icon

Ozvať sa kamarátke ohľadom nevrátených 15€?

22. jún 2026

Kamarátke som zaplatila obed, lebo pri sebe nemala hotovosť. Povedala, že mi peniaze pošle, keď príde domov.
Nejde o veľkú sumu, je to asi 15 €, takže ma to finančne netrápi. Lenže už prešlo niekoľko týždňov a ona sa k tomu vôbec nemá.
Priznám sa, že nejde ani tak o tie peniaze, ako skôr o princíp.
Ozvali by ste sa jej, alebo by ste to nechali tak a brali to ako skúsenosť?

Strana
z2
anonym_d5e157
22. jún 2026

My sme si takto kolegyne platili. jedna zaplatila, ostatné jej previedli na účet. Lebo sme často chodili na obedy/kávy, tak nech neplatíme každá zvlášť. Vybavili sme to vždy cez mobil ešte v reštike. Raz takto jedna neposlala kolegyni a ona sa jej normálne opýtala, že Jani, kontrolovala som si IB a nevidela som tam za obed od teba keď sme boli v XY, posielala si mi? Proste zabudla, poslala jej to hneď ako sa spýtala. nevidím na tom nič zlé opýtať sa. Sme ľudia, zabúdame. A nie ako niektoré to hneď idú hrotiť, že naposledy čo som jej zaplatila. Normálne sa jej spýtaj. A hlavne - ty ju poznáš, vieš či je to normálna baba, ktorá skrátka zabudla alebo nejaká špekulantka, ktorá zabudla v úvodzovkách.

anonym_a69a81
22. jún 2026
@anonym_fcdc8e

Mna by hanba fackovala,ze nemam hotovost,no tak mam kartu a ked nemam ani to na obed nejdem predsa,nie??
Mna minule syn pozval na obed a vravim,no dufam,ze aj platis.Samozrejme,ze som to platila ja.

@anonym_fcdc8e Dufam, ze ste spolu uz skoncili navzdy. Muz pozve a nezaplati. :D

anonym_a69a81
22. jún 2026

Najskor prezumpcia neviny. Ludia zabudaju. Ze zabudla. Mozes povedat, prosim Ta, poslala si mi uz tie peniaze za obed na ucet? Pozri to prosim, dakujem. Ked sa zacne vytacat, nechce poslat, vies, ze to nebola nahoda, ale umysel ...

avatar
krasneleto
22. jún 2026

@anonym_autor normalne jej napis ci ti to posle alebo najblizsie plati ona?

anonym_fcdc8e
22. jún 2026
@anonym_a69a81

@anonym_fcdc8e Dufam, ze ste spolu uz skoncili navzdy. Muz pozve a nezaplati. :D

@anonym_a69a81 to bol skoro 18r syn,muz bol v praci.Tomu som len fotky poslala,ze aha ako sa mame dobre.A muz,no a mna nikdy nikdo nikde nepozve.

avatar
ivik4
22. jún 2026

No ja neviem ja s naj kamoskou / kamoskami platime akokolvek. Na striedacku, obe zvlast, alebo ja zaplatim jedlo, ona listky do kina, rôzne a neriesime to vobec. Nie je to velmi dobra kamoska ked Ta to hneva tak dlho tych 15e ? Vsak mozno nabuduce jej to dôjde pri obede a zaplati. Ale ak je to len nejaka znama a velmi chces, napis.

anonym_6a1b14
22. jún 2026

Keby to bola ozaj dobrá kamoška,tak by som našla na to.mne je blbé od niekoho pýtať peniaze.keby sa jednalo o 150e,tak to je iné

anonym_68b797
22. jún 2026
@ivik4

No ja neviem ja s naj kamoskou / kamoskami platime akokolvek. Na striedacku, obe zvlast, alebo ja zaplatim jedlo, ona listky do kina, rôzne a neriesime to vobec. Nie je to velmi dobra kamoska ked Ta to hneva tak dlho tych 15e ? Vsak mozno nabuduce jej to dôjde pri obede a zaplati. Ale ak je to len nejaka znama a velmi chces, napis.

@ivik4 a este o tom zakladat temu na kona 😂

anonym_a1b459
22. jún 2026

@anonym_autor mala som takúto osobu vedľa seba viac rokov a už sa cca polroka nebavíme. V mikrolokalite je známa tým, že sa nechá takto vydrziavat, nevracia požičané veci ako oblečenie a podobne. Nechá si napríklad zaplatiť 15 eurový obed a potom na revanš u nej zjes špagety ktoré ju realne stoja 5 eur. A tak. A každý nech si spraví nazor. Za mňa to fér nie je.

avatar
danielahamar
22. jún 2026

Zbavila si sa jej za 15€🫣😂

anonym_a67d90
22. jún 2026
@anonym_fcdc8e

Mna by hanba fackovala,ze nemam hotovost,no tak mam kartu a ked nemam ani to na obed nejdem predsa,nie??
Mna minule syn pozval na obed a vravim,no dufam,ze aj platis.Samozrejme,ze som to platila ja.

