaelasadlak bože to je naivita ako su deti v škole zlatučka a pubertačikovia no to je skvost správania

ndrag
12. apr 2020

nie, je to hrozne meno, viem si to predstavit ako nazov inkontinencnych plienok pre dospelych 🤐

dayanare
12. apr 2020

Možno by sme mohli začať deti učiť sa správať lepšie. Možno by sme mohli deti naučiť, že vysmievať sa niekomu kvoli menu, výzoru a pod. nie je vhodné správanie. A možno by sme mohli deti naučiť, že ak už sa im niekto vysmieva, nemajú si to brať k srdcu, lebo to ukazuje len hlúposť a nezrelosť toho, čo sa vysmieva.

A mne sa to meno (očividne) páči :D

huginko
12. apr 2020

Nie, nepáči... Ved je toľko krásnych slovenských mien. A veľa takých, čo sa malo používajú... Skúste vybrať z takých...

ave_eva
12. apr 2020

Nič v zlom ale pokiaľ žijete na Slovensku,tak prečo nevyberiete meno z kalendára ....??? Toľko krásnych mien je ... To máte takú potrebu sa odlíšiť...??? To akože bude dayanara sadlak???

noemi155
12. apr 2020

Keď som čakala dcéru páčilo sa nám aj meno Dajana
Ale keď som si predstavila,že ju budú volať Daja,Dajka,tak mi až zle bolo
A boze chráň rymovacka dajka-radodajka..🤮🤮🤮
Takze sme napokon dali
Diana a je to pekne,aj keď povies len Diana

jaskolka
12. apr 2020

Na matrike bude treba dokázať, že sa používa, že nie je vymyslene, pri krste môžu byť aj námietky, keďže je to zvláštne meno. Tirz si treba zvážiť, či bude sedieť k priezvisku, ak teda nemate nejaké cudzokrajne, lebo aj bez - ova, k väčšine obvyklých našich priezvisk jednoducho také extravagantné mena nepasuju. (Dayanara Kopcik, Dayanara Belcak) a podobne. Neviem,osobne by som až taký vystrelok nedávala.Diana, Deana maximalne

len_nig
12. apr 2020

Mne to tiež príde že si pozerala veľa Orange ja the new black 😂😂😂 ale no moc sa mi to meno nepáči

larisalarisa
12. apr 2020

Myslím, že je to len na vás. Ak sa vám páči....prečo nie.

sara07
12. apr 2020

@dayanare hm zrejme nerobíš v školstve, to že si ty vychovaš k tomuto dieta je super ale ver ze 80% z triedy bude presny opak, a bud bude vyčleneny lebo je iny alebo sa jednoducho k tej skupine prida
ten isty princip je aj v šikane, na slovenských školách je šikana už v druhom ročniku na prvom stupni, a nie nerieši sa to , školstvo je tam kde je

simca06022011
12. apr 2020

Nie nepáči sa mi, ale to je môj subjektívny názor . Ak nežijes v USA kde je to meno vraj bežne, nedáva by som. Celoživotné vysvetľovanie, diktovanie, komolenie mena... Už úsmevné je v skole teraz čítať tie detske mena.. 😎 Mam 3tiacku a ta zmes exotiky, dokomolenych mien a priezvisk je na smiech. Hlavne ze to aj tak používajú všetci "poslovencene", čiže to nemá žiadny význam že v rodnom liste je nejaká exotika.

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
12. apr 2020

@simca06022011 odpoved môjho najmladšieho - škôlka - ako sa volá ten chlapček , neviem tak sproste sa volá že si to nevie nik zapamätat, tak je chalan alebo hej ty
ked som ho hubovala že chlapček má meno atd...a uprimne ja si tiež neviem nan spomenut presne aby som ho neskomolila,

luuubik
12. apr 2020

Nepaci sa mi...

sunny8
12. apr 2020

Mne to znie ako názov antikoncepcie 😂😂😂

janinah
12. apr 2020

Meno je otrasné,za každú cenu chcete byť iní ako okolie a potom chudák to dieťa....vysvetlovať ako sa to jeho meno píše,ako číta,ako ho volajú....

veronice
12. apr 2020

@michaelasadlak hm... Nepride mi vyslovene skarede ale skor moc prespekulovane... Mne sa nepaci. Ak byvate v zahranici alebo mas muza zahranicneho obcana, pochopim. Ale k slovenskemu priezvisku urcite nie.

