Prvý koncert bez dozoru pre dospievajúcu slečnu

zdenkanikolka
5. nov 2017

Ahojte,maminky i ockovia 🙂 Mám otázočku-kedy ste pustili svoje dospievajúce dieťa na prvý koncert bez dozoru?Moja slečna má pätnásť preč,už i brigáduje a čaká ju v marci jej prvý koncert.Ide i s kamarátkou.Dovezieme ich na miesto konania,kedˇže bude vo Viedni,aj tam s nimi budeme čakať,kým nepôjdu dnu,aj si ich vyzdvihneme po skončení koncertu.Len dnu pôjdu samé,nech sa zabavia 🙂 Teda mali ísť.Mamina druhej slečny si ale tiež dokúpila lístok,lebo vraj ona je zodpovedná a nenechá dcéru ísť dnu samú.To som ja teda nezodpovedná,kedˇ svoju dospievajúcu slečnu nechám na jej prvom koncerte samú vo vnútri,nech sa zabaví s rovesníkmi v jej veku??? ☹ Viem,že ešte nie je dospelá,ale už to ani nie je dieťa a nemôžem ju predsa viesť stále a všade za ruku ☹ Je to šikovné,zodpovedné dievča,ktoré bolo od malinka vedené k samostatnosti a zodpovednosti 🙂 Nevravím-aj ja mám z toho obavy,bojím sa o ňu a báť sa veľmi aj budem,kedˇ bude dnu(zvlášť v tejto zlej dobe ☹ )...ale vážne som taká zlá,kedˇ jej chcem dopriať takýto krásny zážitok???Vedˇ k tomuto raz predsa musí prísť a každé dieťa sa jedného dňa pustí vlastnou cestou ☹

red_cat
5. nov 2017

Klobuk dolu. Si skvela a nie zla ani nezodpovedna mama!🙂 ja som bola presne takto isto v 14rokoch, tiez nas doviezli, odviezli...a bol to uzasny zazitok na cely zivot,lebo to bolo ,,prvy krat,, a s naj kamoskou a velmi sme si to uzili😊 verim ze dcerka je stastna ze jej tak veris a nesklame tvoju doveru. ked druha mamina svojej dcere neveri, alebo sa boji,nech si ide robit dozor..

36evina36
5. nov 2017

@zdenkanikolka bože mam 37 a v 15 som už chodila sama aj na disco, von všade. Určite nie si nezodpovedna len jej veríš, vieš ako si ju vychovala, nemusíš jej na koncerte štát za chrbtom

zooeynka
5. nov 2017

Bud rada ze si druha mama kupila listok a pojde s nimi, ty nemusis a dalej neries. 15 rocne v pohode zvladnu koncert aj bez dozoru, ale pokial tam druha mama chce ist ved nech ide. Plus pre teba.

dskjhfdlkdjhl
5. nov 2017

@zdenkanikolka ja si myslim, ze ten dovoz a odvoz v 15-tich staci, ale ak tam maminka tej kamosky chce ist, tak s tym neurobis nic.

mimolimit
5. nov 2017

Detto ako 36evina36, mamina mi doverovala a od cca 15tich ma pustala s kamaratkami von. Dohoda bola ist o 1:08 nocnym busom domov, vzdy som prisla. Uzila som si svoju slobodu, ale aj zodpovednost, bolo to super🙂 Som teraz uz normalna mlada zena, vydata, s dvoma detmi hehe.

deti95060810
5. nov 2017

ja by som na tvojom mieste bola spokojná...dcéru tam dovedieš, von počkáš....dnu bude aj maminka kamarátky.....podľa mňa vymyslené OK... bola by som spokojná....lístok by som si nekupovala.👍

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@red_cat Dˇakujem krásne za slová 🙂

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@red_cat @36evina36
@zooeynka
@dskjhfdlkdjhl
@mimolimit
@deti95060810 Dˇakujem za Vaše reakcie 🙂 Hnedˇ sa cítim lepšie 🙂 Prajem Vám krásnu pohodovú nedeľu ❤

mimolimit
5. nov 2017

@zdenkanikolka Uzite si nocnu Vieden a dcera koncert, peknu nedelu aj tebe;)

