8-ročné dieťa prvýkrát v tábore

alenkay7
12. júl 2020

Dnes sme odniesli našu jedinú dcéru do tábora ma osem rokov, ako to zvládate vy? Chytajú ma depki muž ide večer do roboty a bude celý týždeň preč. Je mi smutno a zároveň sa bojím ci mi malá nezavolal že chce ísť domov.

alenkay7
autor
12. júl 2020
zuzap33
12. júl 2020

@alenkay7 zvládaš to horšie ako to dieťa. Moje 11 a 14 idú do tábora o týždeň. Prvýkrát pred štyrmi rokmi, mladší mal 7. Máš jednoducho tichý dom. Dva dni zvláštne, potom zvykneš. Využi to, stretni sa s priateľmi, poupratauj, oddýchni.

zuzap33
12. júl 2020

@alenkay7 a nieže budeš hneď volať dcére, že máš depku.

krisbar
12. júl 2020

Ja som ako decko chodila do taborov kazdy rok a min 3 tyzdne. Nedalo sa inak, lebo rodicia nemali tolko dovolenky aby s nami boli 2 mesiace doma. Boli to skvele casy, potom som este robievala veducu a moje deti urcite chcem dat do taborov. Je to skvela prilezitost pre dieta byt same za seba, naucit sa vytvorit si svoju poziciu v skupine, najst si svoju rolu.
Tvoj strach je prirodzeny, ale sposob ako to prezivas ta raz dostane do stavu "vyhoreteho hniezda" ked ti deti odidu z domu. Vuyzi ten cas na seba, na priatelov, na manzela. A nechaj svoje vtacatko na chvilu vyletiet aby sa ti stastne a plne zazitkov vratilo domov.

hettinka
12. júl 2020

@alenkay7 ja toto tiež zvládam zle, ked su deti preč. Už sú starší, ale aj tak...
Neobmedzujem ich, keď chcú ist sami od seba, ale nedávala som ich do táborov, iba do prímestských. Staršia bola 2x, aj tak to tam odplakala.

siska53
12. júl 2020

@alenkay7 ja som.si poplakala po odchode a kazdy vecer sme.volali do tabora, ako to dieta zvlada. Vzdy bolo vsetko ok..
Vzdy, aj ked isiel syn, aj ked potom.isli tak, ze dcerka do jedneho a on o tyzden do druheho.. dokonca aj ked sli spolu. 🙂 Prosto..ten odchod bol taky..

dskjhfdlkdjhl
12. júl 2020

@alenkay7 Uzi si to, aj dieta si to uzije. Moje deti chodia (starsia uz nechodi, je dospela) od prvej triedy a vzdy pridu spokojne. Samozrejme, obavy ma kazda mama, ale treba detom dopriat aj taketo zazitky.

medulienka81
12. júl 2020

@alenkay7 je to prirodzený stav, myslím že ho má každá normálna mama. Moji synovia prišli včera z tábora. Mladší bol prvýkrát takto z domu, ale sú dvaja a užili si to. Prežili.. Mne bolo prvé dva dni smutno, ale som si povedala užívaj si ten kľud a mysli aj na seba. Je o ňu určite postarané tak si to uži doma a j ty.. Nákupy, kamošky, kino, rande s mužom.. Možnosti je milión 🤷‍♀️

alenkay7
autor
12. júl 2020

@alenkay7 Ďakujem všetkým, trochu mi to pomohlo. Ja viem aj som chodievala do ta táborov od prvej triedy dokonca aj na dvojtýždňové. Predstava, že večer jej asi bude trochu smutno za mnou ma bolí ale to je asi normálne. Už nech je o týždeň 🥴

juliet86
12. júl 2020

@alenkay7 ja som sla na dva tyzdne do tralalandu mala som 7 a pol. mamina mi dala plysaka s jej vonavkou. spolubyvajuce sa tomu smiali ze smrdi a hadzali ho po izbe. na ine traumy si nespominam

deti95060810
12. júl 2020

moja dcéra bola minulý rok mala 11r. Išla sama , lebo ostatní súrodenci odmietli. Bola v Tatrách - Wachumba. Bola veľmi spokojná, volali sme jej každý deň. Keďže bola spokojná ona - boli sme spokojní aj my.

lucka_ke
12. júl 2020

neboj, bude jej tak dobre, že ani domov nebue chcieť ísť, hlavne jej nevolaj každý deň, nech zavolá ona

jantato
12. júl 2020

@alenkay7 moj bol prvy krat v tabore medzi prvym a druhym rocnikom. Po pravde som si klud neuzila, vkuse mi chodilo hlavou ci mu je ok, ci mu tam nerobia zle... a podobne chobotiny 😂 , prezil bez problemov. O dva roky bol zas ,to uz bolo lepsie aj z mojej strany. Z oboch taborov mal jeden vecer slabšiu chvilku a volal mi že ci pridem pre neho, vzdy som sa vyhovorila ze som v robote alebo pod.ale ze ked dojdem ze mu zavolam, samozrejme dovtedy zabudol a viac sa mi do konca tabora neozval 😂 . Tento rok ide zas, ale uz ma 11 rokov , ale viem že mi bude chodiť cely tyžden po rozume či je všetko ok, no čo už... ale hlavne že si to on užije 👍 . Ale nevyvolavam, nič , maju čislo , keby sa niečo deje určite zavolaju. Každy deň davaju na FB fotky z toho daného dňa, tam ho odsledujem vždy, či je vysmiaty, či si meni oblečenie a pod. 😂

janickacrazy
12. júl 2020

@alenkay7 to bude tým, že máš len jedno dieťa, ja mám 3 a jeden syn bol minulý týždeň v tábore a ja som si veľmi vychutnávala ten kľud a pokoj u nás doma 😉