6mia6
12. apr 2020

A to ze mate teraz meno ktoré sa nekončí na ova.nic neznamená. Kľudne sa môže vydať za Kapustu a bude Kapustová. A irónia osudu je, že je to tak naozaj pravdepodobne bude.
Ďakujem svojim rodičom, že nespekulovali. A ja som pri svojich troch deťoch tiež nespekulovala.
@sara07 presne ma takého spolužiaka môj syn. Celu prvú triedu nevedel ako sa vlastne vola. Chlapec je však exotický sám o sebe, tatino určite nie je slovak. Co čert nechcel mamina sa musela s chlapcom vrátiť na SK a na dedine je nechtiac "zaujímavá". Mam ešte piataka a paci sa mi ze v celej triede nie je dieťa ktoré by vytrcalo z radu vďaka menu. Dokonca z 25 deti nemajú ani menovcov.

queen_mary
12. apr 2020

Daja, dajka, radodajka 🤣 nerob jej to

queen_mary
12. apr 2020

To meno je take, ze je vidiet, ze rodicia sa velmi snazia, aby ich dieta malo neobycajne, vyninocne meno. Je to too much a kolotocarske

majamat
12. apr 2020

mne sa toto meno paci,a le urcite nei pre slovenske dieta.

evaachesa
12. apr 2020

To meno sa mi vobec nepaci....ty ale pises citujem: "každý ju bude volat ako sa bude páčiť jej 😁" hmm fakt si si ista ze sa jej meno bude pacit? 😳
To je ako keby niekto v Indii dal dietatu meno Katka, tiez uplne mimo. Pokial zijete v zahranici tak ok. No a do buducnosti by som dietatu vytlacila menovku a pripinala na oblecko kedze sama asi nejaky cas nebude vediet vyhlaskovat svoje meno a ludia budu zmateni. Pomozes tym jej aj ostatnym 🙂 a ano ako tu niekto spominal ze vsade bude musiet vysvetlovat a hlaskovat ... moja znama sa vydala a ma zaujimave priezvisko ktore musi uplne vsade hlaskovat a uz je z toho na nervy lebo ludia jej nerozumeju a komolia ho. Ked robi rezervaciu v podniku, povie rovno nech ju daju na meno Martina...no vacsinou pride otazka a priezvisko? Kym to vysvetli tak je na nervy a potom pridu s muzom do podniku a rezervacka na totalnr ine meno 😂😂😂 slak by ma trafil 😁

evaachesa
12. apr 2020

@queen_mary boze aka rymovacka 😂a to deti maju vacsiu fantaziu ... to este len bude zabava 😁🙊

asia83
12. apr 2020

@michaelasadlak Áno, lebo na rozdiel od vás, myslia aj na budúcnosť vášho dieťaťa.

vierkainka
12. apr 2020

Nevolala sa tak manželka Herkula v seriáli? To bolo z čias keď ficala v telke Xena, Hecules.. Hral ho Kevin Sorbo.. Ona sa tušil volala Dayanayra.. A co sa týka mena, mne to príde vznešené a nezvyčajné... Ale deti ho určite budú komolit.

deti95060810
12. apr 2020

to si vymyslela sama? lebo ak si to videla niekde v kalendári tak by problém nemal byť...
Mne sa to meno nepáči, ale však môj názor nie je pre teba smerodatný. Ak máš podporu u mm tak nie je o čom.

modrykoniicek
12. apr 2020

Pre mňa za mňa...keď priezvisko nemáte Kováčová, Halušková a iné slovenské priezviská...lebo takéto meno so slovenským priezviskom znie jak z osady.
A je jedno či sa na konci nachádza ová.
Naše priezvisko aj bez ová znie slovensky.