Dve skrachované manželstvá po sebe

20. jan 2024

Ahojte, zažili ste niekto že by sa vám rozpadli dve manželstvá? Ako povzbudiť a pomôcť človeku, ktorému sa toto stalo? Moja kamarátka má blízko k druhému rozvodu a mám pocit že z toho upadá do depresií, mám o ňu strach.. má s tými dvomi chlapmi dokopy tri deti o ktoré sa treba starať a ona je momentálne nonstop v smútku. Najhoršie je že to naozaj nebola jej chyba ani v jednom prípade proste mala smolu na chlapov a mám pocit že stráca vieru v normálnych ľudí a v život. Čím by som jej ako kamoška mohla pomôcť?

huxy
20. jan 2024

@sheila121 nie, nie je to výhovorka. Ale áno, každý má právo na svoj názor.

ivangeline
20. jan 2024

@martinka17 Ja som nic neodsudila. Opisala som,co moze pomoct kamoske.. ;)

ivangeline
20. jan 2024

@grof_monte_christo ...vztah je o dietati ci o m a z? Samozrjme,ze ked sa napr. narodi postihnute dieta...zena moze za napr. to...ze pozornost presmeruje az prilis na dieta a opomina muza ale to sa deje aj pri zdravom dietati v rodine. Je tam veeela faktorov ale bolo napr.. ja to nemam zo svojej hlavy ale z hlavy mudrejsich.. Vo valnej vacsine prípadov mozu za rozpad vztahu dvaja.. ale vynimky su,nvm si predstavit momentalne inu ako smrt jedneho z nich alebo psychiatricka diagnoza..(pisem o vztahu v manzelstve,kde bol cas spoznávania pocas randenia..)

jana_eyre_2
20. jan 2024

No autorka, čo si môžeš tak vziať z tejto diskusie.... Kamarátke by si asi mala poradiť že vždy za všetko môžu dvaja, hoci tu ani ženy netušia v čom bol problém a prečo prisiel rozvod.. 🥴

No ale teraz vážne.. najskôr by si jej podľa mňa nemala ani moc radiť nič.. jednoducho byť len pre ňu keď bude potrebovať, skúsiť byť s ňou vždy keď jej bude najťažšie.. skúste si nájsť nejaké nové spoločne hobby aby mohla myšlienky smerovať inde.. každé zle obdobie sa raz skončí, aj toto.. rozchod nie je jednoduchy, je to náročné obdobie.. ale určite ho zvládne a raz jej znova bude lepšie a možno aj nájde normálneho muža..

nikiki29
20. jan 2024

Takej osobe ťažko pomôcť. Tiež som skúšala… smútok a sklamanie pretrváva… záleží koľko vzťah trval, aký bol dôvod jeho rozpadu… ale vždy je to ťažké a neprejde to ani za mesiac ani za dva. Moja kamoška sa trápi už rok. Nedávaj nevyžiadané rady, ponukni len pochopenie, pomoc s deťmi aj sa posťažuje že sú náročné, prípadne ju vezmi na výlet či ponukni nejaké hobby. Viac podľa mňa urobiť nemôžeš 😏

kubkovamama
20. jan 2024

Mne sa stalo a bolo aj stále je mi jedno či ma niekto odsudzoval.Pozri koľko zahraničných hercov,umelcov ma za sebou x manželstiev,rozchodov..Vzhľadom na ich desaťročia pretrvávajúcu popularitu to nie je až taká vada.Ako kamarátka stačí neodsudit,občas ju vezmi von,výlet,s deťmi či bez, alebo postraz deti nech sa chvíľu venuje sebe.Mne v tom najhoršom období vadil každý čo pri mne len dýchal.Potrebovala som byť sama.Trvalo to asi rok a bolo mi tak dobre.Ja som ale silný introvert.Kamoska naopak možno potrebuje spoločnosť.Staci sa priamo opýtať.Vidim,že máš problémy,si nešťastná,ak potrebuješ spoločnost alebo s niečím pomôcť, vyrozprávať sa,ozvi sa kedykoľvek.To stačí.Ona už zváži čo ďalej.Nie je moc dobré sa akoby vnucovať.Obcas jej pripomen,že si pre ňu.Mozno nastane zlá situácia,čo s bývaním.Máš možnosť,ponukni jej pár týždňov kým si niečo nájde ak nebude mať na výber.Podla mňa to nie je o vzorcoch alebo traum z detstva či vzťah s otcom podľa rôznych psycho analýz.Ja som mala s otcom celý život pekný vzťah,staral sa o nás,varil,riešil dovolenky,výlety,naučil ma strašne vela,je to vzdelaný a inteligentný muz.Moj prvý muž bol korunovaný debil čo za celý život neprečítal jedinú knihu.IQ tipujem tak 80.Nepytaj sa prečo som si takého nasla.Mlada,sprostá,slepá,hlucha.Druhykrat som si dala sakra pozor.Prelustrovala ho od hlavy po paty.Dosla som k záveru,že človek viazaný prísahou,psychotestami,previerkami,so vzdelaním sa ku mne bude správať ako sa patrí a bude vzor pre moje dieta.Vyklul sa z neho narcis,manipulátor,lakomec,mamin cecek a ožran.Tolko k niektorým komentárom,že žena si za to môže sama alebo na to treba dvoch.Ja tvrdím,že väčšinou keď žena robí všetko pre to aby to klapalo,prekonáva sa,snaží..a ten druhý si ide svoje a ubližuje.to nie je chyba dvoch.To je chyba toho magora,čo neguje celú jej snahu

