Mám prerušiť kontakt s manželovou rodinou?

28. jún 2023

Mam prerusit kontakt s manzelovou rodinou?
Poznate to, cloveka spoznate az po rokoch.
Co sa tyka svokrovcov, mala som ich rada, mala som voci nim uctu a respekt, uprimne som im dala moje srdce na dlani a mala som ich za rodicov.

Moj svokor je skvely, mam ho uprimne rada, zasmejem sa s nim.
Svokru som mala rada, vzdy mala nejake narazky, lebo jej melu usta skor ako rozum. Ale co jej nemozem odpustit, pred pol rokom si dovolila viac ku mne a nakricala - doslova nahukala na mna, ze moj syn 2-rocny chodi po spickach. NECH TO RIESIM, IDEM K ORTOPEDOVI.Urobila to rafinovane, ked sme boli same, nebol pri tom ani moj muz (jej syn),ani jej muz (moj svokor).

Odvtedy som k nim prestala chodit, resp.minimum.Jej pritomnost je mi neprijemna, neverim jej. Je mi luto svokra, lebo urcite nechape a ona sa mu nepriznala, ze na mna nahukala.

Som naivna, ked ja som ju respektovala a ona si toto ku mne dovolila? Chcela som a pisem o vzajomnom respekte a ucte. Ona ma 2 deti , v zivote by si nedovolila nakricat na svoje deti, na mojho manzela, lebo vie, ze by skoncila, ani na svoju dceru.

Otazka znie: Blizi sa obdobie mojich narodenin a ja sa nedokazem pretvarovat. Ja ju nechcem , nechcem s nou travit cas, pozyvat ju sem, robit divadlo a falos. Zdviha sa mi nad nou zaludok. Nechcem robit ziadnu oslavu pre svokru, svokra a svagrovcov. Necitim to tak. Citim krivdu. Chovala som sa slusne, uctivo . Neviem sa nad to povzniest, co si ku mne dovolila, akym tonom.

Mam ich odstavit alebo dat sancu?

liv1
29. jún 2023

No akoze nevedela by som si predstavit, ze by ma svokra zhukala. Vybavila by som to rychlo a pokojne pred muzom a svokrom. Ze ti to velmi zle padlo. A muzovi povedz ze ocakavas ospravedlnenie. Neviem to kam sme v zivote v komunikacii prisli. Keby si ty zhucala svokru, to by tu bolo reci 😁. Mne sa viac nepaci ze tvoj muz odstrihol tvojich rodicov. A o tejto situacii vlastne vie? Mozno sa nemusis na nic hrat, ale pozvi ich, ale so svokrou len strucne. A nabuduce nenechaj veci vykypiet pol roka. Ries ihned. Mozno jej uletelo a sama lutuje ked ti veci a jedlo posiela. Povznes sa a posnaz sa aj so svojimi rodicmi udrziavat kontakt.

markaterka
29. jún 2023

Vy ste podarení pár. Tvoj muž sa nebaví s tvojou rodinou, ty so svokrou. Zachvilu sa nebudete baviť s nikým a všetci budú len tí zlí.
Samozrejme, že neobhajujem svokru. Ale ste si to mohli vydiskutovať a nie sa tu oduvať ako malé deti.

liv1
29. jún 2023

A vlastne ze ti vasi neboli na svadbe? To cim ho tak urazili ze nemohli na svadbu? 😳

78787878
29. jún 2023

Trochu menej precitlivelosti na seba by to chcelo. Naučiť sa asertívne komunikovať, v momente ako sa Ti jej štýl nepáčil, mala si sa ohradiť. Predpokladám, že si moderná eko bio natur liberál generácia. Musia sa chváliť, ofukovať, nekritizovať, nič po nich nechcieť, lebo oni majú iba práva, žiadne povinnosti. Inak sa hrútia 🙂 Mýlim sa?

januska12323
29. jún 2023

Pol roka sa urážaš kvôli jednému zvýšenému hlasu??
Tvoji rodičia ani na svadbu nemohli prísť lebo niečo povedali mužovi? To máte čo za vzťahy v rodine. Žiadne oslavy už radšej nerobte lebo sa tam nikto neukáže aby vás náhodou neurazili.

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

Vy dvaja ste naozaj podarena dvojica, este tam chyba to, ze sa vy povadite a budete urazeni do konca zivota, na vrbe zazvonil zvonec.

autor
29. jún 2023

@dskjhfdlkdjhl Dakujem, dufam, ze sa ti to moralizovanie vrati. Ty mas asi ukazkovu rodinu - musi ti byt sveta zit. Poucenie: uz tu nic nikdy nenapisem, lebo ked sa clovek citi mizerne, este ma tu viac potopia.