@anonym_fcdc8e no moze sa stat aj taky pripad, ze som si prehadzovala v rychlosti rano kabelky a penazenku som omylom nechala v tej prvej. isla som na obed a az tam som zistila ze ups, ved nemam ani peniaze ani kartu. v prvom momente som myslela ze som penazenku stratila alebo ze mi ju ukradli a az potom mi docvaklo ze ostala v tej prvej kabelke doma. ale toto nie je pripad od autorky lebo keby kamoska zabudla doma penazenku, tak to zisti pri plateni a normalne jej to povie

anonym_fcdc8e
22. jún 2026
@anonym_a67d90

@anonym_fcdc8e no moze sa stat aj taky pripad, ze som si prehadzovala v rychlosti rano kabelky a penazenku som omylom nechala v tej prvej. isla som na obed a az tam som zistila ze ups, ved nemam ani peniaze ani kartu. v prvom momente som myslela ze som penazenku stratila alebo ze mi ju ukradli a az potom mi docvaklo ze ostala v tej prvej kabelke doma. ale toto nie je pripad od autorky lebo keby kamoska zabudla doma penazenku, tak to zisti pri plateni a normalne jej to povie

@anonym_a67d90 a hlavne normalne jej hned aj posle spät,ako pride domov.Ale tato sa rada asi nechava vydrziavat a rada zabuda.

anonym_a67d90
22. jún 2026
@anonym_fcdc8e

@anonym_a67d90 a hlavne normalne jej hned aj posle spät,ako pride domov.Ale tato sa rada asi nechava vydrziavat a rada zabuda.

@anonym_fcdc8e ved ano. lebo stat sa to moze nechtiac ze clovek nema penazenku pri sebe ale prve co malo byt ze jej mala hned v ten den este poslat peniaze. a verim ze to je neprijemne pytat to od nej. to sa mi tiez uz stalo ked sme sa na nieco skladali tak vsetci poslali okrem 1 a bolo mi blbe mu to pripominat

avatar
ullala
22. jún 2026

Posli jej na whatsapp cislo uctu a sumu, ktoru ti ma poslat. Je to uplne normalne

avatar
ljmmm
22. jún 2026

cau jani, poslala si mi tie grose za obed, ci nie, lebo zrovna som v ebankingu a nevidim ich. Reku, ci si neposlala na zly iban? Kedy si posielala? vramci nevinnej otazky sa pripomenies ;)

anonym_273928
22. jún 2026

Ja mam tiez takuto kolegynu.
Uz dvakrat sa toto stalo. Prvykrat nemala hotovost na zaplatenie obedu, tak ze ci jej nepoziciam, ze posle.. ano, poslala, po pripomienke asi po tyzdni.. Neriesila som, brala som to, ze zabudla. Potom o par mesiacov sa nieco podobne zopakovalo a zrazu sa zacala tvarit, ze na to zabudla. Nepripomenula som sa jej, tiez citim pocit takej trapnosti zebrat o par €, ale uz si o nej myslim svoje a dalsikrat moze zabudnut, ze jej poziciam, rovno jej splechnem, ze este nevratila od minula.

avatar
1177
23. jún 2026

@anonym_autor Myslim, ze len normalne zabudla. Kludne pripomen, urcite posle obratom. Nevidim dovod, aby niekto zamerne prisiel o priatelstvo kvoli par euram

anonym_52aaa1
23. jún 2026

Su ludia, ktori potrebuju pripomenutie,aby si z nich dostala vlastne peniaze.Povazujem to za vrchol trapnosti a nedokazem pochopit ze im to nevadi zaspavat s pocitom, ze niekomu dlzim peniaze.Zabudat je ludske ok,ale definitivne nie ked sa bavime o vracani penazi!Vies co by som spravila?Poslala by som jej do spravy IBAN s tym,ze asi ho ema,ze na toto cislo ti moze poslat tych 15 eur a ze dakujes.A ked neposle,vies ze to nemas uz nikdy robit.Ja oeniaze nepoziciavam.Jediny komu by som pozicala je moja mama,lebo ta je v tomto rovnaka ako ja,ona by tiez nezaspala kym by nevratila.

Strana
z2