autor
20. jan 2024

@ivangeline
@sheila121 tak baby teda vyvediem vas z omylu ze vzdy su na vine dvaja... ona je v tomto pripade na vine mozno len tym ze sa s nim dala dokopy. Ja ich poznam oboch dokonca jeho este dlhsie ako ju. V zivote by to donho nik nebol povedal aky zacne byt. V praci super, kamarati super, normalny chlap co sa vedel o seba postarat, vlastne byvanie, na rukach ju nosil. Vsetci okolo sme si vraveli ze v loterii vyhrala takeho chlapa! Postupne som videla jej upadok zacala byt smutna znicena a ked to na mna konecne vyvalila keby mi neukaze dokaz ako ju zhadzuje, nadava jej a ublizuje tak jej neuverim (hanbim sa za to ale v zivote by som si toto o nom nemyslela naozaj). Ona uz skusala vsetko. A teda tych sociopatov naozaj nie je mizive percento ako si myslite. On sa doteraz tvari pred vsetkymi ako jej nikdy nic neurobil a ona je ta co rozbija rodinu lebo je labilna

majlo1234
20. jan 2024

Ono to bolo nestastne napisane, ale myslienka za tym, aspon co som ja pochopila-za to, ze je nestastna vo vztahu, moze aj ten nestastny clovek. Lebo v ziadnom vztahu nie si prikovany retazou, proste ho treba opustit hned, ako sa ti zacnu diat zle veci. To je vsetko. Preto na olnu hubu poviem, ze mne sa to nestane. To neznamena, ze nestretnem nejakeho cocota raz, ze sa mi nestane nieco zle. Ale nasledne s tym nalozim tak, aby som svoju situaciu zlepsila. Lwbo svoj zivot mam vo svojich rukach

majlo1234
20. jan 2024

A on sa teraz tvari takto presne preto, lwbo ona to po cely cas tajila. Naco tajit? Naco zametat pod koberec, ked sa ku mne partner sprava zle?

sheila121
20. jan 2024

Od takýchto supakov ruky preč. To len zmlátiť by trebalo.

autor
20. jan 2024

@kubkovamama no velmi podobny pripad, ona kvoli tomu ze mala deti si velmi dala zalezat na vybere druheho zivotneho partnera a dopadlo to takto. Lenze nenaletela len ona ale vsetci naokolo mu zozrali jeho divadlo. Vy ste to nakoniec rozdychali v pohode? Dokazali ste este verit chlapom? Lebo ona tvrdi ze uz v zivote si s nikym nezacne aby sa jej to nestalo znovu

miadi
20. jan 2024

@ivangeline zavislost nemusi vobec byt od zaciatku vztahu. Alkoholik sa moze stat hocikedy aj po 10r manzelstva. A alkohol totalne zmeni cloveka. Z dobreho otca monstrum tyran. Na vztah treba dvoch ale na znicenie staci jeden .

janickacrazy
20. jan 2024

Ono to býva často tak, že narcis a manipulátor je veľmi obľúbený v práci a medzi kamošmi, robí to cielene, aby jej nikto neveril, keby niečo niekomu povedala. Lenže je niečo úplne iné byť niekoho kamoš, kolega, ísť raz za čas na pivo alebo žiť s niekým, starať sa o dieťa, domácnosť, mať vzťah so všetkým, čo k tomu patrí.

romi9
20. jan 2024

@alickapusinka kravina!!!