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2023

Nemam ukazkovu rodinu, lebo to nema nikto. Ale neurazam sa ako 5-rocna.

syslik81
29. jún 2023

to za jeden incident ides robit taketo halo... ? idem tam za nou poviem jej ako to je -mam vas rada ,ale to hulakanie bolo prvy a posledny x ..tak ako ja respektujem vas budete aj vy mna a rady sa daju povedat aj v klude ... a vybavene .. zbytocne si ofukana .. ak ti niekolko x predtym v klude povedala ze syn ma problem s nozickami tak asi tam daco bude a nevravi to len tak... pre istotu zajst k dr by ta nezabilo a vzala by som aj ju a odtial si sadla na kavu

simsalabim
29. jún 2023

Podla mna to moc prezivas. Kazdy raz vybuchne. Ved si jej mala na mieste povedat, nech na teba nekrici. Neurazaj sa ako male decko. Nevies, ci ju nieco netrapilo a toto bola posledna kvapka a vybuchla. Ved si uvedom, ze nic take strasne neurobila.

macekovam
29. jún 2023

Nie.. Neprerusuj kontakt... Bud prirodzená.. Nepretvaruj sa... Sama vycíti odstup a možno začne rozhovor.... Potom jej úprimne povedz ze si neželám aby si s tebou bavila tak ako sa baví.. Véd ste dospelé inteligentné ženy...a pokojne jej povedz aj viac!

siska53
29. jún 2023

Tak si to vysvetlite, preboha!! Uz prebehol urcity cas, tak sa normalne porozpravajte v klude. Ked posiela nanuky a pod., Tak asi to s jej vztahom k tebe nebude take zle. Za mna je toto prkotina, ktora sa da vysvetlit. Ak by toho bolo o dost viac ( ver tomu, ze toto, co sa tebe stalo, je nic, cim som si ja presla), to by bolo ine.

klip0
29. jún 2023

A ty sa so svojou rodinou bavíš ? Len tvoj manžel nie ?

milanemila
29. jún 2023

Ja som cakala, ze ake peklo zo zivota ti svokra robi 🤦🏼‍♀️ a ona na teba raz zvysila hlas a este aj vo veci, kt musim uznat treba u deti riesit 🤷🏼‍♀️ tak si jej mala povedat, nech po tebe nebliaka a ze uz to riesite a hotovo.

autor
29. jún 2023

@marianarem Dakujem. Jeden z mala normalnych a empatickych postrehov. Urobim to tak. Diskusiu som zalozila, aby mi to pomohlo. Aby som videla ine nazory a ano, porozpravam sa s nou pri najblizsej prilozitosti. Vsetci sme nejaki. Ona je v skutku dobra si myslim, len to prehnala a neuvedomila si to. Ja jej to poviem a neprajem si, aby sa to v buducnosti opakovalo.

autor
29. jún 2023

@klip0 Bavim sa s nimi. Aj ked oni su specificki. Ale berem ich taki aki su. Oni si ziju dost na vysokej nohe. Maju vela penazi, stale dovolenky, vylety. Oni maju zvlastne hodnoty. Cely zivot taki boli a nezmenim ich. Nevenuju sa vnucatam, ani moja mama nie. Ja ich berem taki, aki su. Maju svoj svet.

hladamematku
29. jún 2023

1. to co si spravila nie je pre slovensku zenu standardne slovenska zena sa ohne, alebo nastavi aj druhe lice pre druhu facku...potom sa vydava za slachetnu a velkorysu. Mne je tvoja reakcia sympaticka a spravila by som to iste. Problem vidim v tom, ze ta to zoziera ten vnutorny hnev, ti nerobi v zivote a hlavne tvojmu zdraviu dobre. To by ma trapilo, to by som sa snazila vyriesit.
2. Tvoja sekra, ak je pricetna velmi dobre vie co spravila, na rade je ona....
3. AKo sa k tomu vsetkemu stavia tvoj M?

hladamematku
29. jún 2023

nie sekra ale svokra...

autor
29. jún 2023

@hladamematku Moj muz je ticho. Ja som v ten vecer, pred pol rokom mu vsetko povedala. Moj muz je taky, ze on na svoju rodinu nepovie kriveho slova. Povedal, ze tento konflikt je moja vec. Dal od toho ruky prec. Chodi tam len on s detmi.

miriam11
29. jún 2023

Keby si mala nižšie ego ako máš a trošku inteligencie, tak už by si sa o tomto incidente s ňou úprimne porozprávala. Nezastavam sa svokry, ale každý môže mať blbý deň a niečo presvihnut.