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@mimolimit Dˇakujeme krásne 🙂

nikika33
5. nov 2017

My sme urobili presne tak ako ty - syn mal cerstvych 15, jeho kamos sice uz 17, odviezli sme ich, pockali - a potom domov. Chlapci mali super zazitok, hovorili, ze to bol ich zazitok zivota :D

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@nikika33 Verím,že aj moja slečna bude spokojná 🙂 Už sa nevie dočkať 😀

surriana
5. nov 2017

Si super mamina,perfektne vymyslené....a dozor už predsa majú,kamaratkinu maminu....:😉

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@surriana Dˇakujem 🙂

sense
5. nov 2017

Ak vies ze je tvoja dcera zodpovedna a veris je, odveziete ju tam aj vyzdvihnete,ok, navyse ako bonus bude garde kamaratkinej mami, tak by som neriesila a listok si nekupovala...ja som v 15/16 tiez chodila na diskoyeky a mobily veru este neboli resp boli viac na ostaru (kedze boli velke neforemne a tazke)...ale mama vzdy vedela kam idem,s kym idem a kedy pridem....a hlavne dohodnute vzdy dodrzala

vroni
5. nov 2017

@zdenkanikolka, ja ti len technicky poviem, predpokladam, ze koncert bude v Stadthalle alebo nejakej inej hale, tam je tvoja dcera bezpecnejsia nez na policajnej stanici (aj policajtov tam bude asi tolko 😀 ), alkohol tam povoleny nie je, vobec sa nemas coho bat. A bude sa citit strasne dospelo a samostatne, lebo mohla ist dnu sama a kamoska nie. Dobre robis. 😉 Jedine treba dat pozor, ak ma miesto na statie, aby ju nepodupali...

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@sense Verím svojej slečne a viem,že sa na ňu môžem v každom ohľade spoľahnúť-máme len jedna druhú 😍 O to viac si uvedomujem,že potrebuje už aj svoj život,nielen život s maminou-a preto jej chcem zo srdiečka dopriať tento koncert bez dozoru ❤ A ako čítam,je to v poriadku a úplne prirodzené-čo ma veľmi teší a dˇakujem za Vaše slová 🙂

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@vroni Bude to v hale bývalých "zásobníkov plynu",ako sme sa dočítali-Planet Bank Austria Halle Gasometer B.čítali sme pomerne dobré recenzie,tak dúfam,že to bude v poriadku,aj kedˇ má miesto práve na to státie 🙏 A alkoholu,čo sa týka-ten ma ani nikdy nenapadol 🙂 Moja slečna je celou dušičkou jeho odporkyňou 🙂 Tak len sa budeme tešiť na ten dátuma dúfať,že všetko dopadne super a moja dcéra bude šťastná a spokojná 😍

vroni
5. nov 2017

@zdenkanikolka, no, tak to budete mat od Bratislavy este blizsie 😀 Alkohol som ani tak nemyslela pre nu ako skor pre spolocensky unavenych spoludivakov, ktori by mohli prist na prazvlasne napady 😀 Takze ani take nehrozi...

barbara_lux
5. nov 2017

@zdenkanikolka nic sa neboj a si super. Ja som takto chodila uz od 13tich a vo viedni som.bola sama vlakom v 16ke. Je to fajn mesto a aj Gassometer aj Stadthalle su ok. Alkohol tam sice predavaju ale snad by jej skontrolovali vek plus je to aj dost drahe 😉 zelam peknu zabavu a na mieste tych vasich dievcat by som ta mala urcite za super maminu a nie ako tu druhu nedovercivu vtirku ta by mi len pokazila zabavu 😆

sense
5. nov 2017

@zdenkanikolka nemas zaco, nech si to uziju...

zdenkanikolka
autor
5. nov 2017

@barbara_lux Juj,dˇakujem 😍 Snádˇ im druhá mamina nebude robiť nejaké nové zákony,zákazy a príkazy a skutočne im bude super...želám si to hlavne kvôli mojej slečne...nech má skutočne len tie najkrajšie spomienky na svoj prvý veliký koncert 🙂

0silvia0
5. nov 2017

@zdenkanikolka ja mám z tvojho príspevku skôr pocit, že sa cítiš previnilo voči tej druhej matke, nakoľko ona teda dcéru sa rozhodla samú nakoniec nepustiť a robí predsa len dozor. Pozri, vyvinulo sa to ako sa to vyvinulo, je to plus pre teba, takže naozaj nerieš žiadne svoje vnútorné pocity.