kubkovamama
21. jan 2024

Bývalí sme v jeho byte,nechcel mi dať ani zariadenie čo som nakúpila pre deti,nič z toho čo som vrazila do rekonštrukcie som už nikdy nevidela.Bolo to otrasné obdobie,ťahanie po súdoch,oznámenia na sociálke od exsvokry.Odisla som z práce,všetci na.mna pozerali cez prsty ako som to mohla urobiť tak úžasnemu chlapovi.🤦 Odsťahovala sa do iného mesta kde som doteraz.Pri práci som stretla posledného manžela,tiež rozvedeny.Bolo to ťažké niekomu veriť a nechcela som aby z toho niečo bolo.Zatial je všetko super,ale koľkokrát si spomeniem na nejakú zlú situáciu a porovnávam alebo čakám či sa niečo nestane,kontrolujem..ale muž o tom vie,že nikdy v živote už nebudem mat v nikom istotu,nedoverujem bežným ľuďom,on to toleruje a vždy sa o tom vieme porozprávať.Mám jednu kamarátku s podobným osudom,ktorej dokážem teda veriť okrem rodiny.Tvoju kamosku čaká ťažké obdobie,bude nepochopena,chlap bude velebeny a deti manipulované.Ked sú deti,konflikty budú stále,obdobia kľudu a obdobia útokov.Exovi alebo exsvokra občas prepne a dcéra tam potom nechce chodiť,je už veľká a necíti sa tam dobre.To je asi to najpodstatnejšie a najhoršie čo zostáva po manželstve s takým človekom.No keď ex zistil,že nie som sama,trochu sa stiahol.Manzel vie byť ostrý a vždy sa za mňa postaví.Velmi mi pomohol dať sa do poriadku.Ale uvedomujem si,za takých mužov je ako maku.Kamoska možno bude mať šťastie a ešte sa potom zamiluje do správneho,ale možno bude šťastná sama.Zena nepotrebuje po manzelstve ku šťastiu ďalšieho chlapa.Moze to pomôcť a dať jej pocit kompletnosti a domova,ako aj mne,ale ak by som bola už navždy sama,nijak negatívne by ma to neovplyvnilo.

autor
21. jan 2024

@kubkovamama a nerobil ti problemy s tym ze by chcel dceru do svojej starostlivosti? Pretoze ona sa tohoto najviac obava ze by doslo k tomu ze by prisla o deti ak by oblbol aj sud

kubkovamama
21. jan 2024

Tak každý chlap sa vyhráža,že vezme žene deti a podobné bludy.Nakoniec z toho nič nebolo a na súde súhlasil s mojím návrhom.U nás bol aj je veľký problém svokra,tá vymyslala viac ako on.Najala som si pravnicku,keď som videla ako sa to na mňa sype,to bol taký mesiac,keď si dal návrh on aj ona tuším dva naraz,že chce malú.Ja viem bojovať,ale už som bola tak unavená,vyčerpaná,hodila som to na niekoho kto v tom vie chodiť.Kamoska asi bude riešiť aj majetok, byt,právnik by bol určite vhodný,je to aj psychická barlička,že keby sa všetci otočia chrbtom,právnik nemôže,je na to aby jej pomohol.Prvy rok,dva je najťažší kým sa žena zobudí,trochu sa začne tešiť z obyčajneho života no a najväčší míľnik je mať v ruke rozsudok,že deti má zverené,nič nie je lepší pocit pri takomto chlapovi.Pretoze ak by bol v pohode,suhlasil by s nejakou rozumnou dohodou,ktorú súd iba potvrdí.Ja som mu najprv poslala dve verzie dohody,že podpíšeme u notára a následne predložíme súdu,dal si mesiac! na premyslenie aby ma vytrápil a potom mi napísal,že ONI(on+mamička) nesúhlasia.Ako nie je to sranda pre psychiku ženy,matky.Proste musí byť silná a nezosypat sa.Kludne psychológ.Nejaka poradňa.Ja som mala šťastie na právnicku,že nešla len chladne,pracovne s odstupom,ale podržala ma a bola mi oporou,dalo sa s ňou o všetkom porozprávať

zaba21
21. jan 2024

@kubkovamama
Si veľmi silná a múdra žena, veľmi Ti prajem, aby sa Ti darilo v živote. Keď čítam tvoje príspevky, uvedomujem si aké som mala "šťastie", že som sa rozvádzala s chlapom, ktorý má síce veľmi sklamal, ale na praktických veciach sme sa vedeli dohodnúť a našim deťom bol a stále je je fakt dobrý tato.