unicornlady
29. jún 2023

Ak by som prerušila kontakt s každým, kto na mňa kričal, nemohla by som sa baviť s väčšinou rodiny, áno, žiaľ, niekde je to častý jav.
Tým netvrdím, že je to správne. To zase nie. Skús jej to vysvetliť, že ti to ublížilo, že si mala pocit, že spochybnila tvoje schopnosti ako matky atd... možno sa ti ospravedlní, možno nie. Ale držať v sebe staré krivdy ti ublíži.

karmen118
29. jún 2023

Ona možno v strachu o malého na teba zhučala, možno ani nechcela ale vypadlo to tak z nej, keďže nevedela, že to už riešite, mala si jej povedať že si vyprosíš aby po tebe takto hulákala a že to už dávno riešite, len ste nemali potrebu to s nimi rozoberať. Keby som ti napísala aspoň zlomok z toho ako sa ku mne moja svokra zachovala nepekne veľmi veľa krát, tak toto čo si zažila ty so svojou svokrou by ti pripadalo odrazu ako oveľa menší problém. Ty máš možnosť to ešte napraviť, u mňa bohužiaľ to nemá zmyslel lebo len ja som mala záujem aby sme mali nejaký vzťah spolu a druhá strana to úplne zabetónovala svojim chovaním voči mne a ešte vinu zvaľuje doteraz za všetko na mňa. Nechápem, že tak dlho to neriešiš, hlavne ak ste predtým mali dobrý vzťah, pol roka preto sa zdúvať ako malé dieťa...treba si to vysvetliť čo najskôr a ak sa dá urovnať to, teda ak o to stojíš. Ona určite už vie, že spravila chybu asi ju to aj mrzí a vidí, že si držíš odstup, tak sa asi bojí aj niečo podniknúť, alebo neviem ako to napraviť. Ak náhodou obe čakáte, že tá druhá príde prvá sa porozprávať, tak sa asi načakáte.

tanyag
29. jún 2023

@autorka
Ako tvoji rodičia urazili tvojho muža, že si dovolila, aby ti ani na svadbu nešli?
Vidíš, teba svokra "urazila", sklamala a ublížila ti, podľa tvojich slov a aj tak sa stretávate na oslavách a neviem kde, čo také tvoji rodičia spravili, že nemohli íst vlastnej dcére na svadbu?

autor
29. jún 2023

@tanyag Je to vtipne. Moja mama analyzovala mojho muza, ze je moc chudy. Co aj je. On sa urazil. A v porodnici ma otec nechal prejst nejake metre navyse, ked som bola 12 hodin po porode pre razitko, aby neplatil parkovisko v nemocnici. Nasi su bohaci a to moj muz nevie prezit. Odpisal ich po tychto 2 veciach.

belllinka
29. jún 2023

Fakt sa bavím. 36- ročné koza sa uráža ako 16-ročná puberťáčka lebo svokra si dovolila zvýšiť hlas. Svokra sa teraz pchá do zadku, posiela obedy, veci, ale madam mieni byť ofúkané ďalej a ešte rozmýšľa, či jej odpustí. 😂 Fakt tragikomédia. Vadná si ty a nie svokra.

unicornlady
29. jún 2023

Počkaj, tvoj manžel sa urazil ako nevyzreté decko na totálnu blbosť, a ty si dovolila kvôli tomu, aby tvoji rodičia neboli na svadbe?

pleja
29. jún 2023

Nie si náhodou vnútorne urazená, že sa tvoj muž nebaví s vašimi a teraz mu to tak trochu vraciaš? A ak je pravda že Tvoji rodičia ti neboli na svadbe tak je to smutné. Porozmýšľaj či Ťa muž vo vzťahu k tvojim rodičom nemanipuluje (oni sú takí a takí..)a pretio sa s nimi nebavím a nebav sa ani ty) a s jeho rodičmi chce aby si vychádzala... Ja by som si aj s mužom poriadky porobila čo sa týka vzťahov k rodine, lebo sa správa ako malý.

belllinka
29. jún 2023

@unicornlady oni obaja aj s mužom sú evidentne úplne mimo 😂😂😂 neverííím

tanyag
29. jún 2023

@autor
A ty si dovolila kvôli týmto prkotinám, aby tvoji vlastní rodičia neboli na tvojej svadbe, áno? A kde bol muž, keď ta otec poslal po razítko? Prečo nešiel on? Booože obaja jak malé deti, neber to ako urážku, ale proste aj tvoj muž by sa mal správať ako dospelý človek.

betulinka1
29. jún 2023

Neverim, ze hned ako ste boli same zacala kricat a ze to bola tema 1x riešená. Skor mi to pripada, ze trosku preháňaš a kvoli takej blbosti si chces kaziť vztahy. Sorry ale je to totalna blbost. Nebud ješitna a hod s babkou normalne rec.