kubkovamama
21. jan 2024

@zaba21 ďakujem 💗 Niekedy je mi ťažko keď si spomínam na minulosť. Je to obrovské poučenie. Škoda zabitých rokov

lujza123
21. jan 2024

Kamoska mala presne takéhoto, teraz už ex manžela. Pan dokonalý, vždy kamaratsky, galantný k ženám, starostlivy, s dobrou pracou a vlastným bytom. Tiez sme vsetci nechápali co sa to deje ked sa rozvadzali.
Jasne ze mal svoju temnú stránku, doma za zatvorenými dverami a veru začala sa prejavovať veľmi skoro. Len ona to odmietala vidieť, vytesnovala to, skratka skutok sa nestal. Zacala na to prichádzať až po rozvode, ako si postupne spominala na minulosť, na drobné detaily, udalosti ktoré si jej zamilovana hlava vysvetľovala úplne inak než v skutočnosti boli, tolko red flags a ona nevidela ani jednu.
Títo jedinci - manipulátori bývajú veľmi rafinovaný a vzdy si dajú záležať aby pôsobili dokonalo a svoju obeť pomaličky, kúsok po kúsku spracovávajú až z nej naozaj spravia labilnú trosku…

joannita
21. jan 2024

@ivangeline to co je za "priamu umeru" ze obaja isli do vztahu, obaja su zodpovedni za rozpad?
Ked sadnes s niekym do auta, kto soferuje a sposobi dopravnu nehodu, ty si tiez zodpovedna? Asi ano, ved obaja ste sli spolu do auta. Je to aj tvoja chyba 🤦‍♀️

joannita
21. jan 2024

@sheila121 to hovoril aj mne a aj tak si nasiel inu. Uz v case ked mi to hovoril, uz ju mal.

autor
21. jan 2024

@kubkovamama nelutujte zabite roky, neobzerajte sa spat, vsetko vas to vyformovalo tak ze dnes ste najlepsou verziou samej seba a to ze ste odisli a neostali ste to trpiet cez vsetky tie tazke chvile ktore potom nastali je obdivuhodne. Vase deti sa na vas raz budu pozerat ako na silnu zenu a nie ako na zmanipulovanu zdeptanu trosku a to je to najdolezitejsie

ivangeline
22. jan 2024

@joannita ...ak sa bavime o aute z autoskoly,kde obaja mpzu brzdit anpridavat na plyn... a mat volant v rukach...tak by to bolo aj podobne. ;)

luccija
22. jan 2024

@kubkovamama pamätám si, keď si od neho odišla klobúk dole ako si to zvládla.Tam aká bola udrbana manipulativna svokra, taký bol syn
@lujza123 presne ako, keď pomaly varíš žabu vo vrelej vode.A takýto kravataci uhladeni dokonalí otcovia to vedia pekne zahrať.Prave tým svojim šarmom, známymi nič nie je problém vždy a každému pomôcť tiež som jedného poznala a bol to pre mňa šok, keď mi jeho žena povedala prečo sa rozviedli

lalu_sk111
22. jan 2024

@sheila121 je jedno, absolutne jedno, co muza vedie vies dvojity zivot. na to nie je ospravedlnenie. Pokial muz zil lzivy falosny zivot a zena na to pride, za rozpad moze on. A uz prestan vsetkych prehovarat, ze za vsetko mozu obaia len preto, aby si si tu vydobila svoju pravdu. Zivot tak nefunguje.

joannita
22. jan 2024

@ivangeline ak by sme sa bavili o autoskole (co sa nebavime) , kde obaja sice mozu pridavat plyn a brzdit, tak aj tak je zodpovedny iba ucitel autoskoly, nezavisle na tom kto z nich dvoch urobi chybu.

kubkovamama
22. jan 2024

Mňa by inak veľmi zaujímalo,prečo muži nemajú take problémy so ženami?Skrytých manipulátorov,narcisov je kvantum muzov okolo nás.Nemusi to byť ani partner,koľko šéfov sa sofistikovane vozí po svojich zamestnancoch.Ale žien?Jasné,sú mrchy kde kade,alebo keď tak až vo vyššom veku sa niektoré formujú na katastrofálne psycho babky,svokry(väčšinou svokry,vlastný rodic sa mi všade zdá byť menej psycho).Či sú na to chlapi predurčený už od jaskynného veku,hormóny,DNA,nerozumiem tomu.

ivangeline
22. jan 2024

@joannita v manzelstve by mala byt rovnocennost a nebavime sa o autoškole...

joannita
22. jan 2024

@ivangeline ved ty si zacala o autoskole, nie ja 😄
A ano rovnocennost v manzelstve by mala byt, ale rovnocennost znamena, ze obaja maju rovnake prava a povinnosti. Nie rovnaku mieru viny za chyby.